Otazky a odpovede

Zde máte možnost diskutovat o Hearts of Iron 4 v Single Playeru. Pokud hledáte informace k módům, multiplayeru či si chcete přečíst některý z reportů pokračujte do vnořených subfór.

Moderátoři: Vals, gameart

Odpovědět
godzilak
Rotmistr
Rotmistr

Re: Otazky a odpovede

Příspěvek od godzilak »

Tady je bohužel jen HOI, jiná podobná hra neexistuje a ve spoustě věcí je ta čtyřka i skvělá, i když si umím představit ještě spoustu vylepšení. Bohužel je to strašně devalvováno UI , přitom by člověk čekal, že v dnešní době by už měla být na úrovni lidí, nebo minimálně moc nezaostávat a občas něčím překvapit ... Ona tedy překvapuje skoro v každé bitvě, bohužel jen sama sebe :D
mariňák
Rotný
Rotný

Příspěvek od mariňák »

Tak tohle si říkám také, paradoxí HOI IV je opravdu velice dobrá hra, ale když Vás chytne, tak začnete s odehranými hodinami vidět i chybičky a hlavně hloupoučkou UI. Někdy mne také až zarazí, co UI dělá v bojích, to prostě nevymyslíš. Ale hraji ji strašně rád a chyby přecházím, snad pro to, že si říkám, že to Paradox ještě vylepší - ale to se asi nikdy nestane, spíše vydají pětku, protože to dělají pro prachy.... :lol:
Bostončan
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Příspěvek od Bostončan »

To čo tu píšete má vlastne jedinú odpoveď https://hoi4.paradoxwikis.com/Battle_plan
A ako som už písal v príručke a tu Paradox zacitujem "To make a battle plan for offensive land operations, the player must first define a Front Line" stačí túto ich hviezdnu mechaniku založenú na Front Line preraziť a vytvoriť tak dva bojové plány a UI sa zosype. Škoda je, že sa od toho odvíja aj používanie lietadiel ale na druhú stranu, námorníctvo má aj UI podľa ma fajn.
Obrázek

Bostonská príručka Návod k Hearts of Iron IV
1. "Nemecká Ríša - Jediná na svete" 100%
2. "Francúzsko - Hranica slobody" 100%
3. "Japonsko - Hirohitov sen" 100%
4. "Československo - Prvá republika" Zrušené
5. "Španielsko - Ostrov izolácie" 100%
6. "Veľká Británia - Boj za mier" Zrušené
7. "Som už neaktívny, keby niečo ->" bonrstone@gmail.com
mariňák
Rotný
Rotný

Příspěvek od mariňák »

Víte, Já si říkám, že čím vyšší obtížnost nastavíte ve hře, tím je UI více utržená ze řetězu. Když jsem začínal HOI hrát, tak jsem začínal asi jako každý s nastavením na civil, kdy mne UI nepřišla nijak ulítlá a spíše dělala logické kroky, ale jak čas odehraný běžel a s tím zvyšováním nastavení obtížnosti, je vlastně vidět nelogičnost UI. Řekl bych, že Paradox nastaví při tvorbě hry nějakou logiku hry a pro zvýšení obtížnosti jen UI zadá silnější pozici ve hře než logiku.... :cry:
godzilak
Rotmistr
Rotmistr

Příspěvek od godzilak »

Od doby co jsem to ted koupil, mám cca 300 hodin odehráno :D A podle mě je zásadní problém UI v tom, že nepočítá s tím, že to někdo hraje na "hulváta" .... To znamená, že to hraje tak, že si každou jednotku na mapě ovládá sám. Podle mě v paradoxu nikoho nenapadlo, že spousta lidí tu automatizaci vůbec nepoužívá a šoupe si vším manuálně :D

Jako je třeba fajn, že jde nastavit ochrana prostoru a generál pak může ovládat 72 jednotek, místo 24 , to je jedna z mála automatizací co má trochu smysl používat a co většinou ani UI neposere ... Ale abych dělal nějaký složitý bitevní plány, bojový a záložní linie, zálohy a já nevím kde co ještě a UI mi pak šoupala jednotkama jak se jí zrovna chce , to by mě nabavilo :)

A podle mě to je prostě zásadní problém, když by si to člověk jen nastavil a hrál to na ten automat, tak se stane málo kdy, že by UI vyloženě prorazila linii a dokázala toho využít. Takže by se konaly bitvy ve stylu první světové a vyhrál by nejspíš ten kdo by měl větší MP a nebo víc zbraní, kterými by dokázal nahrazovat obří ztráty :D

