Frakce

Svět se změnil. Mnoho sil již není. Mnoho věcí skončilo. Přítomnost bohů je zastřená... země se neuzdravuje tak rychle, jako kdysi. Elfové, strážci světa, slábnou. Trpaslíci bojují mezi sebou.

"Vždycky jsem nenáviděl post apokalyptické příběhy. A teď jsem v jednom z nich..."

Moderátoři: Dekl, Minreth, Vals

Zamčeno
Uživatelský avatar
Minreth
Podplukovník
Podplukovník
Příspěvky: 3657
Registrován: 03 pro 2009, 17:57

Frakce

Příspěvek od Minreth » 03 zář 2015, 16:05

Terenijské království

Král - Nehratelné
Dvaadvacetiletý král Leim I. Sokol, bývalý učedník Minretha Ithalasiona, je schopný mág i velitel do bitvy. Celá země do něj vkládá své naděje. Vládne ze svého pevného hradu Sokolí Koruna postaveného vysoko na skále pojmenované po stejném ptákovi, jako hrad.

Šeré pláště - Lajgor
Jako jeden z šeroplášťů opírá král svoji moc především o tyto bojové mágy a agenty. Pod jeho praporci se navíc shromažďují uprchlíci. Jsou vedeni Kalrianem Ithalasionem, bratrancem známého Minretha.

Hornozemská aliance - Jan III.
Aliance je tvořena třemi složkami - rodem Blatavníků, který je veden Svatoplukem Blatavnickým (syn Jošta), Andělskou církví zastupovanou opatem Tomášem Belvurenem a poté Andělskou stráží, která je pod velením paladina Jana Tarmuna. Poslední jmenovaný má v alianci hlavní slovo a je jejím vojenským velitelem. Přestože aliance není příliš bohatá, Jan Tarmun jistě dokáže do nemrtvých mlátit kladivem velmi usilovně.

Lormanwenské knížectví - jjelen
Lormanwenský kníže Jiří při obraně Taulunu selhal. Nikdy nebyl toliko válečníkem, jako spíše správcem, stavitelem a diplomatem. Ironií tedy je, že ze všech frakcí právě jemu podléhají poslední celistvé sbory staré armády - právě ty lormanwenské. Přestože není válečníkem, místo se pro něj jistě najde, správce a diplomat se vždy hodí. Přesto však není jasné, jaký vztah má Jiří Lormanwenský s králem Leimem Sokolem...

Strážci hvozdu - Scipio
Poté, co abdikovala Kasandra Záříčanská, poslední ze svého rodu, se do popředí ve Hvozdu dostal kapitán záříčanské stráže, Vratislav Lovec z Lovcotvrze. Tento tvrdý muž, zarytý pohan, stál v první linii a bránil lesy, než přišla pomoc od elfů. V jeho díle mu pomáhali i do té doby příliš nevystupující druidové vedení Blahoslavem Jasanu. Vratislav a Blahoslav společně přesvědčili část elfů, aby zde setrvali a pomohli zdejšímu pohanskému lidu v boji s nemrtvými. Vratislav se stal uznávaným pánem většiny vesnic a osad staré Soutočné země. Ale skutečnou branou do terenijské politiky se mu, jak jinak, stal sňatek s Kasandrou Záříčanskou. Zdejší paní si toho mnoho vytrpěla, přesto však v sobě vždy našla chuť pokračovat dál... a toto bylo jediné rozumné pokračování. Vratislav, sic tvrdý v náboženských věcech, byl jinak vcelku příjemný třicátník...

Proklaté království

Nekromancer Kel'Tharrok - gepousek
Přítel ze studií, samotného, již tuhého arciliche Thuzdima. Nestal se tak mocným, protože si stále vážil svého živého těla, místo toho velel armádám. V poslední době se věnuje především budování nekromantských škol, se kterými provádí pravidelné exkurze do zemí živých.

Padlý král Pavel Proklatý - Golemnewton
Pavel Pavlovínský nebyl vždy zlý. Zezačátku se mu i dařilo. Stal se králem, ale poté se nechal zlákat Malyrem, který tou dobou stále stál na straně temnoty. Proti tak obratnému politikovi, který předstíral, velmi důkladně, své vlastní otrávení, neměl mnoho šancí. Za pomoci Sáry Jelenijské byl vyhnán ze země a poté vedl krvavou, mnohdy i úspěšnou válku o Říční země. Nakonec prohrál... ztratil vše. Teleportoval se na východ a zde sloužil právě Kel'Tharrokovi. Mnoho z jeho zrazené, ztracené duše nezbylo. Zbyla nenávist, chlad, mráz, touha po svém království. Pavel je napůl šílený. Přesto však... kdesi hluboko, je naděje. Ale tu by někdo musel hodně drsně probudit...

Ostatní frakce

Elfí říše Hitria - Nehratelné
Elfové řeší problémy ve své domovině, přesto však na Terenijce nezapomněli a ve válce jim jistě pomohou, byť tato pomoc bude vždy limitována.

Severní dohoda - Nehratelné
Válka se dotkla i Severní dohody. Momentálně probíhají zuřivé boje, díky čemuž se gnomové o dění v Terenii asi ještě nějaký čas zajímat vážně nebudou.

Trpasličí říše - Nehratelné
Opět jednou ve zmatku a anarchii. Trpaslíci brání své hranice, ale do země své nepustí nikoho.
Kronikář hetharijský, byzantský a wylamský, historik Res Publicy
Velkovévoda Friedrich I. Bádenský (Německo 1866)
Martin z Blatavníka (†), velitel Plzeňského landfrýdu, a jeho syn Jošt z Blatavníka, pán Plzně, Tachova a Žebráku (Husitské války)
Lord Eldred Arryn, princ Hory a Údolí, pán Orlího Hnízda, Strážce Východu a Ochránce Údolí (Blackfyreovo povstání)
Dóže Manuel Saggio z Luccy, arcibankéř italský (Itálie 1796)
Aeddan I. Gwyrdd, král velšský, iarla jihoirský a západomercijský (Anglie 960)
Sigismund III. Stříbrovlasý (†), kníže hauenský, a jeho synovec Dietrich I. Obnovitel, král kvilamský a kníže hauenský (Pět knížectví)

Zamčeno

Zpět na „Hetharia 5 - Na sklonku dějin“