Achievmenty

Zde máte možnost diskutovat o Hearts of Iron 4 v Single Playeru. Pokud hledáte informace k módům, multiplayeru či si chcete přečíst některý z reportů pokračujte do vnořených subfór.

Moderátoři: Vals, gameart

Odpovědět
d@rkWolf
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Re: Ideální složení divizí

Příspěvek od d@rkWolf » 10 črc 2016, 22:00

Michgod píše:problem aa je v tom ze 1 figher stoji 20 manpower a 24 production cost 1 cas taky stoji 20 manpower a 24 production cost aa gun stoji 4 production cost ale na regiment jich potrebujes 30 takze (4*30=120 production cost na jednu divizi a navic 500 manpower)... kdyz se rozhodnes treba 100 divizi vybavit aa delem tak te to bude stat 50 000 manpower (1 regiment je 500 manpower) a 12 000 production cost za to se da poridit 500 fighteru a hromada manpower jeste zbude... tech 500 fighteru muzes soustredit do jedne provincie takze do jednoho boje bude mit air attack (18*500=9000) ale kdyz budu mit v divizi aa brigadu tak ta bude mit ted si nejsem jistej jestli se pocita sila divize 17 nebo sila jednoho vybaveni 17 ale i kdyby se to nasobilo 30(brigada ma 30 aa del) tak takova divize bude mit maximalne do jednoho boje air attack(30*17) 510... oni ty pocty ve hre jsou veskutecnosti o neco slozitejsi takze ja to tu docela zjednodusuju aby to bylo prehlednejsi... aa delo strili nekolikrat a ne vzdy se trefi letadla to taky nemaji tak uplne jednoduche ale i tak nebudeme ani na pulce toho co nam daji fighteri...

na nejaky ostrovy nebo male narody to muze bejt vhodne... z dlouhodobeho hlediska by se mohlo taky zdat ze je vhodne nechavat se bombardovat a postupne jim nicit par letadel (mi jim sestrelime nejake to letadlo oni nam vybombarduji nejake to vybaveni)... ale velky problem nastane stim ze kdyz ma nepritel vzdusnou prevahu mi budeme mit postich na pozemni boj... takze driv nez nepratelska letadlama ustrilime nasema aa delama tak nepratelske divize prevalcujou ty nase (divize ktera ma misto aa dela normalni delo bude bojovat lip i bez postihu takze ten rozdil se zvirazni jeste s tim postihem za zdusnou prevahu)... a obavam se ze kdyz nepriteli nechame letat stovky a tisice letadel... tak vic ztrat bude mit z prirozenych mechanickych zavad nez z nasich aa del :D takze spis nez pouzivat aa dela mi prijde rozumejsi nepouzivat drahe vybaveni ktere by mohli letadla nicit...
No, tohle je otázka pouze pro situaci, kdy máš aspoň rámcovou šanci těma letadlama konkurovat... Právě jsem utnul pokus o Big Entente achievement, přes Little Entente focus s Francií, která začíná s 6 military factories... A to za situace, kdy vyfasuješ na konto válku s Ádou přesně ve chvíli, kdy Československo odmítne Mnichovskej diktát, takže ještě v roce 38... Přitom armádě od začátku chybí několik desítek tisíc ks aspoň aktuální výzbroje, nemáš experience na úpravu naprosto tragických schémat divizí a 3 výzkumný sloty, absolutně není možný vyrobit konkurenceschopné množství letadel. Zato dostaneš přes 60 lodí, který se ukážou jako naprosto bezcenné během pár střetů s Italským loďstvem. Navíc skopčák jak mu začne téct do bot přijme do Osy Itálii. Následně začne téct do bot Itálii...tak přijmou Maďarsko. Pak takhle pokračují s Japonskem. A následně ideálně s Nacionalistickým Španělskem, který zdá se už teď od patche 1.1.0 pokaždý zvítězí v občanské válce. Aspoň já sem za pár desítek hodin co sem od patche odehrál ještě Republikány vyhrát neviděl. Narozdíl od 1.0.1 kdy vyhrávali skoro pořád.

