Poradna

Moderátoři: Atlantis, martas3, Vals, Phoenix

Odpovědět
Lubis
Praporčík
Praporčík

Re: Poradna

Příspěvek od Lubis » 21 črc 2019, 20:11

Diky, je to moje prvmi rozehrana hra a trosku se v tom jeste ztracim :wink: :worship:

Barrynko
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od Barrynko » 03 srp 2019, 23:21

Ahojte, mám jednu otázku:
Dá sa Stellaris vyhrať aj bez boja v End Game Criris?
Ide o to, že Stellaris som si kúpil rovnako ako CK2, aby som to hral 'podľa seba' a hlavne zamerane na tvorbu príbehu. V CK2 keď hráč nechce (a vie ako na to) tak za celú hru bojovať nemusí. Tu v Stellarise som skúsil rozohrať dve hry a vyzerá to, že hra nejde skončiť bez toho (som v rokoch 2508 a 2460), aby som vojensky porazil end game crisis. Je to naozaj tak? Alebo sa dá vyhrať aj nejak diplomaticky, ekonomicky,. vedecky...?
Vopred diky za odpovede.

WhiteHorse
Praporčík
Praporčík

Příspěvek od WhiteHorse » 04 srp 2019, 20:18

Ano, je to možné. Když si dáš novou hru, v nastavení si vypni zhroucené říše, plenitelské říše a konečnou krizi. Tím eliminuješ všechny agresory, kteří ti ztrpčují život. Pak si můžeš hrát v podstatě ekonomicky, protože vítězství určuje nejvyšší počet získaných bodů.

Je samozřejmě výhodné mít co nejpočetnější flotily, protože pak ostatní říše nemají hloupé nápady. Doporučuji nestavět moc astrobází a ty, které máš, vytunit na maximum, dozbrojit je silnými plošinami a hlavně mít u nich silnou flotilu. Někde v druhé třetině hry obvykle nastává jakási vzpoura umělé inteligence a hra ti sprostě ukradně nechráněné astrobáze, upradované na pevnosti, i když je kolem nich plošin jak naseto. Obvykle má totiž silnou flotilu a ty astrobáze na ni nestačí. Když ti ze 7 pevností ukradnou 4, je to skoro k pláči.

Informaci o podmínkách vítězství a žebříček skóre říší pak najdeš v situačním logu (F2) - myslím že je to třetí ouško.

Barrynko
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od Barrynko » 05 srp 2019, 18:56

Vidíš, to mi ani nenapadlo, že by sa to dalo vypnúť v nastaveniach na začiatku hry. A dokonca mi to ani nezruší Ironman :clapping: Ďakujem!

Tomík
Desátník
Desátník

Příspěvek od Tomík » 09 srp 2019, 22:38

Je to možné ;). A to i s pleniteli a zhroucenými říšemi
Když už hraji, tak za Fanatický pacifismus + spiritualismus+Irenická monarchie....teda jsem asi masochista, takže první planeta Gaia a národ dlouholetí, inteligentní, ale velmi pomalý v růstu. Ostatně Královna se tak dožívá skoro 240 let a většinou se stane vyvolenou, takže vládne říši po celou její existenci :-D.
Nicméně strategie je taková, rozrůst se co nejrychleji to jde a najít alespoň 2 další Gaia planety, zároveň plánovat říši tak aby bylo co nejméně periferních hyperlinek a na periférní uzle umístit citadely s plošinami. (čistě obranné bez ekonomických modulů) zbylé základny do modulu pak slouží jako kotviště.
Začít budovat armádu. většinou v pozdější fázi mám 4-6 flotil po 250 lodích. A snažit se ostatní technologicky předehnat.
Pokud je to možné, tak ze začátku uzavřít s někým obrannou smlouvu.
Jinak se nepřidávám do žádné federace a hraju si na svém písečku.
Oni se bojí a nezaútočí. Plenitelé ani zhroucené říše.

Poslední hru co jsem hrál jsem vyhrál na ekonomiku, i přesto, že po vyčištění L-Kupy a terraformování všech planet na Gaia v L-kupě, jsem přesunul celý národ do L-Kupy a celou říši v galaxii opustil, ponechal jsem tam pouze 2 ozbrojené astrobáze u vstupního L-portálu a u dekompresoru temné hmoty. (teda musel jsem armádu zmenšit na 4 flotily) ale i tak si tam na mě nikdo netroufl :-D

Amson
Vojín
Vojín

Příspěvek od Amson » 30 říj 2019, 17:26

Hraji a nějak nechápu ty obchodní trasy, jak je udržet bez pirátství ? Stavím base aby obchodovali dám tam hangáry .... Tak u ní nic není ale hned vedlejší sektor je plný pirátů a to na té basy klidně kotví flotila o síle 30K .

