Strážci hvozdu

Svět se změnil. Mnoho sil již není. Mnoho věcí skončilo. Přítomnost bohů je zastřená... země se neuzdravuje tak rychle, jako kdysi. Elfové, strážci světa, slábnou. Trpaslíci bojují mezi sebou.

"Vždycky jsem nenáviděl post apokalyptické příběhy. A teď jsem v jednom z nich..."

Moderátoři: Dekl, Minreth, Vals

Odpovědět
Uživatelský avatar
Scipio
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1898
Registrován: 29 lis 2013, 18:54

Strážci hvozdu

Příspěvek od Scipio » 11 zář 2015, 12:50

Strážci hvozdu[obr]http://www.germancasado.com/wordpress/w ... _004_1.jpg[/obr]


Starý hvozd býval po dlouhou dobu nevýznamnou a zapomenutou částí Terenie. Izolace Staré hvozdu od zbytku království byla ještě prohloubena tím, že obyvatelé Starého hvozdu byli pohané, zatímco zbytek země se přikláněl spíše k církvi svatého světla. Starý hvozd se proto vždy staral spíše sám o sebe a záležitosti zbytku království tolik nevnímal. Ostatně v Terenii se na trůnu střídaly tři knížecí rody (Jeleniští, Pavlovínští a Lormanwenští), které měly rozhodující slovo v určování politiky státu. Tento stav se však změnil se vzestupem pánů ze Záříčí. Tento rod se stal rozhodující silou ve Starém hvozdu a následně začal hrát jistou roli i v politice Terenie. Za svůj vzestup vděčil rod především bohatství města Záříčí, jež bylo centrem rodových držav.

Moc rodu dostoupila vrcholu během krize, jež následovala po smrti krále Ethenara I. Dcera Karla ze Záříčí se stala manželkou nového krále Pavla Pavlovínského. Jenže poté se nad Terenií začala stahovat temná mračna. Přišla válka se Skřety, s Císařstvím a v Terenii vypukl mor. Jenže to nebylo, ani zdaleka všechno. V Terenii se objevili nemrtví. Tyto události se však Hvozdu příliš nedotkly. Poté se však královstvím rozšířila tragická zpráva. Král Pavel Pavlovínský zcela propadl temným silám a přidal se k nemrtvým. Jeho nebohá žena Kasandra byla nalezena, když bloudila po Terenii. Činy jejího bývalého muže ji těžce zasáhly. Trvalo ji dlouho, než se z toho vzpamatovala. Mezitím Terenii zasáhla občanská válka a souběžně probíhající válka s nemrtvými. Z této situace vítězně vyšel vítězně Malyr Jelenijský. Korunu sice nezískal podle práva, ale země v tu chvíli potřebovala silného panovníka. Malyr se v minulosti též zapletl s temnými silami, nakonec se však přiklonil na stranu dobra a bránil království proti nemrtvým. Za manželku si vzal ovdovělou Kasandru Záříčanskou. Nemrtví však ještě neřekli své poslední slovo. Nejprve přišla smrt krále Malyra a poté i jeho synů Horáce a Řehoře. Kasandra opět propadla žalu, abdikovala a odjela do rodného Záříčí, aby hvozd vyléčil její smutek.

Nemrtví zaplavili Terenii. Nikdo je nedokázal zastavit. Vše se zdálo být ztraceno. Nemrtví zaútočili i na Starý hvozd. Tehdy přišla chvíle pro rytíře Vratislava Lovce z Lovcotvrze, jenž byl kapitánem stráže v Záříčí a bylo mu svěřeno velení nad armádou Starého hvozdu. Rytíři Vratislavovi se podařilo něco nemožného. Díky nesmírnému odhodlání a dokonalému využití terénu dokázal útok nemrtvých odrazit. V bojích mu výrazně pomáhali druidové pod vedením Blahoslava Jasanu. Obyvatelé Hvozdu doufali, že jim armády Terenie přijdou na pomoc. Ze zbytku Terenijského království pomoc nepřišla. Do Starého Hvozdu však dorazili Elfové s jejichž pomocí byli nemrtví zahnáni zpět .