EDIT : A taky je úžasný , že si třeba Itálie neumí přidělit bojiště nebo nevím proč to dělá, ale šoupe jednotky mezi afrikou a evropou, takže je o celou afriku schopná přijít úplně zadarmo, protože tam nechá tři divize a všechno odvelí na balkán, kde se bojuje .... No a pak třeba místo ochrany svého pobřeží posílá jednotky do ruska nebo na hranice se španělskem, nebo i do norska , atp. No a pak se jim tam vylodí pá jednotek bez odporu a než tam stáhnou divize, tak je tam 50-60 amerických a Britských a už s tím nejde nic dělat :D Takže vlastně při hře za Německo, pokud mám 300 divizí zasekaných v Rusku, musím mít ještě dalších 200-250 na ochranu pobřeží nejen svého, ale vlastně i u spojenců :D
mariňák
Rotný
Rotný

Příspěvek od mariňák »

Přesně, přiznávám, že ani mne nebaví vyčerpávající boje ve stylu "první světové" na co je nastavena hra a také raději ovládám jednotky jednotlivě na "hulváta", i když je to zápřah, když se hraje za mocnost. S Itálií mám od samého počátku hraní "potíže", protože veškerá nelogika ve hře je za Itálii, také se mne stalo, že za hry Itálie poslala většinu divizí do Indie a v Africe nenechala vlastně nic, takže mi umožnila procházku růžovým sadem - odpor minimální. Proč nejdřív Afriku dobývala, chápe asi je UI. Když hraji za Německo, tak vlastně jen chrlím divize, ne pro to abych něco více dobyl, ale aby chránil vlastní a okupované území, zde UI dokáže dělat opravdu peklo, takže říkám, HOI mám rád, ale mám výhrady.... :lol:
godzilak
Rotmistr
Rotmistr

Příspěvek od godzilak »

Jop tak nějak, ta hra je na jednu stranu geniální a vychytaná a na stranu druhou má naprosto nevyřešený základní věci. Itálie je zásadní problém každou hru za německo a i když hraju za někoho jiného, tak německo většinou prohraje válku kvůli itálii :D
littleplayer
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od littleplayer »

mariňák píše: 04 led 2022, 15:08 Víte, Já si říkám, že čím vyšší obtížnost nastavíte ve hře, tím je UI více utržená ze řetězu. Když jsem začínal HOI hrát, tak jsem začínal asi jako každý s nastavením na civil, kdy mne UI nepřišla nijak ulítlá a spíše dělala logické kroky, ale jak čas odehraný běžel a s tím zvyšováním nastavení obtížnosti, je vlastně vidět nelogičnost UI. Řekl bych, že Paradox nastaví při tvorbě hry nějakou logiku hry a pro zvýšení obtížnosti jen UI zadá silnější pozici ve hře než logiku.... :cry:
Ja mám ten istý pocit. Začínal som na najnižšej obtiažnosti a UI ma párkrát rozbilo. Hovorím si "ufff, toto bude poriadne ťažká hra" a potom som skúsil hrať na strednej, kde nemá nikto ani bonusy a ani postihy a hra nebolo vôbec ťažšia, skôr UI bolo viac rozhadzovacie. Napr. som hral za ČSR a a Nemec nemal problém biť do pevnosti na úrovni 10. Takže mi len stačilo čakať a pozerať ako sa ničí sám. A Keď mal organizáciu na nule, šiel som do protiútoku a strácal stále viac a viac územia. A aj ke´d bol silnejší, vyhral som, resp. Nemec sa porazil sám.
O lietadlách škoda písať. V neskoršej fáze má počítač kľudne aj 50 000 lietadiel, ale nikdy ich nepoužije všetky. Najviac som videl asi 10 000,ale to iba v jednej oblasti. Tam sme sa bili a ostatné nechal takmer nechránené. Takže mi stačilo zamerať sa na to územie a šiel som ako nôž maslom.
littleplayer
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od littleplayer »

