Ako viest vojnu?

Moderátoři: Atlantis, martas3, Vals, Phoenix

Odpovědět
ruso
Rotný
Rotný

Ako viest vojnu?

Příspěvek od ruso » 10 dub 2017, 09:39

Zdravim chalani. Z bojisk ww2 som presedlal do vesmirneho priestoru, takze mam par otazok.

Hram len prvu hru, a zaskocil ma vojnovy stav :) Super podla informaci mal mat velkost aj silu flotily taku ako ja. Tak som vystaval na hraniciach vojensle zakladne a z 20 povolenych lodi som dvihol stav aj na ukor udrzby na 40 aby som nepriatela precislil. Vyhlasil vojnu a vydal sa mu nicit infrastrukturu v prvom systeme. Tam doslo k prvej bitke kde som s miernym naskokom vyhral. Problem je ze kym vybudujem dostatocne silnu flotilu aby som mu zlikvidoval kozmodrom on zatial postavi dalsie lode cim ma obranu silnejsiu ako moke moznosti. Ked mu idem nicit infrastrukturu on ide tu moju. Vojenske zakladne velmi nepomozu s obranou. Ak sa aj stretneme znicime si vzajomne flotily a zase vsetko zavina od znova. Teda otazka je ze ako spravne viest vojnu a ako sa na nu pripravit?

Josif
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Re: Ako viest vojnu?

Příspěvek od Josif » 10 dub 2017, 15:07

Jakou verzi hraješ ?? Já sem zatím hrál vždy za agresivní národy a zezačátku je největší problém s těmi kosmodromi jakmile je zničíš tak je vyhráno. Snaš se zlikvidovat většinu nepřátelské flotili v jednom boji. ( Aby ti pak neškodili )
Hned z kraje hry než vyhlásíš válku by si měl vytvořit dostatečně silnou flotilu, která by zlikvidovala kosmodrom poté co utrpí nějaké ztráty při boji s nepřátelskou flotilou.
Což znamená že by nepřítel měl být inferior v porovnání v síle flotili. Samozřejmě si nezapomínej vylepšovat lodě..
Já hraju verzi 1.3.1? AI je naprosto retardovaná... Celkově je ta hra naprosto primitivní a já jsem zase přesedlal z toho vesmírnými sci-fi na bojiště ww2 v HOI 4 a bohužel pro mě sem v tom úplná lama. :D Nikdy jsem HOI nehrál ale teďkons to vypadá že bych za Němce přeci jen mohl ten Benelux dobýt :D
Tento podpis byl smazán, protože porušoval pravidla tohoto fóra. Neprodleně nahlaste autora tohoto podpisu administrátorovi.

ruso
Rotný
Rotný

Příspěvek od ruso » 10 dub 2017, 20:04

Tak to si mozme vymenit skusenosti :)

Ja hrajem za ludi mierumilovnych nie tych militantnych a hrajem 1.4.1.

HerrKaleun!
Rotný
Rotný

Příspěvek od HerrKaleun! » 27 dub 2017, 22:00

Staline to sis moc nepomohl v HOI4 je AI taky dost retardovaná :smile:

destanov
Rotný
Rotný

Příspěvek od destanov » 29 dub 2017, 11:06

No jak už tu zaznělo - zničit nejdřív jeho flotilu a pak kosmodromy jeden po druhém. Pokud sice zničíš jeho flotilu, ale už ti nezbudou síly na kosmodrom, pak se asi nacházíte v patové situaci. Zkus uzavřít mír. Případně spolu veďte konvenční válku, dokud si prostě nevyzkoumáš dost silné zbraně a nové typy lodí, abys ho porazil. Válčení ve Stellaris mě dost zklamalo. V podstatě nenabízí žádný prostor pro taktiku. Prostě se se sebou střetnou obří flotily a hotovo. Když chce člověk vysílat malé letky, aby ničily nepřátelskou infrastrukturu, nemá to cenu, protože než člověk zničí sebemenší stanici, trvá to dost dlouho na to, aby do systému přiletěla hlavní flotila a je vymalováno.