Podařilo se mi postupně zlomit všecky, až na to, že v roce 42 se Rusko rozhodlo, že si vyžvejkne Rumunsko a v tu chvíli sem to ukončil, protože se vyřítilo asi tisíc Sovětských divizí a 15 tisíc letadel a smázli moju(cca 70 divizí vedených skill 8 generálama se zřejmě všema traitama, co se dají vůbec nacvičit), Rumunskou, Československou a Jugoslávskou armádu během měsíce. Bohužel už mi v tu chvíli došel v podstatě veškerej MP co Francie má...a Osu nešlo zrušit, protože jak furt přijímali další, tak bohužel s úplně vymatlaným US a GB AI se nedalo vylodit v Japonsku, jelikož jejich tisíce lodí nebyly schopný ani usmažit Japonské námořnictvo a moje usmažili Taliáni a Německý bombardéry. Kupodivu mám zajímavej postřeh, Německý bombardéry mi napadaly lodě ve Středozemním moři i přesto, že nejbližší letiště Osy bylo v Japonsku, což bude bug... Nebo zas AI zapomnělo, že mají letadla nějakej dolet. Vono i napadání Singapurského přístavu tactickými bombardéry se zdá být dost výrazně mimo dolet z Japonska.

Michgod
Poloslepý troll
Poloslepý troll

Příspěvek od Michgod » 10 črc 2016, 22:38

d@rkWolf píše:
No, tohle je otázka pouze pro situaci, kdy máš aspoň rámcovou šanci těma letadlama konkurovat... Právě jsem utnul pokus o Big Entente achievement, přes Little Entente focus s Francií, která začíná s 6 military factories... A to za situace, kdy vyfasuješ na konto válku s Ádou přesně ve chvíli, kdy Československo odmítne Mnichovskej diktát, takže ještě v roce 38... Přitom armádě od začátku chybí několik desítek tisíc ks aspoň aktuální výzbroje, nemáš experience na úpravu naprosto tragických schémat divizí a 3 výzkumný sloty, absolutně není možný vyrobit konkurenceschopné množství letadel. Zato dostaneš přes 60 lodí, který se ukážou jako naprosto bezcenné během pár střetů s Italským loďstvem. Navíc skopčák jak mu začne téct do bot přijme do Osy Itálii. Následně začne téct do bot Itálii...tak přijmou Maďarsko. Pak takhle pokračují s Japonskem. A následně ideálně s Nacionalistickým Španělskem, který zdá se už teď od patche 1.1.0 pokaždý zvítězí v občanské válce. Aspoň já sem za pár desítek hodin co sem od patche odehrál ještě Republikány vyhrát neviděl. Narozdíl od 1.0.1 kdy vyhrávali skoro pořád.

Podařilo se mi postupně zlomit všecky, až na to, že v roce 42 se Rusko rozhodlo, že si vyžvejkne Rumunsko a v tu chvíli sem to ukončil, protože se vyřítilo asi tisíc Sovětských divizí a 15 tisíc letadel a smázli moju(cca 70 divizí vedených skill 8 generálama se zřejmě všema traitama, co se dají vůbec nacvičit), Rumunskou, Československou a Jugoslávskou armádu během měsíce. Bohužel už mi v tu chvíli došel v podstatě veškerej MP co Francie má...a Osu nešlo zrušit, protože jak furt přijímali další, tak bohužel s úplně vymatlaným US a GB AI se nedalo vylodit v Japonsku, jelikož jejich tisíce lodí nebyly schopný ani usmažit Japonské námořnictvo a moje usmažili Taliáni a Německý bombardéry. Kupodivu mám zajímavej postřeh, Německý bombardéry mi napadaly lodě ve Středozemním moři i přesto, že nejbližší letiště Osy bylo v Japonsku, což bude bug... Nebo zas AI zapomnělo, že mají letadla nějakej dolet. Vono i napadání Singapurského přístavu tactickými bombardéry se zdá být dost výrazně mimo dolet z Japonska.

