Poradna

Moderátoři: Atlantis, Minreth, Vals, Phoenix

Odpovědět
Peko
Desátník
Desátník

Re: Poradna

Příspěvek od Peko » 15 bře 2018, 15:35

Tak můžeš si nastavit větší hustotu hyperlinek a nebo je technologie brána červí díry nebo tak nějak, kde si postavíš bránu u loděnice a na každém konci systému jednu a lítáš rychle..

ath
Desátník
Desátník

Příspěvek od ath » 15 bře 2018, 15:40

Žádný konec hry :D jen těžký start :) Zatímco AI expanduje já buduju silnou infastrukturu na planetách co mám. AI je ubohá, zatímco ja buduju ona nic nedělá :D
http://imgworld.cz/s3/5njMWKV83p.jpg

technomagg
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od technomagg » 15 bře 2018, 16:21

jen pro zajímavost co máš za PC ? já mám starou CORE I5-750 a můžu říct že cokoliv většího než malé a max střední mapy jsou pro mne v pozdějších fázích nehratelné - mám silné podezření že za to může hlavně procesor, grafiku mám GF1060 s 6GB.
mít tolik AI co má na screenu ty tak mi asi procesor proskočí skříní.

ath
Desátník
Desátník

Příspěvek od ath » 15 bře 2018, 16:25

CPU i7 7700K 16gb ram a gtx 1070 :D před updatem 2.0 to bylo i pro mne skor nehratelné v pozdějších fázích hry :D

DarksCZ
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od DarksCZ » 15 bře 2018, 17:00

Ahoj.
Mám jeden menší problém. Nekoupil jsem si DLC apocalypse, bude se tam dát vyvinout technologie na Titány ? Protože když jsem si dal mrtvé říše, tak tam byly prstence i Titán, kterého jsem na pohodu zničil.
Jo a síly flotil taky nějak nepobírám.. mám 4x admirály pro 200 lodí. Což s křižníky a bitevními lodi dokážu vytáhnout na max 101k síly. Ostatní frakce mají i 200k u jednoho admirála. Jak je to možné ?

Josif
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Josif » 15 bře 2018, 17:10

Ne titány můžeš stavět jen s DLC apocalypse. Myslím že maximální počet lodí flotily můžeš zvýšit technologiemi nebo tradicemi..
Tento podpis byl smazán, protože porušoval pravidla tohoto fóra. Neprodleně nahlaste autora tohoto podpisu administrátorovi.

DarksCZ
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od DarksCZ » 15 bře 2018, 17:13

Aha... tak dík :) Tak si počkám na slevy a dokoupím

Peko
Desátník
Desátník

Příspěvek od Peko » 15 bře 2018, 20:36

taky čekám na slevu pro koupi toho nového DLC, ikdyž nevím jestli vydržím, bo mě ta hra zase celkem dost chytla :D

Moor
Četař
Četař

Příspěvek od Moor » 15 bře 2018, 23:25

Josif píše:Asi si málo investoval do výzkumu + i velikost říše ti výzkum prodlužuje. Útočí na tebe protože tě vnímají jako snadnou kořist. Zkus sem vložit screena uvidíme v čem je problém.
A nebo se zkus pomocí čitu převtělit do nepřátelské říše a uvidíš sám jak jim to funguje.
dávám screen. Já jsem Unimatice 1 a říše nahoře, kterou celou obklopuji (motýlci), dá dohromady flotilu silnější, než já a to jsou to pacifisti.

http://imgWorld.cz/uyxlRwihuc.png

Další věc, co mě dostává je vyčerpání. Přestože vyhraji každou bitvu, tak mám válečné vyčerpání střebas 75 % a soupeř jen 20 %. Když se podívám do válečné statistiky, tak je tam jedna bitva, kde jsem utrpěl drtivou porážku a kvůli které mi vyčerpanost vzrostla o 57 %. Když kouknu do systému, kde se bitva udála, tak je to bezvýznamný systém, kde mi sebral jen obyčejnou stanici. To musí být bug! Jindy zase moje flotila o síle 16K vlítne do nepřátelského systému, kde jen stanice o síle 300 (0,3K) zničím to, když se podívám na vyčerpání, tak z téhle bitvy mi přibudou 4 %?! Nebo další: Střet nepřátelské flotily o síle 20K s mojí flotilou o síle 42K a soupeř ji vymaže bez jediné ztráty?!!! (není to zhroucená říše.) To musí být další bug.
Naposledy upravil(a) Moor dne 15 bře 2018, 23:43, celkem upraveno 1 x.

