Stellaris

Moderátoři: Atlantis, Minreth, Vals, Phoenix

Odpovědět
Ileanos
Kapitán
Kapitán

Re: Stellaris

Příspěvek od Ileanos » 09 kvě 2016, 19:42

První dojmy jsou z mé strany výborné - hra je zábavná, plyne dobře, soundtrack není sice úžasný ale také neruší a dá se poslouchat, skutečně se prvních 30 let prokousávám a snažím správně využívat suroviny, cítím okolo sebe i budující se hrozby... Je pravda, že diplomacie je zatím v plenkách a hospodářství je docela zjednodušené... Ale vidím potenciál a skutečně mě to zatím baví!

tarava
Major
Major

Příspěvek od tarava » 09 kvě 2016, 23:02

Comet sighted... co vy? :mrgreen:
Kvilam: kníže Randolf "Zweihänder" Seufer
Anglie 960: Harald II. Norský řečený Šedoplášť
Wylamské války: císař Palladius I. Kýnigos, vévoda Theodoros I. Kýnigos(abdikoval)
Hetharia 4 - Dva králové: kníže Vesmen I. Corvus, pán Brány
Hetharia 3 - Založení Kalwenu: kníže Vesmen I. Corvus, pán Brány
Hetharia 1 - Příchod temnoty: Lid města Kary - kapitán Hagen
Blackfyreovo povstání: ser Aegor 'Bittersteel' Rivers
Husitské války: Sirotčí svaz - hejtman Michal Jiskra ze Sušice
Byzanc 1214: Serenissima Repubblica di San Marco - dóže Tarava II. di Orseolo
Německo 1866: Rýnský spolek

tarava
Major
Major

Příspěvek od tarava » 10 kvě 2016, 00:57

Proboha já se z toho snad poseru. Jsem úplně slepej nebo a nemůžu najít tlačítko, jak spojit flotily do jedné nebo fakt neni a já musim mít 6 flotil, i když chci mít jen jednu, aby mi to nezasíralo ten log napravo, když mám malý monitor?
Wylamské války: císař Palladius I. Kýnigos, vévoda Theodoros I. Kýnigos(abdikoval)

Imperius
Četař
Četař

Příspěvek od Imperius » 10 kvě 2016, 07:00

oznac vsetky flotily a vlavo hore na liste skupiny su take dve male stihacky na spojenie.
Inak som velmi spokojeni,stale tam je co robit i ked politicky system by mohol by viac fungovat strany a frakcie ziadne pozadavky obyvatelov atd.,ale to urcite spravi nejake dlc

pan Ahoj
Major
Major

Příspěvek od pan Ahoj » 10 kvě 2016, 09:59

Na mně je to trochu moc clickfest... Každou chvíli z jednoho sektoru do druhýho, z planety na planetu, z mining družice na anomálii...

+ celé UI je poněkud méně přátelské (ale to je snad všech Pdox her). Kéž by jim poradil někdo třeba z civilizace 5 - hru samotnou sice tolik nemusí, ale všechno mi přijde, že je takové hezké, logické a člověk to ovládne bez přemýšlení. Kdežto Stellaris vypadá, jak kdyby UI navrhoval učitel matematiky, který je zároveň velkým fanouškem deskových her.

+ Spousta důležitých věcí chybí - například lodě si prozkoumávají a nedají vědět, že najdou obyvatelnou planetu. (nebo že dozkoumali - to si musí hlídat člověk v outlieru... EDIT: Tak hlášení je - moje chyba. Nebo kdyby šlo do fronty průzkumu přidat aspoň 2-3 sektory najednou) A když chce člověk kolonizovat, tak musí proklikat x planet než najde tu nejlepší. Tady by přišel vhod ledger se seznamem planet.

+ Spousta zbytečných věcí přebývá - Například obrazovky goverment, budget a demographics jsou z většiny zbytečné a imho by se dali sloučit do jedné.

+ Pořád je tu fůra scrollování u vyššího rozlišení... Mám většinu obrazovky prázdnou a v ní několik malých okýnek ve kterých musím scrollovat. (třeba policies nebo výběr traitů) Ale tohle vyřeší módy.

+ Malinkatá drobnost - Search button pořád vyskakuje s hnusným malým okýnkem. Nešlo by to udělat jednoduše vysouvací políčko jako to mají prohlížeče?

