Jajjun.com

Diskusní fórum věnováno historii, hrám od Paradoxu a mnoha dalším zajímavostem.
Právě je 17 úno 2018, 22:14

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 226 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Otazky a odpovede
PříspěvekNapsal: 30 čer 2017, 11:07 
Svobodník
Svobodník

Dik asi sem to spatne pochopil ale bulharsko uz je moje :)

PříspěvekNapsal: 30 čer 2017, 12:04 
Desátník
Desátník

dam jeden tip, nove lze konvertovat stare tanky na SP Arty nebo TD a to o jeden level na vic, tj Medium Tank I lze ted zkonvertovat na Medium SP Arty II nebo Medium TD II . Naklady na konverzi na TD jsou 1/2/1, na SP Art 1/1/1 a u Anti-Air 1/1/0

PříspěvekNapsal: 04 črc 2017, 10:00 
Vojín
Vojín

Dobrý den je nějaká možnost vyhodit člena z frakce nebo změnit národní zaměření? (člen není ve válce)

PříspěvekNapsal: 04 črc 2017, 10:09 
Desátník
Desátník

Nejde a pokud jsi ve valce neni ani moznost rozpustit frakci.

PříspěvekNapsal: 04 črc 2017, 11:04 
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Jedine pri zmene vlády vypukne občanská vojna a ak vyhráš, máš čo si chcel :D

Jozef Adamovič

PříspěvekNapsal: 10 črc 2017, 17:23 
Četař
Četař

Dobil som Fr, tá vytvorila s GB aliaciu a sú ako jeden štát. Vyhlásili vojnu Juhoslávií. Tá je neutrálna ale z neznámych dôvodov sa pridali po vyhlásení vojny k Ose, ktorá ma so Spojencami vojnu. Vojny sa zlúčili a Nemecko ma zrazu nechceného člena v Ose. Bez pozvania, len tak. Plán bol ich dobyť tak som z toho dosť znechutený. Čo sa s tým dá robiť?

Odkazy na moje výtvory:
Návod pre začiatočníkov v Hearts of Iron IV
Denníky z Hearts of Iron IV:
"Nemecká Ríša - Jediná na svete" 01.03.1936-24.12.1945 100% dohrané
"Francúzsko - Hranica slobody" 01.03.1936-07.03.1942 100% dohrané

PříspěvekNapsal: 10 črc 2017, 18:35 
Desátník
Desátník

Nemuzes nic, dokud neskonci valka s Alies, pal by si mohl opustit alianci a vyhlasit jim valku, ale musis pocitat ze Nemecko atd. jim pujdou na pomoc. Je to nove vznikla situace novym datadiskem. Proste UK vyhlasi Jug valku a ti se automaticky pridaji k Axis.

PříspěvekNapsal: 10 črc 2017, 18:37 
Rotmistr
Rotmistr

Jo zrovna teď se mi stalo něco podobného. Valčil sem si za SSSR s osou a najednou komunistická Amerika ve válce proti japonksu.. nějakým podivným způsobem a bez mého vědomí se přidali ke kominterně.. :shock:
Pokud vím tak spojence můžeš vyhodit z aliance, jen v době míru.. takže je asi jediná možnost jak to změnit a to přepsání savu.. :|

PříspěvekNapsal: 10 črc 2017, 22:31 
Četař
Četař

Tak to aby som anglánom čím skôr podkúril :mrgreen:

Odkazy na moje výtvory:
Návod pre začiatočníkov v Hearts of Iron IV
Denníky z Hearts of Iron IV:
"Nemecká Ríša - Jediná na svete" 01.03.1936-24.12.1945 100% dohrané
"Francúzsko - Hranica slobody" 01.03.1936-07.03.1942 100% dohrané

