Poradna

Moderátoři: Atlantis, Minreth, Vals, Phoenix

Odpovědět
Josif
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Re: Poradna

Příspěvek od Josif » 08 led 2017, 07:37

Sektory nemají limit na planety... Můžeš jich tam mít kolik chceš.
Tento podpis byl smazán, protože porušoval pravidla tohoto fóra. Neprodleně nahlaste autora tohoto podpisu administrátorovi.

Moor
Četař
Četař

Příspěvek od Moor » 01 úno 2017, 20:07

Zdravím, měl bych pár dotazů:

1) jak se mohou projevit nebezpečné technologie?

2) Kam mohu umístit megadělo (X)?

3) Občas se mi objeví hláška, že obchodní lodě prolétající nějakým systémem zachytily nějaké signály a že bych to měl prozkoumat. Ovšem jak? systém je již prozkoumám a když tam pošlu věděckou loď a kliknu na výzkum speciálního projektu, tak se nic neděje. K čemu je vůbec tato volba?

4) Jak lze zrušit nebo rozpustit kolonii?

děkuji za rady.

Josif
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Josif » 02 úno 2017, 05:45

1. Event, krize, a konec všeho živého v galaxii. ( Né zatím sem se setkal, jen s unbidden a to mi docela stačilo :D )
2.Na slot x :) To je na bitevní lodí. Musíš si "změnit'' ty sloty ( ach jo ta angličtina :) )
3. S tím sem se asi nesetkal.. nebylo to někde v systému kde jsou krystalové asteroidy ?? Pokud ano tak je stačí začít využívat a vyjukne na tebe takové malé překvapení. A těď mě napadá, že to je anomálie a ty nemáš vědce s potřebným levlem ?? :D Nic víc už asi nevymyslím. :o
4. To sem nezkoušel ale vyzkouším..

A teď bych se rád zeptal o radu já..

Setkali jste se také s tím že po anexi vazala jste od něj zdědili lodě a nemohli jste je zrušit ?? Civilní lodě pošlu na smrt do nějakého nebezpečného systému ale co se stanicemi červých děr ?? Ikona na zrušení flotily je zašedlá.. Setkali jste se s tím nebo je to jen problém mé verze 1.3 pirátského původu ?? :)
Tento podpis byl smazán, protože porušoval pravidla tohoto fóra. Neprodleně nahlaste autora tohoto podpisu administrátorovi.

tarava
Major
Major

Příspěvek od tarava » 02 úno 2017, 15:32

Josif píše:Setkali jste se také s tím že po anexi vazala jste od něj zdědili lodě a nemohli jste je zrušit ?? Civilní lodě pošlu na smrt do nějakého nebezpečného systému ale co se stanicemi červých děr ?? Ikona na zrušení flotily je zašedlá.. Setkali jste se s tím nebo je to jen problém mé verze 1.3 pirátského původu ?? :)

1.2 Pirátská bez problému.
Kvilam: kníže Randolf "Zweihänder" Seufer
Anglie 960: Harald II. Norský řečený Šedoplášť
Wylamské války: císař Palladius I. Kýnigos, vévoda Theodoros I. Kýnigos(abdikoval)
Hetharia 4 - Dva králové: kníže Vesmen I. Corvus, pán Brány
Hetharia 3 - Založení Kalwenu: kníže Vesmen I. Corvus, pán Brány
Hetharia 1 - Příchod temnoty: Lid města Kary - kapitán Hagen
Blackfyreovo povstání: ser Aegor 'Bittersteel' Rivers
Husitské války: Sirotčí svaz - hejtman Michal Jiskra ze Sušice
Byzanc 1214: Serenissima Repubblica di San Marco - dóže Tarava II. di Orseolo
Německo 1866: Rýnský spolek

destanov
Rotný
Rotný

Příspěvek od destanov » 03 úno 2017, 14:15

Moor píše:3) Občas se mi objeví hláška, že obchodní lodě prolétající nějakým systémem zachytily nějaké signály a že bych to měl prozkoumat. Ovšem jak? systém je již prozkoumám a když tam pošlu věděckou loď a kliknu na výzkum speciálního projektu, tak se nic neděje. K čemu je vůbec tato volba?
Výzkum speciálního projektu ne vždy vyžaduje přítomnost vědecké lodě, někdy je potřeba loď konstrukční, nebo třeba loď s vojáky. Když na ten event klikneš, je tam napsáno, co to vyžaduje. Možná je i nízká úroveň vědce.

Josif: Taky se mi to stalo a taky jsem lodě poslal někam na smrt. Stanice červích děr jsem naštěstí nezdědil, protože hraju vždycky jen s hyperpohonem.

