Heydrich přežil - díl II.

Co by bylo, kdyby? Prostor pro autorské příspěvky a diskuze o alternativní historii.

Moderátoři: Dekl, Atlantis, Vals, Royal

Odpovědět
Rudý komisař
Desátník
Desátník

Heydrich přežil - díl II.

Příspěvek od Rudý komisař »

Doktor Doubrava kvapně přišel ku dveřím pokoje páně protektorova. Silně a hlasitě ohlásil svůj příchod trojím zaklepáním. Ač stár, schovával ve svém věkem zdeformovaném těle doktor Doubrava stále dosti síly a energie. Tento fakt se též podepsal na zaklepání, jež zdálo se samotnému aktérovi tohoto skutku až moc silné a bál se, že by snad toho Hitlerova mistra popravčího tímto zaklepáním vylekal, nebo urazil.

Když už čekání na slovo "herrein" bylo delší, než obvykle bývá, doktor, vstoupivší do pokoje protektorova, připravil si také v levé ruce již zmíněnou injekci pro případ, že by pan protektor dělal problémy.
He|l Hitler, pane Reichsprotektor...", pozdravil doktor svého nehybného pacienta. Doktorovi zdál se protektor velice podivný: nehýbal se, jen mrkal, díval se pořád do zdi a podivně zbledl.
"Pane generále? Není Vám nic?", otázal se trochu ostýchavě doktor
"Víte... sestra mi řekla, že už tu dlouho nehybně sedíte... já jen jestli jste v pořádku. Neschází Vám nic?"
Oči protektorovy se po chvíli podívaly na doktora.
V očích protektorových starý muž neviděl žádnou emoci. Obličej byl taktéž jako z kamene.
"Was? Mně že něco být?" otázal se doktora Heydrich česky se zřetelným německým přízvukem, "Mě že něco být? Mě vůbec nic nebýt! Jen mě Čecháci skusíli zabít! Aber kromě tehle mališkosti mi vůbec nic nebýt!" odsekl Heydrich a v očích mu začal hořet plamen hněvu.
"Pane... říšský protektore... já si uvědomuji, že ten atentát není žádná legrace... však jste málem přišel o život, ale proč jste tak bledý?
"Néni to leguace? No to je samósšejmost. A proč sem tak blédy?" zvýšil hlas protektor
"Protoše z tochohle národa je mi zle! Tochle uděláli svojému ochranci? Cély ten vaš sprópatený národ bych za tochle ztrestal aby vidéli, kdo je tu protektor!" zakřičel Heydrich, přičemž se jeho tělo začalo trochu třást.

"Ale... pane.... vždyť za ten atentát nemůže celý národ.." snažil se protektora uklidnit doktor.
"Ten váš národ ty vráhy schóvavá v domóvech! Za ten aténtat muže tudiš cély narod!"
"Ale pane protektore... to jsou jen jednotlivci!"
"Já tomuchle národu přišlápnu krk tak, jak to Himmler nevídel a níkdy neuvídi!"
"Pane! Uklidněte se! Vždyť se celý třesete!"
"Hanba takovemu naródu! Smrt takovemu narodu! He|l Hitler!!!" zakřičel Heydrich.
Doktor mu vpíchl rychle injekci do žil a ve stejnou chvíli se Heydrich začal třást po celém těle v křečích.

Doktor s hrůzou pohlížel na tu scénu, kdy pán protektorátu se svíjel v křečích na nemocničním lůžku.
"Marie!" zavolal doktor sestru, "Kurva, Marie! Honem!"
"Co se děje?" zeptala se sestra, která při pohledu na protektora vyjekla hrůzou.
"Marie! Honem!" zavelel doktor, "Nesmí tomu záchvatu podlehnout!"
Otče náš, jenž jsi na nebesích, posvěť se jméno Tvé, přijď království Tvé, buď vůle Tvá, jak v Nebi, tak i na Zemi. Tvůj chléb vzdejší dej nám dnes a odpusť nám naše viny, jakož i my odpouštíme našim viníkům. A neuveď nás v pokušení, ale chraň nás od všeho zlého.
Amen.
Odpovědět

Zpět na „Alternativní historie“