Knížectví Lormanwenské

Svět se změnil. Mnoho sil již není. Mnoho věcí skončilo. Přítomnost bohů je zastřená... země se neuzdravuje tak rychle, jako kdysi. Elfové, strážci světa, slábnou. Trpaslíci bojují mezi sebou.

"Vždycky jsem nenáviděl post apokalyptické příběhy. A teď jsem v jednom z nich..."

Moderátoři: Dekl, Minreth, Vals

Odpovědět
jjelen
Kapitán
Kapitán

Knížectví Lormanwenské

Příspěvek od jjelen » 10 zář 2015, 18:19

Obrázek
Hetharie V.: Kancléř Jeho knížecí Jasnosti Jiřího Lormanwenského Marek z Lesohradu

jjelen
Kapitán
Kapitán

Re: Knížectví Lormanwenské

Příspěvek od jjelen » 13 zář 2015, 08:50

Marek z Lesohradu, jeden z mnoha exulantů z východní a jižní Terenie a Morevy, kterým se podařilo uniknout před nemrtvou záplavou. Ač příslušník pouhé zchudlé, vedlejší větve urozeného rodu, u lormanwenského dvora se stal jednou z předních osobností.
[obr]https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... aelish.jpg[/obr]
Hetharie V.: Kancléř Jeho knížecí Jasnosti Jiřího Lormanwenského Marek z Lesohradu

jjelen
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od jjelen » 04 říj 2015, 12:12

Kníže Jiří je neskonale hrdý na odvahu a zmužilost svých vojsk a poddaných a vyjadřuje vděk za pomoc ze strany církví, v prvé řadě církve Svitu, jejíž příslušnice k záchraně města nemálo přispěli.
Bude-li příkladu obránců Aswenu (jakož i těch, kdo svou krev prolévají u Lunohradu, Záříčí a na mnoha dalších místech), pak věřím, že naše země ubráníme, ba dokážeme získat zpět co bylo ztraceno.

jjelen
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od jjelen » 04 lis 2015, 19:28

Aswen, stříbrná perla naší země, již po třetí v tomto roce čelí nenávisti nepřítele. Je to mocný protivník a přesto jeho síly po dvakráte selhaly. Věřím, že ani tentokráte nedobudou vítězství, znovu si vylámou zuby na zdech Aswenu, na statečnosti jeho obránců, vojáků i měštanů!
Aswenané! Ač tělem daleko od vás, v myšlenkách zůstávám stále s vámi a naplnuje mne pýcha, ohromná pýcha nad tím, že mi v žilách proudí stejná krev jako vám, že někteří z vás nosí barvy mého rodu. Žádám vás: vytrvejte, vydržte jako jste již dvakrát vydrželi a dočkáte se vítězství, snad již definitivního! Za vaše město, vaše domovy, za vaše blízké a vaši zemi!
Jiří Lormanwenský

Odpovědět

Zpět na „Hetharia 5 - Na sklonku dějin“