Moor
Četař
Četař

Příspěvek od Moor » 04 úno 2017, 20:09

destanov píše:
Výzkum speciálního projektu ne vždy vyžaduje přítomnost vědecké lodě, někdy je potřeba loď konstrukční, nebo třeba loď s vojáky. Když na ten event klikneš, je tam napsáno, co to vyžaduje. Možná je i nízká úroveň vědce.

Josif: Taky se mi to stalo a taky jsem lodě poslal někam na smrt. Stanice červích děr jsem naštěstí nezdědil, protože hraju vždycky jen s hyperpohonem.

Vím, že někdy je potřeba jiná loď, než vědecká, ale v tom problém není. V daném systému není žádná anomálie ani výzkumný úkol. Objeví se mi hláška, že obchodní lodě v daném systému zachytily neznámý signál a že bych to měl prozkoumat. Kliknu na kamerku, aby mě přenesla do příslušného systému, ale není tam co zkoumat. Žádný výzkum ani úkol. Dále se čas od času objeví různé hlášky a končící slovy: "měli bychom si na to v budoucnu vzpomenout" co s tím?

Taky používám jen hyperpohon.

Moor
Četař
Četař

Příspěvek od Moor » 04 úno 2017, 20:14

Mám takový problém. Normálně bych si hru uložil, zkoušel možnosti a pak se vrátil, ale to iron mód nedovoluje :(

Jak postupně ovládám jiné říše, tak už ve své říši začínám být co do populace v menšině a to se mi nelíbí. Rád bych můj druh více rozšířil. Hra je v takové fázi, že drtivá většina planet už je obsazena, takže nové kolonie nepřicházejí v úvahu. Můžu vyhladit původní populaci na dobyté planetě a pak tam přesunout svoji, ale to jde jen u druhu, který má stejný typ planety jako já. (a těch moc není) Je tedy otázka, zda jde nějak zrušit kolonii, abych mohl planetu teraformovat a pak tam založit kolonii svého druhu, nebo zda jde teraformovat planetu i s kolonií? (vyhladit veškerou populaci a pak bez živých tvorů teraformovat nebo nahradit všechny formy roboty?) Ví někdo?

Josif
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Josif » 04 úno 2017, 22:48

Dále se čas od času objeví různé hlášky a končící slovy: "měli bychom si na to v budoucnu vzpomenout" co s tím?
To je hláška o tom že si našel nemyslící inteligenci až získáš určitou technologii tak budeš moct tyto tvory pozvednout a oni se naoplátku připojí k tvé říši.

Přesně z tohoto důvodu používám vlastnost extrémně adaptivní. :) Je ti jedno co dobiješ, pobiješ nebo zabiješ, vše je pro tebe kolonizovatelné ( později i dokonce světy zasviněné radiací.. nejspíš. :o za chvíli to vyzkouším :) )
Bohužel teraformovat osídlené planety nejde.. a zrušit planetu nejspíš také ne.. teď zbývá jen ta genocida.. a ta nasere všechny v okolí..
Popravdě pokud jsi dobyté emzáky dobře asimiloval tak je jedno jestli jsi v menšině nebo ne.. v tom by se mohla třeba hra trochu zlepšit že by se třeba armáda tobě neloajálního druhu mohla vzbouřit.. v mé současné hře za fanatické čističe ( inspirovalo mě video na youtube ) sem vyhubil civilizaci extrémně silných medvědů ( nebo co to bylo za havěť ) a mezitím sem si z nich vytvořil armádu.. 10 jednotek ale s PSI vylepšením a jejich vrozenou silou je to elitní armáda.. Zajímavé jak se bijí za naši věc. :)

Moor
Četař
Četař

Příspěvek od Moor » 05 úno 2017, 20:08

A co to je za technologii? Pokud myslíš osvícení domorodců, tak tu už mám, ale to se netýká nemyslících, nýbrž primitivních civilizací.

Moor
Četař
Četař

Příspěvek od Moor » 06 úno 2017, 00:20

ÁÁÁÁ!!!! Co je tohle za píč*vinu?!!! Dobyl jsem všechno, co měl, všechny lodě zničil a válečné skóre je 95 % Fakt jsem nevěděl, co na těch 5 % zničit a čekal jsem už děsně dlouho. Tak zkusím nabídku míru. Zaklikám si své původní požadavky, které musí být splněny, abych uznal mír, dám ok a ani jeden z nich není splněn? WTF? Teď musím 10 let čekat, abych mohl dobýt to, co už jsem dobyl? Válka je v téhle hře fakt šílená, děsně ji to sráží :(

Josif
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Josif » 06 úno 2017, 05:10

Nějak tě nechápu.. to sis dal špatný požadavky ?? Nebo já nevim.. já jsem si jednou takhle zapomněl dát požadavky v obrané válce.. to bylo pak panečku klení. :D Počkat !! Že ty jsi ty své cíle nakonec " odklikal " a dal těm nebožákům možnost bílého míru ?? :D :tssa: :clapping:
Válka je hrozná a s tím souvisí celková neschopnost AI..

