Poradna

Moderátoři: Atlantis, Minreth, Vals, Phoenix

Odpovědět
Moor
Četař
Četař

Re: Poradna

Příspěvek od Moor » 18 bře 2018, 20:34

A je tu další šílenost. Zabírám 1/3 galaxie a sousedím se dvěma říšemi. Tyto dvě říše nejsou spojenci, nemají žádné dohody, dokonce mají i navzájem uzavřené hranice. Přesto mi tyto dvě říše vyhlásí společně válku. Ne každá za sebe, ale jako koalice. Jak je to tohle zase možné?

ath
Desátník
Desátník

Příspěvek od ath » 19 bře 2018, 11:37

Protože Nepřítel mého nepřítele je můj přítel. Jsi pro ně větší hrozba. Kdyby šli po sobě, tak je jim jasný, že toho využiješ a když budou oslabeni vytáhneš proti nim :) Takže se nejdříve vypořádají s tebou, a pak mezi sebou :)

Moor
Četař
Četař

Příspěvek od Moor » 19 bře 2018, 16:16

ath píše:Protože Nepřítel mého nepřítele je můj přítel. Jsi pro ně větší hrozba. Kdyby šli po sobě, tak je jim jasný, že toho využiješ a když budou oslabeni vytáhneš proti nim :) Takže se nejdříve vypořádají s tebou, a pak mezi sebou :)
Oni spolu ani nesousedí. Jsou na opačných koncích galaxie. Chápal bych, kdyby se spojili, pak bych s tím počítal nebo kdyby mi každý vyhlásil válku sám za sebe, ale ve stejný čas, leč společně? to nedává moc smysl.

ath
Desátník
Desátník

Příspěvek od ath » 19 bře 2018, 18:14

Ale AI takto nepřemýšlí. Podle čísel jsi větší hrozba tak se spojí a zautočí :D Ber tu hru tak, že hraješ 1vs10.

Moor
Četař
Četař

Příspěvek od Moor » 19 bře 2018, 19:44

ath píše:Ale AI takto nepřemýšlí. Podle čísel jsi větší hrozba tak se spojí a zautočí :D Ber tu hru tak, že hraješ 1vs10.
No právě a to je ten průser. Kdyby aspoň zaútočili každý sám za sebe, ale ne jako federace.

Pak jsem se setkal s další zajímavostí. Kouknu na říši, na kterou chci zaútočit: Síla nic moc. Co vidím, tak dvě flotily o síle 38k a 44K. Já celkem 210K. Vyhlásím válku a najednou jejich síla skočila na rovnocennou a z těch dvou flotil se stalo 2x 80K. Když jsem se s nimi střetl, tak to zase kleslo na 38 a 44K.

Moor
Četař
Četař

Příspěvek od Moor » 19 bře 2018, 21:01

A ještě něco:

V prostoru, kam moje říše expandovala nebyl žádný portál. Když jsem se poprvé setkal s portálem, tak to bylo po zabrání nepřátelského systému. jenže, když zaberete nepřátelský systém, tak je bohužel už prozkoumaný. Já tak nemohu portály ani používat, ani stavět. Když skrz něj chci poslat loď, tak mi to píše hlášku: "Portál: nikdy jsme se s tím nesetkali." Vím, že musím nejdříve udělat výzkum, ale ten stále nepřichází. Už zkoumám ty technologie, co jdou pořád dokola. Nebo je třeba nejdříve vyzkoumat červí díru? Ty mám totiž vypnuté.

Tomík
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od Tomík » 21 bře 2018, 00:08

Pěkně zdravím. Rád by jsem se optal, jak zamezit AI nepříteli, aby mě utíkal z bitvy.
Vběhne mě do systému, podaří se mě jej zachytit vlastní flotilou. Párkrát se vystřelí a nepřítel zmizne. On přijde o pár lodí ne-li žádné a já o 4-5 a takhle probíhá celá bitva.
Federální flotilu jsem takhle ničil na 8x a pořád mě sní otravoval a odváděl od válečných cílů.
Existuje na to nějaký mod? nebo vlastní modiffikace lodí?.

Dnes jsem se s jednou a tou samou nepřátelskou flotilou setkal na druhém konci galaxie už 5x (89 000bodů). Nepřítel přišel o 5 korvet a 2 křižníky. a já o 8 křižníků, 12 korvet, 18 torpedoborců (6x140-150 000 bodů)
(nechlubím se, nejní čím, jen aby bylo jasné o jak velké flotily jde)

Napáchá škody a zmizí a nevím jak mu v tom zabránit.

technomagg
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od technomagg » 21 bře 2018, 17:42

tomu nezabráníš, existuje aura pro tu největší třídu lodě co myslím snižuje šanci na únik nepřátelské lodě. Jinak jestli přicházíš o takové množství lodí - mám radu - nejvíc se mi osvědčilo v pozdějších fázích hry mít nejmenší loď křižník.
Také je dobré mít 2 typy battleship - jednu na blízko s hodně S a M slotama (případně hangáry a protistřelová obrana) a druhou na dálku s max dostřelem a dmg - o takové lodě málokdy přijdeš - většinou provedou úspěšný únik - v pozdějších fázích hry každopádně stavím jen battleship - nemá smysl zaobírat se tím malým potěrem co akorát otravuje.

