Oficiální diplomacie

Kalwen se sjednotil v mocné království. Svojškovo dědictví se však otřásá v základech, neboť zemi pohltila náboženská válka. Přidej se na stranu pohanů, andělanů, či udržuj rovnováhu mezi nimi.

Moderátoři: Dekl, martas3, Vals

Odpovědět
Elandei
Svobodník
Svobodník

Re: Oficiální diplomacie

Příspěvek od Elandei »

Já, Kal'Naar III. Lingwenský též souhlasím s reformami uvnitř druidské církve.
Kníže Kal'Naar III. Lingwenský, pán Lingwenu
Golemnewton
Rotmistr
Rotmistr

Příspěvek od Golemnewton »

Já, Siegfried Bluthochzeit, oznamuji, že se k reformě vyjádřím, až budou vyřešené občanské nepokoje na Vysočině.
Ulrich Skálovec, purkmistr svobodného města Riedum
erbfilip
Rotný
Rotný

Příspěvek od erbfilip »

Pro všechny, kdo jsou ochotni poslouchat,

můj synovec, zesnulý kníže Parwaein, mi před nedlouhou dobou poslal dopis.
Jeho obsah jsem měl zjevit světu, pokud by se mu něco stalo a to také učiním.
To co nyní uslyšíte, je více než znepokojivé:

"Drahý strýče,
už nevím co mám dělat. Vím, že mě brzo někdo zabije a já tuším kdo. Ale nevím co s tím udělat, musím vést tuto válku až do hořkého konec, protože nebude žádný vítěz jenom poražení. Jsem jen figurkou na jeho šachovnici
To, že zabije mě bude pouhá špička ledovce. Intrikuje mezi námi už od samého počátku.
To ON dal zabít biskupa. To ON nás vmanipuloval do této války. To ON je za vším.
Mám podezření, vím má své mouchy, ale musel to být on ...

... Vítek Vetovijský.

Postarej se o to co je mi drahé.
Tvůj Parwaein"

Nevím, zda-li je podezření mého synovce správné, ale věřím jeho úsudku.
Nicméně jedno je jisté. Mého synovce dal zabít ten samý, kdo dal zabít biskupa. Zabil ho totiž tentýž vrah. Proto vězte, obzvláště vy andělanský lide a arcibiskupe. Vašeho biskupa nezabil nikdo ze stoupenců krále Mojmíra, proti němuž tolik brojíte.
Knížete Parwaeina a tedy i biskupa musel zabít buďto Vítek Vetovijský, kterého on sám podezříval nebo někdo ze stoupenců krále Svatopluka, kteří se vydávají za čestné a andělanské.

Přemýšlejte a ukončeme tuto válku. Válku bez vítěze.

Triumvir Tamnicir
Aulus "Iuvenis" Modrý (Res Publica)
Randolf, zvaný Zweihänder, (abdikoval 1254) a Ingmar Seufer, knížata Seuferu (5 knížectví)
Parwaein II. Tamnicir, kníže Větrného údolí († 999), Tiumwir Tamnicir, regent Větrného Údolí († 999), Cerwian Narefadam, regent Větrného Údolí (Hetharia 4 - Dva králové)
Fraomar II. Fairhair, král Northumbrie (Anglie 960)
martas3
Podplukovník
Podplukovník

Příspěvek od martas3 »

Byl jsem Parwaeinovým švagrem. Odmítl jsem vstoupit do náboženské války, odmítl jsem zastávat veřejné úřady, rozhodl jsem se být neutrální. Pokud mne Parwaein podezříval, musel být již paranoidní. Vždyť nemám žádný rozumný motiv. Mrzí mne, že jsem jako jediný jmenovaný mezi vašimi obviněnými. Ale jedním si buďte jist, Tiumwire, nenechám se jen tak osočovat!

A mimochodem, jak je vůbec možné, že Parwaeina zabil ten samý vrah, který zabil biskupa Tobiáše? Vždyť jste ho měli pod zámkem!

