čeština

Informace o češtině. Pokud máte nějaké dotazy nebo připomínky. Zde je jejich místo. Vše o češtině do Hearts of Iron 4.

Moderátoři: Vals, gameart

Odpovědět
Radek Plašil
Svobodník
Svobodník

Re: čeština

Příspěvek od Radek Plašil » 14 črc 2017, 19:23

Ahoj WhiteHorse,

Velmi často hraji HoI4. Jsem bedlivý hráč, a proto jsem našel nějaké ty chyby v češtině, kterou jsi pro věrné hráče v ČR vytvořil. Jak jsi již psal v jednom příspěvku, těch chyb je tam celkem dost. Dokonce i v textech dřívějších verzí. Také jsi na jednom příspěvku psal, že moc HoI4 nehraješ. Právě proto se ptám, jestli bych ti nemohl pomoci s opravami češtin v HoI4? Byl bych moc rád, kdybych ti mohl pomoci.

S pozdravem Radek Plašil.

WhiteHorse
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od WhiteHorse » 14 črc 2017, 20:15

Děkuji za nabídku. Každou pomocnou ruku vítám.

Ve skutečnosti HOI4 nehraji vůbec. Proto nepřipadá v úvahu, že bych mohl chyby odchytávat při hře, jako to dělám ve Stellaris. Takže jestli máš chuť mi s tím pomoci, uvítám to s radostí. Napiš mi prosím soukromou zprávu a přesně se domluvíme, jak to bude optimální.

Případně mi můžeš napsat mail na adresu

thewhitehorse (zavináč) seznam (tečka) cz

MrHerman
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od MrHerman » 29 lis 2017, 12:46

Zdravím všechny já sem fakt asi lopata po 1 se mi podařilo čestinu do hry dostat ale ted na poslední verzi 1.4,2 my to nejde něco asi dělám špatně předem moc děkuju za radu.
Pořád to mám v PL jazyku

Josif
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Josif » 30 lis 2017, 06:09

To zkus odinstalovat a znovu nainstalovat. No a pak tam dej tu češtinu.. vše funguje tak jak má.. :smile:
Asi jsi nepřepsal/nevymazal tu polštinu.. jinak by tam nebyla.
Tento podpis byl smazán, protože porušoval pravidla tohoto fóra. Neprodleně nahlaste autora tohoto podpisu administrátorovi.

MrHerman
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od MrHerman » 01 pro 2017, 15:57

Tak se zkusil vše a nic
prosím tedy o podrobnější popis co mám udělat.
Já stáhnu češtinu dám otevřít ten rar soubor a jedu dle návodu a nic to mám dát extrahovat i ty souboru jak je poznámkový blok nebo jen ty s pdx launechuru .
Omlouvám se ale já už opravdu nevím jak dál.

WhiteHorse
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od WhiteHorse » 01 pro 2017, 21:46

Dokonale podrobný návod je v souboru jak instalovat.txt. Podrobněji to myslím nejde. porozbalení raru se nic dalšího nerozbaluje.
to mám dát extrahovat i ty souboru jak je poznámkový blok nebo jen ty s pdx launechuru
Nevím, co tímhle myslíš. Tam není žádný poznámkový blok ani nic k rozbalování. Prostě to překopíruj do popsaných adresářů a musí to fungovat.

MrHerman
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od MrHerman » 04 pro 2017, 14:20

Velice se omlouvám vše je již ok chyba byla u mě cpal sem to jinam .
Vše je super v čestině ješte jednou děkuji

nevimjmeno2
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od nevimjmeno2 » 08 bře 2018, 18:24

Dneska vyšlo DLC Waking the Tiger. Budete překládat?

WhiteHorse
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od WhiteHorse » 08 bře 2018, 23:58

Ano, budu.

nevimjmeno2
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od nevimjmeno2 » 09 bře 2018, 17:04

Díky.

chodCZ
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od chodCZ » 10 bře 2018, 22:55

POZOR Od update 1.5.0 to díky češtině nekompromisně padá při načítání uložení. V předchozí verzi už to bylo taky dost pokopaný, nešly vidět statisticky leteckých bojů. Ale ted je čeština ende, takže pro špatné angličtináře začíná krušná chvíle, :-( .

1.5.0 je docela vylepšená a stála by za češtinu, jednak se mi zdá logičtější strom státního zaměření, taky je předělanej technologickej strom řekl bych opět že jasně k lepšímu. Nově jde využití politickou sílu, k například k cenzuře, to vede k nějakým bonusům atd. Pak je tu ještě nově velitelská síla, tu jde užít k lepším řizení letectva k pozemním útokům - bonus. Určitě jsou lepší, důvtipnější ability u generálů a u ministrů. Doporučuju to zkusit, kdo má zrovna pauzu. Nějakým způsobem ted ta hra začíná mít nádech té dobré atmosféry HOI3.