Phenixx
Rotný
Rotný

Příspěvek od Phenixx » 30 říj 2019, 19:41

To musí být asi bug. naposled jsem hrál s verzí 2.3.x a tam to fungovalo. Báze a na ní hangar a případně přidat lodě. Když dáš obchodní trasy tak to ukazuje aktuální stav pirátství-> kolik pirátství potlačuješ a kolik se generuje. Další věc je jak máš stabilitu celé říše (nevím jak se to přesně jmenu - bývalo to vlevo dole na informaci o říši) jestli máš 100%

luger
Vojín
Vojín

Příspěvek od luger » 13 lis 2019, 00:38

Ahoj nejdou mi nalodit armády. Po výcviku se automaticky přidají k posádce. V popisku mají napsáno že mají vlastní lodě. Jak je mám nalodit?

WhiteHorse
Praporčík
Praporčík

Příspěvek od WhiteHorse » 13 lis 2019, 15:12

Nejprve musíš najmout armády - tabulátor armády u planety - a musejí to být útočné armády.

Když je máš všechny postavené, tlačítkem "Nalodit vše" se ti armády nalodí (samozřejmě jen ty útočné).

Vznikne ti výsadková flotila, které je vhodné přiřadit generála.

To je celé.

luger
Vojín
Vojín

Příspěvek od luger » 14 lis 2019, 23:54

Jak se staví loděnice? Díky za rady.

WhiteHorse
Praporčík
Praporčík

Příspěvek od WhiteHorse » 15 lis 2019, 01:12

Nejprve postavíš astrobázi (tu základní - forpost), pak ji upgraduješ na přístav. Tím si odemkneš stavební sloty, do kterých můžeš stavět jednotlivé budovy astrobází. Máš jich k dispozici několik, množství závisí na tvém technologickém výzkumu. Loděnice je ale k dispozici ihned.

Jednou z těchto budov je loděnice. Já vždycky zahajuji tím, že postavím loděnici (staví lodě), kotviště (zvětšuje velikost flotily) a ubikaci posádek (zlevňuje údržbu, když je flotila zakotvená u této astrobáze).

Po začátku hry máš jednu loděnici na své mateřské planetě.

nevimjmeno2
Desátník
Desátník

Příspěvek od nevimjmeno2 » 15 lis 2019, 16:42

Nevíte kdy vyjde 2.6.0? hraji pomalu a Steam hry sám aktualizuje, tak jestli mám teď začínat novou hru :)

WhiteHorse
Praporčík
Praporčík

Příspěvek od WhiteHorse » 15 lis 2019, 21:47

Zatím jsem nikde oznámení neviděl. Vyšel jen minoritní patch, který opravuje (snad) to, co Paradox zmršil svým krásným novým launcherem.

Klidně začni novou hru, protože jestli vyjde patch s DLC, prostě si nastavíš zpět starší verzi a dohraješ to. Stejně překlad hned po vydání nebude.

LuckyBastard
Vojín
Vojín

Příspěvek od LuckyBastard » 16 lis 2019, 05:59

Ahoj, hrál jsem dnes Stellaris a stala se mi taková nemilá věc. Dostal jsem se pod útok a jako obránce se moje flotila vůbec nebránila a ani astrobáze.
Hraji krátce, takže se chci zeptat jestli mi jen něco nedochází a nebo to nebylo takhle úplně standardní .

WhiteHorse
Praporčík
Praporčík

Příspěvek od WhiteHorse » 16 lis 2019, 13:10

Flotily se někdy chovají trochu divně, ale příčinu bych hledal v nastavení postoje flotily. Najdeš ho v okně flotily vpravo nahoře, jsou tam ikony nastavení flotily a stylu bombardování. Prozkoumej možnosti a nastav si u flotily agresivní postoj. Když máš vyhýbavý postoj, flotila je poněkud laxní a má boj celkem na háku. Měla by bojovat jen při napadení. Když nastavíš agresivní postoj, flotila útočí i na psy a kočky. Při volbě postoje flotily je nutné postupovat uvážlivě. Agresivní postoj se nemusí vždy vyplatit. Že by se flotila vůbec nebránila - s tím jsem se nesetkal.

Odpovědět

Zpět na „Stellaris“