Tomík
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od Tomík » 21 bře 2018, 20:17

Jsem právě z jiných her zvyklí nepodceňovat menší a hbytější jednotky, aby chránily ty velké a případně udrželi bitevní linii dál od dalekonosných jednotek.
Jinako mám 3 druhy bitevních (letadlové, proti štítům a proti pancéřování) a 2 druhy křižníků (raketové a dělové)

Ofotil jsem dnes pro představu jednu bitvu, kde jsem v systému chytil 2 nepřátelské flotily o velikosti 89 a 85 000 bodů.)

a taková je bilance.
http://tomiket.rajce.idnes.cz/Stellaris/

(asi předělám korvety z raketových na stíhací. než doletí k nepříteli, tak je po bitvě a co hůř s vlastními raketami v zádech.)

Peko
Desátník
Desátník

Příspěvek od Peko » 21 bře 2018, 23:33

lol rok 2887.. :shock: Já asi nikdy nepřekročil rok 2500, buď vyhraju nebo mě ta hra přestane bavit, hlavně proto, že v pozdějších fázích je ta hra tak zpomalena..

Já stavím taky jen bitevní lodě, dopředu dam ten X slot a ten plivač plazmy, doprostřed hangáry a protiletadlové kanony a dozadu 1 velký (L) kanon, obranu dám jen hyperštíty co se vejde, a je z toho neporazitelná loď B)

destanov
Rotný
Rotný

Příspěvek od destanov » 22 bře 2018, 08:31

Moor píše:A je tu další šílenost. Zabírám 1/3 galaxie a sousedím se dvěma říšemi. Tyto dvě říše nejsou spojenci, nemají žádné dohody, dokonce mají i navzájem uzavřené hranice. Přesto mi tyto dvě říše vyhlásí společně válku. Ne každá za sebe, ale jako koalice. Jak je to tohle zase možné?
Ve Stellaris máš možnost do války přizvat i říše, se kterými nemáš žádnou smlouvu. Není to šílenost, ale naopak je to vysoce logické - proč by s tebou dvě slabší říše válčily separátně a riskovaly jasnou porážku, když se mohou spojit a vzít tě ze dvou stran?

Tomík
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od Tomík » 22 bře 2018, 21:00

Peko píše:lol rok 2887.. :shock: Já asi nikdy nepřekročil rok 2500, buď vyhraju nebo mě ta hra přestane bavit, hlavně proto, že v pozdějších fázích je ta hra tak zpomalena..

Já stavím taky jen bitevní lodě, dopředu dam ten X slot a ten plivač plazmy, doprostřed hangáry a protiletadlové kanony a dozadu 1 velký (L) kanon, obranu dám jen hyperštíty co se vejde, a je z toho neporazitelná loď B)

Mapa je už vyhraná někdy od roku 2400 (federální-na počet planet) ale tak je tam pořád co objevovat :-D a v roce 3000 by měli povstat prastaré civilizace. Tak jsem zvědavý, jak si poradí s tou federální flotilou o velikosti 1,9mil. bodů. :-D

Nicméně dal jsem na vaše rady a poslal korvety a torpédoborce do výslužby a nahradil je bitevními. (v současné bitvě jsem přišel o 7 křížníků, takže je to přehlednější a nemusím alespoň tolik hlídat co kde a kolik toho bylo zničeno. Na titánech jsem nahradil modul aury za protiúnikový, sic nemám pocit, že by to nějak viditelně pomohlo. Nicméně za tu konfiguraci flotily (orientované na velké) Vám převelice děkuji ;)

(plazmové moc ne-li vůbec nepoužívám, spíš railguny a k nim podporu zaměřování. štíty a brnění nechávám na automatice, ta to dává na přeskáčku. štíty, zbroj, štíty. Za štíty antihmotové, jsou o něco lepší než PSI štíty, což mě trocha mrzí. čekal jsem že budou lepší.)

Peko
Desátník
Desátník

Příspěvek od Peko » 23 bře 2018, 14:37

Zdar, jak je ta nová výhoda vzestupu Tajemná technika, tak přidává jen to +2 k dohledu nebo i nějaké nové technologie?