mozna jsem mel jeste na zaver napsat zaver :D kdyz misto stejneho poctu tovaren vyrabejici dela das vyrabet letadla tak ty letadla budou mit vetsi silu a usporej o proti tomu obrovske mnozstvi manpower... kdyz se budu drzet tech mejch vypoctu tak letadla 10k a aa dela 50k manpower tj rozdil 40k... dost pravdedpodobne tvoje divize rozmetali prave diky tomu postihu za vzdusnou prevahu... a zaroven ze divize co ma misto aa del normalni delo je silnejsi... kdyz ma misto aa dela at delo tak lip bojuje s tankama...

jinak myslim ze muzes vyuzivat spojenecke letiste... takze jestli byli italove spojenci nemcu coz si podle toho co pises nejsem tak uplne jistej ze by byli tak mohli... jestli nikde pobliz opravdu zadne spojenecke letiste (spojenecke nemcu ne spojenecke spojencu :D) tak jedine je potreba se podivat co to je za letadla... bud nejake s dlouhym doletem... nebo nejake z letadlovych lodi?

Michgod
Poloslepý troll
Poloslepý troll

Příspěvek od Michgod » 11 črc 2016, 01:08

ted jsem si zkusil jednu rychlovku za francouze pred tim jsem za ne nehral a dal si stredni obtiznost... zkusil sem jet ten little entente... mozna jsem si to zkazil tim ze jsem dal defensive focus a ne agresive... uvidim... kazdopadne v 38 zacla valka kvuli ceskoslovensku.... v te dobe jsem mel cca 600 stihacek roku 36 nemci jich maji cca 800 starsi varianty nepocitam ale celkem jsme na tom +- podobne... nejsem si jistej jestli do roku 42 preziju ale myslim ze vyrobit dost letadel je realne...

a k tem tvym letadlum co te bombarduji nezapomen ze se daji udelat ruzne varianty...

d@rkWolf
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od d@rkWolf » 11 črc 2016, 11:39

Michgod píše:ted jsem si zkusil jednu rychlovku za francouze pred tim jsem za ne nehral a dal si stredni obtiznost... zkusil sem jet ten little entente... mozna jsem si to zkazil tim ze jsem dal defensive focus a ne agresive... uvidim... kazdopadne v 38 zacla valka kvuli ceskoslovensku.... v te dobe jsem mel cca 600 stihacek roku 36 nemci jich maji cca 800 starsi varianty nepocitam ale celkem jsme na tom +- podobne... nejsem si jistej jestli do roku 42 preziju ale myslim ze vyrobit dost letadel je realne...

a k tem tvym letadlum co te bombarduji nezapomen ze se daji udelat ruzne varianty...
Jo, válka začne kvůli Československu hned s Mnichovem, teda samozřejmě pokud se ho nerozhodneš odstřelit, což ten Big Entente achievement zřejmě zruší, protože to jesti sem dobře pochopil odstřelít tu frakci, co tím Little Entente focusem vytvoříš. Já je bez letadel rozválcoval, sice Československo sem v podstatě musel celý dobývat, protože ho požrali(stejně jako část Rumunska a Jugošky), nicméně v tu chvíli kdy s tím začnou kompletně odtáhnou armádu od hranic s Francií, když postupuješ rychle, než to stihnou popřesouvat zpět, seš skoro na Šumavě. Pak to začne být problém, protože v tu chvíli už většinou přizvou do Osy Itálii, která do té doby stihne nagenerovat přes 100 divizí, kterýma následně zaplaví celou hranici v Německu(a odtáhne všechny od hranice s Francií...takže tvoje jednotky co ju hlídají můžou postoupit někam k Benátkám).

