Zemský sněm roku 998

Kalwen se sjednotil v mocné království. Svojškovo dědictví se však otřásá v základech, neboť zemi pohltila náboženská válka. Přidej se na stranu pohanů, andělanů, či udržuj rovnováhu mezi nimi.

Moderátoři: Dekl, martas3, Vals

Odpovědět
martas3
Podplukovník
Podplukovník

Re: Zemský sněm roku 998

Příspěvek od martas3 » 17 zář 2016, 21:33

Znovu se postavil starý biskup a naléhavě promluvil ke shromážděným:
Opět, s prominutím, řešíme naprosté zbytečnosti. Byl zabit jeden z biskupů této země a mne proto zajímá, co jsme se dozvěděli od vraha? Kdo je viníkem? Co zjistil sudí výslechem? Odpovědi jsou potřeba rychle, nebo zemře někdo další. Na mne byl též spáchán atentát a má důvěra v bezpečnost v tomto městě je tím pochopitelně silně otřesena.

Zároveň, zemský sudí, slíbil jste nám výsledky Vašeho soudu mezi regentem a zesnulým biskupem. Kde jsou?

Ověření pravdomluvnosti Telendira Lingwenského má provádět seraf. Doufám, že dorazí letmo, protože to by celou věc usnadnilo. Stále nehlasovali všichni, zda má přiletět, či ne.

Konstantinos z Radhinu, biskup havranovský
Kronikář hetharijský, byzantský a wylamský, historik Res Publicy
Velkovévoda Friedrich I. Bádenský (Německo 1866)
Martin z Blatavníka (†), velitel Plzeňského landfrýdu, a jeho syn Jošt z Blatavníka, pán Plzně, Tachova a Žebráku (Husitské války)
Lord Eldred Arryn, princ Hory a Údolí, pán Orlího Hnízda, Strážce Východu a Ochránce Údolí (Blackfyreovo povstání)
Dóže Manuel Saggio z Luccy, arcibankéř italský (Itálie 1796)
Aeddan I. Gwyrdd, král velšský, iarla jihoirský a západomercijský (Anglie 960)
Sigismund III. Stříbrovlasý (†), kníže hauenský, a jeho synovec Dietrich I. Obnovitel, král kvilamský a kníže hauenský (Pět knížectví)

Jan III.
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od Jan III. » 17 zář 2016, 21:54

Pánové, jelikož se většina šlenů sněmu vyjádřila pro pozvání serafa Michaela, žádné námitky zde nezazněly a obviněný, soudce i žalobce souhlasí, myslím, že v rámci urychlení celé záležitosti můžeme návrh považovat za schválený a nic tedy nebrání tomu, aby byl výslech proveden.

(Omlouvám se, ale od pondělka mi začínají odpolední šichty a proto bych rád, aby výslech proběhl nejpozději zítra, jinak bychom to do přepočtu zase nestihli. Proto mi prosím promiňte mou neomalenost. Věřím, že mne chápete. :wink: )
konzul Decimus "Semotus" Purpurový
První Rádce Telendir Lingwenský
Edmund Granddale, král Východní Anglie
Jan Tarmun z Jezerního Vědrokrvu, zvaný Jantar z jezera, Malleus maleficarum, paladin Světla Svatého, vůdce Hornozemské aliance
Vrchní Hejtman Táborského Svazu Jan Oldřich z Černovic(†)
Jan Tarmun I. z Jezerních Vědrokrv, velmistr Řádu Dlátenického, biskup Taulunský a právoplatný král Terenie
Parwaein I. Tamnicir, kníže Větrodolský, první rádce Svojška I., krále Kalwenského(†)
Lothar I., Markus I. Ansa, král Slaromský
Polní podmaršálek Johann Peter de Beaulieu, vrchní velitel rakouských vojsk v Itálii 1796
Kde je vůle, je i způsob!