+ "Integrovaná" nápověda přímo v menu - paráda. Kdyby to bylo ingame, ale on se pokliknutí otevře prohlížeč a a hra se ani nepauzne... Tohle tlačítko mi tam vyloženě štve a imho by spousta hráčů později byla raději kdyby šlo v nastavení odebrat... Ale zase tohle vyřeší módy. (Plus fakt, že tahle nápověda má ještě klávesovou zkratku "H" mi přijde nevhodné)

+ Žádné nastavení grafiky? No, mám asi štěstí, že jsem si sehnal starou nvidii 450 na které to (zatím - jsem na začátku) běhá dobře. Hvězdy a planety vypadají i zblízka krásně barevně. Škoda jen, že lodě mi připadají trochu moc plastově jako od Mattela (ale to je subjektivní dojem) a navíc zcela zbytečný, protože stejně 99,9% času bude člověk odscrollovaný dost daleko, takže to neuvidí...

Hra samotná mi přijde dobrá, jenom mě velmi štve, jak se ovládá. Předpokládám, ale že většina - pravděpodobně všechny výtky půjde v dalších verzích opravit. Pokud jsem něco pomluvil a ono je to ve hře možné, tak mě prosím opravte. (Minimálně ten seznam kolonizovatelných planet tam být někde musí a já ho jenom nenašel! :oops: )

---
Vedení mi slíbilo vlastní Stellaris sekci a pořád nic :?
Burgundské vévodství 1419 (aktualizováno 31.08.14)
EUIV: Janovská republika 1444-1821 [DOHRÁNO] (aktualizováno 17.06.15)
Země Samurajů 1936 (aktualizováno 19.05.13)
Svět zlata a pýchy; svět plný špíny; na jeho hříchy; jen karabiny...
Optimismus lze pro selektivní upravování paměti považovat za neurologickou poruchu. Jediní, kteří svět vidí realisticky, jsou lidé s těžkou depresí.

destanov
Rotný
Rotný

Příspěvek od destanov » 10 kvě 2016, 13:18

Jak je to s eventy? Jsou fakt originální a jiné, nebo generické a střídá se jich pár pořád dokola? Už někoho přepadla podzemní civilizace nebo tak něco? A už jste zotročili nějaký podřadný druh?! :whip:

Ileanos
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od Ileanos » 10 kvě 2016, 16:07

pan Ahoj píše:Na mně je to trochu moc clickfest... Každou chvíli z jednoho sektoru do druhýho, z planety na planetu, z mining družice na anomálii...

+ celé UI je poněkud méně přátelské (ale to je snad všech Pdox her). Kéž by jim poradil někdo třeba z civilizace 5 - hru samotnou sice tolik nemusí, ale všechno mi přijde, že je takové hezké, logické a člověk to ovládne bez přemýšlení. Kdežto Stellaris vypadá, jak kdyby UI navrhoval učitel matematiky, který je zároveň velkým fanouškem deskových her.

+ Spousta důležitých věcí chybí - například lodě si prozkoumávají a nedají vědět, že najdou obyvatelnou planetu. (nebo že dozkoumali - to si musí hlídat člověk v outlieru... EDIT: Tak hlášení je - moje chyba. Nebo kdyby šlo do fronty průzkumu přidat aspoň 2-3 sektory najednou) A když chce člověk kolonizovat, tak musí proklikat x planet než najde tu nejlepší. Tady by přišel vhod ledger se seznamem planet.

+ Spousta zbytečných věcí přebývá - Například obrazovky goverment, budget a demographics jsou z většiny zbytečné a imho by se dali sloučit do jedné.

+ Pořád je tu fůra scrollování u vyššího rozlišení... Mám většinu obrazovky prázdnou a v ní několik malých okýnek ve kterých musím scrollovat. (třeba policies nebo výběr traitů) Ale tohle vyřeší módy.

+ Malinkatá drobnost - Search button pořád vyskakuje s hnusným malým okýnkem. Nešlo by to udělat jednoduše vysouvací políčko jako to mají prohlížeče?

+ "Integrovaná" nápověda přímo v menu - paráda. Kdyby to bylo ingame, ale on se pokliknutí otevře prohlížeč a a hra se ani nepauzne... Tohle tlačítko mi tam vyloženě štve a imho by spousta hráčů později byla raději kdyby šlo v nastavení odebrat... Ale zase tohle vyřeší módy. (Plus fakt, že tahle nápověda má ještě klávesovou zkratku "H" mi přijde nevhodné)

+ Žádné nastavení grafiky? No, mám asi štěstí, že jsem si sehnal starou nvidii 450 na které to (zatím - jsem na začátku) běhá dobře. Hvězdy a planety vypadají i zblízka krásně barevně. Škoda jen, že lodě mi připadají trochu moc plastově jako od Mattela (ale to je subjektivní dojem) a navíc zcela zbytečný, protože stejně 99,9% času bude člověk odscrollovaný dost daleko, takže to neuvidí...