Jenže pak začne být příliš dlouhá hranice problém, po nějaké době převezli Taloši zpět k Římu kolem 50-60 divizí a mých 10, co sem nechal zakopaných někde na úrovni Florencie v Apeninách rozložili na popel, půlku jich zlikvidovali, jelikož postupovali s tanky tak rychle, že ti moji nestíhali ani ustupovat. Musel sem dropnout 10 nevycvičených nových divizí a naházet je rychle na původní opevněnou hranici s Itálií abych je zadržel...

Do toho se pak v tu většinou nejnevhodnější dobu přidají k Ose Maďaři, aby navalili na případně skomírající hranici dalších asi tak 50 divizí. To už mě celkem chytal rapl, protože fakt pokaždý, jak už sem se blížil k tomu, že to uzavřu, natáhlo AI do Osy další stát, aby nepadla. Bohužel další blbej automatickej script, kterej vůbec nebere v potaz aktuální situaci na mapě(chtěl bych vidět ty Maďary slavně se zapojující do boje za Německo, který má v tu chvíli ve vlastnictví pouze Vídeň a Salcburg). Nicméně i to je furt dobrý, dorazej to podělaný Japonci, protože ti sou půl světa daleko a jedinej způsob, jak Osu v tu chvíli ukončit je vylodění... V čemž ti brání kolem 300 Japonských lodí, tisíce letadel a posádky v přístavech.

Právě, že ty letadla na mě útočily v té námořní oblasti co je kolem západního pobřeží Itálie(nevím název z hlavy), svítilo mi to červeně, že tam mají Air Superiority a když sem tam klikl, bylo tam napsaných 300 naval bomberů, ovšem v té době už existovalo z Osy pouze Japonsko a nejbližší jejich letiště bylo...v Japonsku. Letadla byly ale podle mě Německý a podle mě byly zaseknutý s úkolem útočit z nějakýho Italskýho letiště-i když Itálie byla dávno obsazená.

Každopádně co sem včera čet, tak to vypadá, že ten achievement stejně tímhle způsobem ani nepůjde získat, protože ve chvíli, kdy bych náhodou ty Japonce dorazil(což si nemyslím, protože vylodění sem neměl čím pokrýt po tom, co mi naval bombery postupně zmasily většinu loďstva a námořní pěchotu sem neměl ani vyzkoumanou), v následné mírové konferenci(i když mám podezření, že než by padli, pozvali by do Osy třeba Venezuelu, Argentínu nebo tak někoho, Venezuelský dobrovolníky sem i potkával) by si Spojenci vymohli vytvoření 1-provinčního Demokratického Německa(buď puppet state GB, nebo se instatně přidá ke spojencům, nevím) a bylo by to v pr...protože na to bych nemohl zaútočit a tam je nutnost vlastnit všechny Německý cores...

Michgod
Poloslepý troll
Poloslepý troll

Příspěvek od Michgod » 11 črc 2016, 12:46

to neni naskriptovany... teda nemyslim si... maximalne naka ta udalost... ale madari jsou k dispozici k pripojeni k ose pres diplomacii snad jako prvni a neni treba posilat k nim zadneho diplomata.... u me zase madari obsadili rumuny slovaky a ted obsazuji yugoslavii :D

hele nevim kdyz tak mi posli save a muzu se na to podivat... nezda se mi ze to je bug letadla kdyz sou na misi tak se ale kazdejch x hodin musi vracet na letiste... kdyz jsou nemci tak nejak v prdeli nepripojili se treba k sovetskymu svazu? v jedne z mych prvnich her za nemce jsem si udelal koalici se sovetskym svazem :D

ja na achievmenty nehraju takze ti stim neporadim... ale muzu to sam vyzkouset... jaky je vubec ukol obsadit core nemecke uzemi? nebo znicit osu?

d@rkWolf
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od d@rkWolf » 11 črc 2016, 15:54

