Heydrich přežil - díl III.

Co by bylo, kdyby? Prostor pro autorské příspěvky a diskuze o alternativní historii.

Moderátoři: Dekl, Atlantis, Vals, Royal

Odpovědět
Rudý komisař
Desátník
Desátník

Heydrich přežil - díl III.

Příspěvek od Rudý komisař » 10 črc 2020, 22:53

Byl to pochmurný den.
Šedá rozsáhlá mračna se rozprostírala po celé obloze, a uvrhovala nádhernou krajinu pod, sebou ležící, do jakéhosi podivného pološera. Stále se ovšem jednlo o trochu světla, což se projevilo v jednom nádherném domě na kopci.
Do překrásné, slovy nepopsatelné, místnosti v Orlím hnízdě okny pronikalo ono pochmurné světlo, bez kterého by nejspíš byla místnost naprosto temná.
U oken se ve slabém světle rýsovala postava menšího hubeného muže, který seděl nakřesle, koukal před sebe, a přemýšlel.
Tato chmurná atmosféra mu pomáhala k přemýšlení nad různými důležitými otázkami. Do jedné myšlenky se zrovna zahloubal tak moc, že neslyšel ani napodruhé celkem rázné zaklepání na dveře. Po třetí už ale zaklepání uslyšel, přestal přemýšlet, a řekl "Wer da?". Za dveřmi se ozvala odpověď "Heinrich Himmler!". "Pojď dál." řekl onen muž v křesle. Když Himmler vešel dovnitř, muž v křesle mu nabídl sezení naproti němu. Jak se Himmler usadil, muž v křesle začal "Takže? Co mi neseš za zprávy?".
Himmler, který byl rád, že v tu chvíli není poslem špatných zpráv, odpověděl "Asi si vpomínáte, co se stalo generálu Heydrichovi v Praze.". Z úst muže sedícího naproti Himmlerovi se ozval odpověď "No to si vsaď, že si vzpomínám. To nebyla záležitost, kterou by šlo jen tak zapomenout. Jak to s ním vypadá?". "No..." řekl Himmler "Popravdě to s ním nevypadá zle. Na to, jak byl zničený několik dní zpátky, se zotavuje výborně. Když jsem u něj byl, dokonce si četl." .
Muž sedící naproti Himmlerovi se trochu pousmál. "Vypadá to, že se uzdraví. Nestalo se něco během tvojí návštěvy?" otázal se onen muž. "Vlastně něco ano. Když jsem mu objasnil podrobnosti pokusu o jeho zabití, řekl, že se pomstí, což je normální.... podivné bylo, že při tom zbledl, a celkově vypadal divně." .
Himmler, a onen muž po této větě chvíli potichu seděli. Pak muž naproti Himmlerovi řekl "Nuže... vypadá to, že jeho zdravotní stav se zlepšil, a to je dobré." .
Himmler a muž spolu ještě chvíli hovořili, dokud Himmler neřekl, že už musí jít.
Na odchodu ještě řekl "Přeji hodně zdaru, můj vůdče!"
Muž, před chvílí nazvaný vůdcem, se znovu zahloubal do moře myšlenek, které mu pluly jeho hlavou.
Asi po pěti minutách zazvonil telefon. Muž zvedl sluchátko a řekl "Hitler. Co se děje?".
Otče náš, jenž jsi na nebesích, posvěť se jméno Tvé, přijď království Tvé, buď vůle Tvá, jak v Nebi, tak i na Zemi. Tvůj chléb vzdejší dej nám dnes a odpusť nám naše viny, jakož i my odpouštíme našim viníkům. A neuveď nás v pokušení, ale chraň nás od všeho zlého.
Amen.

Rudý komisař
Desátník
Desátník

Re: Heydrich přežil - díl III.

Příspěvek od Rudý komisař » 10 črc 2020, 22:59

Velice se omlouvám za téměř tříměsíční odmlku. Popravdě, na tenhle příběh jsem zapomněl.... hlavně kvůli koronakrizi. Doufám, že mi odpustíte. Mám vás rád./Rudý Komisař
Otče náš, jenž jsi na nebesích, posvěť se jméno Tvé, přijď království Tvé, buď vůle Tvá, jak v Nebi, tak i na Zemi. Tvůj chléb vzdejší dej nám dnes a odpusť nám naše viny, jakož i my odpouštíme našim viníkům. A neuveď nás v pokušení, ale chraň nás od všeho zlého.
Amen.

Odpovědět

Zpět na „Alternativní historie“