[KR] Starosvětská píseň (Kanada AAR)

Reporty z multiplayer her hráčů Hearts of Iron 4

Moderátoři: Vals, gameart

Odpovědět
davidjaho
Rotný
Rotný

[KR] Starosvětská píseň (Kanada AAR)

Příspěvek od davidjaho » 18 lis 2017, 22:05

Starosvětská píseň - Info

Zdravím všechny zbloudilé duše internetu. Tohle bude můj první pokus o AAR. Nebudu slibovat žádnou pravidelnost v přidávání a raději ani dokončení. :D Nicméně i tak vám přeji příjemné počtení.

Nastavení hry:

Verze hry: HOI4 - 1.4.2 bez DLC
Módy: Kaiserreich (v0.5.3) + Kaiserreich Music Pack
Zvolená země - Dominium of Canada
Obtížnost – normal
Kampaň - 1936

davidjaho
Rotný
Rotný

Re: [KR] Píseň starosvěta (Kanada AAR)

Příspěvek od davidjaho » 18 lis 2017, 23:59

Starosvětská píseň

Úvod

Obrázek

1.ledna 1936

Již opět sedí bezduše v křesle a pozoruje krajinu. Poslední dobou se toto stává čím dál častěji. Opatrně k němu přistupuji.
"Můj králi, omluvte mne, že ruším, nicméně ministerký předseda Vás žádá o slyšení."
"Letos to již už bude jedenáct let..." odvětil prostě bez sebemenšího pohnutí.
"Pane, předseda King-"
"A stále to vidím jako by to bylo včera..."
"Pane, uvažte-"
"Jak se to mohlo jen stát?" Král stále seděl nehnutě ve svém křesle. Oči úplně skelné. Po tváři mu stékala jedna drobná krůpěje slzy. Odcházím z pracovny. Za dveřmi již stál Mackenzie King.
"Tak co?!" vyprskne na mě rozčileně.
"Jeho veličenstvo král Georege V. je právě indis-"
"Nechte si ty své výmluvy pro někoho jiného! Zase čumí do blba! Že je to tak?!
"Pane premiére važte svá slova prosím."
"Takže je tomu tak. Tohle musí skončit! To Vám povídám!" důrazně při každém slově zabodával ukazováček do mé hrudi. "Sežeňte mi Edwarda! Ať za mnou okamžitě dojde! Poroučím se," a stejně rázným krokem odešel. Povzdechl jsem si.

Zlehka jsem zaklepal na dveře. Vstoupil jsem a decentně se uklonil.
"Odpusťe mi, princi, že vyrušuji, avšak premiér King Vás žádá, abyste jej urychleně navštívil." Stál nad stolem plným všelijakých map a dokumentů z nichž některé si právě četl. Lehce se ke mě natočil.
"Děkuji Thomasi. Zajisté tak brzy učiním. To je vše. Můžete jít," a pokynul lehce rukou k odchodu. Uposlechl jsem. Avšak jedna otázka mě však stále pronásledovala. Co to tam asi tak studoval...
Naposledy upravil(a) davidjaho dne 01 pro 2017, 21:06, celkem upraveno 6 x.

Cizinec
Podplukovník
Podplukovník
Bydliště: Frei Stadt Hultschin, hlavní město Rzeczipospolite Prajzke

Re: [KR] Starosvětská píseň (Kanada AAR)

Příspěvek od Cizinec » 19 lis 2017, 08:29

Jsem upřímně zvědav na Kaiserreich v HoI4. :) Ani jsem nevěděl, že existuje. :)
SOMUA měla dvě verze - model "standart" s poklopem a model "kabrio" bez poklopu.

Dekl je ve skutečnosti Dekl.

šedá eminence na dvoře Obodritského Cara

(Fórové hry, kterých jsem se zúčastnil.)
Admirál de Étranger, Francouzské císařské loďstvo (Trafalgar 1805)
rytíř Johannes von Ausländer, prozatímní regent Sicilského království (Byzanc 1214)
Luigi Mario Forestiero, Il primo ministro del Regno d'Italia (Německo 1866)
Generál von Ausländer st., velitel 51.rezervní divize, hrdina od města Ypres (1915)
Generál von Ausländer ml., velitel 22.tankové divize, hrdina od Krymu (1942)
očekává další nasazení do bitevní vřavy

Hotentotenpotentatentanteatentäter

davidjaho
Rotný
Rotný

Příspěvek od davidjaho » 19 lis 2017, 11:33

Cizinec píše:Jsem upřímně zvědav na Kaiserreich v HoI4. :) Ani jsem nevěděl, že existuje. :)
Už mám nahráno do 20.září 1937 a musím říct, že v tomhle průchodu hrou se věci značně vymkly kontrole. Rozhodně se máte na co těšit. :D

jjelen
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od jjelen » 13 pro 2017, 16:18

