Frakce

Anglosaská království čelí útokům seveřanů. Hrajte jako král Wessexu, vévoda Normandie nebo veďte invazi v čele Vikingů!

Moderátoři: Atlantis, martas3, Vals

Odpovědět
Uživatelský avatar
Golemnewton
Rotmistr
Rotmistr
Příspěvky: 191
Registrován: 06 lis 2014, 17:13

Frakce

Příspěvek od Golemnewton » 14 pro 2015, 17:54

Zde se nachází popisy frakcí. Každá frakce také má svou specialitu, či výhodu, chcete-li.

Vikingové
tarava
Bojovní lidé ze severu. Na anglické ostrovy začali podnikat nájezdy koncem 8. století, tedy asi před 170 lety. Jejich nájezdy se staly jakousi samozřejmostí. Několik desetiletí dokonce dlouhodobě drželi území různě po východním pobřeží Anglie, byli ovšem vytlačeni. Stále však napadají rybářské vesnice a různá opatství u pobřeží. Mnoho lidí proto od moře raději uteklo do vnitrozemí. A tak se seveřané vydávají stále hlouběji do anglických zemí za co největší kořistí.
Norský král Harald II. sebral své jarly a znovu se vydal, tentokrát v hojnějším počtu, zpět.
Tentokrát ne za zlatem, ale za územím.
Jejich lodě mohou za tah uplout 14 hexů namísto 10.

Anglosasové

Mercie, Northumbrie, Wessex, Východní Anglie. To jsou současná anglosaská království. Sdílí společnou kulturu a křesťanství. Nicméně i přesto, že jsou si podobná, probíhají mezi nimi neustále konflikty; politické, územní i válečné. Každé království se snaží být mocnější než to druhé, ale podaří-li se mu to, tak jen vždy na krátkou dobu.

Mercie
Černovous
Ekonomicky nejsilnější království. Díky pokrokům v zemědělství se Mercie dostala daleko. To, že je ve vnitrozemí, a tudíž neměla problémy s Vikingy, a relativní klid ze strany keltů ze západu, jim jen pomáhá
Každá vesnice generuje o 10 £ navíc.

Northumbrie
erbfilip
Nejmírumilovnější království. Místo dobývání území se raději soustředí na vlastní obranu a dobré diplomatické vztahy s ostatními zeměmi. Část populace je stále pohanská, ale to, zdá se, kelty ze Skotska nezajímá. Podnikají výpady po northumbrijských hranicích a dříve než se stačí zmobilizovat armáda, jsou pryč.
Při obraně držav získávají další výhodu (která je větší než běžná bojová výhoda Wessexu)

Wessex
Sir Johnny
Militaristické království. Pramálo jej zajímá nějaká dimplomacie. Místní lidé vše řeší hrubou silou. Jejich armáda je také nejlepší v porovnání s ostatními anglosasy. Nedávno zaznamenali úspěchy i porážky. Úspěšně dobyli hrad Rivington od Východní Anglie, ale přišli o mnoho vojáků a celé loďstvo při pokusu o vylodění v Kaem. A tak království Wessex zjistilo, že vyloďovat se v Normandii nemá!
Profesionální pěchota (tj. ne domobrana) je lépe vycvičená a v boji si vede lépe než stejné typy pěchoty ostatních zemí.

Východní Anglie
Jan III.
Před 20 lety, v roce 940, staré království Kent dalo svou pýchu (a primárně nekompetentního dědice trůnu) stranou a stalo se součástí Východní Anglie, která se tak stala,alespoň na krátkou dobu, nejsilnějším královstvím. Neustálé nájezdy Vikingů je ale ekonomicky a vojensky vyčerpávaly a země upadla do stínu sousední Mercie a vojensky vyspělejšího Wessexu.
Maximální počet vojenských jednotek je o (počet hradů) vyšší.

Keltové

Na severu a na východě jsou stále pozůstatky keltské civilizace.

Wales
Minreth
Gwyneddskému králi Aeddanovi se před nedávnem podařilo sjednotit rozdrobené velšké země. Byl jmenován Aeddanem I. Gwyrddem, králem Wlaesu. Velšský styl boje je dosti odlišný od Anglosasů. Spoléhají jednak na střelce z dlouhých luků, kteří se seskupují v oddíly zvané Saethwyry, tak na flexibilní, často kopinickou pěchotu. Excelují tak při bojích v lese.
Dokud jsou jejich armády na jimi počátečně ovládaném území, nejsou pro ostatní hráče viditelné. Lodě je stojí 500 £ a nejsou tak kvalitní.

Skotsko
Turwaithion
Divocí a necivilizovaní. V boji krutí a neúnavní. Keltské kmeny na severu jsou vskutku velmi bojovné. Jsou mistry skrývání a boje v lesích. Mnohé výpravy se vydaly do lesů na severu a nikdo o nich více neslyšel. Nezáleželo kolik mužů se na výpravu vydalo, nevrátil se téměř nikdo. Pokud tito keltové něco nesnáší, pak jsou to vetřelci. Kvůli nim jsou ochotni odložit vzájemné boje a spojit se.
Dokud jsou jejich armády v hustém lese, jsou pro nepřítele skryté. To neplatí v případě přiblížení se ke strážní veži na 2 hexy nebo k jakékoli cizí državě či jednotce na 1 hex. Lodě je stojí 500 £ a nejsou tak kvalitní.


Normandie
Bunkr
Založena vikingem Rollem, který přijal křesťansvtí a stal se Normanským vévodou, Robertem.
Země si od seveřanů ponechala kvalitní pěchotu i dobrou schopnost stavění lodí, přijala ale umírněnější způsob života. Nejsou tak posedlí bojem jako jejich předkové, ale stále jsou nebezpeční. Po porážce flotily Wessexu začala připravovat svou a zdá se, že je jen otázkou času, než zaútočí na některou z anglických zemí.
Konverze vesnic je stojí jen 250 £. Také mají levnější a silnější lodě (300 £)

Betaverze mapy
http://imgur.com/jpGb0V1
Ulrich Skálovec, purkmistr svobodného města Riedum

Odpovědět

Zpět na „Anglie 960“