Francúzsko - Hranica slobody

Reporty z multiplayer her hráčů Hearts of Iron 4

Moderátoři: Vals, gameart

Odpovědět
Bostončan
Četař
Četař

Příspěvek od Bostončan » 17 led 2018, 11:25

Aux armes, pour la liberté! Do zbrane, za slobodu! Dobyvačná vojna za Nemcov nám skončila nedávno. Boj za slobodu nám začína už dnes. Osobne som nikdy za Francúzsko nehral a už pár mesiacov sa nato strašne teším. Cieľom tohto, už druhého reportu odo mňa, nebude nič iné, len ubrániť Francúzsko. Žiadne veľké ťaženia a dobývania ako naposledy. Hra končí dobytím buď Paríža, alebo Berlína a Ríma. Skúsim hrať priamočiaro. Tentokrát si odpustím výlevy horkokrvného diktátora a budem písať len z pozície dvorného spisovateľa-historika, ktorý chodí s vodcom krajiny kde sa len pohne. Aj na záchod. Počas mieru aj vojny. Taktiež pôjdem striktne podľa histórie.

-verzia hry s obomi DLC - Oak v1.4.0 (9b1f) počeštené jajunovskou češtinou. Týmto by som aj chcel vzdať hold ich autorstvu!
-obtiažnosť-stredná; Ironman mode-ON; historický zameraná UI-ON;

Tradične pripájam aj národnú dobovú hudbu k hlbšiemu čitateľskému zážitku. https://youtu.be/HTjoQSBlkkw

Prológ
Francúzsko, moja domovina a víťaz veľkej vojny, je opäť na križovatke dejín. Vyhrali sme jedinú vojnu týkajúcu sa všetkých národov sveta a porazené Nemecko nás dnes prestáva brať vážne a s rešpektom. Porazený a zahanbený národ nechce platiť reparácie určené dohodou. Vedúca osoba a najvyššie postavený politik v krajine, pán Édouard Daladier, mi načrtol plány ako chce znovu v Európe vzbudzovať rešpekt. Dovolil mi tiež sprevádzať ho, vo vykonávaní jeho politickej činnosti.

Analýza krajiny
Mier v ohrození
Druhá svetová vojna
Stredomorská ofenzíva
Ofenzíva Benelux
Reparácie, časť druhá
Ostáva dodať záver: Vojna trvala strašne krátko a v podstate nebola ani svetová, kedže USA sa oficiálne do bojov nezapojila a iba posielala dobrovoľnícke divízie. Taktiež Japonsko sa do bojov nepripojilo a malo problém už len s Čínou. Zatiaľ najslabšia Osa zo všetkých kampaní v HoI4. Zlom nastal v momente, keď Taliansko začalo útočiť celou armádou (myslím si to) na Alpské bunkre na úrovni 8 a neuspelo. Dokonca som mal drvivú prevahu v bitkách a tak som si mohol dovoliť postupne odsúvať niektoré divízie na sever. Maginotka ako inak bola nedobytná a kým Nemci vyriešili Poľsko a začali útočiť na Benelux, mal som už Talianov vyhnaných z Afriky čo bol pre mňa signál, že Taliansko ma už neprevalcuje a ubránim sa mu. Mohol som sa teda sústrediť na Nemecko na severe a začať budovať bunkre až k prístavu Dunkirk. V čase kapitulácie Belgicka som ich mal na úrovni 5 a to stačilo, aby sa moje zakopané pešie divízie ubránili. Tanky som tak mal voľné a prišla možnosť útoku. Ten ako sa začal, tak skončil až v Berlíne a to ma strašne mrzí. Ako prišlo Nemecko o južnú hranicu v rakúskych alpách, muselo rozdeliť sily a vtedy som začal mať prevahu. V momente ako som zahájil ofenzívu do Belgicka, cez La Manche sa začali doslova klonovať divízie spojencov, prevažne Briti a Kanada a ja som už ani nestíhal sledovať ako boj prebieha. Bol to doslova bleskový pochod na Berlín a skôr som mal problém tam doraziť ako prvý. Pár dní po Berlíne prišla kapitulácia Nemecka a teda moje plány pre túto kampaň boli splnené. Škoda, očakával som ťažší boj a hlavne, že si poprvýkrát otestujem strategické bombardéry. Tie som vyskúmal ale nestihol ani začať produkovať. Ponúka sa ešte boj proti Stalinovi, ale ten ma za Francúzsko neláka takže "Au revoir, Daladier!"
Naposledy upravil(a) Bostončan dne 29 led 2018, 14:17, celkem upraveno 12 x.
Obrázek

