Hearts of Iron IV - Bostonská príručka

Zde máte možnost diskutovat o Hearts of Iron 4 v Single Playeru. Pokud hledáte informace k módům, multiplayeru či si chcete přečíst některý z reportů pokračujte do vnořených subfór.

Moderátoři: Vals, gameart

mariňák
Rotný
Rotný

Re: Hearts of Iron IV - Bostonská príručka

Příspěvek od mariňák »

Tak jsem to nezvládl, rusáka jsem měl v kleštích u Moskvy, ale vlítla na mne OSA ve vší síle a konec, Dělám určitě někde chybu ve stromu, nebo v politice. Tak snad příště.... :D
Bostončan
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Příspěvek od Bostončan »

Otázka pre záujemcov - nebolo by lepšie keby z našej príručky spravím video? Časovo som na tom teraz pobiednejšie a len čo skončili sviatky, mám sa k tomu písaniu problém dostať :roll:

Náhrávať video a komentovať pritom čo robím a hlavne prečo to robím drasticky uľahčí výrobu rád a tipov pre záujemcov, ktorý by sa chceli niečo priučiť či nechať si vysvetliť.

Nemám veľmi krásny hlas :lol: a nemám ani skúsenosti s výrobou videí, no testoval som youtube a nahrávanie "hrania hry" a všetko ide bez problémov a v dobrej kvalite.

Čo poviete? Vyskúšame to?
Obrázek

Bostonská príručka Návod k Hearts of Iron IV
Bostonské reporty k Hearts of Iron IV
1. "Nemecká Ríša - Jediná na svete" 100%
2. "Francúzsko - Hranica slobody" 100%
3. "Japonsko - Hirohitov sen" 100%
4. "Československo - Prvá republika"1 z 3
5. "Španielsko - Ostrov izolácie" 100%
6. "Veľká Británia - Boj za mier" Hrané v súčastnosti
Išak
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od Išak »

Jsem pro, zkusme to....
godzilak
Rotmistr
Rotmistr

Příspěvek od godzilak »

Proč ne, bude zábava :D
mariňák
Rotný
Rotný

Příspěvek od mariňák »

No, dělají to i u jiných her, tak proč ne u HOI..... :)
Bostončan
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Příspěvek od Bostončan »

Zdar mládenci, tak bolo teda dokonáno a začal som po pár testovacích videách nahrávať Hearts of Iron IV. Príručka teda oficiálne už iba na youtube a práce na písomnej forme pozastavujem na neurčito. Kedže sa mi ozvali za posledné dva roky ako mladý pacholci, tak aj starý páni, ktorý ešte pamätajú komunistov... vysvetlíme si podrobne čo a ako.

Ako to bude celé fungovať?
- z Bostončana sa na youtube stáva Bostonman a všetko to bude na kanály, ktorý som asi pred týždňom len tak založil. Názvu sa nezľaknite :D
- ak chcete byť upozornený na nové videjká, dajte si samozrejme odber a upozorní vás to vždy automaticky keď pridám nové video - napríklad upozornením na smartphone.
- nápadov čo si ukázať je mnoho, otázka je aký bude o videá skutočný záujem. Ja fakt nepotrebujem tráviť čas tým, že niekomu budem odovzdávať svoje rozumy a hrať sa pri tom na youtubera. Ak to pôjde dobre, ukážem Vám môj železný svet
- podpora. Toto slovíčko tu riešim už dlho, žiaľ s minimálnou odozvou. Youtube to vyrieši za nás pretože záujem o videá a pozretia = možnosť spenažiť videá a pridať do nich niekoľko sekundové reklamy = nejaké drobné na kúpu rozšírení či drobné motivačné pre mňa. A fakt stačí aby sa tie reklamy zapli možno na päť sekúnd. To určite spôsobí, že sa nato nevykašlem tak ako som sa vykašlal na pdf príručku
- formátov videí bude mnoho, hovorených aj nehovorených. Päť minutových monológov o jednej téme akou je napríklad toľko omieľané zásobovanie či obsah nových dlcčiek, ale aj hodinových Lets playov bez komentáru.. Ktovie, možno raz dôjde aj na nejaký ten multiplayer súboj!
- videá budú samozrejme slovensky a pokúsim sa hovoriť pomalšie, aby ste aj mi vy mladší z Česka dobre rozumeli. V niektorých videách sa objavia aj titulky.. anglické ako preklad alebo naše doplňajúce mňa či video. Info bude vždy v popise videa.