Tifík
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od Tifík » 18 zář 2016, 08:26

Co se týče dotazu knížete Parweina, souhlasím s doprovodem dvou jeho mužů, ovšem stejně jako Corvus žádám patřičný odstup a oznamuji, že hodlám svou ochranu posílit také o členy své družiny.
Prohlašuje-li pan regent můj návrh za odsouhlasený, pak dám vědět serafovi a požádám ho, aby dorazil co nejrychleji.

paladin Konrád
Hetharie 4 (2.pokus):Konrád Východňanský, regent krále Svatopluka I. Kalwenského - leden až říjen 998
Wylam: legát Agateánského bratrstva Regozor, zvaný Železný; rytíř smrti Raileh, velitel Legie zkázy
Heharie 4: paladin Tomáš trážce Východu, Pán Velernova a Cestostráže stál, regent krále Svatopluka I. Kalwenského
Blackfyreovo povstání: Damon Lannister, lord Casterlyovy skály, pán Západních zemí, štít Lannisportu a strážce západu
Hetharie 3: kníže Hövdig Reger ze Starkfäste, kníže Brázdy a jeho syn Arvtak Regeri, pán Starkfäste a Självfältu

„Přílišná oddanost ideálům končí tím, že v rámci boje proti alkoholismu zastřelíš dítě se sáčkem rumových pralinek.“
Karel Kryl

martas3
Podplukovník
Podplukovník

Příspěvek od martas3 » 18 zář 2016, 17:48

Sněm opouští služebníci biskupa i s biskupovým tělem samotným, neboť ten si přál být pohřben na Červené Hoře. Pohřeb má prý na starosti samotný seraf...
Martin z Blatavníka (†), velitel Plzeňského landfrýdu, a jeho syn Jošt z Blatavníka, pán Plzně, Tachova a Žebráku (Husitské války)
Lord Eldred Arryn, princ Hory a Údolí, pán Orlího Hnízda, Strážce Východu a Ochránce Údolí (Blackfyreovo povstání)
Sigismund III. Stříbrovlasý (†), kníže hauenský, a jeho synovec Dietrich I. Obnovitel, král kvilamský a kníže hauenský (Pět knížectví)

Turwaithion
Četař
Četař

Příspěvek od Turwaithion » 18 zář 2016, 21:32

Minreth píše:Opět, s prominutím, řešíme naprosté zbytečnosti.
Je to smutné, ale musím souhlasit.
Minreth píše:Byl zabit jeden z biskupů této země a mne proto zajímá, co jsme se dozvěděli od vraha? Kdo je viníkem? Co zjistil sudí výslechem? Odpovědi jsou potřeba rychle, nebo zemře někdo další. Na mne byl též spáchán atentát a má důvěra v bezpečnost v tomto městě je tím pochopitelně silně otřesena.
Omlouvám se, ale výsledky výslechu jsou bohům žel tajné. Mohu vás však ujistit, že jsme se někam dostali na rozdíl od šetření obvinění Telendira Lingwenského a momentálně pátrám po důkazech, které vyplynuly z výslechu. Co se týče bezpečnosti, to není otázka na mne, nýbrž na knížete Parwaeina.
Minreth píše:Zároveň, zemský sudí, slíbil jste nám výsledky Vašeho soudu mezi regentem a zesnulým biskupem. Kde jsou?
Jak jsem zde již zmiňoval, nebyly nalezeny žádné důkazy o trestné či nečestné činnosti regenta Telendira Lingwenského. Zda je to jeho nevinou, či pečlivým skrýváním důkazů, to se dozvíme až prostřednictvím serafa Michaela, který rozsoudí pravdivost jeho samotných tvrzení. Tedy bych všechny ještě jednou poprosil k vyjádření podpory účasti serafa, nechť se to urychlí. Děkuji.

Lukáš Řekopolský
Titus "Arbor" Zelený, senátor a první triumvir města Tanid (Res Publica)
Tadeáš Řekopolský Lukáš Řekopolský, královský Kalwenský sudí, regent a dědic Markrabství Řekopolského (Hetharia 4 - Dva králové)
Brian MacMaon Alpìn, král Skotský a iarla Severoirský (Anglie 960)

Tifík
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od Tifík » 19 zář 2016, 15:29

Turwaithion píše: Jak jsem zde již zmiňoval, nebyly nalezeny žádné důkazy o trestné či nečestné činnosti regenta Telendira Lingwenského. Zda je to jeho nevinou, či pečlivým skrýváním důkazů, to se dozvíme až prostřednictvím serafa Michaela, který rozsoudí pravdivost jeho samotných tvrzení. Tedy bych všechny ještě jednou poprosil k vyjádření podpory účasti serafa, nechť se to urychlí. Děkuji.