Odkazy na moje výtvory:
Návod pre začiatočníkov v Hearts of Iron IV
Denníky z Hearts of Iron IV:
"Nemecká Ríša - Jediná na svete" 01.03.1936-24.12.1945 100% dohrané
"Francúzsko - Hranica slobody" 01.03.1936-07.03.1942 100% dohrané

Bostončan
Četař
Četař

Re: Francúzsko - Hranica slobody

Příspěvek od Bostončan » 23 led 2018, 11:37

No musím sa priznať, že prebehol reštart kampane a mierové obdobie som odohral ešte raz. Akosi mi uniklo niekoľko focusov, ktoré trebalo skúmať na začiatku.. to ma stalo stratu línie hneď prvé dva mesiace :roll:

V pokuse číslo dva prebiehal mier rovnako. Akurát som postupoval inak pri skúmaní focusov, výstavbe továrni a rozdelení divízií. Vo výsledku je to na začiatku vojny o 15 továrni viac, 10 divízií viac, bunkre v alpách miesto 5 na 8 úrovni. Pri Belgicku je to miesto 0-5 a stále budujem, cieľ 10. To hlavné, línia drží.

Otázka na Vás: Čo nechápem je kráľovské letectvo zrejme niekde na mesiaci. Nad Európu bojujem proti Luftwaffe sám a aj tých je akosi málo. Nad Francúzskom cca 300 stíhačov + 250 bombardérov proti mojim 250 z roku pána, ale držíme sa. Bombím Hitlerovi továrne s cca 150 bombardérmi a kedže Nemci ma neustále vyháňajú z území s asi len 150 Luftwaffe (táto letka sa presúva za mnou všade kde prikážem hádzať bomby), pýtam sa kde je letectvo Nemecka a Britov? A Taliansko? Tí zrejme nemajú letectvo vôbec.. Štatistiky pri exite do menu ukazujú v leteckej nadvláde prevahu Britov, Nemcov aj Talianov nad mojou a to značnú. A hlavne keď som hral za Nemcov, tak v čase útoku na Francúzsko na mňa čakalo asi cez dvetisíc spojencov vo vzduchu. Niežeby som ich chcel, ale kde dopekla trčia tie lietadlá?
Obrázek

Odkazy na moje výtvory:

Bostončan
Četař
Četař

Příspěvek od Bostončan » 23 led 2018, 22:37

Obrázek
Obrázek

Odkazy na moje výtvory:

Bostončan
Četař
Četař

Příspěvek od Bostončan » 26 led 2018, 23:58

Máme teda Francúzsko ubránené a Dalaman nám mier zachránil. Bohužiaľ, táto kampaň môj chtíč nenaplnila ani zďaleka a zamýšlam sa okamžite čo ďalej. V budúcnosti chcem hrať určite dobyvačnú hru za Sovietsky zväz, táto kampaň teda ostáva v poradovníku. Kampaň za Československo je lákavá, vidím tu však už report od Wydru a tak to zrejme nemá zmysel teraz hrať a reportovať. V Európe mi potom ostáva zaujímavá už len Británia a Taliansko. Ani jedno nieje momentálne zaujímavé a lákavé. Takže poďme do sveta..

- Čo poviete na Austráliu? Sám neviem, čo ma tam bude čakať, táto časť sveta je pre mňa neprebádaná. Ponúka sa demokratická, fašistická aj komunistická politika. Lákavá je aj úplná izolácia od Európy a vyhliadka úplne nového bojiska... Takže výzva z hľadiska úplnej neznalosti, znie to zaujímavo z pohľadu nenapísaného zahmleného scenára a hlavne ďaleko od Francúzska a Nemecka. Dĺžka je nepredvídateľná.

- Čo poviete na USA? Izolovaná krajina, ktorá ma ale silu ovplyvniť priebeh vojny všade na svete. Láka ma svojím ekonomickým potenciálom a skôr pokojnou hrou. Hral by som určite demokraciu a podporu Spojencov, ale s podmienkou, že skúsim zastaviť agresorov bez priameho zasiahnutia do pozemných bojov. Čiže moje divízie neopustia Ameriku, maximálne by som sa pozrel do Afriky, možno šiel dávať rozumy smerom na Juh... Takže izolovanosť a hlavne dlhá ekonomická hra, ponúka sa výzva: Ako zastaviť Hitlera bez toho, aby Američan vstúpil na pôdu Európy?