Vítek Vetovijský
Kronikář hetharijský, byzantský a wylamský, historik Res Publicy
Velkovévoda Friedrich I. Bádenský (Německo 1866)
Martin z Blatavníka (†), velitel Plzeňského landfrýdu, a jeho syn Jošt z Blatavníka, pán Plzně, Tachova a Žebráku (Husitské války)
Lord Eldred Arryn, princ Hory a Údolí, pán Orlího Hnízda, Strážce Východu a Ochránce Údolí (Blackfyreovo povstání)
Dóže Manuel Saggio z Luccy, arcibankéř italský (Itálie 1796)
Aeddan I. Gwyrdd, král velšský, iarla jihoirský a západomercijský (Anglie 960)
Sigismund III. Stříbrovlasý (†), kníže hauenský, a jeho synovec Dietrich I. Obnovitel, král kvilamský a kníže hauenský (Pět knížectví)
erbfilip
Rotný
Rotný

Příspěvek od erbfilip »

Pane Vetovijský,

já osobně jsem vás přímo neobvinil. Pouze jsem splnil poslední přání svého synovce a chci věřit jeho úsudku, což doufám uznáte, že jsem musel udělat.
A nejste zdaleka jediným podezřelým. Též jsem vznesl obvinění vůči stoupencům krále Svatopluka. Pokud si přejete konkrétní jméno, máte ho mít. Kníže Arvtak je podezřelý i co se vraždy biskupa týče.

Nicméně, opakuji, musel jsem splnit poslední přání svého synovce.
Nebude pro mě větší úspěch, pokud prokážete svoji nevinu a já se vám poté upřímně omluvím.
A navíc viník bude jasný.

Co se týče toho vraha, sám nevím. Parwaein mi říkal, že ho bude muset pustit, aby odhalil toho kdo za vším stojí. Zřejmě se mu to vymklo z ruky.

Triumvir Tamnicir
Randolf, zvaný Zweihänder, (abdikoval 1254) a Ingmar Seufer, knížata Seuferu (5 knížectví)
Parwaein II. Tamnicir, kníže Větrného údolí († 999), Tiumwir Tamnicir, regent Větrného Údolí († 999), Cerwian Narefadam, regent Větrného Údolí (Hetharia 4 - Dva králové)
martas3
Podplukovník
Podplukovník

Příspěvek od martas3 »

Nemyslím si, že musíte věřit úsudku člověka, který pustí nebezpečného vraha na svobodu, načež se mu to stane osudným. To si doopravdy nemyslím.
Já svoji nevinu prokazovat nemusím. Vznášíte-li, zcela veřejně, obvinění na urozené pány této země, jistě máte důkazy, které by k mé domnělé vině tedy mohly směřovat. Protože zatím jen čím dál více pomlouváte mé jméno. To se mi, zcela překvapivě, jakožto princi této země, nelíbí.

Vítek Vetovijský
Kronikář hetharijský, byzantský a wylamský, historik Res Publicy
Velkovévoda Friedrich I. Bádenský (Německo 1866)
Martin z Blatavníka (†), velitel Plzeňského landfrýdu, a jeho syn Jošt z Blatavníka, pán Plzně, Tachova a Žebráku (Husitské války)
Lord Eldred Arryn, princ Hory a Údolí, pán Orlího Hnízda, Strážce Východu a Ochránce Údolí (Blackfyreovo povstání)
Dóže Manuel Saggio z Luccy, arcibankéř italský (Itálie 1796)
Aeddan I. Gwyrdd, král velšský, iarla jihoirský a západomercijský (Anglie 960)
Sigismund III. Stříbrovlasý (†), kníže hauenský, a jeho synovec Dietrich I. Obnovitel, král kvilamský a kníže hauenský (Pět knížectví)
erbfilip
Rotný
Rotný

Příspěvek od erbfilip »

