Knížectví velké brázdy

Kalwen se sjednotil v mocné království. Svojškovo dědictví se však otřásá v základech, neboť zemi pohltila náboženská válka. Přidej se na stranu pohanů, andělanů, či udržuj rovnováhu mezi nimi.

Moderátoři: Dekl, martas3, Vals

Odpovědět
Scipio
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1898
Registrován: 29 lis 2013, 18:54

Knížectví velké brázdy

Příspěvek od Scipio »

[obr]http://img2.wikia.nocookie.net/__cb2009 ... _Noble.jpg[/obr]


Arvtak II. Regeri, kníže Velké brázdy


Obrázek


erb Knížectví velké brázdy
Naposledy upravil(a) Scipio dne 05 říj 2016, 20:32, celkem upraveno 2 x.
Scipio
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1898
Registrován: 29 lis 2013, 18:54

Re: Knížectví velké brázdy

Příspěvek od Scipio »

Diplomatické kontakty s Velkou brázdou můžete navázat prostřednictvím soukromé zprávy pro knížete Arvtaka II. Jejím prostřednictvím se také můžete s knížetem dohodnout na dalších způsobech komunikace.
Scipio
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1898
Registrován: 29 lis 2013, 18:54

Re: Knížectví velké brázdy

Příspěvek od Scipio »

Velká Brázda


[tuber2]https://www.youtube.com/watch?v=LpTL5nTPwjo[/tuber2]


Velká Brázda je hrdým a rázovitým krajem ležícím mezi Trpasličí říší a Kalwenským královstvím. Její kultura je dosti specifická a v mnoha aspektech má blíže k trpaslické, než ke kalwenské. Ostatně ve Velké brázdě žije již od nepaměti mnoho trpaslíků a říká se, že trpasličí krev koluje dokonce i v žilách vládnoucího rodu Regeri. Možná na tom je něco pravdy, protože Regeriové nosí dlouhé vousy, jsou menšího vzrůstu, ale zároveň mají až neuvěřitelnou sílu a jsou obávanými válečníky. Regeriové stejně jako většina obyvatel Velké brázdy věří ve svaté světlo, nicméně jejich víra je dosti vlažná. Náboženství stejně jako rasa však ve Velké Brázdě nehrají příliš velkou roli. Pro obyvatele brázdy je rozhodující jejich kultura, kterou považují za hlavní identifikační znak.

Během válek o sjednocení Kalwenu se kníže Hövdig snažil rozšířit území svého knížectví. Za svého vládce ho přijalo Nové město a podrobil si též Flautskou marku. Poté se pustil do války se Svojškem Vetovijským, neboť měl důkazy o tom, že Svojšek nechal zavraždit knížete Modrovouse. Svojškovi se však zatím podařilo získat pod svou korouhev dosavadní nepřátele z východní aliance. Brázda nyní čelila velice silnému nepříteli v podobě sjednoceného Kalwenu. I přesto se však Hövdigovi podařilo obsadit Plumborg a Horstyrke. Ukázalo se však, že i nejlepšího válečníka lze porazit dýkou do zad. Hövdig byl zrazen svými vazaly Ervingem Flautským a Arnulfem ze Střeponic. Zatímco kníže bojoval se svými vojsky ve Vetovii, tak oblehli jeho sídlo a odřízli mu cestu zpět do Brázdy. Zrazen, přečíslen a obklíčen si Hovdig jasně uvědomoval, že pokud má brázda přežít, tak musí kapitulovat. Pro jeho hrdou a nezlomnou povahu to však bylo něco nepřijatelného. Raději proto abdikoval a vedl sebevražedný útok proti původci svého pádu Svojškovi.

[obr]http://i48.servimg.com/u/f48/17/28/88/17/dwarf_12.jpg[/obr]


Tento boj se stal legendou. Vzteky šílený Hövdig zaútočil se svými nejvěrnějšími druhy proti obrovské přesile Svojškových vojsk. Rodovým kladivem Hormgvasar drtil řady nepřátel a zabil Svojškovi syny Pavla a Oldřicha. Probojoval se dokonce až samotnému Svojškovi. Na krále i jeho rod seslal strašlivou kletbu a pak se něj vrhl navzdory tomu, že jeho tělo bylo zasaženo tuctem šípů. Mohutným úderem srazil králova koně a už se napřahoval, aby krále dorazil. V tom ho však zezadu probodl kattegatský hraničář. Tato poslední bitva skvěle vystihovala Hövdigův život. Navzdory obtížným podmínkám dosáhl velkých úspěchů, ale rána do zad to vše proměnila vniveč.

Po Hövdigově abdikaci se knížetem stal jeho syn Arvtak. Právě na něj dopadlo tíživé břímě kapitulace, kterou ještě zkomplikoval Hövdigův poslední boj. Její podmínky byly brutální. Brázda přišla nejen o všechny hrady, které Hövdig obsadil v Kalwenu, ale také o Flautskou marku, Střeponice, Nové město a pevnost Feliar. Kníže Arvtak se stal vazalem Trpasličí říše. Nenávist a trpkost, které Arvtak pociťoval, ještě umocnil Svojšek, když nechal tělo knížete Hövdiga napospas mrchožroutům, odmítl vrátit Hormgvasar a dokonce Hövdigovi oholil vousy, čímž ho nesmírně zneuctil. Arvtak přísahal, že se pomstí. Avšak dobře si uvědomoval i chyby svého otce. Místo toho, aby se bezhlavě vrhnul do války, tak začal systematicky pracovat na odčinění křivd, jež se jeho rodu udály.

