Otázky a připomínky

Rozpracovaná hra Totenkopfa

Moderátoři: Dekl, Vals, Royal, Tifík

Odpovědět
lukson
Rotný
Rotný

Re: Otázky a připomínky

Příspěvek od lukson » 31 srp 2015, 00:07

Já mám také zájem pokračovat. Tento tah jsem nemohl napsat, protože jsem byl v zahraničí a příjde mi zbytečné ho psát teď, když už ho odeslal Scipio.

Lajgor
Nadporučík
Nadporučík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lajgor » 31 srp 2015, 14:30

Tifík píše:protože pokud mi nedojdou rozkazy pro tohle kolo ještě aspoň od Francie, tak hru ukončím.
To by byla věčná škoda. Navíc je teď na přelomu srpna-září takový období, kdy končí dovolený a v zaměstnáních je trochu nával. Jako Royalův návrh je víc než rozumný a pokud by se mělo čekat na Taravu do pátka, tak i tak se počkat může. Záleží, jak se mezi sebou domluví. Ještě bych neházel flintu do žita.
Bunkr píše:Pokud by byla volná frakce, tak bych se jí ujal, ale zase se mi nechce lozit vám do rozjete hry a mám obavu, že zkušenější hráči, jako Royal a tarava by se mnou udělali krátký proces :(
S tou obavou Ti rozumím, ale taky jsem po x letech nehraní vlezl do rozjetý hry. Není to zas až takový problém. V nejhorším Ti mohu též poradit, co a jak... A krátký proces, když si přečteš poslední přepočet, tak tři pěší pluky se odporoučely, ale docela si hru užívám, což je myslím nejdůležitější :wink:
"Má li moje říše zemřít, zemřu s ní!" [Konstantin XI.]

Christian Soren Lajgor - Konseilspræsident Jeho královské milosti Christiána IX. Německo 1866 Obrázek
Verrasion Lajgorion - první mág Gnómské rady a Velký řemeslník HETHARIA Obrázek
Lajgoron z Dolu - druhý purkmistr Dolských měst Hetharia založení Kalwenu Obrázek
Georgio L. Manin - dóže benátský ITÁLIE 1796 Obrázek
Kandrael Ithalasion - Lord kapitán Šerých plášťů HETHÁRIE 5 Obrázek

Tifík
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od Tifík » 31 srp 2015, 17:16

Royal píše:Nemohu mluvit za něho, myslím ale, že svoje důvody vysvětlil víc než dostatečně. Když v době dohledné rozkaz schopen nebude, mohu ještě jednou nabídnout zástup : požádám tebe a ostatní hráče o výjimku pro zastupování hlavní frakce, jeho samotného o souhlas se zastupováním a instrukce. V případě, že nebude z některé strany námitek či sporů, dokončím rozkaz sám, aby hra mohla plynule postoupit do příštího kola. Předpokládám, že by se jednalo o jednorázové opatření do doby, než bude hry z časových důvodů schopen.
Jeho důvody bych chápal, kdyby před touhle krizí dodával včas. Už před prázdninami jsme na taravu několikrát čekali a jak bys ty sám měl vědět, tak to moc neřešil. Pokud ti dá souhlas k odeslání rozkazu, nejsem proti tomu.
tarava píše:Zítra jedu do Prahy a měl bych dořešit byt. V úterý tam mam zápis + si snad vyběham většinu administrativy, takže by mi mohla odpadnout část starostí a pokud to nebude v práci na mašli, tak bych měl být schopen dodar rozkaz do pátka.
Pro mě by bylo optimální dělat přepočet nejpozději do středy, než mi naběhne škola, vzhledem k tomu, že budu muset vymyslet osudy několika frakcí a do toho všeho mi můžete zasahovat svými rozkazy.
lukson píše:Já mám také zájem pokračovat. Tento tah jsem nemohl napsat, protože jsem byl v zahraničí a příjde mi zbytečné ho psát teď, když už ho odeslal Scipio.
To mě těší. Když nedodáš jednou za čas a pověříš někoho, aby to za tebe řešil, tak s tím nemám problém. Byť vím, že jsem zněl jinak, ale to bylo dost i proto, že jsem částečně ztratil během prázdnin přehled o tom, kdo to tak řešil jenom chvilkově a čí frakce skončila pod Scipiovým vedením z toho důvodu, že hráč zmizel.
Lajgor píše: To by byla věčná škoda. Navíc je teď na přelomu srpna-září takový období, kdy končí dovolený a v zaměstnáních je trochu nával. Jako Royalův návrh je víc než rozumný a pokud by se mělo čekat na Taravu do pátka, tak i tak se počkat může. Záleží, jak se mezi sebou domluví. Ještě bych neházel flintu do žita.

