Hearts of Iron IV - Návody, Bojové manuály, Otázky

Zde máte možnost diskutovat o Hearts of Iron 4 v Single Playeru. Pokud hledáte informace k módům, multiplayeru či si chcete přečíst některý z reportů pokračujte do vnořených subfór.

Moderátoři: Vals, gameart

ruso
Rotný
Rotný

Re: Hearts of Iron IV - Návody, Bojové manuály, Otázky

Příspěvek od ruso » 06 úno 2018, 11:59

Celkom dobry napad vyskisat rozbit tu narodnu jednotu neustalim bombardovanim. Povedzme ale ze by som to skusil za Nemecko na Britaniu - asi by to nebolo mozne nakolko ke VB v Alies. Inak k tej leteckej vojne silne mi tam chyba volba vyberu zacielenia taktickych bomnarderov na letiska (nicenie zakladni aj odstavenej techniky) na radary a podobne. Pri strategickom bombardovani aby sa dalo vybrat po com ideme tak ako to bolo v 3. To by som VB rychlo zrazil na kolena :)

Josif
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Příspěvek od Josif » 06 úno 2018, 15:48

Ono jde bombardováním snížit národní jednotu ??
Tento podpis byl smazán, protože porušoval pravidla tohoto fóra. Neprodleně nahlaste autora tohoto podpisu administrátorovi.

Bostončan
Četař
Četař

Příspěvek od Bostončan » 06 úno 2018, 23:17

Konkrétne som si to teda dohľadal. Ono priamo bombardovanie vplyv na národnú hrdosť nemá. Strategickým bombardovaním ničíš budovy a infraštruktúru. V Hearts of Iron III to fungovalo priamo, tiež som to nevyužíval ale viac krát som sa s tým stretol na fórach. Tu v IV to určite bude nejako prepojené, avšak nemám otestované ako. S istotou môžem ale povedať, že sa o tom nepíše nič oficiálne. To tvrdenie teda opravím :)

P.S: Už som spustil Nemecko 1939 a testujem to na Poliakoch.

P.P.S: Zrejme to bude problém otestovať, no vyzerá to, že bombardovanie skutočne priamo neznižuje národnú jednotu.
Obrázek

Odkazy na moje výtvory:
Návod pre začiatočníkov v Hearts of Iron IV
Denníky z Hearts of Iron IV:
"Nemecká Ríša - Jediná na svete" 01.03.1936-24.12.1945 100% dohrané
"Francúzsko - Hranica slobody" 01.03.1936-07.03.1942 100% dohrané

Josif
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Příspěvek od Josif » 07 úno 2018, 06:00

No já sem se jakoby ptal protože vím že to nefunguje. :) ( později to třeba přidájí k nějakému patchy. ) Na snižování národní jednoty je tady A-bomba.
Tento podpis byl smazán, protože porušoval pravidla tohoto fóra. Neprodleně nahlaste autora tohoto podpisu administrátorovi.

apa
Desátník
Desátník

Příspěvek od apa » 08 úno 2018, 00:21

Udělal jsi moc to hezké ten manuál na letectvo Bostončane. :)

Nicméně ještě bych potřeboval vysvětlit ten systém kliknutí myší.

Pokud jak píšeš nepoužíváš bitevní plán?Jak tedy postupuješ?

1.Vytvoříš kliknutím frontovou linii a pak je 2.pošleš,kterým tlačítkem myši do útoku?3.Aby operovali v té oblasti? Nejdřív nakreslíš tu šipku kam má probíhat ten letecký útok?

Ještě tohle bych potřeboval, myslel jsem hlavně tenhle postup.Protože se mě během bitvy nějak překrývají červené šipky a jsem dezorientován na co mám vlastně klikat a v jakém pořadí.

B) Moje jižanská armáda v jiné strategii prostě zaútočí a pak na bodák vytlačí Yankee z kukuřičného pole.Seberu jim artilerii a otočím proti nim,manuálně.

Jenže mě uniká ten systém těch pokynů a tažení těch ofenzivních čer pro útoky těch letadel to není nikde vysvětlené.Pak je ještě nebezpečí,že během bitvy,když na to klikneš tak ta čára zmizí.

Potřeboval bych NUTNĚ vysvětlit tenhle postup.
Naposledy upravil(a) apa dne 08 úno 2018, 13:19, celkem upraveno 1 x.