Michgod píše:to neni naskriptovany... teda nemyslim si... maximalne naka ta udalost... ale madari jsou k dispozici k pripojeni k ose pres diplomacii snad jako prvni a neni treba posilat k nim zadneho diplomata.... u me zase madari obsadili rumuny slovaky a ted obsazuji yugoslavii :D

hele nevim kdyz tak mi posli save a muzu se na to podivat... nezda se mi ze to je bug letadla kdyz sou na misi tak se ale kazdejch x hodin musi vracet na letiste... kdyz jsou nemci tak nejak v prdeli nepripojili se treba k sovetskymu svazu? v jedne z mych prvnich her za nemce jsem si udelal koalici se sovetskym svazem :D

ja na achievmenty nehraju takze ti stim neporadim... ale muzu to sam vyzkouset... jaky je vubec ukol obsadit core nemecke uzemi? nebo znicit osu?
No, zkoušel sem to už párkrát a dycky to postupuje stejně...Němci dostávaj na budku->Itálie...Němci a Itálie dostávají na budku->Maďarsko...Němci a Itálie a Maďarsko dostávají na budku->Japonsko...pak se pokračuje Španělskem(Nacionalisti mi na 1.1.0 neustále vítězí, zatím sou takříkajíc stoprocentní) a klidně bych si tipnul, že i na tu Venezuelu dojde.

Ne Němci kapitulovali, pak Maďaři, pak Italové(pak taky požději Španělsko jak ho natáhli do Osy), ale těch 300 námořních bombardérů mě v té lokalitě napadalo už když jsem ještě v Evropě válčil, pak sem tama přesouval lodě do Singapuru(no klikl sem na Singapur a nechal je jet kudy chtěj) a sotva vyrazily z přístavu, byly napadený(Toulon je hned na kraji tédle oblasti) zas těma samýma naval bomberama...jenže tak rok po tom, co v Evropě celá Osa kapitulovala :D , schválně sem pak prohledával, jestli nezůstal nějakej ostrůvek s letištěm nebo tak něco, ale nic sem nenašel, všecky Španělský sem obsadil buď já, Angličani nebo Holanďani(ehm). Nicméně Němci jsou furt kapitulovaní v Ose, pokud vím, dokud existuje Osa, nemůžou se přidat k jiné alianci.

Ten achievement je tady: http://www.hoi4wiki.com/Achievements

Big Entente
As France, complete the "Little Entente" National Focus, and have all German cores owned by you or someone in your faction.
Must also be leader of a faction (the focus does this).

Některý ty achievementy sou vtipný, hlavně aspoň mě teda, zvládnou zatáhnout do hry za nějakej stát, co by mě jinak ani nenapadl...třeba takový Polsko pro Bearer of Artillery apod. No ale některý sou šílenosti, třeba si fakt nedovedu představit, jak bych mohl za Švédsko hodit Atom Bomb na Dánsko... Na Dánské území jo, ale jak bych měl zařídit, aby Dánsko existovalo v době, kdy vynaleznu a vyrobím atom plombu, to teda fakt nevím...

Michgod
Poloslepý troll
Poloslepý troll

Příspěvek od Michgod » 11 črc 2016, 19:15

a nejedna se o carrier naval bomber? :D

ten achievment je o tom obsadit core provincie... takze tim ze se k ose budou pridavat japonci venezuela atd se nic nezmeni... ten popisek uplne nechapu... ty musis byt leader frakce nebo ten drzitel ty provincie? smysl mi dava ze ty... takze si zkontroluj jestli nejakou core provincii nahoudou nedrzi nekdo jinej kdo nepatri do tvoji frakce...

d@rkWolf
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od d@rkWolf » 11 črc 2016, 22:47