Kaiserreich AAR. super!
(anebo je to mrtvé? :| to by tak super nebylo)
Hetharie V.: Kancléř Jeho knížecí Jasnosti Jiřího Lormanwenského Marek z Lesohradu

davidjaho
Rotný
Rotný

Příspěvek od davidjaho » 05 led 2018, 23:49

jjelen píše:Kaiserreich AAR. super!
(anebo je to mrtvé? :| to by tak super nebylo)
Inu, věřte, že mrtvé není, jen čas jeho spisovatele. :D A mnou zvolená více vypravěčská forma tomu také nepřidala.

davidjaho
Rotný
Rotný

Příspěvek od davidjaho » 06 led 2018, 00:00

1. kapitola (3.-18. leden 1936)

3. ledna 1936

"Volal jste mne, princi?"
"Á, Thomasi, jsem rád, že jste přišel. Prosím posaďte se," pokynul rukou Edward ke křeslu. S lehkými rozpaky jsem se tedy posadil. Přeci jen tohle nebylo obvyklé u královské rodiny. Sám se již také usadil do křesla.
"Thomasi, zajisté víte, že si Vás jakožto dlouholetého rodinného přítele vážím.“ Lehce jsem přitakal hlavou. „Měl bych však na Vás jistou osobní prosbu.“
„Ano? Co si račte přát?“
„Řekněte mi, co si myslíte o současné situaci v zemi?“
„Inu, no…“
„Můžete být naprosto otevřený. Tento rozhovor zůstane jen mezi námi.“ Po tomto ujištění jsem nakonec spolkl mlčenlivost a spustil jsem. Princ mě zatím v tomto ohledu nikdy nezklamal.
„Inu, vláda premiéra Kinga má stěží lehkou většinu po té porážce ve volbách Bennettovými konzervativci. Za Bennettem stojí velká část exulantů. Král sice Kingovi vzdoruje ale poslední dny…“
„Já vím. Už to tak docela není on.“ Zarazilo mne, s jakou až skoro samozřejmostí to princ říkal.
„Na veřejnost samozřejmě nic z toho neprosáklo, takže si stále drží značnou úctu u exulantů sedících ve sněmovně lordů.“ Princ se zamyšleně díval kdesi do dáli z okna a aniž by odtrhl zrak dotázal se.
„Povězte, Thomasi, myslíte si, že ještě někdy uvidíte Anglii?“
„C-cože? Anglii?“ na tváři se mi začínal rýsovat zachmuřelý výraz. „Mám-li být upřímný. Ti syndykalisté... Ne. Myslím, že to se již nestane.“ Princ stále sledující dálky pokračoval.
„Děkuji mockrát, Thomasi, za tento rozhovor. Máte mé slovo, že zůstane mezi námi.“

7. ledna 1936
„Vstupte.“
Otevírám urychleně dveře a vstupuji dovnitř. „Omluvte, princi, že vyrušuji, avšak máme tady naléhavé zprávy z Ruska. Premiér King trval na tom abych Vás informoval.“ Při vyslovení jména premiéra se na kratičkou chvíli objevil na tváři prince výraz znechucení, avšak jak rychle se objevil, tak i zmizel.
„Copak se děje?“
„Prezident Kerensky, byl zavražděn. Zastřelili ho cestou do senátu.“
„Chytla policie atentátníka?“
„Nikoliv, princi, zastřelili ho na místě.“
„Hlupáci,“ ucedil si spíše sám pro sebe. „Píše se v depeších ještě něco?“
„Senát již začal diskuze o náhradě. Zatím se to vypadá, že se zformuje koalice mezi pravicí a levicí. Avšak…“
„Avšak?“
„Přicházejí zprávy od našich agentů o možném vojenském puči ze strany Denikina, Wragela a Kornilova.“
„To je vše?“
„Pro zbytek informací se máte dostavit za premiérem.“ Edward se po tomhle zjištění jenom zamračil.
„Dobře. Děkuji, Thomasi. Můžete jít.“ Uposlechl sem. Zajímalo by mě, co se mezi těmi dvěma děje.