Josif
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Příspěvek od Josif » 08 úno 2018, 06:12

Pokud nepoužívám bitevní plán tak ho prostě nepoužívám. :) ( nekliknu na hranici a neudělám frontovou línii. ) Teda aspoň já. Ono by stačilo aby si ty divize poslal na frontu no a pak je ovládal MANUÁLNĚ. To znamená vyberu divizi zvolím provincii kam chci zautočit zmáčknou pravé myšítko a divize postupuje. :) Ale popravdě být tebou tak bych použil aspoň na začátek ten bitevní plán. Je potřeba se to naučit ale opravdu funguje. (a občas manuálně zautočit) Není nic jednodušího než nakreslit frontovu linii na hranicích a pak šipkou k útoku zvolit směr postupu divizí. A pak použít tlačítko u generála k zahájení operace. ( pokud si to nevěděl )
Počkat. :D :lola: Takže ty se ptáš pouze jen k letectvu ?? :clapping: :frusty: ( pokud ne tak se omlouvám ale tohle brzký stávání mi nedělá dobře. :o )
A co ty letadla ?? :) Co na tom nechápeš ?? Normalka vytvoř nějakou peruť dej pokyn ( let. nadvlada, bombardování.. ) a zvol oblast kde mají operovat. ( pravé myšítko ) Hotovo konec šmitec.
Eeh jaký červený šipky ??

apa
Desátník
Desátník

Příspěvek od apa » 08 úno 2018, 13:18

Josif píše:Pokud nepoužívám bitevní plán tak ho prostě nepoužívám. :) ( nekliknu na hranici a neudělám frontovou línii. ) Teda aspoň já. Ono by stačilo aby si ty divize poslal na frontu no a pak je ovládal MANUÁLNĚ. To znamená vyberu divizi zvolím provincii kam chci zautočit zmáčknou pravé myšítko a divize postupuje. :) Ale popravdě být tebou tak bych použil aspoň na začátek ten bitevní plán. Je potřeba se to naučit ale opravdu funguje. (a občas manuálně zautočit) Není nic jednodušího než nakreslit frontovu linii na hranicích a pak šipkou k útoku zvolit směr postupu divizí. A pak použít tlačítko u generála k zahájení operace. ( pokud si to nevěděl )
Počkat. :D :lola: Takže ty se ptáš pouze jen k letectvu ?? :clapping: :frusty: ( pokud ne tak se omlouvám ale tohle brzký stávání mi nedělá dobře. :o )
A co ty letadla ?? :) Co na tom nechápeš ?? Normalka vytvoř nějakou peruť dej pokyn ( let. nadvlada, bombardování.. ) a zvol oblast kde mají operovat. ( pravé myšítko ) Hotovo konec šmitec.
Eeh jaký červený šipky ??

Dobře,tak já to ještě jednou zkusím.Takhle.Pokud mě to zase nahází ty různé čáry přes sebe tak sem dám obrázek.

Bostončan
Četař
Četař

Příspěvek od Bostončan » 08 úno 2018, 20:13

Čo? Ako? Tiež som vôbec nepochopil o čom hovoríš. Aké červené šipky? V akej bitke? Kto sa s kým križuje? Japončíci s Nemcami? Máš v tom dobre multi-kulti :lola:

Ako to robím s presunom divízií? Kliknem na divíziu a dám ju do oblasti kde chcem aby stála, presúvala sa alebo útočila. Jej pohyb ovládam ja, nevyužívam žiadnu frontovú líniu..
Obrázek

Odkazy na moje výtvory:

Cracky
Desátník
Desátník

Příspěvek od Cracky » 16 bře 2018, 21:38

Jak mám za nějákou low populace zemi dělat vojáky, když mají Menpower pár tisíc i když to mám na "Extendet" odvody (další jako výškrab mi příjde už k ničemu, pak by mi neměl kdo dělat ve fabrice :D ). Kouknu na zemi, která má "core" obyvatel několik milionu, ale na odvod jich je pár tisíc. Co vůbec ten men core znamená ? Celkový počet obyvatel muži, ženské, děti nebo jak to mám brát ?

Josif
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Příspěvek od Josif » 16 bře 2018, 21:57

Core je populace tvého národa. Necorová populace ti dává minimální počet branců. Jo jsou to všichni obyvatelé. Zrovna hraju za USA a zjistil jsem že obvody fungují jinak než dřív. Jakmile zvýšíš obvody tak by se ti počet branců měl zvyšovat časem a né hned najednou.