A kedže som momentálne trošku nachcípaný a moje hlasivky oddychujú, odštartujeme novú verziu príručky formátom videí Q+A. Je to podobne ako začala aj táto téma a príručka vôbec a teda otázkou -> debatou -> odpoveďou.
Q+A??? Question + Answer/Otázky + Odpovede
- videá v ktorých nehovorím, ale iba hrajem. Obyčajný Lets Play.
- keď vám nie je jasné prečo som čokoľvek urobil, opýtajte sa. Odpoviem

No a záverom teda už len odkaz na prvé video zo série 5 videí z hry za Nemecko v počte niečo cez 5 hodín. Zvyšné zajtra a následne najbližšie dni. Môžete sa pozrieť ako sa na vojnu pripravujem za Nemecko ja a následne roztrhám Poľsko.
- pozrite si akú vládu volím, ako mením zákony, postupujem s národnými zameraniami
- aké divízie a akých veliteľov používam
- ako budujem továrne aby som ich pred vojnou s Poľskom mal 185.
- ako dosiahnuť Anšlus v marci 1937.
- s akou armádou mi stačí vstúpiť do vojny aby som šetril Man Power
a mnoho ďalšieho. Ak by bol veľký záujem možno by to pokračovalo, ale pre mňa osobne keď začne vojna a ja som Nemec, je to nuda.

https://www.youtube.com/watch?v=fuMVIoe ... kTVStation
Obrázek

Išak
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od Išak »

Tak jsem zatím shlédl první díl hry za Německo. Něco nového jsem se dozvěděl, takže účel splněn :clapping:
Bostončan
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Příspěvek od Bostončan »

Som rád :smile: A hneď pripájam prvé video so zvukom. Zvukom ktorý som ako zistil nepôjde cez notebook lebo to trošku praská :roll: Takže si musím do budúcna kúpiť nejaký mikrofón...

Edit: Tak som si to pustil a praskanie zmizlo... Na youtube nepraská, v pc cez prehrávač praská :lola:

Táto séria bude pre úplných začiatočníkov. V prvom videu je zapnutie a nastavenie hry a stručne obkecaný výskum, výstavba, výroba, národné zamerania a politická sila.
https://youtu.be/nPEhlUYhztA
Obrázek

mariňák
Rotný
Rotný

Příspěvek od mariňák »

Nevadí, rád se kouknu.... :D
Išak
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od Išak »

Hotovo, všechna videa mám shlídlá a tím pádem vyvstalo i několik otázek k tvé hře za Německo:
Měl jsi vyzkoumanou „kouřovou clonu “ nebo nebyla v této hře důležitá?
Když bych zaminoval (sice nevím jak ) Lamanšský průliv propluly by tama mé konvoje nebo by skončily na minách?
Proč jsi nepozval Slovensko do války s Polskem hned ze začátku?
Spojenci ti tam sejmuli pár konvojů pomohlo by poslat třeba 1 lehký křižník a pár torpedoborců na jejich ochranu nebo je to zbytečné plýtvání zdroji?
Kdyby jsi tuto kampaň hrál déle vylepšoval by jsi i stávající hladinové lodě nebo až pozdější modely?
Bostončan
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Příspěvek od Bostončan »

Clonu skúmam vždy a zákonite ak hrám proti Britom a USa ktore maju silne hladinové flotily.

K mínam sa este neviem vyjadriť ale ako sme sa bavili chystám sa to poriadne otestovať a bude k tomu tiež videjko, no taketo konkretne videa pridu až neskor. Osobne si myslim že to bude mať efekt iba na nepriatelske lode lebo moje logicky budu vedieť kde sme tie miny rozmiestnili. Či to tak ale paradox aj nastavil, to už musim otestovať.