Pane Vetovijský,

se vší úctou jsem vám vysvětlil situaci.
Uznávám, že Parwaein udělal chybu, co se vraha týče, nicméně, je součástí rodiny a nemůžu jeho obvinění brát na lehkou váhu.
Žádný důkaz proti vám nemám a pouze jsem vás požádal, jestli byste nemohl prokázat svou nevinu, což pomůže odhalit pravého vraha.
Co se týče obvinění vůči knížeti Arvtakovi, kdo nejvíce vytěží ze smrti Parwaeina i biskupa - Brázda. Získala velmi výhodné postavení v království a má rozšířit své území, a když Parwaeina nepřesvědčila, aby přeběhl na stranu Svatoplukovu, tak se ho rozhodla zbavit.

Nerad bych vás neprávem obviňoval v tento nešťastný čas ...

Triumvir Tamnicir
Scipio
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od Scipio »

Vaše drzost je do nebe volající. Obviňujete přední velmože království na základě nesmyslných spekulací, bez toho aniž byste měl jediný důkaz. Vašími útoky jsem hluboce uražen. Já sám jsem málem padl za obět jedu vraha. Nikoho jsem však neobvinil dokud jsem neměl jednoznačné důkazy.

Arvtak II. Regeri
erbfilip
Rotný
Rotný

Příspěvek od erbfilip »

Kníže Arvtaku,

to vaše drzost je tu do nebe volající. To vy jste narušil hranice mého knížectví a jen tak mimochodem zrovna ve chvíli, kdy byl Parwaein zavražděn.
Někdo (snažím se vás neobvinit) poslal mé armádě falešné rozkazy, zrovna ve chvíli, kdy jste se se mnou snažil uzavřít smlouvu.
V tu chvíli byly moje armády poslány k Soutočni, kam zároveň zamířila vaše armáda a jen díky šťastné náhodě nebyly moje armády pod Soutoční rozdrceny.
U vás vidím i motiv, jak k vraždě biskupa, tak vraždě Parwaeina.

V nevinnu Vítka Vetovijského jsem ochoten uvěřit a omluvit se mu, ale vy, i kdyby jste náhodou nedal Parwaein zavraždit,
jste podnikl nepřátelské kroky vůči našemu knížectví.

Tiumwir Tamnicir
Scipio
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od Scipio »

Nezapomínáte náhodou na to, že jsme ve válce?! Divíte se tomu, že bojuji s vojsky Větrného Údolí když útočí na državy mého vládce, krále Svatopluka?! Mám pocit, že smrt Vašeho příbuzného Vám zatemnila rozum. To by rovněž vysvětlovalo Vaše nepodložená obvinění.

Motiv není důkaz. Ostatně k vraždě knížete Parwaeina jste měl největší motiv právě Vy. Přesto Vás nikdo neobviňuje.

Arvtak II. Regeri
erbfilip
Rotný
Rotný

Příspěvek od erbfilip »

Ne, nedivím se, že bojujete s větrnými vojsky, nicméně poukazuji, že jste nepřítel a máte důvod se Parwaeina zbavit.
A ano, motiv sice není důkaz.
Bohužel dosud nebyl nalezen důkaz ani pro to, kdo zavraždil biskupa a vzhledem k tomu, že je to táž osoba,
obávám se, že hledat důkazy bude těžké.
Nicméně, je velmi pravděpodobné, že Parwaeina dal zabít někdo ze stoupenců Svatopluka, tedy nepřátel. Stejně jako byl zabit vojvoda Vysočiny.

Tak toto je směšné. Nikdy jsem po knížecí moci netoužil a jakmile bude Parwaeinův potomek schopen vlády, bude vládnout opět jeho linie.

Tiumwir Tamnicir
Scipio
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od Scipio »

Sám uznáváte, že nejsou důkazy a přesto obviňujete hned dva významné šlechtice. To vyvolává pochyby o tom, zda se smrt Vašeho příbuzného nepodepsla na Vašem duševním zdraví.