mariňák píše: 06 led 2022, 06:03 Přesně, přiznávám, že ani mne nebaví vyčerpávající boje ve stylu "první světové" na co je nastavena hra a také raději ovládám jednotky jednotlivě na "hulváta", i když je to zápřah, když se hraje za mocnost. S Itálií mám od samého počátku hraní "potíže", protože veškerá nelogika ve hře je za Itálii, také se mne stalo, že za hry Itálie poslala většinu divizí do Indie a v Africe nenechala vlastně nic, takže mi umožnila procházku růžovým sadem - odpor minimální. Proč nejdřív Afriku dobývala, chápe asi je UI. Když hraji za Německo, tak vlastně jen chrlím divize, ne pro to abych něco více dobyl, ale aby chránil vlastní a okupované území, zde UI dokáže dělat opravdu peklo, takže říkám, HOI mám rád, ale mám výhrady.... :lol:
Ja mám pocit, že Francúzsko a Taliansko sú v hre len preto, aby vždy prehrali. Hrať za nich je nuda, hlavne za Francúzsko a zas hrať proti nim je ako tragikomédia, lebo sa vždy porazia sami :D
Mela
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Příspěvek od Mela »

Mě už Italové přijdou v pohodě. V poslední hře za Německo zvládli sami obsadit polovinu Afriky. Řecko, blízký východ taky bez pomoci. Ještě se vylodili v Petrohradu a na Krymu než jsem tam stačil dojít. Hrál jsem na normál bez bonusů a postihů. Francouzi občas dokáží potrápit.
godzilak
Rotmistr
Rotmistr

Příspěvek od godzilak »

No je pravda, že kdyby za Francii hrálo UI inteligentně, tak prostě nemáš šanci je ve 40 rychle porazit a i kdyby se povedlo je porazit, tak budou takový ztráty, že na nějaký Rusko v 41 můžeš zapomenout :D

Já to hraju na hard, to mě baví víc, když mám menší výrobu a výzkum ...

Nicméně teď hraju jednu dost zajímavou hru, Italy jsem podpořil v Africe, ale víceméně neútočím, jen držím pozice aby se nenechali snadno porazit a útočení nechávám na Italech, at si UI tu Afriku taky zaslouží :D No a na východní frontě mě tentokrát překvapila Ruská UI, která vyjímečně nedrží pozice, ale celou svojí armádu začala přeskupovat a po měsíci se mi povedlo obklíčit jen cca 10 divizí a průlomy co se mi povedlo udělat ve frontové linii zatím dokáže zacelit a skoro se mi nedaří postupovat :D

Uvidím jak se to bude vyvíjet, ale dělám občas nějaký screeny, tak pokud se to bude vyvíjet zajímavě asi o tom udělám vlákno :)
mariňák
Rotný
Rotný

Příspěvek od mariňák »

Itálie je takový šotek hry, vždy rozpoutá vlastně válku a vrhá se do všech tažení co jsou na mapě. Už jsem je zažil v Indii, na severu Norska, v Arábii, kde vrhla všechno na Irák a Irán a je schopna poslat do boje všechny svoje jednotky a Itálii nechat vlastně bez obrany, stejně tak i Afriku, co před tím tak pracně dobývala. Hraní za Frantíky jsem si už taky zkusil a nijak mne nenadchlo, má mnoho možností a když se na tebe vrhne Německo s Italy ve čtyřicátým, tak máš vlastně podle UI dostat na kokos, ale když od začátku hry sekáš jednu divizi za druhou, nemají šanci. Pokud uzavřeš spojenectví s Anglány tak položíš oba, už na začátku čtyřicátých let a pak se musíš chystat na Rusko, protože ti vyhlásí válku. Takže Frantíci jsou ve hře takový "práce všeho druhu" protože je tak nastavená hra. :D
godzilak
Rotmistr
Rotmistr

Příspěvek od godzilak »

Hraju jen za státy osy, za ty ostatní mi to nikdy nebavilo, protože porazit německou a italskou UI není vážně problém :D
mariňák
Rotný
Rotný

Příspěvek od mariňák »

Já hraji i za ostatní, ale Německo je špic, často se k němu vracím. Jinak mne baví i hraní za Nippon a USA, kdy si zkouším nové tahy a možnosti. Jinak se nebojím ani hraní za ostatní země- zkouším co dokáži, třeba za Švédy, Nory, či Finy zkouším obnovení Kalmarské unie a je to stále zábava, protože severský státy jsou podle UI marný, začínáte z ničeho. Teď brousím okolo modu na "imperiální Brazílii", kdy by mod umožnoval velkou rozpínavost Brazílie podle nového stromu, ale brzdí mne jazyková vybavenost. Až dohraji poslední hru za Polsko podle nového DLCčka, :D tak to zkusím....
godzilak
Rotmistr
Rotmistr

Příspěvek od godzilak »