PříspěvekNapsal: 11 črc 2017, 16:48 
Svobodník
Svobodník

Neexistuje patch či modifikace, která by upravila nesmyslné počty jednotek a továren?
Já hrál předtím dvojku, a i když tam zásoby třeba za Japonsko fungovaly občas dost podivně, bylo to lepší, než tohle, kde má v roce 45 SSSR 723 divizí a dalších 8 milionů lidí v rezervách (rekrutace 10 procent). Já za Francii mám 270, z čehož je necelá 100 Holandska a Belgie, které ale mají i něco pod svou kontrolou. Podobně megalomanské jsou i počty továren. Vždyť tohle by ty poloindustriální ekonomiky většiny Evropy nikdy nezvládly, o SSSR nemluvě.
Další problém mám s liniemi, příliš mi nefungují a nakonec se o to musím do značné míry starat sám, vrchol, když jsem chtěl linii napříč Itálií kolem Florencie, zůstalo tam 5 divizí a zbylých 19 odešlo do Annecy (asi dovolená v Alpách)
Další věc jsou námořní bitvy, jak už tu kosi vzpomínal, proč riskují moje torpédoborce vepředu, když Itálie má (celkem, nikoliv v bitvě) jen 1 BC typ I a zbytek lehčí a já 5 BB, 2BC třídy Dukerque a Bearn. Clona z torpédoborců sloužila k ochraně jádra před ponorkami nebo oběti jako nejsnáze nahraditelné jednotky, ale sebevražedné akce typu royal navy v Narviku 1940 jsou plýtvání lidmi i materiálem.

PříspěvekNapsal: 12 črc 2017, 15:42 
Rotný
Rotný

To mi ani tak nevadí :-) Je pravda,že třeba za němce už nevím co mám vyrábět. Mám tolik továren,že už je ani nepotřebuji. Spíš mi vadí,že SSSR je až neuvěřitelně slabé. Čekal jsem až do roku 1944 než jsem na ně zaútočil a oni nemají téměř žádné tanky ani letectvo. Takže během jednoho roku bylo po boji. A navíc jak se pořád chvástají tím,že vylepšují AI se mi moc nezdá. SSSR si nechalo obklíčit na 150 divizí. Tak nevím jestli to mám jen u sebe díky tomu,že tam mám pár modů a nebo jestli to mají takhle všichni.

PříspěvekNapsal: 12 črc 2017, 16:12 
Desátník
Desátník

AI je tupa, dela nesmyslne divize (jejich kompozici), nesmyslne rozmistuje divize, vetsinou preferuje jen pesi divize, takze tanky moc nevyrabi (snad krome Nemecka a UK).
Jen pro ilustraci ve hre sem se prepl na Francii abych videl co dela, omylem sem pustil cas, prepl jsem zpet na Ceskoslovensko, AI naprosto dementne prelozedelo divize, na chystany uder do Nemecla, pridelilo ty nejslabsi divize, ty motorizovane, ktery ten uder mely udelat poslalo na Poslke hranice, kam prevedlo cca 20 divize z nemeckych hranic (Nemecko uz delalo focus na Sudety!). Taky doslo ke zmene vyroby, skoro vsechny tovarny vrhlo na pechotni zbrane a dela a napr. stihacky stahlo na 1 tovoarnu a takticke bonvardery, ktere jsem vyrable nevyrabelo vubec. Hra je pomalu nehratelna pokud mas spojence, protoze oni jsou schopni opustit frontu a nechat tam projit nepritele, protoze AI presune divize jinam.

PříspěvekNapsal: 12 črc 2017, 20:00 
Rotný
Rotný

Podle mě je to čím dál horší. AI je patch o patche horší a horší. Škoda,že nemám čas si zahrát s někým multák. Pak by ta hra neměla chybu. Nevítě někdo jestli není třeba náký mod který by AI alespon trošku vylepšoval.

PříspěvekNapsal: 13 črc 2017, 08:28 
Četař
Četař

MONT10 píše:
Nevítě někdo jestli není třeba náký mod který by AI alespon trošku vylepšoval.

Nějaký mod co by razantně přkopal AI jsem ještě nenašel, ale minimálně tenhle stojí za zkoušku.
http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=947682822&searchtext=frontline
AI by sa nemělo právě stahovat z fronty jen tak. Pokud v útoku prohrává, tak přestane do dvou hodin atd. Třeba takový Kaiserreich ho má integrovaný v sobě. Jediná nevýhoda je snad, že není ironman kompatibilní.

PříspěvekNapsal: 14 črc 2017, 13:59 
Svobodník
Svobodník

MONT10 píše:
To mi ani tak nevadí :-) Je pravda,že třeba za němce už nevím co mám vyrábět. Mám tolik továren,že už je ani nepotřebuji. Spíš mi vadí,že SSSR je až neuvěřitelně slabé. Čekal jsem až do roku 1944 než jsem na ně zaútočil a oni nemají téměř žádné tanky ani letectvo. Takže během jednoho roku bylo po boji. A navíc jak se pořád chvástají tím,že vylepšují AI se mi moc nezdá. SSSR si nechalo obklíčit na 150 divizí. Tak nevím jestli to mám jen u sebe díky tomu,že tam mám pár modů a nebo jestli to mají takhle všichni.