S tou obavou Ti rozumím, ale taky jsem po x letech nehraní vlezl do rozjetý hry. Není to zas až takový problém. V nejhorším Ti mohu též poradit, co a jak... A krátký proces, když si přečteš poslední přepočet, tak tři pěší pluky se odporoučely, ale docela si hru užívám, což je myslím nejdůležitější :wink:
Možná to tak přijde tobě, mě a pár dalším, ale spoustě lidí to tak očividně nepřišlo. To beru v potaz, ale jsem si jistý, že nikoho by nezabilo napsat něco jako "sorry, nestíhám, rozkaz ti pošlu 3 dny po uzávěrce". Když se s tímhle obtěžuje ani ne polovina hráčů, tak je to na houby.

Skočit do rozjetého vlaku v tomhle případě opravdu není takový problém. Pokud jsi hru sledoval, tak by to problém být neměl opravdu skoro žádný. Navíc je tahle hra dost nevyvážená tím, že na jedné straně je tarava s Royalem, oba tak nějak na půl řídící jednu společnou frakci a na druhé jsou všichni ostatní (během prázdninových tahů skoro osamocený Scipio) a martas je banka. Jenom ti musí ostatní říct, jaké s nima máš dohody, eventulně musíš všechny dohody minulého vládce prohlásit za neplatné a uzavřít všechno znova, ale to je na tobě.
Pokud se dostanu k vytvoření přepočtu, tak ti napíšu výběr frakcí, které bys mohl dostat a domluvíme se, za co bys hrál.
Hetharie 4 (2.pokus):Konrád Východňanský, regent krále Svatopluka I. Kalwenského - leden až říjen 998
Wylam: legát Agateánského bratrstva Regozor, zvaný Železný; rytíř smrti Raileh, velitel Legie zkázy
Heharie 4: paladin Tomáš trážce Východu, Pán Velernova a Cestostráže stál, regent krále Svatopluka I. Kalwenského
Blackfyreovo povstání: Damon Lannister, lord Casterlyovy skály, pán Západních zemí, štít Lannisportu a strážce západu
Hetharie 3: kníže Hövdig Reger ze Starkfäste, kníže Brázdy a jeho syn Arvtak Regeri, pán Starkfäste a Självfältu

„Přílišná oddanost ideálům končí tím, že v rámci boje proti alkoholismu zastřelíš dítě se sáčkem rumových pralinek.“
Karel Kryl

Royal
Plukovník
Plukovník

Příspěvek od Royal » 31 srp 2015, 18:06

Tifík píše:Jeho důvody bych chápal, kdyby před touhle krizí dodával včas. Už před prázdninami jsme na taravu několikrát čekali a jak bys ty sám měl vědět, tak to moc neřešil. Pokud ti dá souhlas k odeslání rozkazu, nejsem proti tomu..
1) Herní krizí - jestli to slovo chápu správně - bych to tak úplně nenazýval. Dokonce to teď vypadá, že počet hráčů by mohl zůstat zachován - v co asi ještě před několika dny nebo dokonce hodinami málokdo doufal. Ale samozřejmě můj úhel pohledu je jiný, než tvůj, jako správce hry.
2) Občasné čekání na (francouzské) rozkazy sice chápu jako pro tebe velmi nepříjemný fakt, který tě odváděl (odvádí) od vydání přepočtu. Pokud se ale pamatuji, právě z určitých obav z časové zaneprázdněnosti byly do francouzské frakce dosazeni hráči dva, což podle mého soudu (alespoň herně) fungovalo.
3) Nevím jak pro koho, ale pro mne odpověď ve smyslu "zvládnu to sám" dává jednoznačnou odpověď, že takový souhlas vydán nebyl. Vrchní velitel se už předtím, avšak v dobrém, rozešel se svým náčelníkem štábu, pro rozdílnost povah a názorů, jak dál vést válku.
Wilhelm von Royal, generálporučík a velitel XXXXII. sboru, (Krym 1942)
Michal Jan Lev z Rožmitálu, pán z Rožmitálu, (Čechy 1526-1527)
Enrico de Candia Pescatore, hrabě z Malty, admirál a direktor Republiky Janov (Byzanc 1214-1217)
Čeněk z Vartemberka, pán z Veselí a Vartemberka, rytíř Dračího řádu, nejvyšší purkrabí a královský maršálek, (Husitské války 1424-1426)
William Royal, admirál britského Královského námořnictva (Trafalgar 1805)
Louis Alexander Berthier, divizní generál a náčelník štábu Armée d´Italie, (Itálie 1796)