Mě kdyby nebrzdila angličtina, tak mastím blackice a pokud je alespon podobně dobrý jako ve trojce, tak je to několik tisíc hodin zábavy :D
mariňák
Rotný
Rotný

Příspěvek od mariňák »

No jo neštastná anglina, ve škole jsem se učil rusky a do dnes se tou řečí nedomluvím, to už víc umím anglicky ( i když čekám na češtinu)! BI se dá hrát po paměti, co si pamatuji z dějepisu a podle toho otevírat stromy, ale vlastní anglina mne často zklame a dělám zbytečné chyby. Mne mody hodně baví a dost je už používám, jen je u nich problém že občas stáhnu mod co není Iron, pak musím začít zase od začátku. Takže za mne hraní na tisíce hodin, také. Od vydavatele bych teď uvítal DLC, které třeba řeší více Austrálii, nebo New Zeland, baví mne bojovat s nipponem o každý ostrov na mapě Tichomoří, tahle oblast také není moc dotažená, ale spíš vydají zase DLC s převraty stejně jako s Řeckem, nebo Tureckem, které jsem do dnes vlastně pořádně nepochopil ani v češtině..... :D
godzilak
Rotmistr
Rotmistr

Příspěvek od godzilak »

No BI pro mne hratelné moc není... Je tam mnohem víc věcí ve výrobě, ve výzkumu , je tam násobně víc možností ohledně politiky, vlády, jsou tam i zákony a nařízení a spousta dalších věcí co ovlivnuje stabilitu, podporu války, politickou sílu, atd ... minimálně dvě třetiny věcí vůbec netuším co jsou a jejich překlad by mi trval hodně dlouho... :/ to vůbec nemluvím o událostech a národním zaměření ...
To prostě bez hodně dobré angličtiny nejde seriozně hrát , tam u většiny věcí nevím na co přesně klikám a jen doufám že je to správné nařízení nebo politik , jinak boj, stavba a výroba , zčásti i výzkum je tak nějak pochopitelný i bez češtiny...
Ale je vidět že ten mod je úplně jinak vyvážený , je tam neuvěřitelné množství různých modifikátorů a v globále to bude asi fungovat dobře, ale pokud bude UI stejně tupá jako v základní hře, tak asi prohraje úplně stejně :D
mariňák
Rotný
Rotný

Příspěvek od mariňák »

Přesně, ta anglina je nutná, Já to hraji spíše pokusem - omyl a často sáhnu vedle. Co se týká výroby a výzkumu, je mod opravdu dobrý a často si lámu hlavu co je důležitější, ale dá se to asi i chybami zvládnout, ale více plavu v politice, zde je moje anglina naprosto marná. Ale protože jsem už důchodce, tak mi nevadí se k problémům co způsobím vrátit ( nepovažuji to za zabíjení času, spíše procvičování). Když jsem poprvé narazil na tento mod, měl jsem obavu, že nebude aktualizován, tak mi dost překvapilo, že tvůrce(i) na něm pořád pracují. V nabídce je mnoho modů co tvůrci vypustí a konec, už jsem se mnohokrát spálil.... :)
godzilak
Rotmistr
Rotmistr

Příspěvek od godzilak »

BI pro HOI3 vychází snad do dnes ... výroba se zvládnout dá , ale je tam pak strašně moc zákonů a nařízení , hrozně eventů a výzkum i zaměření jsou složité, hlavně to zaměření by člověk potřeboval vědět co má jet za linku hned a co počká ... a když neví z 90% co které znamená je to dost problém :D

Dal jsem tomu včera osm hodin, ale neprokousal jsem se nikam... takže to zase zkusím někdy :D
mariňák
Rotný
Rotný

Příspěvek od mariňák »

To že je stále k dispozici pro HOI III jsem věděl, jen jsem myslel, že už není aktualizován. Už jsem HOI III dost dlouho nehrál, takže jsem z toho vypadl. Ty zákony a vlastně i ostatní politika, mne ale baví, jen je asi špatně překládám a proto sekám chyby ve hře, ale jak si říkám, čas je, tak proč to příště zase nezkusit... Já včera dojel za poláky podle DLC No step back, už jsem měl rusáka skoro na ručník , když mi vyhlásily válku z OSY a bylo vymalováno, těch pár jednotek co jsem nechal na obranu proti nim nemělo šanci. No nic, začnu znovu asi za finy, ale v češtině, takže to musím přeinstalovat ( po kolikátý už...). :D
Odpovědět

Zpět na „Hearts of Iron 4“