Michgod píše:a nejedna se o carrier naval bomber? :D

ten achievment je o tom obsadit core provincie... takze tim ze se k ose budou pridavat japonci venezuela atd se nic nezmeni... ten popisek uplne nechapu... ty musis byt leader frakce nebo ten drzitel ty provincie? smysl mi dava ze ty... takze si zkontroluj jestli nejakou core provincii nahoudou nedrzi nekdo jinej kdo nepatri do tvoji frakce...
bohužel, vyžaduje se, abys ty provincie vlastnil, ty nebo někdo z tvých spojenců, samotný obsazení nestačí(toho sem docílil...na nic...), tzn. musíš je získat přes anexi při válečné konferenci...což ale nejde když furt tahají do Osy další státy a hlavně ve chvíli, kdy zatáhnou do války Spojence, nebo Kominternu, šance, že se podaří při konferenci získat celý Německo bez toho, aby si spojenci vydupali vytvoření německýho demokratickýho puppety je mizivá. A jak ho udělaj, je konec... Psalo o tom spousta lidí na ParadoxPlaze, že se jim přesně tohle stalo, když už se jim podařilo dostat celou Osu na lopatu.

Navíc je tu další problém, že přes Little Entente focus dostaneš do aliance Rumunsko-a Rumunsko je notoricky známé tím, že za jakékoliv situace vyfuckuje Sověty když po nich chcou Besarábii(ve verzi 1.0.1 díky tomuhle snad v každé hře co sem rozehrál skončili Spojenci ve válce se Sověty, protože Rumuni vyfuckovali Sověty a při napadení se přidali ke Spojencům). Na tom skončil v roce 42 můj první pokus... Zatímco sem přemýšlel, jak se dostat na kobylku Japoncům zakempeným na ostrovech, Stalin přišel že chce Besarábii, Rumun ho vyfuckoval a rázem sem byl ve válce se Sověty. Ve válce, která se nedala vyhrát. Po předchozích bojích mi zbývalo 70k manpoweru... Sovět měl skoro 1000 divizí, já ani ne 100 a se 70k manpower poolem se jich už moc nevycvičí. A k tomu to okupovaný Německo a Itálii s poškozenou veškerou infrastrukturou a továrnama, protože sem neměl ani dost MP na dostatečný množství MP kavalérie. Když sem poslal svoje jediný slušný jednotky, 10 tankových divizí pod De Gaullem (level 8-9 panzer leader a dalších asi 8 skillů) na hranice Československa a Rumunska, všechny skončily bez paliva, rozmetaný nekončícím přívalem sovětů.

Michgod
Poloslepý troll
Poloslepý troll

Příspěvek od Michgod » 12 črc 2016, 13:42

a zkusil si uz misto tech aa del stavet stihacky?

jinak zalozim nove tema kvuli tem achievmentum

Michgod
Poloslepý troll
Poloslepý troll

Achievmenty

Příspěvek od Michgod » 12 črc 2016, 13:48

d@rkWolf píše:
bohužel, vyžaduje se, abys ty provincie vlastnil, ty nebo někdo z tvých spojenců, samotný obsazení nestačí(toho sem docílil...na nic...), tzn. musíš je získat přes anexi při válečné konferenci...což ale nejde když furt tahají do Osy další státy a hlavně ve chvíli, kdy zatáhnou do války Spojence, nebo Kominternu, šance, že se podaří při konferenci získat celý Německo bez toho, aby si spojenci vydupali vytvoření německýho demokratickýho puppety je mizivá. A jak ho udělaj, je konec... Psalo o tom spousta lidí na ParadoxPlaze, že se jim přesně tohle stalo, když už se jim podařilo dostat celou Osu na lopatu.