Moor
Četař
Četař

Příspěvek od Moor » 15 bře 2018, 23:34

ath píše:http://imgWorld.cz/s3/hzmcUPT1tH.png

Chtěl bych mít vaše problémy :D Jiná cesta ven nevede :D 100let stagnace než sem byl schopný dobít říši ktera byla od systému Hotram směrem doleva :D
A v systému Impan je Zahadná pevnost :D

Jo, na něco podobného jsem taky narazil. Byl jsem jako ty na okraji galaxie a z mé pozice vedly jen dvě cesty. Na jedné byla krystalická mřížka. (To centrum krystalů) a na druhé se usídlili nájezdníci. měl jsem k dispozici jen 10 systémů a 3 planety, to se nedalo vyhrát.

Josif
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Josif » 16 bře 2018, 06:18

IMAO máš na svoji velikost a časové období malou produkci výzkumu. Pokud si zaostával hned ze začátku tak to mohlo být klidně jen proto že nepřítel měl k dispozici systémy s větší produkcí výzkumu.
Válečné vyčerpání částečně řeší beta patch..
Tento podpis byl smazán, protože porušoval pravidla tohoto fóra. Neprodleně nahlaste autora tohoto podpisu administrátorovi.

ath
Desátník
Desátník

Příspěvek od ath » 16 bře 2018, 07:10

Celkově má málo zdrojů. Já menší říše, mám trojnásobek zdrojů :D

Josif
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Josif » 16 bře 2018, 09:23

Moor píše:
Říše nahoře, kterou celou obklopuji (motýlci), dá dohromady flotilu silnější, než já a to jsou to pacifisti.
To bude ono. Pacifisti totiž místo zbytečného zbrojení staví továrny a jiné užitečné budovy/stanice. IMHO si dal příliš velkou prioritu expanzi místo vylepšování toho co už máš. Takže otázka je jestli máš ve většině svých systémů postaveny všechny těžební stanice.

Peko
Desátník
Desátník

Příspěvek od Peko » 16 bře 2018, 15:57

Já bych v tomhle roce už měl postavených tak 30 habitatů :D To produkci hodně boostne..

ath
Desátník
Desátník

Příspěvek od ath » 16 bře 2018, 16:40

Habitaty jsou k ničemu :D Celá ta výhoda vzestupu je k ničemu, kor pokud chceš jet Genetickou, spirituální nebo syntetickou cestou tak nemůžeš brát Habitat :D

Moor
Četař
Četař

Příspěvek od Moor » 16 bře 2018, 19:19

Výzkumu mám málo, protože každou volnou dlaždici jsem zastavěl elektrárnami, abych utáhnul flotilu. Vojensky jedu z nutnosti, protože na mě pořád někdo útočí. Už jsem tam dvě říše porazil a vymazal z mapy. Válka s nimi mě dost zdržela.

Další věc, co mě sere je mikro-management, zejména ve válce. Soupeř hřeší na to, že je počítač a dokáže souběžně ovládat mnohem více flotil najednou. Má X malých flotil, kterými mi zabírá soustavy a dokáže si propočíst, jak mě uhonit po mapě. Nebo když chci dobýt planetu, kde je hodně pozemních armád. Tak pošlu flotilu na orbitu je vybombardovat s tím, že zatím se budu věnovat něčemu jinému, pak se vrátím a pošlu tam výsadek. Jenže soupeři stačí poslat do soustavy jednu korvetu, aby bombardování zrušil, protože moje flotila se na ní vrhne a po jejím zničení už v bombardování nepokračuje. Takže to člověk musí každých 5 vteřin kontrolovat.

Další problém. Dokud nedobyju všechny planety v soustavě, tak nemohu pokračovat dál. Tedy soustavou, kde jsou planety nemohu jen proletět a pokračovat dál, leč počítač ano, jak tohle funguje?

ath
Desátník
Desátník

Příspěvek od ath » 16 bře 2018, 19:38

Nevýhoda strojů. Žerou moc energie. Jaké maš vlastnosti rasy?
To že ti AI lítá po systémech ja chce a ty ne, je to výzkum, Rušička FTL (tak nějak se to jmenuje) Přidává pasivní efekt planetám s pevností a hvězdným základnám, že nemůžeš odejít ze systému jinou cestou než jsi přišel.

Moor
Četař
Četař

Příspěvek od Moor » 16 bře 2018, 22:20

Já se na to můžu vy... Jak může mít s 28 systémy flotilu o 100K ?! Já na to ani nemám kapacitu a to mám vyzkoumány všechny technologie, co přidávají +30 ke kapacitě lodí, mám 17 planet plně zabydlených a u každé báze mám tu kapacitu +4. Buď jedu válečně a likviduji jednu říši za druhou, ale to začnu zaostávat, jak píšete. Nebo se soustředím na svůj rozvoj, ale to se pak všichni spojí do federace a vyhlásit válku jednomu znamená vyhlásit válku celé galaxii, což nedávám!!!