[obr]http://sf.co.ua/13/03/wallpaper-2630822.jpg[/obr]


Starý Hvozd přečkal válku s nemrtvými a vyšel z ní silnější. Na jeho území před nemrtvými utekli někteří obyvatelé Dolní země. Ti díky vlivu druidů velmi rychle přejali náboženství a zvyky původní obyvatelstva Hvozdu. Ze Záříčí se stalo velké a bohaté město, jemuž se nyní ve zbytku živé Terenie může rovnat pouze Aswen. Z Vratislavovi rodné Lovcotvrze se stal mohutný hrad. Samotný Vratislav se oženil s Kasandrou Záříčanskou, čímž se stal faktickým vládcem Starého hvozdu. Značně vzrostl i vliv druidů. Vratislav s Balhoslavem rovněž přesvědčili část Elfů, aby ve Hvozdu zůstala.

Starý hvozd je nyní významnější, než kdy předtím. Jeho obyvatelstvu po odražení nemrtvých značně stouplo sebevědomí. Ostatně vždyť dokázali nemrtvé porazit bez pomoci zbytku Terenie. Má to však i svou stinnou stránku. Obyvatelé Starého Hvozdu mají pocit, že je zbytek království opustil a ponechal napospas nemrtvým. Leima Sokola sice uznali za svého krále, ale koukají se na něj i na zbytek království se značnou skepsí. Objevují se dokonce hlasy volající po odtržení Starého hvozdu od Terenie. Pokud bude chtít král překlenout propast, která se během války mezi Hvozdem a zbytkem Terenie vytvořila, tak bude muset vůči Hvozdu vystupovat mnohem vstřícněji, než jeho předchůdci. Za války se prohloubily přátelské vztahy mezi elfy a Hvozdem. Elfové na rozdíl od Terenie Hvozdu v boji pomohli a po porážce nemrtvých někteří z nich ve Hvozdu zůstali, aby ho bránili před dalšími útoky nemrtvých. Pohanské obyvatelstvo Hvozdu má s Elfy mnoho společného, možná dokonce více, než se zbytkem Terenie.
Naposledy upravil(a) Scipio dne 12 zář 2015, 09:56, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Scipio
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1898
Registrován: 29 lis 2013, 18:54

Re: Střážci hvozdu

Příspěvek od Scipio » 11 zář 2015, 13:33

Vratislav Lovec z Lovcotvrze


[obr]http://img09.deviantart.net/c76d/i/2009 ... _cribs.jpg[/obr]


Vratislav se narodil jako prostý rytíř. Byl rozeným válečníkem a již od mala se cvičil v boji. Ve dvaceti letech se stal velitelem záříčanské stráže. Postupem času se stal uznávaným v celém Hvozdu. Jeho velká chvíle však přišla s příchodem nemrtvých. Vratislav se stal velitelem všech ozbrojených sil Starého Hvozdu. Nikdo nevěřil, že se nemrtvé podaří odrazit. Nikdo kromě Vratislava. Vratislav využil své dokonalé znalosti Hvozdu a pomocí léček se mu často nemrtvé podařilo vlákat do pasti a zničit. Významně mu v tom pomáhali druidové vedení Blahoslavem Jasanu. S pomocí Elfů se nemrtvé podařilo z Hvozdu úplně vyhnat. Vratislav se poté oženil s Kasandrou Záříčanskou.

Vratislav se díky svým válečným zásluhám stal ve Starém Hvozdu milovaným hrdinou. Jakožto vrchní velitel armády Starého hvozdu je označován titulem strážce hvozdu. Přestože je pouze rytíř, tak je i faktickým vládcem Starého hvozdu. Během války si získal značné množství oddaných stoupenců mezi prostým lidem i nižší šlechtou. Jeho pozice byla ještě posílena sňatkem s Kasandrou Záříčanskou, která ho pověřila správou panství. Manželství Vratislava a Kasandry je šťastné a plné lásky.

Vratislav je tvrdý a zkušený válečník. Je znám svou tvrdohlavostí a ctižádostivostí. Jakožto zarytý pohan má velmi dobré vztahy s druidy, především s jejich vůdcem Blahoslavem Jasanu. Od Blahoslava si také nechává často radit. Na krále i zbytek Terenie se stejně jako zbytek Starého Hvozdu dívá s nedůvěrou.
Naposledy upravil(a) Scipio dne 12 zář 2015, 09:57, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Hetharia 5 - Na sklonku dějin“