Válečná diplomacie

Zde máte možnost diskutovat o Hearts of Iron 4 v Single Playeru. Pokud hledáte informace k módům, multiplayeru či si chcete přečíst některý z reportů pokračujte do vnořených subfór.

Moderátoři: Vals, gameart

Odpovědět
MATA
Četař
Četař

Válečná diplomacie

Příspěvek od MATA » 30 říj 2017, 11:12

Zdravím. Chci se optat zda je nějak možné během probíhající války proti spojencům udělat z dobytého státu loutku nebo protektorát. Přijde mi že ta diplomacie a špionáž je ve 4 hodně podceněná.

Hal
Desátník
Desátník

Re: Válečná diplomacie

Příspěvek od Hal » 31 říj 2017, 18:30

Nelze az pri zaverence mirove konferenci.

sembet
Vojín
Vojín

Příspěvek od sembet » 19 říj 2018, 13:40

Ahoj
Existuje nějaký způsob, mod například, jak ovlivnit mírové rozhovory? Nebo nějaký způsob jak se vyhnout spojování válek?
Hrál jsem s kámošem za kanadu s mexikem, vykostily jsme usa, které se přidalo ke spojencům nás to hodilo jako spojence k ose a mírové rozhovory vypadaly tak že němci a italové vzali vše a na nás přišla řada když už tam nebylo vůbec nic. :frusty: Tomu říkám totálně prohraná vyhraná válka.
Pokud to nejde nějak upravit pak nemá smysl hrát za neevropský národ protože válečné skóre jinde tolik nenasbíráš.
Díky za odpověď

Bostončan
Četař
Četař

Příspěvek od Bostončan » 16 lis 2018, 13:50

Obísť by sa to možno dalo modom ale s tým nemám skúsenosti. S čím ale viem poradiť sú in-game možnosti. Ak nechceš viesť spoločnú vojnu tak musíš byť šéf frakcie. Vojna je totiž vždy medzi frakciami a teda osa vs spojenci a podobne. Ak napr. fasistické maďarsko vyhlasi vojnu "spojencovi" hra by maďarov na zaklade dobrych vzťahov mala vtiahnuť do osi a teda vojny spojiť.

Tuším, že za istych podmienok sa to da odmietnuť, napr. za Taliansko sa mi darilo nevstúpiť do osi a spojenci viedli dve vojny. A prave za fasisticku Brazíliu som obsadil celu južnú ameriku až do bodu vyhlasenia vojny usa proti mne. Zrazu som bojoval proti spojencom. Lenže som prave preto preventívne založil brazilsku frakciu kde som sice bol sám ale moja vojna bola len moja.

Ohľadom konferencií mám zvláštnu skúsenosť za Sovietov. Dobil som polsko, ktore už malo konflikt s nemeckom. Nemci však bojovali s fra na západe a preto som bol ja ten čo dobil varšavu a podal poliakovi bielu vlajocku. Nato v konferencii to bolo sssr vs nemecko, taliansko, slovensko, madarsko, juhoslávia a bulharsko! A čo sa stalo? Osa nasúkala skoro všetky body nemcom a tym padom ma v prerozdeľovaní územia doslova prevalcovali. Ja som vzal pobatie, pobrežie rumunska a 4 územia polska a oni 3/4 polska a polovičku rumunska. Takže ešte aj v dvojitej vojne polska treba rozmýšľať dopredu a z konferencie je vlastna ďalšia mini stratégia a predpoklad pre budúci boj víťazných frakcií. Nedávalo mi to zmysel ale po tomto som pochopil, že autori nás chcú dokopať k totalnej vojne a to je vlastne asi jedina cesta ako vyhrať kampaň. Čiže ja nesúhlasím a dá sa to za hocikoho. Len mimo eu to chce vlastnu frakciu, ľudí, zbrane, ľudí a ešte raz jedno vrece ľudí.
Obrázek

Odkazy na moje výtvory:
Návod pre začiatočníkov v Hearts of Iron IV
Denníky z Hearts of Iron IV:
"Nemecká Ríša - Jediná na svete" 01.03.1936-24.12.1945 100% dohrané
"Francúzsko - Hranica slobody" 01.03.1936-07.03.1942 100% dohrané

Odpovědět

Zpět na „Hearts of Iron 4“