Lukáš Řekopolský
Měl jsme za to, že regent prohlásil hlasování o serafově návštěvě za uzavřené a jeho přítomnost při výslechu za přijatou, proto jsem již serafa požádal aby dorazil, až mu to jeho povinnosti dovolí, v tento moment tedy již další jednání neurychlí nejspíše nic.

paladin Konrád
Hetharie 4 (2.pokus):Konrád Východňanský, regent krále Svatopluka I. Kalwenského - leden až říjen 998
Wylam: legát Agateánského bratrstva Regozor, zvaný Železný; rytíř smrti Raileh, velitel Legie zkázy
Heharie 4: paladin Tomáš trážce Východu, Pán Velernova a Cestostráže stál, regent krále Svatopluka I. Kalwenského
Blackfyreovo povstání: Damon Lannister, lord Casterlyovy skály, pán Západních zemí, štít Lannisportu a strážce západu
Hetharie 3: kníže Hövdig Reger ze Starkfäste, kníže Brázdy a jeho syn Arvtak Regeri, pán Starkfäste a Självfältu

„Přílišná oddanost ideálům končí tím, že v rámci boje proti alkoholismu zastřelíš dítě se sáčkem rumových pralinek.“
Karel Kryl

Turwaithion
Četař
Četař

Příspěvek od Turwaithion » 19 zář 2016, 19:47

Tedy vám děkuji a těším se na jeho oficiální příjezd.

Lukáš Řekopolský
Titus "Arbor" Zelený, senátor a první triumvir města Tanid (Res Publica)
Tadeáš Řekopolský Lukáš Řekopolský, královský Kalwenský sudí, regent a dědic Markrabství Řekopolského (Hetharia 4 - Dva králové)
Brian MacMaon Alpìn, král Skotský a iarla Severoirský (Anglie 960)

martas3
Podplukovník
Podplukovník

Příspěvek od martas3 » 21 zář 2016, 16:35

Rok 998 od příchodu lidí, květen píše:Velmi očekávanou návštěvou byl seraf Michael, povolaný, aby provedl výslech regenta Telendira podezřelého z vraždy biskupa Tobiáše. Seraf doletěl koncem měsíce. Výslech byl prováděn v hlavním jednacím sálu sněmu, který byl pro tento účel upraven. Zeměpáni seděli okolo velkého účkovitého stolu, hosté sněmu pak u stolu hned vedle něj. Seraf a Telendir stáli proti sobě před stolem, bokem k zeměpánům. Dvě hubené tyčky v poli.

