Heydrich přežil - díl I.

Co by bylo, kdyby? Prostor pro autorské příspěvky a diskuze o alternativní historii.

Moderátoři: Dekl, Atlantis, Vals, Royal

Odpovědět
Rudý komisař
Desátník
Desátník

Heydrich přežil - díl I.

Příspěvek od Rudý komisař »

Slunce pomalu vysvitlo nad věžemi města z věštby kněžny Libuše, po práhu pojmenovaném Paprsky oznamující nový den osvítily Pražský hrad, Dívčí skály, Vyšehrad, až postupně došly do Libně a oznámily nový den v nemocnici na Bulovce.
Zde se dva dny předtím zázračně probudil Říšský protektor generál Reinhard Heydrich z kómatu.
Říšský protektor byl nedávno zraněn při pokusu o atentát a lékař si ještě nedávno myslel, že protektor nepřežije. Stav protektora se totiž v tu dobu nenadále zhoršil a protektor upadl do kómatu, ze kterého, jak jsme již řekli, se jako zázrakem probudil před dvěma dny.
Když se tuto novinu dozvěděl Adolf Hitler, vyslal do Prahy velitele SS, Heydrichova nadřízeného a velmi dobrého přítele Heinricha Himmlera, aby zkontroloval protektorův stav.
Ten krásně začínající den byl Heydrichovi na Bulovce oznámen Heinrich Himmler.
"Kohopak to sem čerti nesou?" pozdravil Heydrich přítele "To víš... už jsem si myslel, žes natáhl bačkory a najednou slyším, že si tu v pohodě čteš, jako bys keště před pár dny neumíral... to jsem prostě musel vidět. Co čteš?"
" Ale znáš to... všelijaké symfonie.... víš, že otec chtěl, abych byl virtuos a já jsem si řekl, že když mám teď volno, něco se naučím alespoň nazpaměť. Mimochodem.... myslím, že jsem se sem dostal kvůli nějakým sviním s granátem."
"No jo..." odpověděl Himmler "snažíme se je chytit, ale zatím nám zdrhají. Mám pocit, že je skrývají Češi a ti atentátníci tedy byli asi také z protektorátu. Akorát nevíme kdo a kde jsou a jestli do toho není zapletený ještě někdo.".
"Z protektorátu?" odpověděl překvapený Heydrich "Tohle mi udělali Češi? Mně, který zvýšil dělníkům platy a posílá je na rekreace, se pokusili zabít Češi?"
"Už to tak vypadá" řekl Himmler "Asi bys měl být opatrnější. Až se postavíš na nohy, vezmeš pátrání po těch vrazích do vlastních rukou. Jestli je schovávají, bude stačit lidem trochu přišlápnout krk a vydají je sami. Samotní atentátníci ale asi nepůjdou dobrovolně s námi a určitě neběhají po protektorátu jen tak na lehko. Za jak dlouho odtud vypadneš?"
"Ještě pár dní si tu poležím, aby mě kontrolovali, aby se něco neposralo... přišlápnout krk říkáš..."
"Super! No... musím už jít. Mám ještě nějakou práci. Vůdci řeknu, že jseš v pohodě, ale ještě chvíli si tě tu nechají... jo a to mi připomíná... Vůdce ti přikazuje, abys ve vlastním zájmu už nejezdil v kabrioletu. He|l Hitler!"
"He|l Hitler. Heinrichu..." řekl pořád ještě zaskočený Heydrich.
Toto zaskočení z faktu, že se ho pokusili zabít Češi, možná i Slováci, mu vydrželo ještě hodinu po Himmlerově odchodu. Když se ho sestra zeptala, jestli si pan Reichsprotektor něco nepřeje, neodpověděl, nehnul se, snad ani nezpozoroval příchod sestry.
Sestra radši běžela za doktorem, že prý pan Reichsprotektor nereaguje, ani se nehýbe a jen zírá na stěnu. "Nemyslím, že je to něco vážného, pane Doubrava, ale představte si, kdyby nám tu zdech. Co by tomu řekli v Rajchu?" řekla sestra doktorovi, který v tu chvíli, kdy za ním sestra přišla sestra, zapaluje si doutník sledoval z okna rodnou Libeň a milovaný Karlín.
Doktor Václav Doubrava pocházel z Prahy byl za Světové války povolán do rakouské armády, stejně jako všichni ostatní zdatní muži nad dvacet let. On ale nechtěl bojovat za císaře pána a jeho rodinu a proto při první bitvě přeběhl k Rusům. V Rusku se snažil co nejvíce zapojit do bojů proti Rakousku, až se nakonec dostal do Československých legií na Rusi. Po VŘSR se nemusel domů vracet přes celou Sibiř, jako jiní. Ovšem zapamatoval si jedno: "Válka je svinstvo".
A právě na tuto myšlenku myslel, když se díval na tu nádhernou Prahu, raním světlem osvětlenou.
"Tak nádherné město a musí padnout do rukou těm parchantům z Říše. Co by na to řek Jan Žižka z Trocnova, kdyby viděl, že jeho pomník má v rukou zrádce Moravec", říkal si vždycky když sledoval výhled na to stověžaté město.
"To je dobře, že jste mě zavolala, Marie.", řekl doktor sestře, "Kdyby pan protektor zdech, nemuselo by to pro nás dopadnout dobře. Půjdu a pokusím se ho trochu probudit. Podejte mi, prosím, tu injekci, co je támhle na stole... ne, tuhle ne. Tu druhou... vedle ní! To jenom kdyby se pan protektor stal nebezpečným pro své okolí.".
A doktor Doubrava, vezmivší s sebou injekci, vyšel z kanceláře a namířil si to přímo k pokoji protektorovu.
Otče náš, jenž jsi na nebesích, posvěť se jméno Tvé, přijď království Tvé, buď vůle Tvá, jak v Nebi, tak i na Zemi. Tvůj chléb vzdejší dej nám dnes a odpusť nám naše viny, jakož i my odpouštíme našim viníkům. A neuveď nás v pokušení, ale chraň nás od všeho zlého.
Amen.
Rudý komisař
Desátník
Desátník