Tento obrázek může být vizuálně zmenšen. Zobrazit v původní velikosti

18. ledna 1936
Okenice opět zapraskaly. Za stolem sedící muž věnoval jen letmý pohled oné vánici zuřící venku. Nasál z zplna cigaretu a zatímco ji pomalu pokládal do popelníku, takřka vše opět vydechl. Sklonil se nad drobnou knížečkou. Namočil pero do inkoustu a pokračoval v psaní.
18. ledna 1936 v 23:55, zemřel král George V. Národ byl šokován. My ne. Někteří se téměř i radovali. Již delší dobu jsme očekávali, že král již brzy nebude mezi námi. I když to on už nebyl dlouho… Dopřál si opět potáhnutí té prchavé slasti.
Se smrtí krále to vypadá, že veškeré naděje těch, kdo si přáli na trůně Alberta, jsou nenávratně pryč. A mnoho taky stačilo rychle převléct kabáty. Od poledne byl Edward v jednom kole. Toryové, armáda, rozvědka, Bennett, King… Dopřál si další doušek tentokrát již poslední.
Nevím co to ti dva hrají mezi sebou za hru, nicméně nemám z toho dobrý pocit… A s tímto posledním zápisem odložil pero a zhasl stolní lampu.

Naposledy upravil(a) davidjaho dne 06 led 2018, 11:33, celkem upraveno 2 x.

Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis » 06 led 2018, 09:37

Jen jedna drobnost: Event udává 11:55 p.m., tzn. ve skutečnosti ve 23:55.
Jinak za mě super, těším se na pokračování. A...jak to vypadá v Rusku?
Oklamat, zmást, překvapit
("Stonewall" Jackson)

davidjaho
Rotný
Rotný

Příspěvek od davidjaho » 06 led 2018, 09:48

Atlantis píše:Jen jedna drobnost: Event udává 11:55 p.m., tzn. ve skutečnosti ve 23:55.
Jinak za mě super, těším se na pokračování. A...jak to vypadá v Rusku?
Děkuji za upozornění.
A jak to vypadá v Rusku? Kupodivu se u moci udržel senát.
A když už jsme u té situace ve světě, přejete si více informací ze světa kolem nebo jenom ty nejdůležitější události?
Naposledy upravil(a) davidjaho dne 30 bře 2018, 22:19, celkem upraveno 1 x.

Cizinec
Podplukovník
Podplukovník

Příspěvek od Cizinec » 06 led 2018, 10:01

Většímu množství informací ze světa (a screenshotů) se určitě nebudeme bránit. ;)

Jinak ti přeju hodně zdaru s tvorbou tohohle AAR. Upletl sis na sebe touto formou pořádný bič. :)
SOMUA měla dvě verze - model "standart" s poklopem a model "kabrio" bez poklopu.

rytíř Johannes von Ausländer, prozatímní regent Sicilského království (Byzanc 1214)
Generál von Ausländer st., velitel 51.rezervní divize, hrdina od města Ypres (1915)

davidjaho
Rotný
Rotný

Příspěvek od davidjaho » 30 bře 2018, 22:18

2. kapitola (29. leden - 6. únor 1936)

29. leden 1936
Ranní slunce ještě ani zplna neozářilo Ottawské předměstí, zatímco se už v konferenční místnosti pomalu usazovali delegáti. Celkem tři delegace a samozřejmě hostitel. Žárovky ještě usilovně konaly svůj účel, zatímco se premiér postavil a ujal slova.
„Drazí velvyslanci, dovolte mi abych Vás přivítal zde v Kanadě a jsem potěšen, že se Vaše cesty obešly bez komplikací. Tímto považuji páté zasedání Commonwealthu za zahájené.“ Všichni zástupci souhlasně pokývali na souhlas. Premiér King si lehce olízl špičkou jazyka rty a pokračoval: „Pánové, dnes se koná již osmá konference tohoto druhu a od konání poslední se toho událo vskutku mnoho. Hospodářská krize, povstání radikálů v Radži a bohužel i smrt našeho,“ jakoby to snad nemohl ani vyslovit: „milovaného krále George V. Král George nikdy nepřestal usilovat o návrat na domovské ostrovy a tak ani my nepolevíme,“ pokračoval se škrobenou úřední řečí dále. „Vězte, že toto bude dlouhodobý cíl našeho Impéria. Nemíníme ponechat naše bratry napospas těm syndikalistickým zrádcům.