SERAF: "Telendire Lingwenský, máš co do činění s vraždou biskupa zde, na sněmu?"
TELENDIR: "Nikoliv."
SERAF: "Nenařídil jsi nic podobného?"
TELENDIR: "Nejsem si ničeho takového vědom."
SERAF: "Plánoval jsi odstranění biskupa v předcházejících měsících?"
TELENDIR: "Odstranění ano."
SERAF: "Jak. A proč."
TELENDIR: "Dozvěděl jsem se, že jsem vyšetřován z provozování nekromancie. Což je samozřejmě jen pomluva. Plánoval jsem tedy, jakmile bych byl v této věci zbaven viny, biskupa zažalovat pro pomluvu. Chtěl jsem navrhnout, aby se vydal na nějakou pouť, k nějakému svatému místu, pokud možno dost daleko od Kalwenu. Biskupova reputace by tak dost utrpěla a má zase naopak."
SERAF: "Jak víš, že tě obvinil zrovna biskup?"
TELENDIR: "Došel jsem k tomu víceméně vylučovací metodou. Usoudil jsem, že to byl on, nebo paladin Konrád. Ve výsledku by to vyšlo nastejno."
SERAF: "Překvapivé. Měl jsem nicméně na mysli, zda jsi plánoval biskupovu vraždu předtím, než začal sněm."
TELENDIR: "Ano, tuto možnost jsme také probírali."
SERAF: "Proč. S kým."
TELENDIR: "Své spojence neprozradím. Obávali jsme se ho. Věděli jsme, že mu naše propohanská politika nejde moc pod vousy a že rozhodně nebude sedět s rukama v klíně. Padl tedy i návrh udeřit jako první a plnou silou. Než jsme dospěli ke konečnému rozhodnutí, stalo se, co se stalo."
SERAF: "Tedy že část spiklenců zradila."
TELENDIR: "O tom nic nevím. Nikdo z mých spojenců se k tomu útoku nepřihlásil."
SERAF: "Takže jsi jen zvažoval jeho smrt, ale nijak jsi ji neplánoval?"
TELENDIR: "Žádné konkrétní kroky v tomto směru jsem nepodnikl."
SERAF: "Takže jsi zvažoval jeho smrt?"
TELENDIR: "Přiznávám, že jsem si s tou myšlenkou pohrával. Jistě i jiní zase přemýšleli o mé smrti."
SERAF: "Pro tvoji informaci, obvinění z nekromancie nepodal ani biskup, ani paladin."
TELENDIR: "A kdo tedy? Smím-li se zeptat."
SERAF: "Na to by ti měl odpovědět pan sudí, na základě čeho se tím začal zabývat. Nicméně. Jaké byly cíle vaší pohanské schůzky v hlavním městě?"
TELENDIR: "Chtěli jsme posílit svou politickou moc v zemi. Obávali jsme se, že naše víra bude vytlačena podobně jako na území Jižní Morevy, nebo v trpasličích horách, kde andělanství nahradilo staré bohy hromů a blesků."
SERAF: "...bude vytlačena? Odejmuli jste církvi krále, máte své zástupce v královské radě a nikdo zde na konverzi ani nepomýšlel. Vážně zde mluvíš o nutnosti obrany, když vaše víra své pozice upevnila? Vážně mi chceš tvrdit, že to byl pravý záměr vaší schůzky?"
TELENDIR: "Pokud vím, za posledních třicet let bylo pohanství vytlačeno z Velernova a Cestostráže."
SERAF: "A andělané ztratili hlavní město a hrad Leuwern, že?"
TELENDIR: "...což je mnohým urozeným pánům trnem v oku. Naším cílem nikdy nebylo uškodit říši. Děláme jen to, co považujeme za nejlepší.
SERAF: "Vlastně jsi mi již před chvílí odpověděl, že jste chtěli posílit své mocenské pozice."
TELENDIR: "Ano, přiznávám, že ano."
SERAF: "Rovnováha sil vám tedy nevyhovovala."
TELENDIR: "To vyloženě netvrdím. V pozici, kdy jsem de facto zastupoval královskou moc, jsem musel své postavení posílit. Slabý král, neschopný prosadit svou vůli, může být pro zemi katastrofou."
SERAF: "Dobře, to mi stačí." Seraf se už otáčel ke zbytku sněmu...
TELENDIR: "Nicméně dovolte mi, nechť se zeptám zase já. Je zde snad někdo, kdo nepřemýšlí o posílení své vlastní moci? Upřímně řečeno, silně o tom pochybuji."
SERAF: "Ano. Já."
TELENDIR: "Záleží jen na tom, jaké prostředky k tomu volíme. Omlouvám se, zapoměl jsem, že vy jste tou světlou vyjímkou. Nicméně vás lze jen těžko povyžovat za urozeného kalwenského pána, nic ve zlém."
Seraf si přeměřil Telendira, načež se otočil ke sněmu, rozhodnut promluvit.
SERAF: "Ctění pánové této země a leníci krále, neshledávám na slovech tohoto mladíka žádnou lež. Avšak samotná pravda mne děsí. Neboť Telendir popohnal zemi k válce, aniž by si to pořádně uvědomil. Mluví o obraně své víry v dobách, kdy nebylo před čím bránit. Zvažoval smrt umírněného biskupa. Chtěl se svými spojenci, jejichž jména neprozradí, posílit své mocenské pozice. Toto nejsou zločiny. Je to jen pozoruhodná paranoia a předpoklad, že všichni jdou dravě po moci. Nemám to Telendirovi za zlé, koneckonců, je zde více pánů, kteří poznali osud druhorozeného - například ty, vojvodo Fitzpatriku, nebo ty, Vítku Vetovijský. Dle mého však regent naprosto selhal ve svém hlavním úkolu - chránit moc krále. Snažil se posílit pozici sebe a svých spojenců na úkor jiných, čímž vehnal zemi do této situace, která hraničí s válkou. Nicméně, je jasné, že tu někde je ještě další válečný štváč, který nařídil vraždu biskupa," otočil se zpět na Telendira. "Regenta samotného totiž v této věci zbavuji obvinění. A stejně tak není ani nekromantem, byť jistý potenciál ve vědách mystických v něm vidím. Mé doporučení mocným této země zní: zbavit jej veškerých úřadů u dvora a poslat zpět do Zeleného Hvozdu. Neboť ve funkci prvního rádce i regenta krále kriticky selhal."
Seraf přelétl pohledem sněm v očekávání, kdo promluví první.