MONT10
Rotný
Rotný

Příspěvek od MONT10 » 11 bře 2018, 15:02

To,že padá hra po přidání češtiny je úplně normální protože to není čeština na poslední verzi. A vše co se přidávalo a není na to čeština dělané není přeloženo vůbec a nebo se to nezobrazuje. Ale o tom tvůrce češtiny ví. Čeština je jen na danou verzi a jakmile vydají nové verze a nebo úprava tak čeština není plně funkční. Ale co se zde psalo tak se bude překládat poslední DLC :worship: Za což jsem ohromně vděčný :tssa:

Cracky
Desátník
Desátník

Příspěvek od Cracky » 11 bře 2018, 18:19

Taky děkuji za vytvoření čěštiny a zeptám se WhiteHorse kdyby asi cca mohla být ? Vím, že toto dlc je celkem obsahově a textově vetší než ostatní, ale mně se ty popisky dlouhý a eventy v AJ číst nechcou :D

nevimjmeno2
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od nevimjmeno2 » 11 bře 2018, 18:29

Tipuji, že zatím bude opravovat Stellaris a až poté půjde na HOI.

WhiteHorse
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od WhiteHorse » 11 bře 2018, 20:36

Tipuji, že zatím bude opravovat Stellaris a až poté půjde na HOI.
Špatný tip... :-) Naplno dělám na HOI4 a opravu Stellaris jsem vydal kvůli 4 kritickým chybám, které mohou hru shodit. Překlepy a minoritními chybami se nyní zabývat nebudu a jak jsem napsal ve fóru, opravím to všechno en bloc - pokud ovšem někdo nějaké chyby pošle.
a zeptám se WhiteHorse kdyby asi cca mohla být ?
Nevím. Je toho 248 normostran, 1130 změn a to je porce jako kráva. Zkus napsat 1 normostranu libovolného textu (1800 znaků) a získáš přibližnou představu, co to asi obnáší. Já to mám ztížené tím, že origo text nejprve musím přeložit a pak napsat, vychytat v něm případné chyby Paradoxu... a že jich je.

Nebudu vyhlašovat žádné termíny, ale je jisté, že minimálně měsíc.

nevimjmeno2
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od nevimjmeno2 » 11 bře 2018, 21:41

Ještě že je Stellaris, protože díru po měsíci bez HOI bych zaplnil jedině hodit si provaz :raptor:

chodCZ
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od chodCZ » 11 bře 2018, 22:37

MONT10 píše:To,že padá hra po přidání češtiny je úplně normální protože to není čeština na poslední verzi. A vše co se přidávalo a není na to čeština dělané není přeloženo vůbec a nebo se to nezobrazuje. Ale o tom tvůrce češtiny ví. Čeština je jen na danou verzi a jakmile vydají nové verze a nebo úprava tak čeština není plně funkční. Ale co se zde psalo tak se bude překládat poslední DLC :worship: Za což jsem ohromně vděčný :tssa:
Do ted to šlo i v pozdějších, chyby člověk rozluštil a pochopil, ale v novém patch to je v háji, hra nekompromisně spadne na 100% při načítání savu. Takže smyslem mého infa je že od 1.5.0 už neinstalovat.

Josif
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Josif » 12 bře 2018, 07:20

Eh.. :clapping: A já myslel co je to za apokalypsu češtin. :) :lola: To je snad jasný že při každé nové verzi hry se stává čeština zastaralou a většinou i nekompatibilní.. Sem se lek.. :o
Tento podpis byl smazán, protože porušoval pravidla tohoto fóra. Neprodleně nahlaste autora tohoto podpisu administrátorovi.

WhiteHorse
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od WhiteHorse » 12 bře 2018, 20:30

Takže je konec. Další překlad nebude.
http://hoi.jajjun.com/

MONT10
Rotný
Rotný

Příspěvek od MONT10 » 12 bře 2018, 20:55

Plně tě chápu,že končíš s další češtinou na všechny hry. Jen je škoda,že jeden blbec dokáže pokazit zábavu všem ostatním hráčům. Bez tvých češtin to už nebude taková zábava. A osobně můžu říct,že pro mě to znamená,že některé hry si už nezahraji. :frusty: :frusty:

Odpovědět

Zpět na „Čeština pro Hearts of Iron 4“