Stellaris

Moderátoři: Atlantis, Minreth, Vals, Phoenix

Odpovědět
Ileanos
Kapitán
Kapitán

Re: Stellaris

Příspěvek od Ileanos » 20 kvě 2016, 20:51

davidjaho píše:Tak nakonec se přeci jen našel člověk, který zvedl hozenou rukavici.
https://prekladyher.eu/preklady/stellaris.186/
No vidíš - zvažoval jsem... Ale když vím, kolik patchů bude v následujících dnech a kolik DLC v následujících letech - NOU :D

davidjaho
Četař
Četař

Příspěvek od davidjaho » 21 kvě 2016, 07:24

Ileanos píše: No vidíš - zvažoval jsem... Ale když vím, kolik patchů bude v následujících dnech a kolik DLC v následujících letech - NOU :D
Já doufám že to bude podobně jak u EUIV. Překlad se ustálí na nějaké už celkem odladěné verzi a hold se budou muset oželet DLC.

Senjin
Desátník
Desátník

Příspěvek od Senjin » 26 kvě 2016, 21:26

Klobouk dolů, čeština by se šikla :smile: No jsem zvědav, jak se s tím poperou. Když si vzpomenu, že překlad Pillars of Eternity tvral věčnost a dělalo na to o dost více lidí B) Držím klukům palce :worship:
Obrázek
Můj YouTube kanál najdete zde :
https://www.youtube.com/user/toshiroCZE

"My followers are legion. My ranks grow every hour, as more and more people see the truth of the galaxy."

destanov
Rotný
Rotný

Příspěvek od destanov » 06 črc 2016, 16:06

Taky to máte po čase tak pomalé? Mám odehráno asi 350 let a úplně nehorázně se to zpomalilo. Do jakého roku se to vůbec dá hrát?

memo
Rotný
Rotný

Příspěvek od memo » 18 črc 2016, 15:09

Jistě někdo zaznamenal bug u vazalství. Jak zrušit samotný defenzivní pakt jsem našel, ale kde dá se zrušit ta 10 letá prodleva, než budu moct vyhlásit válku? Ví někdo, kde to hledat?

pan Ahoj
Major
Major

Příspěvek od pan Ahoj » 01 pro 2016, 16:18

A zase ten WhiteHorse! (S pomocí jamar28.) Čeština na Stellaris hotova. Ke stažení na našich stránkách. Díky. :worship: :clapping:

http://hoi.jajjun.com/cestina-pro-stellaris-2/
Burgundské vévodství 1419 (aktualizováno 31.08.14)
EUIV: Janovská republika 1444-1821 [DOHRÁNO] (aktualizováno 17.06.15)
Země Samurajů 1936 (aktualizováno 19.05.13)
Svět zlata a pýchy; svět plný špíny; na jeho hříchy; jen karabiny...
Optimismus lze pro selektivní upravování paměti považovat za neurologickou poruchu. Jediní, kteří svět vidí realisticky, jsou lidé s těžkou depresí.

Mela
Četař
Četař

Příspěvek od Mela » 03 pro 2016, 14:37

Super, už jsem si myslel že nebude. Každopádně díky.

Schulmi
Četař
Četař

Příspěvek od Schulmi » 14 pro 2016, 06:47

Zdravím, mám pár dotazů.
Jak se dá zvýšit měsíční příliv vlivu? Ze začátku je ho hrozně moc a za chvíli strašně málo. Nedá se třeba směnit za minerály :-D ?
1, Soupeření - čím silnější soupeř tím více(?)
2, Hlavní město (+1)
3, Protektorát (+0,5)
4, Vlastnost vůdce (když bohové dají)

Ještě nějak? Jde mi o to, že já mám problém vytvořit federaci s více než třemi členy, zatímco proti mě stojí kolikrát stojí i pětičlenná.

Jedna taková technická - lodě se stíhači mohu stavět pouze jako alianční?

A poslední, nevíte náhodou, zda se nechystá nějaký mod na motivy BSG? Já nic na netu nenašel.

Peko
Desátník
Desátník

Příspěvek od Peko » 14 pro 2016, 14:32

Já jsem už v roce 2450, mám 120 planet a 1603 obyvatel

vliv mi naskakuje za:
Sjednocení planet +1
Centralizace kolonií +1
Galaktická správa +1
Hlavní město +1
Protektoráty +0,5

Ale vůbec nevím, jak jsem k tomu přišel :D
Hraju 1. kampaň na naučení, vytvořil jsem si rasu Vulkánci, nastavil galaxii na 1000 hvězd, 3 enemy AI , 4 padlé říše, nejjednodušší obtížnost.
Mám v plánu to hrát do doby než vyzkoumám všechny technologie, ale čím mám vice planet a obyvatel, tak to trvá déle, což mi přijde jako pěkná blbost..

Ohledně těch stíhaček nevím, co máš přesně na mysli, ale v návrhu lodí, můžeš měnit, třeba u bitevních lodí sloty (přední, střední a zadní) a některé ty sloty umožňují mít stíhačky..

A mody mě víc lákají na tématiku Star Trek, už jsem nějaké objevil, ale za ztrátu češtiny mi to nestojí, možná, až mě hra omrzí, tak budu experimentovat.. :D

Mela
Četař
Četař

Příspěvek od Mela » 15 pro 2016, 05:54

S federací je to podle tvé politiky. Hrál jsem za okopírovaný Goauldy ze stargate a nešla mi založit federace s nikým. Za pacifisty má moje federace už 6 členů.
Zkustě nejtěžší obtížnost to něco zažijete :D. AI s polovičkou planet/obyvatel tam dělá flotily 2-3 krát větší než mám já a to jsem na plné kapacitě.