Tifík
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od Tifík » 21 zář 2016, 16:55

Když seraf skončil, povstal Konrád, aby k promluvil ke sněmu:

Když byla splněna první část toho, proč jsme serafa pozvali, měli bychom nyní vyplnit i tu druhou: Vyslechnout zbytek z nás, aby se prokázalo, kdo je za vraždu biskupa nakonec zodpovědný, kdo je tím, jak Michael trefně řekl, válečným štváčem.

Paladin Konrád

Karel Kryl

martas3
Podplukovník
Podplukovník

Příspěvek od martas3 » 21 zář 2016, 17:31

Rád bych se zeptal, zda jsem tu ještě potřeba. Zatím se mi zdá má přítomnost veskrze zbytečná.

Vítek Vetovijský, Pán Západu

tarava
Major
Major

Příspěvek od tarava » 21 zář 2016, 18:40

Ctěný paladine,

nebylo by vhodnější, místo poněkud dehonestujícího křížového výslechu všech zůčastněných pánů, kterých je zde rovnou 11, nechat serafem Michaelem vyslechnout raději přímo atentátníka, který byl zajat? Ušetří nám to dozajista dost času a vyhneme se tak pro některé pány možná i nepřijatelnému výslechu. Až pokud výslech vraha nikam nepovede, můžeme přistoupit k tomuto krajnímu opatření. Pokud tedy není seraf Michael proti a alespoň nadpoloviční většina přítomných je pro, nechť je vězeň předveden před sněm.

Daren Corvus, dědic Brány
Kvilam: kníže Randolf "Zweihänder" Seufer
Anglie 960: Harald II. Norský řečený Šedoplášť
Wylamské války: císař Palladius I. Kýnigos, vévoda Theodoros I. Kýnigos(abdikoval)
Hetharia 4 - Dva králové: kníže Vesmen I. Corvus, pán Brány
Hetharia 3 - Založení Kalwenu: kníže Vesmen I. Corvus, pán Brány
Hetharia 1 - Příchod temnoty: Lid města Kary - kapitán Hagen
Blackfyreovo povstání: ser Aegor 'Bittersteel' Rivers
Husitské války: Sirotčí svaz - hejtman Michal Jiskra ze Sušice
Byzanc 1214: Serenissima Repubblica di San Marco - dóže Tarava II. di Orseolo
Německo 1866: Rýnský spolek

Tifík
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od Tifík » 21 zář 2016, 18:48

Drahý Darene,

nevidím na tom nic dehonestujícího. Kdo není vinen nemá důvod se tomu bránit. Obávám se, že výslech vraha nepovede nikam, ale zkusit to klidně můžeme. Ovšem rozhodně bych nenavrhoval hlasování sněmu, tím se ztratí ještě víc času, než výslechem každého z nás. Spokojil bych se se souhlasem sudího a serafa.