Wyrda
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od Wyrda » 11 kvě 2017, 15:18

Já jsem spíše nepobral (že se tak připojuji do debaty :D), k čemu jsou ty pevnosti... jakákoli pevnost i v end game je úplně k ničemu i když s nimi zajebete celej prostor... respektive jsou fajn podpora v boji kvůli "pasivkám", ale samy nic neubrání... to mě dost zklamalo. Jinak hraji 1.5.1 (kvůli verzi češtiny), hrál jsem i 1.6.0 a zas tak lehké mi to nepřišlo... samozřejmě jako vždy hraji na hardcore mody nastavení. :D Jen mě mrzí, že nelze (a nebo jsem slepej) targetovat konkrétní lodě?

Josif
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Josif » 11 kvě 2017, 16:01

No v dřívějších verzích to bylo jednodušší. Respektivě byly spaceporty o polovinu slabší takže že začátku stačilo chrlit korvety a bylo to . Problém je že nyní má spaceport že začátku víc Jak 1000 " síly" takže je třeba více zdrojů ( a času ) k vytvoření dostatečně silného loďstva. Jo a to mě štve. :D
Tento podpis byl smazán, protože porušoval pravidla tohoto fóra. Neprodleně nahlaste autora tohoto podpisu administrátorovi.

Smrtka GT
Vojín
Vojín

Příspěvek od Smrtka GT » 19 čer 2017, 07:49

v pozdní fázi opravdu ty pevnosti nemají smysl ono se to dá kompenzovat přes mody platfmormou Battle Fortress, ty už mají smysl ikdyž jejich náklady... aspon na chvíli odradí nepřítele a udrží klíčová postavení než dorazí posily

kosmodromy vylepšili oprávněné, v začátcích jsou jeho náklady extrémní a hlavně dokáži odradit většinu slabších lodí, tozn proti pirátům a vesmírné havěti v podstatě poslední obranná linie, problém nastává v okamžiku když už ani 10 destroeru je nedokáže ohrozit... tohle už je práce pro křižníky. Mě se naopak osvědčilo vést válku formou napadnout jeho okrajové planety bez kosmodromu dobít jeho většinu slabých planet a on to nakonec vzdá a rád ti přenechá centrální soustavu úplně netknutou.

Josif
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Josif » 19 čer 2017, 09:42

Jo tak sem to minule udělal. Je to brnkačka :) Získáš tak celou říši v zásadě bez boje. :wink: Ono ale stejně stačí postavit třeba 40 korvet pár torpédoborců a je po kosmodromu... Bylo by fajn ty kosmodromy taky vylepšovat...

Co říkáte na nový způsob čistek,práv obyvatel atd.. ???

Osobně se mi to líbí ale je tady jedno( 3 ) ALE.
Za prvé nemůžu zmáčknout tlačítko " čistka " a neuslyším ten zvuk, jak sem poslal miliardy pochybných existencí pošlu na porážku.
Za druhé nelíbí se mi délka čistky ( osobně ji většinou snížím na polovinu )
Za třetí nevím jestli můžu odstranit pár robotů na jedné planetě a nechat existovat zbytek robotů v říši. ( Na to sem nepřišel tak to snad umožní v novým patchi. ) Nemluvně o tom že rozebrání robotů trvá extrémně dlouhou dobu ( už sem to delší dobu nehrál a jsem línej to najít ale je to asi 20 nebo 30 let !!! To jako fakt ?? :D )

Ale i tak mě to baví. :wink: Ona ta hra taky bude za 2 roky vypadat úplně jinak. Vemte si jak vypadala po vydání a jak vypadá teď.

BTW možná bych zkusil o prázdninách AAR. Ale chtělo by to aspoň nějakou odezvu. A pak jsou tady ještě dvě věci : můj mizerný pravopis :D a jestli projdu ale zatím samí dostatečný... takže to vypadá slibně. :tssa:

Odpovědět

Zpět na „Stellaris“