Sam neviem a ani mi nedošlo ze si tak zablokujem vstup do polska zo slovenska :frusty: vedel som ze to po polsku uz nezapnem tak som to nejak proste neriesil.

Ak by som konvoje chranil, tak tu flotilu by mi rozobrali tak ako tu ktora tam chvilu bojovala v severnom mori. Je to preto lebo briti maju najsilnejsiu flotilu a aby sa s nou dalo vobec bojovat, treba ju rozoberat pomaly cez namorne bombardery. Na zaciatku vojny v podstate neexistuje sila ktora by ich v namornej bitke porazila. Myslim ze to je tiez vo videu. Lacnejsie je teda vyrobit novu obchodnu lod, nahradzovat straty a nechat ich teda potapat tie konvoje dalej.

Ja prave za nemecko mam rad tu ponorkovu vojnu ale raz sa mi podarilo postavit hladinovu flotilu a britov porazit, naco som sa vylodil na ostrovoch. No len to bola starsia hra, ktovie ci by to slo aj dnes po dlccku man the guns. No a ja v podstate lode nevylepsujem, teda okrem lietadlovych na ktore nechavam namontovat radar. Podstatna je hlabne sila diel a tie nema zmysel menit lebo je to drahe a zdlhave.
Obrázek

mariňák
Rotný
Rotný

Příspěvek od mariňák »

Tak jsem shlédl celé videjko a musím přiznat se zaujetím, takže za mne chvála autoru :worship: Musím přiznat, že jsem se i poučil i když mám pár hodin odehráno, špatně jsem nastavoval výstavbu. Video je lepší, než psaná verze, hned hráči dojde, kde blbě kope :shock: . Dal jsem palec nahoru a určitě shlédnu i případná následující. Velké díky :D
Bostončan
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Příspěvek od Bostončan »

Zdravím po odmlke. Podarilo sa mi nahrať tento víkend dva videjka a so sériou First Step sme na 60%. Ostávajú nám teda už len dve videá a potom začneme s niečím zaujímavejším

https://www.youtube.com/channel/UC9JZtU ... A_ZA/about
Obrázek

mariňák
Rotný
Rotný

Příspěvek od mariňák »

Přišel, shlédl, tleskám a děkuji. Opět dobré videjka a jestli mohu doporučit, tak všem začátečníkům a váhavým hráčům. Video, ale trochu ruší hudba v pozadí, je nutno napínat uši, ale není to nic zásadního. Těším se na pokračování.... :D
Bostončan
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Příspěvek od Bostončan »

Dík a súhlas. Asi som mal tu hudbu trošku hlasnejšie než v prvých dvoch, na tom viem zapracovať.
Obrázek

Išak
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od Išak »

Videa zhlédnuta, dobrá práce. Díky moc :clapping:
Bostončan
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Příspěvek od Bostončan »

Po menšom víťaznom ťažení som si znovu sadol aj k mikrofónu. Stále ale asi nič čo by ohúrilo tunajšie osadenstvo :mrgreen:

https://www.youtube.com/watch?v=Os_Or8x ... kTVStation
Obrázek

Išak
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od Išak »

42:18 ten problém s výrobou konvoje....nebylo to náhodou tím, že ten jeden polský dok zrovna opravoval nějakou loď?
Co bude tématem dalšího videa?
Bostončan
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Příspěvek od Bostončan »

Áno máš pravdu, vidieť to dosť jasne ale mňa to úplne zaskočilo, keď som si to všimol. Videa ale nestrihám, takže som tým radšej nestrácal čas.

Víťazne body a mierová konferencia. To je podľa mňa to posledné nutné čo by mal každý nováčik aspoň tak nahrubo vedieť. No a potom som nerozmýšlal čo ďalej, vyberiem si nejakú tému a rozoberiem ju do detailov.
Obrázek

Išak
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od Išak »

Někdy se stane....
Jinak díky za příručku a videa, já dnešním dnem všechny hry od Paradoxu mažu a končím s jejich hraním, bez překladu jsou mi k ničemu....
Odpovědět

Zpět na „Hearts of Iron 4“