paladin Konrád

Karel Kryl

erbfilip
Rotný
Rotný

Příspěvek od erbfilip » 21 zář 2016, 19:23

Vznešení přátelé,
vězně, kterého držím zde ve Větropolí a již jsem ho vyslýchal, poskytnu, ale jediné k čemu nám to bude, bude potvrzení jeho výpovědi. Myslím, že skutečný člověk stojící za vším lstivě zneužil jiného člověka, kterého jsem se snažil najít, ale zmizel beze stopy, aby vrhl případné obvinění na jiného. Proto myslím, že je skutečně třeba vyslechnout všechny zúčastněné, včetně Vetovijského pána - proto ho žádám, aby neodcházel, abychom mohli odhalit pravdu. Já osobně klidně výslech podstoupím a doufám, že mě ostatní budou následovat.

Parwaein II. Tamnicir
Aulus "Iuvenis" Modrý (Res Publica)
Randolf, zvaný Zweihänder, (abdikoval 1254) a Ingmar Seufer, knížata Seuferu (5 knížectví)
Parwaein II. Tamnicir, kníže Větrného údolí († 999), Tiumwir Tamnicir, regent Větrného Údolí († 999), Cerwian Narefadam, regent Větrného Údolí (Hetharia 4 - Dva králové)
Fraomar II. Fairhair, král Northumbrie (Anglie 960)

Jan III.
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od Jan III. » 21 zář 2016, 21:22

tarava píše:Ctěný paladine,

nebylo by vhodnější, místo poněkud dehonestujícího křížového výslechu všech zůčastněných pánů, kterých je zde rovnou 11, nechat serafem Michaelem vyslechnout raději přímo atentátníka, který byl zajat? Ušetří nám to dozajista dost času a vyhneme se tak pro některé pány možná i nepřijatelnému výslechu. Až pokud výslech vraha nikam nepovede, můžeme přistoupit k tomuto krajnímu opatření. Pokud tedy není seraf Michael proti a alespoň nadpoloviční většina přítomných je pro, nechť je vězeň předveden před sněm.

Pánové, všichni jsme dobře věděli, že ke křížovému výslechu všech zúčastněných dojde. Doposud nikdo námitky neměl a tudíž mne překvapuje, že se objevují až nyní. A myslím, že důvodem není údajné ponížení, nýbrž obavy z prozrazení pravdy. Nemluvě o to, že tak nějak pochybuji, že polapený vrah bude znát jméno svého zaměstnavatele. Proto se přikláním k tomu, aby se bez odkladu pokračovalo dle původního plánu.
Nechť tedy každý z přítomných pánů otevřeně prohlásí, že s biskupovou vraždou nemá nic společného a ani nezná totožnost zadavatele vraždy a ctěný seraf posoudí pravdivost jeho slov. Nic jednoduššího.
Jan Tarmun z Jezerního Vědrokrvu, zvaný Jantar z jezera, Malleus maleficarum, paladin Světla Svatého, vůdce Hornozemské aliance
Jan Tarmun I. z Jezerních Vědrokrv, velmistr Řádu Dlátenického, biskup Taulunský a právoplatný král Terenie
Parwaein I. Tamnicir, kníže Větrodolský, první rádce Svojška I., krále Kalwenského(†)
Polní podmaršálek Johann Peter de Beaulieu, vrchní velitel rakouských vojsk v Itálii 1796

tarava
Major
Major

Příspěvek od tarava » 21 zář 2016, 21:52

Nahluchlý regente,

už poněkolikáté jste mne přesvědčil, že Vám asi díky příměsi elfské krve raší mech přímo v uších, když nedokážete pořádně poslouchat, co říkám. Já proti výslechům nic nenamítám! Pouze poukazuji na mnohem schůdnější variantu, kdy bude vyslíchán skutečný zločinec a ne všichni účastníci sněmu, což může zabrat klidně měsíce a ne všichni s ním musí souhlasit.

Je sice hezké, že pochybujute o tom, že vrah nám nic nového nesdělí, ovšem dokud ho seraf Michael nevyslechne, tak se to asi nejspíše nedovíme.

Kdybyste mne pořádně poslouchal, tak jsem pouze navrhoval, aby výslech vraha předcházel výslechů všech pánů nikoliv, aby od něj bylo upuštěno. To pouze v případě, kdy se od vraha pravdu dozvíme.