Zajímavé. Před chvíli jste mluvil o vojscích Větrného Údolí jako o svých armádách. To poněkud podrývá věrohodnost Vašeho prohlášení. Nebo to mám rovněž chápat jako výplod žalem ochromené mysli?

Arvtak II. Regeri
erbfilip
Rotný
Rotný

Příspěvek od erbfilip »

I)
Pane Vetovijský,

omlouvám se vám za své unáhlené jednání. Smrt mého synovce mě zaskočila, obzvláště když následovala vzápětí po dopise, který jsem vám vyjevil. Stahuji své obvinění vůči vám.
Také vás prosím, pomozte mi vypátrat, odkud vzal můj synovec obvinění, že se ho chystáte zavraždit a pomozte mi najít skutečného viníka. Parwaein mi mnoho vodítek nezanechal.

II)
Kníže Arvtaku,

se souhlasem veškerého lidu Větrného Údolí povedu naši zemi, dokud nebude Parwaeinův potomek schopen vlády.
Já jsem se o moc neprosil, ale někdo naši zemi vést musí.
Pokud se tedy cítí nevinný, stáhněte svá vojska z mého území a pomozte mi potrestat pravého viníka.

Tiumwir Tamnicir
Bunkr
Podporučík
Podporučík

Příspěvek od Bunkr »

Vážený regente Větrného Údolí,
vězte, že jsem s vaším synovcem již mnohokrát jednal o ukončení stavu válečného, který nastal mezi králem Svatoplukem a Větropolím, nabídl jsem mu čestnou možnost vystoupit z války, Světlužel odmítl a nyní je mrtev.

Neobviňujte prosím stoupence Světla, nemáte žádných důkazů, takže obvinění pana Vítka Vetovijského a knížete Arvtaka jsou jen prázdné výkřiky, které nemají valné hodnoty, přenechte prosím hledání vraha svého synovce a ctihodného biskupa Tobiáše královské spravedlnosti.
"Svět potřebuje spravedlnost, nikoli dobročinnost."
Mary Wollstonecraft
Alberto di Casamatta konzul Středoitalské republiky Itálie 1796
[Richard I. Normanský vévoda Normandie Anglie 960
Paladin Konrád, regent krále Svatopluka I.,
erbfilip
Rotný
Rotný

Příspěvek od erbfilip »

Pane z Cestostráže,

vy zase vězte, že tento válečný konflikt není mezi Svatoplukem a našim knížectvím. Válčíte proti králi Mojmírovi a ten má podporu Větrného Údolí.
Můj kníže chtěl ukončit tento konflikt, protože si asi jako jediný uvědomoval, že do této války jsme byli zmanipulováni a porážka hrozí celému Kalwenu, proto s vámi jednal.
Vaši "nabídku" vystoupit z války nemohl přijmout, jelikož jste mu nedal žádnou záruku a ignoroval jakékoli jiné jednání.
Vaše arogance ale tímto nekončí, dále říkáte: "Odmítl moji nabídku, teď je mrtvý, jaká to škoda." Takové řeči se mi zdají přinejmenším pochybné.
Paladin Konrád byl alespoň osobnost a vůdce ...
Rád bych, aby královská spravedlnost našla vraha, bohužel ta z vaší strany nepřijde.
Co se týče obvinění pana Vetovijského, jakákoliv byť náznak obvinění jsem stáhl a Vítkovi se upřímně omluvil.
Co se týče obvinění knížete Arvtaka, nemohu zatím učinit to samé.
Ptám se, kdo by mohl mít užitek jak ze smrti biskupa, tak ze smrti Parwaeina ... ač jsem voják a nejsem žádný velký diplomat, tak vidím, že nikdo ze stoupenců krále Mojmíra to nebyl. Tudíž zbývají dvě možnosti, buď se někdo z řad stoupenců Svatopluka zbavil nepřítele (stejně jako vojvody Fitzpatrika) nebo do událostí v Kalwenu zasahuje třetí strana, tato možnost je velice znepokojivá a vyvolává další otázky.