Re: Heydrich přežil - díl I.

Dobrá! Jelikož je na fóru zakázáno používat kdykoliv jeden nacistický pozdrav a vzdání holdu Hitlerovi, musel jsem písmena "i" přeměnit na "|", protože místo pozdravu se objevila tečka (nic proti... vlastně je to i dobré). Doufám, že mi totoířešení Jajjun promine a pochopí, že jsem to udělal jen kvůli příběhu.

Dále jsem díl malinko prodloužil a přidal i další postavu.
Doufám, že se návštěvníkům díl líbil. /Rudý komisař
Otče náš, jenž jsi na nebesích, posvěť se jméno Tvé, přijď království Tvé, buď vůle Tvá, jak v Nebi, tak i na Zemi. Tvůj chléb vzdejší dej nám dnes a odpusť nám naše viny, jakož i my odpouštíme našim viníkům. A neuveď nás v pokušení, ale chraň nás od všeho zlého.
Amen.
jjelen
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od jjelen »

CENZÚRA!!! :o :o :o
ehm...
no jsem zvědav, co přeživší Reinhard zvládne napáchat...
Hetharie V.: Kancléř Jeho knížecí Jasnosti Jiřího Lormanwenského Marek z Lesohradu
Rudý komisař
Desátník
Desátník

jjelen píše: 07 dub 2020, 08:27 CENZÚRA!!! :o :o :o
ehm...
no jsem zvědav, co přeživší Reinhard zvládne napáchat...
Nepheroázná cnezúra... jag za gomunyzmu fuj.... :D

Uvidím, uvidíme...
Amen.
Odpovědět

Zpět na „Alternativní historie“