- Čo poviete na Južnú Afriku? (Koho? :P fakt sú tiež prepracovaný) Chcem sa vyhnúť krajinám bez rozšírenia a zaujala už len táto krajina mimo Európy. V Afrike som veľakrát nebojoval, takže znalosti kontinentu sú tiež na nízkej úrovni, prípadne strednej. Je tu scenár "Protikolonistický križiaci". Ukážem prostredník Britom aj Nemcom a skúsime zjednotiť a oslobodiť celú Afriku. Teda to čo pôjde a uvidíme čo hra vlastne ponúkne, ale znie to lákavo... Takže iba mierna znalosť oblasti, zaujímavý a určite ťažký scenár a opäť dĺžku neviem vôbec odhadnúť.

Klikania nabehujú, nikto nekomentuje :roll: Ak chcete viac reportov, nejaká spätná väzba určite nezaškodí. Nepíšem to pre seba a napísať to netrvá pár minút :salute:
Obrázek

Odkazy na moje výtvory:

Cizinec
Podplukovník
Podplukovník
Bydliště: Frei Stadt Hultschin, hlavní město Rzeczipospolite Prajzke

Příspěvek od Cizinec » 27 led 2018, 07:07

Měl bych pár dotazů k poválečnému uspořádání:
- Co je to za zelený cancour na jižním Slovensku a Rusi?
- Jakého státu je hlavním městem Klajpeda?
- Proč zůstaly České země v Německu?

Škoda, že tenhle report by tak krátký. A k dalšímu reportu - pokud chceš zažít vzrůšo, tak se pusť do Číny. :)

Apropos - proč dáváš nové části do jednoho příspěvku? Jak mám poznat, kde jsem před tím skončil? :)
SOMUA měla dvě verze - model "standart" s poklopem a model "kabrio" bez poklopu.

Dekl je ve skutečnosti Dekl.

šedá eminence na dvoře Obodritského Cara

(Fórové hry, kterých jsem se zúčastnil.)
Admirál de Étranger, Francouzské císařské loďstvo (Trafalgar 1805)
rytíř Johannes von Ausländer, prozatímní regent Sicilského království (Byzanc 1214)
Luigi Mario Forestiero, Il primo ministro del Regno d'Italia (Německo 1866)
Generál von Ausländer st., velitel 51.rezervní divize, hrdina od města Ypres (1915)
Generál von Ausländer ml., velitel 22.tankové divize, hrdina od Krymu (1942)
očekává další nasazení do bitevní vřavy

Hotentotenpotentatentanteatentäter

Schulmi
Četař
Četař

Příspěvek od Schulmi » 27 led 2018, 12:26

Škoda, že nejdou zvětšit obrázky.
Jak ovládáš jednotky? Ručně nebo necháváš bojovat AIčko?

Mela
Četař
Četař

Příspěvek od Mela » 27 led 2018, 17:20

Nechceš zkusit Japonsko ?

Bostončan
Četař
Četař

Příspěvek od Bostončan » 28 led 2018, 13:12

-zo záhadných herných mechanizmov, ktoré nechápem je iba tam Československo. V Bukurešti sme vyjednali oslobodenie Československa, takže získali späť juh a východ, ktoré patrili Maďarsku. Po Sofii (tiež neviem prečo, formálne boli nielen súčasťou osy ale aj vojny) sa ale so slovenským územím nedalo robiť vôbec nič a po tom čo bola do Nemecka dosadená demokracia, ostalo Česko územím Nemecka. Tam som si myslel, že po konferencii tam bude normálne opäť Česko, kedže skôr sme ho už oslobodili. A nakoniec ešte aj Slovensko bolo po vojne s fašistickým režimom..

-Estónsko aj Litva boli dobyté Sovietskym zväzom, čo som si počas vojny ani nevšimol :P provincia Memel/Klajpeda bola ale Nemecká a teda bola navrátená späť pôvodnému majiteľovi, Litve.

-Rozdeľujem to podľa súvislostí a hernej aktivity. Napríklad v tomto prípade je boj na tri časti kedy som ja bol len zakopaný, keď som začal útočiť na Talianov a potom na Nemcov. Musíš si to zapísať kde skončíš :mrgreen:

-Všetko riadim ručne. Kašlať na bonusy bojových plánov!
-Japonsko a Čínu zvážim. Vylodenie v Amerike znie veľmi lákavo :ninja:
Obrázek

Odkazy na moje výtvory:

Hox
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Příspěvek od Hox » 29 led 2018, 06:58

Máš tam malú chybičku:
23-28.10.1941
Francúzska fašistická vláda kapituluje!