Pak mi nedává smysl manažer flotily. Nastavím si tam, kolik kterých lodí má flotila mít. Pak dám Posílit flotilu, což by dle logiky mělo dovyrobit lodě do mnou nastaveného počtu. Ale ono ne, vyrábí se jen hodně korvet, které překročí mnou nastavený limit. A to dám nejdříve vylepšit flotilu na nejlepší návrh, aby lodě byly kompatibilní.

technomagg
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od technomagg » 17 bře 2018, 12:30

hele zkoušel jsem teď dohrát jednu hru s tím beta patchem, odhlédnu-li od toho že po aplikaci češtiny tam je sem tam nějaká chybka případně místo přeložené věci pouze STRING tak válečné vyčerpání je o mnoho pomalejší - dá se v pohodě obsadit i vcelku velká říše.
Pokud máš problém s tím že tě nepřítel utahá - spoj si lodě do max 2-3 flotil, pokud je hodně vyrovnaná síla tak udělej jen jednu flotilu - a prostě se převal přes nepřátelské systémy po vyhlášení války - musíš si ale opevnit přístupy do tvé říše - ohromně pomáhá mít jump drive - dá se získat buď útokem na mimodimensionální entitu co většinou někde bývá, nebo tím že vyprovokuješ stagnující nadvládu k boji proti tobě třeba urážkama - ani nemusíš vyhrát válku - ale musíš alespoň jednou za válku porazit nějaké lodě z jeho flotily aby zůstali trosky, pak dostaneš přístup k dark mater drive, dark mater shieldu a pancíři a hlavně k jump drive technologii. Jinak urážky stagnujíí říše se neboj - prostě na tebe zaútočí ale nebere ti systémy jde jim jenom o to tě ponížit - takže se to vcelku vyplatí za takové technologie - až budeš mít trosky tak se dá vzdát a ponížit se - sice tě to něco stojí na štěstí populace ale to je jen dočasné.
Další věc - bonus u starbase +4 ke kapacitě - udělej si několik starbase naplno upgradovaných a tyhle moduly tam dej v maximálním možném množství - takové báze většinou stavím v místech přístupového uzlu - aby hlídali zároveň hranici před piráty z několika směrů kam už se nechci rozšiřovat - když ji upgradneš na max tak žádný pirát nemá šanci proti stanici i když jsou tam jen tyto moduly - když k tomu ještě postavíš ten modul co zvedá z +4 na +6 ke kapacitě tak jedna starbase ti umožní mít 36 kapacitu lodí - což jsou tuším 4 battleship a jen to je v pozdějších fázích kolem 10k síly flotily za každou starbase v říši a ještě máš silné obranné uzly.
Při poslední hře jsem měl ještě dost minerálů na stavbu skokových bran v takovýchto uzlech - to už byl naprostý masakr a AI nevěděla jak proti mne jít - dokonce i koncová krize kterou jsem měl vzpouru strojů což mi rozložilo polovinu říše šla vyřešit během 6 let herního času aniž bych se zapotil - protože jsem proskákal s jednou silnou flotilou přes střední mapu rychleji než AI zabrala 3 planety co měla v cestě. Dokonce jsem na většině planet zachránit i populaci před asimilací stroji - na což je fakt hodně málo času při té krizi.
Jinak mohu říct že osobně se mi nejlépe hraje za stroje - diplomacie mi vůbec nejde prostě ze všech vymlátím duši a neřeším to, poslední hru jsem hrál za lidi - diktátorský režim ale pořád mě odvádí pozornost tahle a tamta frakce, štěstí a nepokoje na planetách apod. - to mne vůbec nebaví, za stroje prostě jedu a vlastní říši neřeším - ještě je dobrý kolektivní vědomí - to je taky sranda za ně hrát. Každopádně je dobré dělat více menších sektorů a všechny zaměřovat na minerály, případně jeden nebo dva na energokredity - ale důležité je jich mít více než jeden obří - aby se dala ze starších sektorů jednou za čas stáhnout měna a minerály za vliv - ohromně pomůže když potřebuješ postavit flotilu a zjistíš že nějaký sektor má 60k minerálů ve skladu a ty si je stáhneš na stavbu flotily.

Moor
Četař
Četař

Příspěvek od Moor » 17 bře 2018, 23:20

Díky ti za vyčerpávající odpověď. Zkusím. Jen ta zhroucená říše mi momentálně nepomůže, protože k ní nemám přístup a nejsem si jist, zda bych byť něco málo zničil, aby byly trosky na zkoumání.

Odpovědět

Zpět na „Stellaris“