Bunkr
Podporučík
Podporučík

Příspěvek od Bunkr » 31 srp 2015, 18:33

V tom případě, budu doufat, že Tifik přepočet udělá, a že tarava bude shovívavý a neudělá z mojí armády hromadu mrtvol :D
"Svět potřebuje spravedlnost, nikoli dobročinnost."
Mary Wollstonecraft
Alberto di Casamatta konzul Středoitalské republiky Itálie 1796
[Richard I. Normanský vévoda Normandie Anglie 960
Paladin Konrád, regent krále Svatopluka I.,

Tifík
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od Tifík » 31 srp 2015, 18:54

Royal píše: 1) Herní krizí - jestli to slovo chápu správně - bych to tak úplně nenazýval. Dokonce to teď vypadá, že počet hráčů by mohl zůstat zachován - v co asi ještě před několika dny nebo dokonce hodinami málokdo doufal. Ale samozřejmě můj úhel pohledu je jiný, než tvůj, jako správce hry.
2) Občasné čekání na (francouzské) rozkazy sice chápu jako pro tebe velmi nepříjemný fakt, který tě odváděl (odvádí) od vydání přepočtu. Pokud se ale pamatuji, právě z určitých obav z časové zaneprázdněnosti byly do francouzské frakce dosazeni hráči dva, což podle mého soudu (alespoň herně) fungovalo.
3) Nevím jak pro koho, ale pro mne odpověď ve smyslu "zvládnu to sám" dává jednoznačnou odpověď, že takový souhlas vydán nebyl. Vrchní velitel se už předtím, avšak v dobrém, rozešel se svým náčelníkem štábu, pro rozdílnost povah a názorů, jak dál vést válku.
Vypadá to, že se z ní dostáváme, ale situaci, kdy mi dodají rozkazy dva hráči (technicky 4, Parmu nepočítám) za krizi rozhodně považuju, obzvlášť, když nedodá hlavní frakce.
Herně to fungovalo ale jen částečně, protože taravu to uvedlo k přesvědčení, že hru v podstatě nemusí řešit a ty to za něj vyřešíš a ty jsi nebyl ochoten řešit některé problémy bez taravy.
Jak říkám, je to na vás.

Do neděle budu čekat na rozkaz od Francie, pokud nedojde, tak vytvořím přepočet bez něj a budu řešit, jestli Francii nepřevezme Royal na plný úvazek, nebo jestli hru neukončím. Uzávěrky tu jsou proto, aby se dodržovaly a mě čeká maturitní ročník + přihlášky na VŠ a podobně. Takže nejspíš nebudu mít čas, síly ani chuť řešit věčné problémy s absencí rozkazů a podobně. Navíc ji z tohohle důvodu chci mít uzavřenou nejpozději do Vánoc, pokud bysme to nestihli, tak by se asi dala přestávka do příštího léta, minimálně.
Hetharie 4 (2.pokus):Konrád Východňanský, regent krále Svatopluka I. Kalwenského - leden až říjen 998
Wylam: legát Agateánského bratrstva Regozor, zvaný Železný; rytíř smrti Raileh, velitel Legie zkázy
Heharie 4: paladin Tomáš trážce Východu, Pán Velernova a Cestostráže stál, regent krále Svatopluka I. Kalwenského
Blackfyreovo povstání: Damon Lannister, lord Casterlyovy skály, pán Západních zemí, štít Lannisportu a strážce západu
Hetharie 3: kníže Hövdig Reger ze Starkfäste, kníže Brázdy a jeho syn Arvtak Regeri, pán Starkfäste a Självfältu

„Přílišná oddanost ideálům končí tím, že v rámci boje proti alkoholismu zastřelíš dítě se sáčkem rumových pralinek.“
Karel Kryl

Bunkr
Podporučík
Podporučík

Příspěvek od Bunkr » 06 zář 2015, 18:19

Jak to vypadá s přepočtem?
Mary Wollstonecraft

Lajgor
Nadporučík
Nadporučík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lajgor » 06 zář 2015, 19:21

Též se připojuji s dotazem, jestli ještě hrajeme :wink:

Christian Soren Lajgor - Konseilspræsident Jeho královské milosti Christiána IX. Německo 1866 Obrázek
Lajgoron z Dolu - druhý purkmistr Dolských měst Hetharia založení Kalwenu Obrázek

tarava
Major
Major

Příspěvek od tarava » 06 zář 2015, 20:04

Rozkaz odešlu dopoledne. Na 100%. Pokud ale PH nechceš již čekat, naprosto to budu chápat.
Kvilam: kníže Randolf "Zweihänder" Seufer
Anglie 960: Harald II. Norský řečený Šedoplášť
Wylamské války: císař Palladius I. Kýnigos, vévoda Theodoros I. Kýnigos(abdikoval)
Hetharia 4 - Dva králové: kníže Vesmen I. Corvus, pán Brány
Hetharia 3 - Založení Kalwenu: kníže Vesmen I. Corvus, pán Brány
Hetharia 1 - Příchod temnoty: Lid města Kary - kapitán Hagen
Blackfyreovo povstání: ser Aegor 'Bittersteel' Rivers
Husitské války: Sirotčí svaz - hejtman Michal Jiskra ze Sušice
Byzanc 1214: Serenissima Repubblica di San Marco - dóže Tarava II. di Orseolo
Německo 1866: Rýnský spolek

Tifík
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od Tifík » 06 zář 2015, 20:22

Taravův rozkaz na mailu pořád nemám. A to sliboval, pokud si to správně pamatuju, dodat už v pátek.
Přepočet budu dělat nejspíš v úterý, protože zitra se dostanu dom až dost pozdě, takže pokud rozkaz dodá, tak mu ho vezmu, pokud ne, tak si Francouzský rozkaz domyslím (což asi udělám zitra ve škole, abych měl solidní podklady než otevřu zbytek rozkazů) a udělám přepočet bez něj.
Pokud nedodá do chvíle, kdy se vrhnu na přepočet, tak budeme shánět náhradu - zkusím oslovit Jana a Royala (Byť si nedělám zrovna velké naděje na úspěch) a už teď v předstihu se obracím na vás, hráče s žádostí o pomoc při hledání případných dalších vhodných kandidátů, třeba přijdete na někoho, kdo by se toho ujmul rád.
Pokud to vyjde a tarava dodá, nebo seženeme náhradu, tak oznámím datum příští uzávěrky. Pokud ne, tak ještě udělám finální přepočet (epilog), ať má hra aspoň trochu důstojné ukončení a požádám vás o zpětnou vazbu.
tarava píše:Rozkaz odešlu dopoledne. Na 100%. Pokud ale PH nechceš již čekat, naprosto to budu chápat.
Jak jsem psal výše, pokud dodáš, než na tom začnu pracovat, tak ho akceptuju. Pokud ho dodáš po tom, co začnu pracovat, tak ho neberu na vědomí.

Karel Kryl

tarava
Major
Major

Příspěvek od tarava » 07 zář 2015, 07:29

Tifík píše:Taravův rozkaz na mailu pořád nemám. A to sliboval, pokud si to správně pamatuju, dodat už v pátek.
Já vím, ale když ti do toho všeho ještě vleze otřes mozku, tak to fakt nepotěší :lola:
Wylamské války: císař Palladius I. Kýnigos, vévoda Theodoros I. Kýnigos(abdikoval)

Tifík
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od Tifík » 08 zář 2015, 15:27

Tak, konečně mám všechny rozkazy, takže zahajuju práce na přepočtu. Do konce týdne by snad mohl být hotový. Radši vás už v předstihu informuju, že nejspíš všechny akce neproběhnou tak jak by měly, neboť změna režimů některých frakcích s sebou bohužel přinese i moje zásahy (větší než obvykle) do dění.

Karel Kryl

Bunkr
Podporučík
Podporučík

Příspěvek od Bunkr » 08 zář 2015, 17:35

Tifík píše:Tak, konečně mám všechny rozkazy, takže zahajuju práce na přepočtu. Do konce týdne by snad mohl být hotový. Radši vás už v předstihu informuju, že nejspíš všechny akce neproběhnou tak jak by měly, neboť změna režimů některých frakcích s sebou bohužel přinese i moje zásahy (větší než obvykle) do dění.
Jaké frakce by byly volné?
Mary Wollstonecraft

Tifík
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od Tifík » 08 zář 2015, 18:05

Až to budu mít jisté, tak tě kontaktuju přes SZ, aktuální seznam máš v seznamu frakcí (definitivně neaktivní hráče jsem vymazal u 821 nevím, jak na tom je), ale rozvědky to můžou ještě změnit.

Karel Kryl

tarava
Major
Major

Příspěvek od tarava » 10 zář 2015, 13:50

Co tě vědlo k té změně, že jednotky neuposlechnuly?

Za jak reálné považuješ, že se Janovská republika přidá k Rakousku? To je podle mne docela mimo mísu. Místo republiyk absolutismus, to nechápu, kdo by pro to hlasoval :shock:

Tifík
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od Tifík » 10 zář 2015, 15:14

tarava píše:Co tě vědlo k té změně, že jednotky neuposlechnuly?