Co se týče té technologie tak jsou to epigenetické spouštěče ( nějak tak ) a je to biologická technologie.

Mimochodem věděl jsi, že na nové technologie, které můžeš zkoumat má také vliv vědec, který vyzkoumal technologii předešlou ??

Dám příklad.. zkoumáš třeba odblokování ( vyčištění ) sopek. Zkoumá to nějakej nezajímavej vědec. No a ty bys chtěl třeba začít zkoumat něco z psionistiky. Tak na poslední chvíli dáš zkoumat ty sopky nějakého vědce s oborem psionistiky a tím se zvíší šance že se mezi technologiemi, které budeš moct zkoumat objeví něco z psionistiky.

Začínám mít chuť dohrát hru za lidstvo.. a zotročit zbytek galaxie. :D

Josif
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Josif » 06 úno 2017, 05:48

Hele lidi funguje vám správně " obyvatelnost " hraju za extrémně adaptivní a obyvatelnost na planetě je 45% ale štěstí je 60%.. setkali jste se s tím někdo ??

tarava
Major
Major

Příspěvek od tarava » 06 úno 2017, 12:33

Josif píše:Hele lidi funguje vám správně " obyvatelnost " hraju za extrémně adaptivní a obyvatelnost na planetě je 45% ale štěstí je 60%.. setkali jste se s tím někdo ??
Tak štěstí je přece ovlivněno řadou věcí - budovy, edikty, celoříšní bonusy(nevím, jak jinak to nazvat), modifikátory na planetě...
Kvilam: kníže Randolf "Zweihänder" Seufer
Anglie 960: Harald II. Norský řečený Šedoplášť
Wylamské války: císař Palladius I. Kýnigos, vévoda Theodoros I. Kýnigos(abdikoval)
Hetharia 4 - Dva králové: kníže Vesmen I. Corvus, pán Brány
Hetharia 3 - Založení Kalwenu: kníže Vesmen I. Corvus, pán Brány
Hetharia 1 - Příchod temnoty: Lid města Kary - kapitán Hagen
Blackfyreovo povstání: ser Aegor 'Bittersteel' Rivers
Husitské války: Sirotčí svaz - hejtman Michal Jiskra ze Sušice
Byzanc 1214: Serenissima Repubblica di San Marco - dóže Tarava II. di Orseolo
Německo 1866: Rýnský spolek

Josif
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Josif » 06 úno 2017, 15:00

To ano. Ovšem obyvatelnost 45 % by ( podle hry ) mělo znamenat že maximální možné štěstí té populace je 45 % .. aspoň jsem to tak pochopil.
Zkopírováno z Wiki:

The maximum happiness a world's populations can have is the habitability of the celestial body they are inhabiting.

Moor
Četař
Četař

Příspěvek od Moor » 09 úno 2017, 23:48

Nejspíše se tím myslí max štěstí bez vlivu budov. U některých planet jsem ho dostal výš. Maximum je 100 %

Moor
Četař
Četař

Příspěvek od Moor » 10 úno 2017, 19:41

Přebytek štěstí má vliv na růst populací, ale týká se to jen dané planety nebo celkově mé říše?

Josif
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Josif » 10 úno 2017, 20:20

Ono má štěstí vliv na růst populace ?? Pokud ano, tak to bude pouze pro danou popoulaci na planetě..

Moor
Četař
Četař

Příspěvek od Moor » 10 úno 2017, 22:21

Omlouvám se za přeřeknutí. Mělo tam být přebytek jídla má vliv na růst populací. Platí to pouze na populace na dané planetě nebo nějak celkově. Je tedy dobré mít velký přebytek jídla třeba +20 nebo je lepší mít ho tak akorát, aby nebyl na planetě hlad? Místo farem pak mohu postavit něco jiného.

Josif
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Josif » 10 úno 2017, 22:37

Platí to pouze na planetě a vyplatí se mít přebytek kolem 3-5 víc se nevyplatí.. Pokud je planeta zcela osídlena, tak je možné jít do mínusu ( ale ne moc aby tam nakonec nepochcípali :o )

Kimon
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od Kimon » 11 úno 2017, 11:20

Ahojte, nie je mi jasné, ako funguje cestovanie z jedného ramena galaxie na druhé. Mám nastavený typ pohonu warp a štvorramennú galaxiu. Vôbec nijako neviem poslať moju loď do systému vo vedľajšom ramene, hoci napr. susedná ríša (s ktorou nemám práve najlepšie vzťahy) svoju vedeckú loď ku mne bez problémov poslala. Taktiež iná susedná ríša (ktorá je v rovnakom ramene ako ja) už má vedľa dokonca aj jednu svoju kolóniu. Ako to teda funguje?

Odpovědět

Zpět na „Stellaris“