Bez úcty k Vám
Wylamské války: císař Palladius I. Kýnigos, vévoda Theodoros I. Kýnigos(abdikoval)

Jan III.
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od Jan III. » 21 zář 2016, 21:59

tarava píše:Nahluchlý regente,

už poněkolikáté jste mne přesvědčil, že Vám asi díky příměsi elfské krve raší mech přímo v uších, když nedokážete pořádně poslouchat, co říkám. Já proti výslechům nic nenamítám! Pouze poukazuji na mnohem schůdnější variantu, kdy bude vyslíchán skutečný zločinec a ne všichni účastníci sněmu, což může zabrat klidně měsíce a ne všichni s ním musí souhlasit.

Je sice hezké, že pochybujute o tom, že vrah nám nic nového nesdělí, ovšem dokud ho seraf Michael nevyslechne, tak se to asi nejspíše nedovíme.

Kdybyste mne pořádně poslouchal, tak jsem pouze navrhoval, aby výslech vraha předcházel výslechů všech pánů nikoliv, aby od něj bylo upuštěno. To pouze v případě, kdy se od vraha pravdu dozvíme.

Bez úcty k Vám
Vy mlčte, s vámi se budu bavit až vrátíte co jste nakradli.

tarava
Major
Major

Příspěvek od tarava » 21 zář 2016, 22:07

Někomu, kdo využije čestného postavení regenta k vlastnímu prospěchu místo starání se o blaho království a jeho obyvatel v těchto těžkých dobách, nemáme co vracet.
Vlastně ano. Máme! Všechna ta příkoří která se udála věřícím v Andělské světlo za Vaší vlády! Opravdu Vám nakonec máme co vracet a já přísahám na hroby svých předků, že Vám to vrátíme i s úroky.

Jan III.
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od Jan III. » 21 zář 2016, 22:10

Jaké příkoří?

erbfilip
Rotný
Rotný

Příspěvek od erbfilip » 21 zář 2016, 22:23

Pánové,
zde jsem nechal přivést vězně - vraha, pokud ho bude chtít seraf Michael vyslechnout.

Za sebe prohlašuji a doufám, že seraf (pokyne hlavou k serafovi) moje slova potvrdí, že jsem smrt biskupa neplánoval, neorganizoval, a ani se na ní nijak jinak nepodílel.
Jediné co o vraždě biskupa vím, mi řekl vrah, je na serafovi, aby jejich pravdivost potvrdil, či vyvrátil. Vrah mi řekl, že byl najat někým v Lingwenu, z toho usuzoval, že si ho najal kníže Kal'naar. Já, a to je pouze moje domněnka, si myslím, že kníže Kal'naar je nevinný. Pro jistotu by se ale měl podrobit serafovu výslechu. Nicméně, pokud by skutečně vraždil kníže Kal'naar, byl by to od něj skutečně velmi hloupý krok a velmi neobratné provedení, proto si myslím, že je nevinný. Sám jsem podnikl další kroky, vyslal jsem své stráže s tímto vrahem, aby toho muže, jenž si jej najal našli a zadrželi. Ten ovšem zmizel beze stopy, nikdo o něm prakticky nic neví.

Toť vše co jsem chtěl říci.

Stále s úctou
Parwaein II. Tamnicir
Aulus "Iuvenis" Modrý (Res Publica)
Randolf, zvaný Zweihänder, (abdikoval 1254) a Ingmar Seufer, knížata Seuferu (5 knížectví)
Parwaein II. Tamnicir, kníže Větrného údolí († 999), Tiumwir Tamnicir, regent Větrného Údolí († 999), Cerwian Narefadam, regent Větrného Údolí (Hetharia 4 - Dva králové)
Fraomar II. Fairhair, král Northumbrie (Anglie 960)

martas3
Podplukovník
Podplukovník

Příspěvek od martas3 » 22 zář 2016, 09:58

Kníže Parwaein dle mého soudu mluví pravdu.
Seraf Michael

Odpovědět

Zpět na „Hetharia 4 - Dva králové“