Cracky
Desátník
Desátník

Příspěvek od Cracky » 17 bře 2018, 11:39

joo, nato jsem včera taky přišel :D Aktuálně hrajem s kamarádem MP. Já za German Empire (Kaiser) a on obnovil Rakousko-Uhersko. Nějakým způsobem jsme dobyli Rusko spolu se Spojenci. Mám jen 3 armády po 24 divizích vybavené na full a můj manpower je jen 1.8milionu (tak milion jsem ztratil v Rusku :D). Odvody na Extensive Conscription, ale nato, že jsem si přivlastnil po rozdělování celé Rusko a můj Core je přes 100 milionu a k odvodu mam jen 1.8milionu mi příjde dost málo. Kdyz jsem hrál za Nazi Reich, byl jsem schopný mít po Rusku aj menpower 8 mega + tak 10 armád už vybavených. Aktuálně nevím co dělat, protože u spojenců je zas pomalu celej svět a se 3 armádama nevím co bych udělal :D

Teras
Vojín
Vojín

Příspěvek od Teras » 18 bře 2018, 15:52

Mohl by mi někdo vysvětlit, jak fungují průplavy? Mám za osu obsazené všechny průplavy do středozemního moře, totální nadvládu nad mořem, ale spojenci se stejně vyloďují skrz středozemní moře všude možně a ještě jsou schopný ty svoje divize zásobovat.

Peko
Desátník
Desátník

Příspěvek od Peko » 18 bře 2018, 16:16

Zdar, po 400 hodinách hraní Stellarisu, jsem se rozhodl vyzkoušet i jiné hry od Paradoxu. Kdysi dávno jsem HOI zkoušel, nevím jakou verzi, ale hra mi přišla tak komplexní a chaotická, že jsem to po pár hodinách vzdal :-)
Teď po X letech se ptám, je HOI náročnější na správu než Stellaris? A funguje čeština na všechny DLC nebo jen na základní hru?
Jestli jen na základ, tak bych to koupil hnedka, jestli i na DLC, tak počkám až na nějaké akce.. :pitka: :D

pan Ahoj
Major
Major

Příspěvek od pan Ahoj » 19 bře 2018, 12:17

Překlad nejnovějšího DLC momentálně aktivně probíhá, vyšlo teprve pár dní zpátky. Ohledně akcí... Zítra vychází dlc k EUIV. Obvykle při vydání nebo nejpozději následující víkend mívá Paradox slevy na základní hry.

28. vyšlo DLC Stellaris - slevy byly; 8.3 vyšlo DLC k HoI4 - slevy byly ... Je to takhle hodně u sebe, takže je možné, že se slevami teďka počkají až na Velikonoce. A já tohle všechno píšu zbytečně, protože slevy už jsou... https://www.fanatical.com/en/game/heart ... et-edition Vyzkoušej k tomu kupon SPRING10. Je to ofic. prodejce (je to přejmenovaný Bundlestars) a už jsem tam nakupoval. Případně zítra bych čekal akce i na Paradox webshopu, ale to beztak bude jen EUIV a pokud náhodou bude i HoI4, tak imho za stejnou cenu jako na Fanatical.

Jinak k dotazu ohledně samotné hry. Stellaris mi přijde ze všech hlavních Paradox sérií nejprázdnější, nejsnadnější s tím zároveň nejpřístupnější. Následuje asi zrovna HoI4. Já myslím, že bys to zkusit mohl. Podrobnosti musíš ale dostat od někoho, kdo obě hry hraje pokud možno aktivně. Případně mrkni na nějaké letsplaye na youtube. Z fóra točí videa z HoI4 Ileanos, tak mrkni třeba na jeho kanál.
Burgundské vévodství 1419 (aktualizováno 31.08.14)
EUIV: Janovská republika 1444-1821 [DOHRÁNO] (aktualizováno 17.06.15)
Země Samurajů 1936 (aktualizováno 19.05.13)
Svět zlata a pýchy; svět plný špíny; na jeho hříchy; jen karabiny...
Optimismus lze pro selektivní upravování paměti považovat za neurologickou poruchu. Jediní, kteří svět vidí realisticky, jsou lidé s těžkou depresí.

Peko
Desátník
Desátník

Příspěvek od Peko » 19 bře 2018, 17:11

Dík za info, každopádně počkám, až bude sleva na Steamu, než to objednávat z nějakého noname obchodu, který je navíc komplet anglicky.. :-)

Bostončan
Četař
Četař

Příspěvek od Bostončan » 23 bře 2018, 21:32

Peko za mňa, ak mi Paradox odpustí, si hru najprv otestuj alebo aspoň nasleduj. Demo, warez, youtube.. to je jedno. Keď som nezarabal hry som sťahoval a dnes hry stahujem tiež, no ak sa po par hodinách nedokážem odpútať hneď kupujem. Stale to je produkt, ktorý tak ako oblečenie treba vyskúšať, nech už to dopadne akokoľvek. Čo ja som už refoundol hier na steame.. :D btw Stellaris je medzi nimi. Neporovnateľné s HoI
Obrázek

Odkazy na moje výtvory:

Odpovědět

Zpět na „Hearts of Iron 4“