Modifikace na ČSR

Sem směřujte vše týkající se úprav a módů Hearts of Iron 4

Moderátoři: Vals, gameart

Radek Plašil
Svobodník
Svobodník

Re: Modifikace na ČSR

Příspěvek od Radek Plašil » 11 čer 2018, 04:55

Zdravím všechny,

Včera večer vyšla ta slibovaná nová verze CZKE 0.9.9 . :D

Zde je odkaz ke stažení:
http://jajjun.com/hearts-of-iron-iv-mod-czke099/

V popisku máte i seznam změn, které v nové verzi jsou a je tam také uvedeno, že mám v plánu velký update na verzi 1.0.0 . Již včera večer, pár minut po zveřejnění verze 0.9.9 jsem na verzi 1.0.0 začal usilovně pracovat a rychlost tvorby je zatím velmi vysoká. :wink: :D

Kdybyste měli někdo nějaký tip či nápad na nějakou novinku či úpravu v módu, klidně napište do tématu. Budu rád za vaše nápady a připomínky. :D

Taktéž, kdybyste objevili nějaké chyby (něco chybějícího, nebo chyby v textech - lokalizaci) tak mi také prosím napište. :smile:

nitram
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od nitram » 12 čer 2018, 16:32

Ahoj,
v úvodu bych chtěl za tuhle modifikaci moc poděkovat. Je super :-) Před rokem jsem taky dělal modifikaci na ČSR, které je tu koukám stále ke stažení, ale už je dost zastaralá.
Moc se mi líbí využití okna rozhodnutí (např. na výstavbu opevnění, autonomii apod.)

Par tipů, co mě napadlo na vylepšení:
- zaměření, která nemají v události na výběr více možností, bych rovnou vypsal, jaké má výhody (např. +75 politické síly)
- jako v původní hře bych zachoval národní ideu Škodovky (např. pro výkon továren +10% a třeba i k vývoji zbraní +5%)
- export bych rozdělil do více zaměření (např. jako v původní hře, ty se mi celkem líbily)
- sdílení technologií mezi státy Malé dohody (možná od začátku, ale spíš až ve společné frakci)
- zaznamenal jsem asi jen jedno nebo dvě zaměření, které by přidávaly procenta verbovatelné populace, někam bych to ještě dal (možná k formování SOS)
- upravil bych mobilizaci podobně, jako jsem měl v mojí modifikaci (2% verbovatelné populace + obrana (možná i útok) v jádrové oblasti + zvýšení organizace a zotavení divizí)
- ještě bych přidal rozhodnutí o stavbě příček (opevnění), v případě prolomení hlavní linie opevnění. Byly by např. v několika stupních od Čech (Plzeň, Praha), přes Moravu až na Slovensko
- přidal bych i rozhodnutí o výstavbě pevností na hranice s Maďarskem
- doporučuji přidat Vltavu, která je paradoxně na českém území delší než Labe a v původní hře není (lze použít mapu i z mojí modifikace), dále i Moravu
- Bratislavě a Brnu bych dal více než jeden vítězný bod
- poslední věc mě napadlo přesun části průmyslu na východ na Slovensko při evakuaci (podobně jako má SSSR)

To je zatím vše, co mě napadlo. Doufám, že to nevyznělo v negativním duchu, protože tvoji modifikaci hodnotím hodně pozitivně.

S pozdravem,
Nitram

PS: Kdybys chtěl s něčím pomoci, tak rád poradím, pomohu, otestuji apod. Jsem fanda her od Paradoxu a nadšený amatérský vojenský historik :-)

Radek Plašil
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od Radek Plašil » 13 čer 2018, 16:05

Ahoj Nitrame,

Díky, že se Ti můj mód líbí. :D Tvé nápady se i zčásti kryjí s těmi mými. Jsem moc rád, že mi nabízíš svou pomoc. :tssa:

Jestli chceš, tak mi napiš do soukromé zprávy svůj E-Mail, aby naše komunikace o módu byla rychlejší. :wink: :D

MATA
Četař
Četař

Příspěvek od MATA » 23 zář 2018, 14:20

Ahoj jak to vypada uz se nemuzu dockat? A chci se optat zda planujes s pokracovanim technologii a klidne i national focusu do 50. 60. let a klidne dal?

Radek Plašil
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od Radek Plašil » 23 zář 2018, 14:48

Ahoj MATA,

Vypadá to zatím dobře. Co se týče technologického stromu, tak ten zatím nehodlám rozšiřovat, avšak možná budou doplněny obrázky čs. materiálem, aby co nejvíce zmizelo těch černých siluet. Plánuji veliké rozšíření, protože hra půjde z verze 0.9.9 na 1.0.0 . Máte se na co těšit. :wink:

Datum vydání bude nejpozději 31. října, pokud se nevyskytnou komplikace, ale s velkou pravděpodobností žádné nebudou. :)

MATA
Četař
Četař

Příspěvek od MATA » 24 zář 2018, 11:39

Super uz aby to bylo. Co zacatek hry? Me prijde 1936 nebo 1935 moc pozde. Do budoucna by i mohlo byt fajn zacit treba v 1918 a budovat republiku

Radek Plašil
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od Radek Plašil » 25 zář 2018, 18:30

Co se týče začátku hry, tak kdybych to chtěl udělat od roku 1918, tak to bych musel vytvořit content pro roky 1918-1936 pro celý svět, což by zabralo MNOHEM více času, než to zabírá teď. A už by se to nemuselo jmenovat Czechoslovakia Expanded, ale World Expanded. :lol:

MATA
Četař
Četař

Příspěvek od MATA » 28 zář 2018, 10:43

Určitě bych začátek posunul minimálně na rok 1935 nebo nejlépe 1934. Protože 1936 je pro Československo dost šibeniční termín vše stihnout. Mě osobně to kazí celkem dojem z hraní

davidjaho
Rotný
Rotný

Příspěvek od davidjaho » 30 zář 2018, 22:28

MATA píše:
28 zář 2018, 10:43
Určitě bych začátek posunul minimálně na rok 1935 nebo nejlépe 1934. Protože 1936 je pro Československo dost šibeniční termín vše stihnout. Mě osobně to kazí celkem dojem z hraní
Na druhou stranu je to tak realistické. Ono se dlouhou dobu nic nedělo a když ano, tak mnozí si nebezpečí stále nepřipouštěli.

Tak to jsou dobré zprávy, že vývoj neustal. Nemohli bychom se dočkat malého nástinu, co bude nové verze obsahovat? :D

Radek Plašil
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od Radek Plašil » 01 říj 2018, 17:56

Co se týče nástinu nové verze, tak ten bude. Můžete si ho přečíst, až v sobotu vyjde jako součást týdenního reportu na mé FB stránce o módu:

https://www.facebook.com/czechoslovakia.expanded/

P.S. Datum vydání zatím vidím do 31. října. :wink: :D

Radek Plašil
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od Radek Plašil » 06 říj 2018, 19:46

Dnes vyšel týdenní report na mé FB stránce o módu a s ním i menší odhalení nového obsahu. :D K nahlédnutí je na FB stránkách uvedených v mém příspěvku z 1.10. :smile:

davidjaho
Rotný
Rotný

Příspěvek od davidjaho » 10 říj 2018, 18:29

Takže monarchie? To se vcelku divím. Přeci jen dvakrát do stějné řeky nevstoupíš. :D
Už se nemůžu dočkat až otestuji novou verzi. Klobouk dolů za pokračující vývoj.

Odpovědět

Zpět na „Módy a Editace Hearts of Iron 4“