Tiumwir Tamnicir
Bunkr
Podporučík
Podporučík

Příspěvek od Bunkr »

Jaká pozoruhodná výmluvnost, pane regente,
škoda, že vám pusa zjevně funguje rychleji než mozek, nebo vám smrt synovce zatemnila rozum.
Bez důkazů obviňujete přední velmože země, máte dokonce tu drzost naznačovat, že se smrtí vašeho synovce mám snad něco společného já, vězte, že já svoje nepřátele zabíjím na bitevním poli.
Dokonce naznačujete, že vašeho synovce zabil kdosi třetí. Důkazy ovšem nemáte žádné.
Navíc mi přijde krajně podezřelé, že neustále obviňujete někoho jiného, nejprve jste obvinil paladina Vítka, poté knížete Artvaka, nyní nepřímo obviňujete mě a kohosi třetího, koho obviníte příště?

Když tak pozuruji vaší reakci, tak si říkám, že možná nemáte zájem o vyšetření smrti svého synovce, původně jsem vám chtěl nabídnout pomoc serafa, který je velmi znalý v odhalování pravdy a lži, ovšem vy o pomoc zjevně nestojíte.
Mary Wollstonecraft
erbfilip
Rotný
Rotný

Příspěvek od erbfilip »

Hloupé.
Nemyslete si, že se mě vaše nesmyslného urážky snad dotknou.
Akorát opakujete to o co se snažil již kníže Arvtak. Pán Vetovijský alespoň jednal slušně, i když jsem ho obviňoval.

Opět chyba.
Já jsem žádnou třetí stranu neobviňoval. Pouze jsem polemizoval nad tím, kdo by měl motiv pro smrt biskupa i knížete Parwaeina.

Pokud by seraf byl ochoten pomocí a vyšetřovat, jeho pomoc odmítat nebudu.
Bunkr
Podporučík
Podporučík

Příspěvek od Bunkr »

Seraf Michael avizoval svou ochotu pomoci s vyšetřováním vraždy knížete Parweina, toho jména druhého.
Žádám vás abyste bez ohledu na víru a politické přesvědčení nekladli vyšetřování žádné překážky a byli serafovi maximálně nápomocni.

Zároveň vás vyzývám abyste serafovi garantovali bezpečnost, pokud se bude pohybovat po vašem území, dále vás žádám, aby mu byl umožněn volný pohyb po celém kalwenském království, možnost vyslechnout kohokoliv uzná za vhodné a možnost svobodně se vrátit zpět do Kalwenu na dvůr krále Svatopluka.

Žádám všechna urozená knížata, aby se k tomuto návrhu vyjádřila
Mary Wollstonecraft
erbfilip
Rotný
Rotný

Příspěvek od erbfilip »

Za Větrné Údolí souhlasím.
Doufám, že pravda konečně vyjde najevo.

Tiumwir Tamnicir
Jan III.
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od Jan III. »

Nebude-li se seraf chápat zbraně, případně zkoušet nějaké jiné hlouposti, jsem ochoten spolupracovat.

Telendir Lingwenský, markrabě řekopolský
konzul Decimus "Semotus" Purpurový
První Rádce Telendir Lingwenský
Edmund Granddale, král Východní Anglie
Jan Tarmun z Jezerního Vědrokrvu, zvaný Jantar z jezera, Malleus maleficarum, paladin Světla Svatého, vůdce Hornozemské aliance
Vrchní Hejtman Táborského Svazu Jan Oldřich z Černovic(†)
Jan Tarmun I. z Jezerních Vědrokrv, velmistr Řádu Dlátenického, biskup Taulunský a právoplatný král Terenie
Parwaein I. Tamnicir, kníže Větrodolský, první rádce Svojška I., krále Kalwenského(†)
Lothar I., Markus I. Ansa, král Slaromský
Polní podmaršálek Johann Peter de Beaulieu, vrchní velitel rakouských vojsk v Itálii 1796
Kde je vůle, je i způsob!
Odpovědět

Zpět na „Hetharia 4 - Dva králové“