Jajjun.com

Diskusní fórum věnováno historii, hrám od Paradoxu a mnoha dalším zajímavostem.
Právě je 28 črc 2017, 00:49

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 73 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Poradna
PříspěvekNapsal: 12 kvě 2017, 02:17 
Svobodník
Svobodník

Mám dost palčivý dotaz... zhruba po 10 hodinách hraní se vyvinula situace, kdy poslední neprobuzená neaktivní nadvláda má hranice v těsné blízkosti s mými. Žel Bohu po vysilující válce de facto celé galaxie ji nikdo a možná ani všichni dohromady v tuto chvíli nedokážeme konkurovat. Mezi našimi říšemi je planeta typu Gaia, kterou oni berou jako svou posvátnou planetu. Problém nastal v momentě, kdy ji můj národ začal bez dovolení obsazovat a tím na sebe přivolávat hněv a tím i válku s onou neaktivní nadvládou. Ať nastavím cokoli, pokaždé, co vydělám na kolonizaci ji začnu automaticky obsazovat. Když zruším obsazování, ihned se loď na místě otočí zpět a pokračuje. Každou chvíli musím klikat na stáhnutí se (když mě varují, někdy to nestihnou nebo si nevšimnu - například během bitvy) aby mě nezničili. Dost mi to znechucuje hru, protože během 15 minut musím třeba i 2x načítat autosave... Mám teď čtyři potencionální možnosti, buď mi poradíte nějaký fígl, abych ji přestal obsazovat (zakázané to mám samozřejmě), nebo opustím mé momentálně nejlepší světy a tím si zkurvím hru a vlastně i šance na výhru, také to můžu rovnou vzdát a nebo jestli existuje možnost prohrábnout někde nějak nějaký soubor a tu planetu prostě smazat. :-D
PS: Zajímavé je, že jiné planety automaticky nekolonizují, ti mí pitomci...
Předem moc děkuji za každý postřeh.

PříspěvekNapsal: 12 kvě 2017, 12:08 
Vojín
Vojín

To je Bug, který by měl být opraven v patchi 1.6. . tady o tom píší https://forum.paradoxplaza.com/forum/index.php?threads/how-to-stop-colonizing-a-planet.938793/ . Nebo můžeš zkusit nainstalovat patch 1.6, ale nevím jestli na už rozehranou hru bude mít vliv.

PříspěvekNapsal: 12 kvě 2017, 13:18 
Svobodník
Svobodník

Díky za odpověď, tak hold nová hra a snad se to nebude opakovat. :-)

PříspěvekNapsal: 28 čer 2017, 15:55 
Svobodník
Svobodník

Omlouvám se za dotaz, ale už se mi válka protahuje a nevím jak už dál. Je to moje vlastně první hra v této hře.
Můj dotaz je: Z jiné galaxie přišla Pretorynská metla a už jsem si na ní dost vylámal zuby. Jsem pomalu jediný, kdo s ní bojuje, i když jsou na druhé straně galaxie. Místo toho, aby se ostatní státy semkli a začali společně bojovat, tak mezi sebou i válčí. Už jsem je vyčistil na jednu planetu, ale tam jsem dostal výprask a celou flotilu stavím od znova, ale oni se zase o dost zvětšili. Chtěl bych vědět jak na ně. Jediné lodě které obstáli jsou bitevní. Těch mám teď 59 + pár lodí jiných tříd. Je to správný postup? Jaké lodě používat a jaké vybavení. Mám likvidovat lodě, nebo jim jít tvrdě po planetách (teď mají 2)?
V zoufalé snaze obrátit vývoj války jsem zrušil federaci a založil novou s probuzenou nadvládou. Nic se ale nezměnilo :-) Oni do války nezasahují. Vím, že hodně informací je na wiki, ale angličtina není moje hobby a překladač to přeloží otřesně.
Díky za pomoc a typy :-)

PříspěvekNapsal: 29 čer 2017, 07:26 
Desátník
Desátník

Co maju za zbrane a obranu na lodiach?

PříspěvekNapsal: 29 čer 2017, 07:50 
Rotný
Rotný

S těma příšerkama sem se ještě nesetkal, ale co vím tak jsou hodně opancéřovaný ,takže by to chtělo bitevní lodě s velkým dostřelem a bonusem proti pancéřování.
A zkus jim obsadit ty planety. :wink:

PříspěvekNapsal: 25 črc 2017, 23:10 
Desátník
Desátník

Po dlouhé době zdravím a mám dotaz :) Nedávno jsem se ke hře vrátil, zakoupil datadisky, stáhnul češtinu a pustil se do hry. Leč koukám, že se mi nezapočítávají úspěchy do steamu. Mám zapnutý Iron mód a vypnuté všechny modifikace. Nemůže to být češtinou? Splnil jsem třeba Mad genius nebo Patron a ono nic. Dříve se mi úspěchy započítávaly.

PříspěvekNapsal: 26 črc 2017, 01:10 
Svobodník
Svobodník

jojo, je to češtinou.. Já nemám ani jeden achív.. :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 26 črc 2017, 14:50 
Desátník
Desátník

Peko píše:
jojo, je to češtinou.. Já nemám ani jeden achív.. :mrgreen:

Tak to je na dvě věci! Dříve jsem ale dostával, i když jsem měl češtinu.

PříspěvekNapsal: 26 črc 2017, 19:42 
Svobodník
Svobodník

no nvm, já češtinu používám plus mínus od doby co vyšla (loni v prosinci?) a achivy nejely nikdy..

PříspěvekNapsal: 26 črc 2017, 20:22 
Desátník
Desátník

Zkusím přepnout na AJ, snad to poběží.

PříspěvekNapsal: 26 črc 2017, 21:01 
Rotmistr
Rotmistr

Podle hlášení uživatelů to skutečně způsobuje čeština. Já tedy (když už na to mám čas) hraji spíše pro zábavu a ačívmenty mě nezajímají, nicméně každému dle jeho gusta...

PříspěvekNapsal: 27 črc 2017, 22:24 
Desátník
Desátník

Tak přepnout na AJ nepomáhá. Nejspíš je nutné češtinu úplně smazat :(

WhiteHorse: Každý hraje pro zábavu a zábava je právě překonávání překážek, což nám dává pocit úspěchu. Tedy ečívmenty jsou jen další rozměr a součást hry. U některých her si vytvářím i vlastní cíle, kterých musím dosáhnout, aby mi to hru zpestřilo. :)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 73 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]