Schulmi
Četař
Četař

Příspěvek od Schulmi » 15 pro 2016, 07:29

Peko: Tak to bude trvat. Pokud se nemílím, tak každá planeta prodlužuje výzkum o 10% a každá 10. populace o 1%

Mela: Federace chápu - jen mi jde o to, že nejsem schopen mít víc jak dva spojence (každý stojí 2 vlivu) Nevím, dělám něco špatně? Jinak hraji na střední obtížnost, zatím asi druhou hru. Příště to spustím na Hard

destanov
Rotný
Rotný

Příspěvek od destanov » 31 pro 2016, 13:38

Schulmi píše:Zdravím, mám pár dotazů.
Jak se dá zvýšit měsíční příliv vlivu? Ze začátku je ho hrozně moc a za chvíli strašně málo. Nedá se třeba směnit za minerály :-D ?
1, Soupeření - čím silnější soupeř tím více(?)
2, Hlavní město (+1)
3, Protektorát (+0,5)
4, Vlastnost vůdce (když bohové dají)

Ještě nějak? Jde mi o to, že já mám problém vytvořit federaci s více než třemi členy, zatímco proti mě stojí kolikrát stojí i pětičlenná.

Jedna taková technická - lodě se stíhači mohu stavět pouze jako alianční?

A poslední, nevíte náhodou, zda se nechystá nějaký mod na motivy BSG? Já nic na netu nenašel.
Zvýšit příliv vlivu můžeš ještě některými budovami a technologiemi. Dej si spíš pozor na jeho odčerpávání - jestli stavíš ty stanice, které rozšiřují území, tak každá stojí ti odčerpává 1 jednotku vlivu. Jinak jaké máš vlastnosti? Jestli se neplatu, tak xenofobové atp. mají s diplomacií problémy.
Lodě se stíhači může stavět kdokoliv, stačí jen vyzkoumat příslušnou technologii. Pokud jsi ve federaci, můžeš stavět alianční lodě na základě všech technologií, které má vyzkoumaný každý jeden člen té federace. Takže pravděpodobně ty ten modul vyzkoumaný nemáš, ale nějaký tvůj spojenec ano.

ath
Desátník
Desátník

Příspěvek od ath » 27 čer 2017, 16:13

zdravím
1/ stalo se vám, že se upadající vláda probudila strašně brzo? ja teprve vyzkoumal křižníky a probudila se a ovládla galaxii :D
2/ event s černou dírou ( myslim že vesmirný červ se jmenuje nebo CO BYLO BUDE? CO BUDE BYLO) dostal sem budovu na +5% štestí +8 soc. výzkum, pokračuje to pak dál?? pak tam mám na výzkum ještě jednu +20% energie a -5 stěstí

Josif
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Josif » 25 zář 2017, 08:34

Už ste někdo hrál to nové DLC ?? Mam v plánu to dneska rozjet, jen co se mi to dostáhne. Hrál už jste někdo za roboty ?? Je to velká změna oproti organikům ??
Tento podpis byl smazán, protože porušoval pravidla tohoto fóra. Neprodleně nahlaste autora tohoto podpisu administrátorovi.

Chidlink
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od Chidlink » 13 lis 2017, 17:25

Podařilo se tady někomu vyzkoumat už všechny technologie ? Nějak se pořád nemůžu dobrat konce :)

Josif
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Josif » 13 lis 2017, 18:09

Ne, vždy po tom co zničím FE\AE mě to vždy přestane bavit.. nejdál sem se dostal za roboty, kdy zbývala jen jedna malá říše. To sem toho tehdá vyzkoumal dost, ale asi né uplňe všechno. :?
Tento podpis byl smazán, protože porušoval pravidla tohoto fóra. Neprodleně nahlaste autora tohoto podpisu administrátorovi.

Peko
Desátník
Desátník

Příspěvek od Peko » 14 lis 2017, 12:49

Vše vyzkoumat ani nejde, když vyzkoumáš ty všelijaké zlepšováky a upgrady, tak pak zkoumáš už jenom lehké zlepšování již vyzkoumaných zlepšováků :smile:
Třeba +5% k síle laseru, +5% k síle hlavic, +5% k produkci jídla, +1 planeta ke správě, +1 sektor, +5% energokreditu, +5% minerálů, atd. až do nekonečna (to nvm jistě, tam jsem ještě nedošel :mrgreen: )

821
Major
Major

Příspěvek od 821 » 26 lis 2017, 14:56

Zacal som znova hrat Stellaris a zaujma ma na ake zbrane ist. Zaklad som bral Kinetic ale predpokladam ze ist len na ne nedopadne dobre a skumat vsetky 3 techy nepojde a budem zaostavat. Plan mam ist na Kinetic a Missile, bude take kombo fungovat?
És per Catalunya, per la llibertat...
Que moriràs lluitant, si cal!

Josif
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Josif » 28 lis 2017, 12:24

Kinetic je na začátek nejlepší. Rakety jsou podle všeho pořád k h***u. Navíc nemají později "super" zbraně ( mega dělo, tachyon Lance ). Já jsem vždy zkoumal pouze kinetic a ostatní technologie (plasma, torpédo) jsem zkoumal ze zničených nepřátelských lodí. Snad jediná užitečná raketová technologie je torpédo..
Dobré je ony zbraně kombinovat. Např. Kinetic + plasma, kinetic + torpédo.
Občas je taky dobré, vytvořit další typ stejných lodí. ( torpédoborec s PD, torpédoborec s torpédy. )

destanov
Rotný
Rotný

Příspěvek od destanov » 21 pro 2017, 23:44

Na Steamu momentálně balíček Digital Anniversary Edition, který obsahuje DLC Plantoid Species, Leviathans Story a Utopia za 20 €.

Odpovědět

Zpět na „Stellaris“