Myslel si asi Italská

Inak perfektná práca
Dnešná pravda je zajtrajší klam.

Jozef Adamovič

Bostončan
Četař
Četař

Příspěvek od Bostončan » 29 led 2018, 14:20

Mercii :frusty:
Obrázek

Odkazy na moje výtvory:

Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis » 30 led 2018, 11:35

Nevím, jaké máš zkušenosti s námořnictvem? Pokud mizerné a nechce se Ti to tolik učit, tak bych navrhnul Indii/RAJ: Aneb jak s CK Comonwealth se indický voják po světě podíval :D Máš vlastní focus tree (pokud máš alespoň Together for victory) s poměrně zajímavýma možnostma kam se ubírat a možnost poměrně mohutného rozvoje.

Jinak co se týče Evropy: Neuvažoval jsi Polsko? :wink:
Oklamat, zmást, překvapit
("Stonewall" Jackson)

Hox
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Příspěvek od Hox » 30 led 2018, 12:41

Alebo skúsiť za nejaký štát dobyť celú Ameriku a aj USA (skúšal som to s Argentínou ale nepodarilo sa mi to, došiel manpower)
Dnešná pravda je zajtrajší klam.

Jozef Adamovič

Bostončan
Četař
Četař

Příspěvek od Bostončan » 31 led 2018, 06:41

Európe sa určite vyhnem ako som písal. Nechal som si to prejsť hlavou a najviac ma asi zaujala tá Čína. Samozrejme v dlc nám pribudne focus tree, ktorý teraz chýba a teda Čína určite počká. Keď sme pri tom námorníctve tak mi problém nerobí vôbec, naopak za Nemcov mi strašne chýbalo dobré námorníctvo. Samozrejme to už neplatí čo sa týka lietadlových lodí. Asi prišiel čas aj na nich a kedže demokracia bola teraz za Frantíkov, "Vyberám si teba, Hirohito!". Cieľom bude podmanenie západu a východu Pacifiku a hrdá sólo jazda Japončíkov. Ako sa bude vojna vyvíjať, možno zvážim pripojenie k Osy. :clapping: Zvažujem ešte posilnenie Británie a Nemecka, má to nejaký špeciálny efekt a vplyv na začiatok hry, resp. jej neskorší priebeh? S obtiažnosťou som sa ešte nehral.
Obrázek

Odkazy na moje výtvory:

Josif
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Josif » 31 led 2018, 09:12

To posílení: (max)
Entrenchment speed: +50%
Planning Speed: +50%
Supply Consumption: –50%
Division Recovery Rate: +30%
Reinforce Rate: +4%
Division Attack on core territory: +30%
Division Defense on core territory: +30%
Production Efficiency Cap:+30%
Production Efficiency growth: +50%
Political Power gain: +50%
Research Time: –20%
Air Experience Gain: +50%
Army Experience Gain: +50%
Naval Experience Gain: +50%
Division Experience Gain: +20%
Ship Experience Gain: +20%

Němcům bych to nedával ti už jsou silní dost. Naopak bych to dal SSSR a Británii. ( Né všechno ale aspoň trochu bys je mohl posílit. )
Tento podpis byl smazán, protože porušoval pravidla tohoto fóra. Neprodleně nahlaste autora tohoto podpisu administrátorovi.

Bostončan
Četař
Četař

Příspěvek od Bostončan » 31 led 2018, 14:09

Díky, Division Attack/Defense on core territory: +30%.. tak toto si asi aktivujem za Poľsko a skúsim sa ubrániť Nemcom.

Pridám teda jeden bod Britom a SSSR a zvážim ešte či aj nie pre USA. Keď si predstavím ako si rutinne zásobujú Európu divíziami a zo západu sa rúti tsunami :roll:
Obrázek

Odkazy na moje výtvory:

Josif
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Josif » 31 led 2018, 14:27

Polsku ty bonusy nejde dát, leda že by jsi to změnil někde v editoru..
Tento podpis byl smazán, protože porušoval pravidla tohoto fóra. Neprodleně nahlaste autora tohoto podpisu administrátorovi.

Odpovědět

Zpět na „Reporty z Hearts of Iron 4“