3. únor 1936
„Tady už končí vše! Nemůžeme nechat ty řetězové anarchisty dělat, co si jen zlíbí. Už se vůbec netají svými dobyvačnými ambicemi. Dle informací naší rozvědky shromažďují na hranicích zrádcovského knížectví početné jednotky údajně kvůli plánovanému cvičení…“ indický delegát pokračoval dále ve svém rozohněném projevu.
„Ano, jsme si vědomi problematické situace v Indii a vězte, že již máme vypracované plány, jak vojenské podpory pro případný konflikt, tak i,“ než však stačil premiér dokončit myšlenku otevřely se prudkým rozražením bez předchozího zaklepání dveře. Okamžitě si to mířil ke Kingovi.
„Pane, premiére musím s Vámi okamžitě mluvit.“
„Ale – to je krajně nevhodné. Nevidíte, snad probíhající konferenci?“
„Věřte mi je to případ národní důležitosti.“ Premiér se ještě krátce rozhlédl po místnosti. Znechucené pohledy zdobily zdejší tváře. Neznatelně si povzdechl. „Omluvte mě, pánové, bohužel si mne žádá neodkladná záležitost.“ A kvapem opustili místnost.
„Doufám, že máte setsakra dobrý důvod, protože si zde koledujete o velký faux pau.“
„Pane přicházejí čerstvé zprávy z Německa.“
„A co je na nich u všech všudy tak důležitého!“
„Burzy, pane. Padají. Je to… Dle zpráv za poslední hodiny… Krachují, pane. Je to téměř jako ve dvacátém devátém.“ Premiér se nezmohl na jediné slovo a do tváře se mu vkrádala nepřirozeně bílá barva.

5. únor 1936
Devátého února nadešel ten den. Den korunovace. Mnohými byl tento den netrpělivě vyhlížen. A mnohými též se značnou nechutí. Avšak když princ vcházel do ottawského prvního anglikánského kostela, město již bylo plné jásajícího davu. Od nynějška je znám jako král Edward VIII. Věděl jsem, že to jednou přijde, ale přesto. Oslovovat jej králi si snad nikdy nezvyknu. Po ceremonii král mimo jiné přislíbil i rozhlasový projev určený celému národu. Na počest korunovace přijela i početná německá delegace. Těžko říct, co tím Kaiser sleduje…

Edward VIII., král Spojeného království Velké Británie, britských dominií, císař Indie

6. únor 1936 2:00
„Odpusťte nám, Vaše veličenstvo, že jsme Vás zavolali v tuto pozdní dobu, bohužel situace je vážná. Celé místnosti dominoval masivní dubový stůl, za nímž seděl snad celý generální štáb. Přesto však byla místnost ponořena do přítmí. Král seděl v čele stolu, rukama opřený o stůl a protírající si oči. „Spusťte prosím.“
„Přišla naléhavá zpráva z Indie. Afgánské jednotky včera v noci překročily podél celé šíře hranici.“ Král složil ruce na stůl a upřel pohled na sira Herberta Ames, již docela přestárlého šéfa rozvědky.
„Žertujete.“
„To bych si nikdy nedovolil.“
„Jaký je bojový stav?“ vložil se do debaty premiér King sedící po Edwardově pravici.
„Prvotní nápor se podařil zastavit, nicméně Indové nemají momentálně dost sil na provedení protiútoku,“ podal hlášení Claude Auchinleck.
„Takže nastal pat… A nás žádají o podporu předpokládám.“ dotázal se král.
„Ano.“
Lehce pokýval hlavou: „Dobrá, sestavte plán. Vyšleme expediční jednotky a vybavení. V poledne již chci vidět prvotní plány,“ uzavřel debatu načež si stoupnul a připravoval se odejít. Všichni se též postavili, když v tom opáčil premiér. „Nemůžete takto rozhodovat bez parlamentu.“ Edward se jen letmo otočil: „A toto téma bude zajisté v parlamentu hlavním tématem dne.“ Na krátký okamžik si oba zpříma hleděli do očí. Šlo vidět, že kolem postávající generály nastalá situace poněkud zaskočila. „Pánové, pane premiére,“ dodal král a definitivně odešel z místnosti.

Naposledy upravil(a) davidjaho dne 31 bře 2018, 10:49, celkem upraveno 3 x.

davidjaho
Rotný
Rotný

Příspěvek od davidjaho » 31 bře 2018, 09:36

Po dlouhé době se přecijen našla chvilka volna a pustil jsem se do psaní. Takže ano, report není mrtvý. :D

Nicméně rád bych se zeptal vás čtenářů, jaký typ vydávání by preferovali. Buď když bude kapitola hotová půjde ihned ven jako doposud anebo vydání kompletního reportu až bude hotov? :D

Cizinec
Podplukovník
Podplukovník

Příspěvek od Cizinec » 31 bře 2018, 12:20

To je dobře, že ještě žije. :)

Co mě se týče, po kapitolách - bez urážky, ale kompletního reportu bychom se s takovou nemuseli dočkat. ;)

Odpovědět

Zpět na „Reporty z Hearts of Iron 4“