Hra samotná mi přijde dobrá, jenom mě velmi štve, jak se ovládá. Předpokládám, ale že většina - pravděpodobně všechny výtky půjde v dalších verzích opravit. Pokud jsem něco pomluvil a ono je to ve hře možné, tak mě prosím opravte. (Minimálně ten seznam kolonizovatelných planet tam být někde musí a já ho jenom nenašel! :oops: )

---
Vedení mi slíbilo vlastní Stellaris sekci a pořád nic :?
Zdar! Máš víceméně pravdu - ale hodně se podle mě opraví v prvních patchích a DLC - jediné se mi dařilo. Survey system mi šlo nastavit v několika sektorech po sobě bez potíží.

tarava
Major
Major

Příspěvek od tarava » 10 kvě 2016, 18:45

Jak lze nastavit, aby výzkumná loď prozkoumala více soustav najednou a nemusel ji po každé soustavě znovu posílat jinam?

Ileanos
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od Ileanos » 10 kvě 2016, 18:55

tarava píše:Jak lze nastavit, aby výzkumná loď prozkoumala více soustav najednou a nemusel ji po každé soustavě znovu posílat jinam?
Nelze to zcela automaticky. Ale když při zadávání rozkazu držíš shift tak lze takto nastavit klidně řadu soustav za sebou. Jen když potkají nepřátelé, rozkaz se zruší.

Imperius
Četař
Četař

Příspěvek od Imperius » 11 kvě 2016, 06:14

vie niekto ako udrzim spokojnost na colonizovanich planetech bez toho aby som stale nemusel vodcov frakcii vlacit titulkami v novinach?

821
Major
Major

Příspěvek od 821 » 11 kvě 2016, 07:49

Imperius píše:vie niekto ako udrzim spokojnost na colonizovanich planetech bez toho aby som stale nemusel vodcov frakcii vlacit titulkami v novinach?
Osobne zatial o inej moznosti neviem ale podla videi Blorg a MP session co som pozeral tak mozno lepsia moznost ani nieje.
És per Catalunya, per la llibertat...
Que moriràs lluitant, si cal!

Ileanos
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od Ileanos » 11 kvě 2016, 08:19

Imperius píše:vie niekto ako udrzim spokojnost na colonizovanich planetech bez toho aby som stale nemusel vodcov frakcii vlacit titulkami v novinach?
Občas se vyplatí je nechat vybouřit a porazit - ustájit na planetě, kde hrozí vzpoura početnou posádku a lodě na orbitu... A hotovo. Jinak lze spokojenost ovlivnit zákony - podívat se jaký mají etos a zda by se nevyplatilo jim ve věci zákonů nějak vyjít vstříc. No... Ale je pravda, že zrovna mechanika frakcí si ještě zaslouží práci.

memo
Rotný
Rotný

Příspěvek od memo » 11 kvě 2016, 09:50

S řetězením příkazů jsem spokojen. Jak někdo poznamenal, používá se k tomu shift. Například už při bitvě pošlu věděckou loď prohledat trosky, pak nařetězím další trosky a tak dále a nakonec třeba ještě prozkoumání celé soustavy a zatím se věnuji válčení. Jen se u věděcké lodi musí přepnout z úniku na pasivitu. Konstrukční lodě to samé.
Ale všiml jsem si, že příkazy nejdou přidávat, když je loď ve warpu. Takže buď předem naklikat nebo počkat. U ostatních způsobů nevím.

Nevím, jestli se to všeobecně ví, ale tak jak se dá z galaktické mapy dát prohledat jedním klikem celou soustavu, tak stejně jde u konstrukčních lodí nechat v celé soustavě postavit všechny těžební, výzkumné a ostatní stanice.

Planety sice nemají seznam, ale na mapě se dají zobrazit. Buď tlačítkem nebo přidržením alt. Ukáži se další informace. Zobrazí se ikona planety, různé barvy. Když člověk na ní najede, tak se vypíší názvy planet, prostředí a obyvatelnost. Barvy jsou podle obyvatelnosti.

