Poradna

Moderátoři: Atlantis, martas3, Vals, Phoenix

Odpovědět
Lubis
Praporčík
Praporčík

Re: Poradna

Příspěvek od Lubis » 21 črc 2019, 20:11

Diky, je to moje prvmi rozehrana hra a trosku se v tom jeste ztracim :wink: :worship:

Barrynko
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od Barrynko » 03 srp 2019, 23:21

Ahojte, mám jednu otázku:
Dá sa Stellaris vyhrať aj bez boja v End Game Criris?
Ide o to, že Stellaris som si kúpil rovnako ako CK2, aby som to hral 'podľa seba' a hlavne zamerane na tvorbu príbehu. V CK2 keď hráč nechce (a vie ako na to) tak za celú hru bojovať nemusí. Tu v Stellarise som skúsil rozohrať dve hry a vyzerá to, že hra nejde skončiť bez toho (som v rokoch 2508 a 2460), aby som vojensky porazil end game crisis. Je to naozaj tak? Alebo sa dá vyhrať aj nejak diplomaticky, ekonomicky,. vedecky...?
Vopred diky za odpovede.

WhiteHorse
Podpraporčík
Podpraporčík

Příspěvek od WhiteHorse » 04 srp 2019, 20:18

Ano, je to možné. Když si dáš novou hru, v nastavení si vypni zhroucené říše, plenitelské říše a konečnou krizi. Tím eliminuješ všechny agresory, kteří ti ztrpčují život. Pak si můžeš hrát v podstatě ekonomicky, protože vítězství určuje nejvyšší počet získaných bodů.

Je samozřejmě výhodné mít co nejpočetnější flotily, protože pak ostatní říše nemají hloupé nápady. Doporučuji nestavět moc astrobází a ty, které máš, vytunit na maximum, dozbrojit je silnými plošinami a hlavně mít u nich silnou flotilu. Někde v druhé třetině hry obvykle nastává jakási vzpoura umělé inteligence a hra ti sprostě ukradně nechráněné astrobáze, upradované na pevnosti, i když je kolem nich plošin jak naseto. Obvykle má totiž silnou flotilu a ty astrobáze na ni nestačí. Když ti ze 7 pevností ukradnou 4, je to skoro k pláči.

Informaci o podmínkách vítězství a žebříček skóre říší pak najdeš v situačním logu (F2) - myslím že je to třetí ouško.

Barrynko
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od Barrynko » 05 srp 2019, 18:56

Vidíš, to mi ani nenapadlo, že by sa to dalo vypnúť v nastaveniach na začiatku hry. A dokonca mi to ani nezruší Ironman :clapping: Ďakujem!

Tomík
Desátník
Desátník

Příspěvek od Tomík » 09 srp 2019, 22:38

Je to možné ;). A to i s pleniteli a zhroucenými říšemi
Když už hraji, tak za Fanatický pacifismus + spiritualismus+Irenická monarchie....teda jsem asi masochista, takže první planeta Gaia a národ dlouholetí, inteligentní, ale velmi pomalý v růstu. Ostatně Královna se tak dožívá skoro 240 let a většinou se stane vyvolenou, takže vládne říši po celou její existenci :-D.
Nicméně strategie je taková, rozrůst se co nejrychleji to jde a najít alespoň 2 další Gaia planety, zároveň plánovat říši tak aby bylo co nejméně periferních hyperlinek a na periférní uzle umístit citadely s plošinami. (čistě obranné bez ekonomických modulů) zbylé základny do modulu pak slouží jako kotviště.
Začít budovat armádu. většinou v pozdější fázi mám 4-6 flotil po 250 lodích. A snažit se ostatní technologicky předehnat.
Pokud je to možné, tak ze začátku uzavřít s někým obrannou smlouvu.
Jinak se nepřidávám do žádné federace a hraju si na svém písečku.
Oni se bojí a nezaútočí. Plenitelé ani zhroucené říše.

Poslední hru co jsem hrál jsem vyhrál na ekonomiku, i přesto, že po vyčištění L-Kupy a terraformování všech planet na Gaia v L-kupě, jsem přesunul celý národ do L-Kupy a celou říši v galaxii opustil, ponechal jsem tam pouze 2 ozbrojené astrobáze u vstupního L-portálu a u dekompresoru temné hmoty. (teda musel jsem armádu zmenšit na 4 flotily) ale i tak si tam na mě nikdo netroufl :-D

Odpovědět

Zpět na „Stellaris“