Za jak reálné považuješ, že se Janovská republika přidá k Rakousku? To je podle mne docela mimo mísu. Místo republiyk absolutismus, to nechápu, kdo by pro to hlasoval :shock:
Jednoduchá věc, důstojníci jsou šlechta a mají dobré osobní vztahy s Rakouským důstojnictvem, které jim velelo několik minulých měsíců.

Pak jsi asi slepý, zkus hlasovat proti, když je město plné Rakouských vojáků a jejich spojenců. Navíc Janov už delší dobu nemá hráče a Scipio mi přijde jako jednoznačně nejlepší volba z mnoha důvodů, které jsou myslím dostatečně zjevné.

Karel Kryl

tarava
Major
Major

Příspěvek od tarava » 10 zář 2015, 18:40

Už si aspoň jeden přepočet neupravoval v neprospěch Francouzů? :mrgreen:

Tifík
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od Tifík » 10 zář 2015, 19:11

To sice nevím, ale u tohohle bychom se bez toho obešli, kdybych na to nezapomněl při tvorbě.

Karel Kryl

Lajgor
Nadporučík
Nadporučík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lajgor » 10 zář 2015, 19:22

tarava píše:Už si aspoň jeden přepočet neupravoval v neprospěch Francouzů? :mrgreen:
Víš ono je vcelku jedno, jestli upravoval či neupravoval. úprav by mělo být co nejméně. osobně si myslím, že hlavním nešvarem hry jsou úpravy po přepočtu.

Na rovinu, když poctivě hraji. Posílám rozkazy včas (nic proti-ale prodlužování po přepočtu několikrát změnilo herní situaci, kdy z naší strany již nešlo rozkaz předělávat. Ten byl poslaný na situaci na původní termín přepočtu), smolím se s rozkazem přes 2 hodiny. Nepočítám čas narvaný do korespondence s hráči a výsledek?

Armáda nepřítele nenašla. Své výtky jsem PH již napsal. Editace přepočtu expost je v této hře jeden z hlavních nešvarů, což v kombinaci s pozdním dodáváním rozkazů tvoří zabijácký mix, který by sebral nadšení i radost ze hry i tomu nejvěšímu ethusiastovi.

Tifík
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od Tifík » 10 zář 2015, 19:37

Lajgor píše:Víš ono je vcelku jedno, jestli upravoval či neupravoval. úprav by mělo být co nejméně. osobně si myslím, že hlavním nešvarem hry jsou úpravy po přepočtu.

Na rovinu, když poctivě hraji. Posílám rozkazy včas (nic proti-ale prodlužování po přepočtu několikrát změnilo herní situaci, kdy z naší strany již nešlo rozkaz předělávat. Ten byl poslaný na situaci na původní termín přepočtu), smolím se s rozkazem přes 2 hodiny. Nepočítám čas narvaný do korespondence s hráči a výsledek?

Armáda nepřítele nenašla. Své výtky jsem PH již napsal. Editace přepočtu expost je v této hře jeden z hlavních nešvarů, což v kombinaci s pozdním dodáváním rozkazů tvoří zabijácký mix, který by sebral nadšení i radost ze hry i tomu nejvěšímu ethusiastovi.
Úpravy po přepočtu tu byly pokud vím už dlouho, byť uznávám, že nikdy ne tak často, jako teď. Ale jsou tu kvůli tomu, že hru řídím poprvé a že je tak hrozně megalomanská, co vím tak nikdo nikdy neměl na mapě tolik jednotek jako já tady (zkoušeli jste si spočítat kolik pluků má jenom Francouzská armáda? Jenom těch pěších je tam kolem 50 a to to zdaleka není ani polovina jednotek na mapě) a neměl ani tak rozlehlou mapu, pokud se nepletu.

Můžeš mi říct, kdy se po uzávěrce tak zásadně změnila situace a ti co již odeslali neměli možnost poslat rozkazy nové?

Kolikrát mám sakra ještě opakovat, že Benátčani i Rakušani po celou dobu věděli kde nepřítel je a jak manévruje a nebýt toho, že Francouzi měli štěstí, tak by k boji došlo? Kdybste nevěděli, kde Francouzi jsou, tak jsi zůstal trčet u Milána. Chápu, že ti dodatečné úpravy vadí, sám vím, jak štvaly mě jako hráče, ale s tím bohužel už teď asi nic moc nenaděláme, pokud bychom ovšem nechtěli od základu změnit systém jednotek a překreslit mapu.

Karel Kryl

Odpovědět

Zpět na „Itálie 1796“