Navíc je tu další problém, že přes Little Entente focus dostaneš do aliance Rumunsko-a Rumunsko je notoricky známé tím, že za jakékoliv situace vyfuckuje Sověty když po nich chcou Besarábii(ve verzi 1.0.1 díky tomuhle snad v každé hře co sem rozehrál skončili Spojenci ve válce se Sověty, protože Rumuni vyfuckovali Sověty a při napadení se přidali ke Spojencům). Na tom skončil v roce 42 můj první pokus... Zatímco sem přemýšlel, jak se dostat na kobylku Japoncům zakempeným na ostrovech, Stalin přišel že chce Besarábii, Rumun ho vyfuckoval a rázem sem byl ve válce se Sověty. Ve válce, která se nedala vyhrát. Po předchozích bojích mi zbývalo 70k manpoweru... Sovět měl skoro 1000 divizí, já ani ne 100 a se 70k manpower poolem se jich už moc nevycvičí. A k tomu to okupovaný Německo a Itálii s poškozenou veškerou infrastrukturou a továrnama, protože sem neměl ani dost MP na dostatečný množství MP kavalérie. Když sem poslal svoje jediný slušný jednotky, 10 tankových divizí pod De Gaullem (level 8-9 panzer leader a dalších asi 8 skillů) na hranice Československa a Rumunska, všechny skončily bez paliva, rozmetaný nekončícím přívalem sovětů.

prvni hra nemci obsadili ceskoslovnsko madari rumunsko a yougoslavii italove... dokud objovali polaci nemce jsem tlacil v okamziku kdy padla warsava tak zacli tlacit oni mne...

druha hra ceskoslovensko se odmitlo pripojit do me koalice... pri mnichovu jsem je teda nepodrzel a vyuzil toho ze valka zacne pozdeji... rumuni a jugoslavci patri ke me... polaci se vzdali gdansku a pripojili se k ose... spolecne s nemci vyhlasili valku rusku a zacli je tlacit... potom to ai trosku nezvladla a zrejme kvuli focusum vyhlasili nemci valku me... myslim ze tohle je celkem nadejne ze se mi to podari obsadit... pak jsem musel jit spat a mam to rozehrane na druhem pc ke kteremu se dostanu zas az za par dnu...

k tomu achievmentu jak maji svedove hodit atomovku na dansko... co treba nejdriv dansko osvobodit a pak jim tam hodit tu atomovku? :D

d@rkWolf
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od d@rkWolf » 12 črc 2016, 19:51

Michgod píše:jinak zalozim nove tema kvuli tem achievmentum
:salute:

d@rkWolf
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Re: Achievmenty

Příspěvek od d@rkWolf » 12 črc 2016, 20:11

Michgod píše:prvni hra nemci obsadili ceskoslovnsko madari rumunsko a yougoslavii italove... dokud objovali polaci nemce jsem tlacil v okamziku kdy padla warsava tak zacli tlacit oni mne...

druha hra ceskoslovensko se odmitlo pripojit do me koalice... pri mnichovu jsem je teda nepodrzel a vyuzil toho ze valka zacne pozdeji... rumuni a jugoslavci patri ke me... polaci se vzdali gdansku a pripojili se k ose... spolecne s nemci vyhlasili valku rusku a zacli je tlacit... potom to ai trosku nezvladla a zrejme kvuli focusum vyhlasili nemci valku me... myslim ze tohle je celkem nadejne ze se mi to podari obsadit... pak jsem musel jit spat a mam to rozehrane na druhem pc ke kteremu se dostanu zas az za par dnu...

k tomu achievmentu jak maji svedove hodit atomovku na dansko... co treba nejdriv dansko osvobodit a pak jim tam hodit tu atomovku? :D
Tož to mi zatím přijde můj výsledek s AA děly lepší :D, to hraješ s vyplýma historickýma focusama? Mě to takový šílenosti nedělá :D Teda na 1.1.0...na 1.0.1 to dělalo šílený věci... Hlavně to, jak Kominterna spíš než s Osou bojovala se spojenci byl úlet.

Každopádně tady z toho pokusu už nejspíš taky nic mít nebudeš, protože zapojení Rusů nebo Spojenců bude znamenat, že nedostaneš ani ve snu při mírové konferenci všechny cores Německa pro sebe nebo Jugošku a Rumuny... Spojenci si vymůžou vytvoření demokratického Německa...