Jak se vám líbí systém výzkumu technologií? Mě docela dost. Na Civilizaci mě právě štvalo, že všechno vím dopředu a jen si vybírám, co chci a všichni mají nakonec stejně to samé. Ikdyž to s tou náhodností a různorodostí alespoň zezačátku není tak slavné. Zajímalo by mě, jestli je možné mít pak úplně jiné technologie než druhá civilizace.

Zkoušel někdo už federaci? Jak se s ní hraje? Taky máte pocit, že se zezačátku vždycky všichni strašně nenávidí? :D

Deadalus
Četař
Četař

Příspěvek od Deadalus » 11 kvě 2016, 10:07

Tak a mám to nainstalované a vzhůru do boje :D

tarava
Major
Major

Příspěvek od tarava » 11 kvě 2016, 10:30

Ještě se mi nepodařilo s cizí rasou diplomaticky dohodnout více než výměnu info o mapě a přístup pro civilní lodě. Jo a jedna povznesená rasa se stala mým vazalem...
Takže jsem se naštval a rozjedu nějákou xenofobně-militantní společnost :mrgreen:

Imperius
Četař
Četař

Příspěvek od Imperius » 11 kvě 2016, 11:06

memo píše: Zkoušel někdo už federaci? Jak se s ní hraje? Taky máte pocit, že se zezačátku vždycky všichni strašně nenávidí? :D
ja mam teraz federaciu ,ale stoji to za prd.PO cca 10 rokoch v alianci kde sme boli 4 prisiel event prerod na federaciu.Uz som v nej cca asi 20 rokov kde sa postupne popridavali dalsii 5.Problem s federaciou je aspon umna ,ze nezaberas dobite uzemia.Akonahle dobijem hl.planetu protivnika je koniec vojni a jeho uzemie sa rozpadne na frakcie,ale mne neostanu ani dobite planety,ani moznost cokolvek vyjednat.

Ileanos
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od Ileanos » 11 kvě 2016, 12:54

tarava píše:Ještě se mi nepodařilo s cizí rasou diplomaticky dohodnout více než výměnu info o mapě a přístup pro civilní lodě. Jo a jedna povznesená rasa se stala mým vazalem...
Takže jsem se naštval a rozjedu nějákou xenofobně-militantní společnost :mrgreen:
1) Ambasády
2) Pakty o neútočení
3) Dohody o migraci/výměny map atp.
4) společní rivalové

To vše zlepšuje vztahy a dá se tak postupně vybudovat klidně i federace

tarava
Major
Major

Příspěvek od tarava » 11 kvě 2016, 16:24

Ambasády dělám vždy u mně nakloněných druhů. Pak o neútočení se mnou ještě nikdo nikdy nechtěl uzavřit. Teď se mi akorát povedla dohoda o migraci a mapy si měním skoro furt.

Ileanos
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od Ileanos » 11 kvě 2016, 16:37

tarava píše:Ambasády dělám vždy u mně nakloněných druhů. Pak o neútočení se mnou ještě nikdo nikdy nechtěl uzavřit. Teď se mi akorát povedla dohoda o migraci a mapy si měním skoro furt.
Zajímavé... Jednu hru mám dohranou a dvě rozehrané a obecně s tím moc nemám potíže. Nehraješ xenofobické rasy například? Ono s těmi pakty to chce chvíli, než se přestanou bát, třeba je doplatit minerály a energií...

Senjin
Desátník
Desátník

Příspěvek od Senjin » 11 kvě 2016, 19:09

Hned v mé první hře se mi povedlo sjednotit alianci se sousedem. Naše vztahy byly od prvního kontaktu v zelených číslech, takže to bylo celkem jednoduchý. Mám s ním vztahy +- 200 a vždy mi vyjde vstříc. Sem tam si prohodíme mapy. Armádu máme zhruba stejně velikou, stejně tak území. Žádná negativa

Celkově to vypadá dobře a myslím, že konečně AI dělá to, co by váš kamarád opravdu měl dělat :D

Jinak obecně platí, že váš způsob vlády ovlivnujě celkově diplomacii a pohled ostatních na vás. Je dobrý pozorovat, co si o vás zrovna daná rasa myslí.
Obrázek
Můj YouTube kanál najdete zde :
https://www.youtube.com/user/toshiroCZE

"My followers are legion. My ranks grow every hour, as more and more people see the truth of the galaxy."

Odpovědět

Zpět na „Stellaris“