Moor
Četař
Četař

Příspěvek od Moor » 23 bře 2018, 19:59

destanov píše:
Ve Stellaris máš možnost do války přizvat i říše, se kterými nemáš žádnou smlouvu. Není to šílenost, ale naopak je to vysoce logické - proč by s tebou dvě slabší říše válčily separátně a riskovaly jasnou porážku, když se mohou spojit a vzít tě ze dvou stran?

To se pak nedá vyhrát. když jsem silnější, než soused, spojí se proti mě dva, když jsem silnější, než dvě říše dohromady, spojí se proti mě 3 atd... Nemohu bojovat proti celé galaxii současně. Zrovna teď jsem v situaci, že všichni 3 moji sousedi mají obrannou smlouvu, takže když zaútočím na jednoho, jsem ve válce se všemi. Každého zvlášť porazím bez problémů, ale dohromady to nedám. A i kdyby se mi povedlo zastihnout každého zvlášť a zničit jim flotily, tak než stihnu sebrat zpět všechny systémy, které mi zatím sebrali, tak válku ukončí válečné vyčerpání. Válečné vyčerpání mě neskutečně sere. Když už jsem konečně vítěz, tak nepřítele nemohu dorazit, případně si urvat kus kořisti. Ano, lze namítnout, že bych aspoň s jedním ze sousedů měl udržovat přátelské vztahy, ale hraji za roboty, kteří nemohou dělat politiku s organiky. Jako chápu, že nemohu dělat politiku, ale aby všichni měli automaticky -1000 názor je na dvě věci.

Další věc, která mě zaráží je, že v galaxii mám 10 dalších říší a všechny jsou kamarádi. Čekám, kdy se ti moji sousedé dostanou s někým do války, abych měl aspoň nějakou šanci. Prostě aby galaxie byla nějaký dynamičtější. Už 100 let je celá galaxie zastavěná a všichni jen čekají.

PS: snažil jsem se jednoho ze sousedů vyprovokovat urážkami k útoku na mě, ale zaútočí vždy všichni.

Moor
Četař
Četař

Příspěvek od Moor » 23 bře 2018, 20:05

Pak jsem tu vznášel dotaz ohledně portálů, na který jsem našel odpověď. K vyzkoumání technologie portálu není třeba mít vyzkoumanou technologii červí díry a naopak. Nicméně, abyste mohli zkoumat tyto technologie, tak je nutné prozkoumat soustavu, kde je portál nebo červí díra. Nestačí jen takovou soustavu vlastnit. Takže pokud se k portálu či červí díře nedostanete dříve, než vás sousedé obklíčí, tak máte smůlu a nebudete je moci ve hře používat. Což je dost na pytel. Osobně bych byl pro, aby šly prozkoumat i dobyté soustavy, třebas jen kvůli anomáliím. Často se mi stává, že nemohu dokončit úkoly předchůdců, protože už není co prozkoumávat, ale stále jsem nenašel všechno.

Peko
Desátník
Desátník

Příspěvek od Peko » 23 bře 2018, 20:24

Ono to časem hází i do již prozkoumaných systémů nějaké anomálie ohledně těch předchůdců..

Moor
Četař
Četař

Příspěvek od Moor » 23 bře 2018, 22:13

Pak se mi několikrát stalo, že nepřátelská flotila skočila o několik systémů (nevyužívá ani červí díry, ani portály) Skočí třeba o 5 systémů, aniž by musel prolétat. někdy i na mé území, aniž by prošel jinými mými systémy. Třeba na obrázku se nepřátelská flotila z ničeho nic objeví v systému Dahberg. Jak se tam sakra mohl dostat?

http://imgWorld.cz/MVBuYkiFLy.png

Peko
Desátník
Desátník

Příspěvek od Peko » 23 bře 2018, 22:41

Jde vyzkoumat technologii skokový pohon a jednou za půl roku můžeš skočit do systému co máš v dosahu. Nevýhoda je ta, že když se ti nabíjí ten skokový pohoň, tak máš myslím o 20% menší dmg

Tomík
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od Tomík » 23 bře 2018, 23:25

Jop jedná se o skokový pohon. Je tam ovšem postih 50% na 120 dní, než se opět dobije.

Pro příklad.
http://tomiket.rajce.idnes.cz/Stellaris ... 2245_1.jpg

Tomík
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od Tomík » 02 dub 2018, 23:11

Zdravím.

Dokázal by jste mě někdo vysvětlit, jak k tomuto mohlo dojít?
http://tomiket.rajce.idnes.cz/Stellaris_III/

Je to bývalá hraniční pevnost. Při přístavbě iontového děla bylo vše ještě standartní (cca 50 let zpět). Poté jsem jí dlouho nesledoval a po rozšíření hranic, kdy jsem uvažoval nad její přestavbou jsem si všiml tohoto. A vůbec nevím, jak se to k ní dostalo.

Odpovědět

Zpět na „Stellaris“