Ad atomovka...no ještě by ses asi musel zkonvertovat na komouše nebo fašisty, protože jinak na ně nepůjde zaútočit-a nejsem si jistej, jestli jsou Spojenci schopní je osvobodit...protože pokud tam projdou Sověti, dost pravděpodobně žádný Dánsko neosvobodí, nebo udělají komunistickej puppet nebo tak něco a to už nebude Dánsko Dánsko a nebude to fungovat.

d@rkWolf
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od d@rkWolf » 15 črc 2016, 00:28

Tak sem to udělal :mrgreen:

Asi na 5. restart se mi podařilo začít válku v roce 36 po odmítnutí Rhinelandu (je tam potřeba, aby Francii nepodpořili Angličani a pak ještě aby Němci chtěli bojovat, v obou případech sou pravděpodobnosti spíš mizerný) no a pak sem skopčáky za cenu těžkých ztrát(jako pozorovat, jak 6 obrněných Francouzských divizí není ze 3 směrů schopno na rovině rozroutovat, natož zničit 1 Německou divizi pěchoty bylo dost velký utrpení) prostě přetlačil a anektoval.

+teda ještě drobnej detail, že s vyhlášením války Německu se zároveň spustí Civil War proti Francouzské Komuně(dostanou území severně od Paříše ke Kanálu), kteří vyfasují část jednotek a sebere to snad nejlepšího leadera(Jean de Lattre de Tassigny-ne, ani jednoho z těch bezcenných old guard chujů to neveme) ...takže první se musí rozsekat ta a nenechat si sebrat Paříž, jinak ende při té jejich strašné National Unity... Dostal sem se k tomu 2x(prvně se mi to ale vůbec nepovedlo před pár dny, nedostal sem se ani za Maginotovu linii) a generála to sebralo pokaždý stejnýho(ač sem v souborech hry nikde nenašel nic, co by naznačovalo, z jakýho důvodu si to vybere zrovna tohodle) a tentokrát mi to dokonce sebralo letadlovku...bez letadel, letadla mi zůstaly ehm...

Po anexi celého Německého území vyskočil achievement (už sem tou dobou měl v alianci Československo, akorát sem ho nezatáhnul do boje, protože bych nejspíš musel Němce vyhánět ještě z celýho území Československa...).

Teď bych ještě mohl hecnout ten achievement s přežitím Francie do roku 48...to už stačí jen hodit max. rychlost a odpauzovat.

Michgod
Poloslepý troll
Poloslepý troll

Příspěvek od Michgod » 15 črc 2016, 12:38

tak gratuluju... s tim odpazovanim a rychlosti na max pozor aby neprisli rusove :D

d@rkWolf
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od d@rkWolf » 15 črc 2016, 17:51

Michgod píše:tak gratuluju... s tim odpazovanim a rychlosti na max pozor aby neprisli rusove :D
No sem si řekl, že si s Rusama zkusím pohrát a vzal do Aliance Finy :lol: . Už je to Kominterna vs. Francie, USA, Polsko, Finsko, Rumunsko, Českosloslovensko, Jugoslávie a Rakousko. Ještě sem zkoušel zlanařit Bulhary, Kolumbii a Chile, ale způsobil sem moc "world tension" a ten -102 či kolik postih se mi nepodařilo přebít :lol: Japonci se zatím mlátí se Spojenci, dokud mi nechcou sebrat Indočínu, tak na ně prcám...jestli je to napadne, tak se uvidí, na chvílu sem nechal běžet výrobu torpédoborců a pak sem zjistil, že mám asi 50 nových, třeba bych jima mohl Japonce umlátit, ještě chcu v mezičase smahnout Itálii, akorát ty idioti přepínaj postupně čím dál brutálnější conscription law a už namnožili asi 250 divizí...vylízaný magoři...já jim mám sotva kolem 70, tak uvidíme, budu asi muset doufat, že nevyrobili moc tanků a že se na moje tankový divize nebudou chytat(třeba Španěli zjistili, že celá jejich armáda nemá jedinou zbraň, co by dokázala můj AMC 35 Mk1 prostřelit :lol: ).

Odpovědět

Zpět na „Hearts of Iron 4“