Od těchto událostí uplynulo více než 30 let. Brázdě stále vládne kníže Arvtak II., jenž letos dosáhl šedesátky. Věk obrousil hrany jeho nenávisti a přinesl mu trpělivost. Ostatně Svojšek i Erving I. Flautský jsou již dlouho po smrti. Avšak prožité křivdy ani touha je pomstít nezmizely. Arvtak dokázal systematickou prací a skvělou diplomacií získat zpět nezávislost i kontrolu nad Novým městem. Teď když Kalwen i Flauty sužují vnitřní rozepře, možná konečně přišel čas, aby se Brázda stala opět velkou.
Scipio
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1898
Registrován: 29 lis 2013, 18:54

Re: Knížectví velké brázdy

Příspěvek od Scipio »

Regeriové


Kníže Arvtak

Arvtak vládne Brázdě již 34 let a je tedy zkušeným a respektovaným vladařem. Letos dosáhl šedesátky, ale i přesto se těší dobrému zdraví. Kníže si svými činy vysloužil pověst obratného diplomata. Dobře se také vyzná ve vojenské taktice a strategii. S věkem získal trpělivost a rozvahu, které obrousily hrany jeho hněvu. Je mu připisován tento výrok: „Pokud budete dost dlouho sedět u řeky, tak v ní uvidíte plavat mrtvoly svých nepřátel.“

Kněžna Frusilda

Arvtakova manželka pochází z rodu Flautských, avšak z odlišné větve, než současný markrabě. Její sňatek s Arvtakem měl zajistit pevné spojení mezi Brázdou a Flauty. Když tedy její strýc Erving zradil knížete Hövdiga, tak si to vzala osobně. Její loajalita tedy pevně náleží rodu Regeri. Svému milovanému manželovi porodila tři děti a značnou měrou přispěla k jeho proměně. Udržuje čilé společenské styky s řadou šlechtičen z Brázdy, Flaut i Kalwenu a od nich ví o všem, co se v zemi šustne.

Stafar

Arvtakův dědic je typickým příslušníkem rodu Regeri. Vynikající válečník, jenž je však zároveň vznětlivý a tvrdohlavý. Otec ho systematicky připravuje na převzetí vlády a zasvěcuje ho do tajů diplomacie. Všeobecně se předpokládá, že stejně jako Arvtak získá s věkem trpělivost a bude dobrým vládcem.

Hövdig

Nejmladší syn knížete má sice jméno po svém hrdinném dědovi, ale to je snad jediná podobnost, kterou mezi nimi lze najít. Povahou je spíše po matce a vojenství příliš neholduje. Rozhodně však má své talenty. Mezi ně patří bystrá hlava a talent pro zacházení s penězi. To z něho činí vynikajícího správce. Udržuje také kontakty s řadou obchodníků a důlních mistrů.

Vack lučištnice

Arvtakova jediná dcera. Má divokou a nezkrotnou povahu. Její velkou vášní je lov a svými dovednostmi s lukem si vysloužila přezdívku lučištnice.

Dalter bastard

Nemanželský syn je připomínkou Arvtakova nerozvážného mládí. Kníže uznal Daltera za vlastního a ten proto vyrůstal na hradě se zbytkem knížecí rodiny. Svému otci je zcela oddán a se zbytkem rodiny má také dobré vztahy. Dalter je zkušeným bojovníkem, ale má i svou stinnou stránku. Vyzná se ve všelijakých špatnostech a často se pohybuje mezi různými pochybnými existencemi.

Tvoman

Sestra knížete Arvtaka, manželka knížete Brány Vesmena Corvuse

Dvoman

Sestra knížete Arvtaka, vdova po Fitzroyi Totenkopfovi
Scipio
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1898
Registrován: 29 lis 2013, 18:54

Re: Knížectví velké brázdy

Příspěvek od Scipio »

"Dokázal jsi to otče! Získal jsi Flauty a Brázda je opět velkou! Ani jed zákeřného vraha tě nezastavil."
"Nezapomínej můj synu, že za tím stojí desítky let tvrdé práce. Můj otec Hovdig také dokázal Brázdu sjednotil a přesto pak během pár měsíců přišel skoro o všechno."
"Teď jsi v úplně jiné pozici. Tvoji vazalové jsou ti věrní a Kalwen je zmítán občanskou válkou. Tohle je příležitost, abychom dědečka pomstili!"
"Touha po pomstě stála mého otce život a Brázdu málem vymazala z mapy. Celý život jsem obětoval tomu, abych tento stav napravil. Musíme postupovat s rozvahou. To však neznamená, že budeme nečinně sedět. Do pohybu se dávají velké události a my si nemůžeme dovolit, aby nás smetly."
"Co tedy plánuješ?"
"Svolej na Starkfaste sněm veškeré šlechty Brázdy i Flaut. Musíme se poradit."
Odpovědět

Zpět na „Hetharia 4 - Dva králové“