Tak já je nakonec rozdrtil, protože když jsem se podíval, co dělá počítač, tak jim chybělo neskutečné množství vybavení(60000 ručních zbraní, 15000 tanků, přes 10 000 náklaďáků, děl jak normálních, tak AT), po pouhém roce se jim fronta sesypala a i když jsem jim armádu zredukoval o třetinu, tak i zbylé divize měly vybavenost kolem 30 procent a počty chybějící techniky nijak razantně neklesly, a to jsem většinu času čekal, až se mi ustálí jednotky, aby konečně měly připravený plán.
Přišlo mi, že AI jen produkuje jednotky, aniž by řešil, zda je možné je držet nebo opravit, a to tam měl několik produkčních řad od všeho.

PříspěvekNapsal: 14 črc 2017, 15:26 
Rotný
Rotný

Já třeba útočím na USA a oni i přesto,že mají vyrobeno asi 31 tisíc tanků a přes 1M zbraní tak necvičí žádné divize. A to je tlačím přes USA a brzo bude po válce. Vůbec tu AI nechápu. Ted by přece jelikož prohrává a má všeho dostatek měla tvořit jednotky aby udržela frontu. A jí je to přitom úplně jedno. Jestli brzo AI nezlepší tak to budu muset přestat hrát.
A ještě něco. Nevíte k čemu je atomovka když téměř nic nedělá. Kromě toho,že zničí stavby a trošku pocuchá jednotky. Ona asi ani neubírá chut země do války. Přitom jim padá jedna za druhou na všechna města a jim je to úplně jedno. Je to takové nedodělané.

PříspěvekNapsal: 14 črc 2017, 17:39 
Desátník
Desátník

Atomovka by mela snizit national Unity, mne se jednou podarilo dostat ke kapitulaci Nemecko jen obsazenim Berlina, kdyz jsem s pomoci atomovek snizil jejich NU jen na 40 %.

Jo vyroba AI je proste desna, AI je schopno vyrabet Battle Cruiser I v roce 1944 ikdyz uz ma vyzkoumanou Bitevni lod IV. Nad jejich vyzkumem taky nekdy rozum stoji, ja uz vyrabim moderni tanky a AI teprve zkouma medium tank II.

PříspěvekNapsal: 14 črc 2017, 20:40 
Rotný
Rotný

Přece nemůže bejt takovej problém naprogramovat alespon základní věci pro AI. Jako je výroba a výzkum. Fakt nechápu kdo to tam programuje

PříspěvekNapsal: 15 črc 2017, 01:57 
Četař
Četař

Mě přijde zase Německo vs SSSR hrozně slabé. Už v roce 1939 Němci dobili celou Evropu, půlku Afriky a blízky východ. Hrál jsem za USA a koncem roku 41 kdy jsem vstoupil do války měli Němci už 2,1 mil mrtvých proti spojencům. Musel jsem uspíšit vylodění, protože východní fronta v zimě 42 byla od Gdaňsku po Rostov. Zase hloupost AI kdy pořád postupuje dále na východ i když Sověti už jsou na prahu Berlína.
Do června 42 bylo Německu. Kouknu na Němce jak na tom jsou a klasicky hospodářský zákon úplná mobilizace -3%, vyškrabání sudu ale personál 0. Ve skladech 300 000 pěchotního vybavení a dalších věcí ale 0. středních tanků. Rusové mají 9mil ztráty, 8 mil rezerv a 6mil lidí v poli :D.
Itálie v tomhle novém patchi je hodně OP. Další 2 roky trvalo obsadit zbytek Evropy.

Povedlo se někomu ubránit za Francii Německu ? Zkoušel jsem to 3krát a to nejde prostě. Kvůli depresi z velké války která nejde sundat v tomhle super patchi je Francie nehratelná i přes značné navýšení továren.

PříspěvekNapsal: 15 črc 2017, 06:56 
Desátník
Desátník

Francie jde ubranit, musis hlavne postavit pevnosti na italskych hranicich a pak na belgickych. Pak dostavet vojenske tovarny. Plus musis pocitat ze pokud vyhrali fasiste valku v Spanelsku, casem se pridaji k Nemcum. Dulezite je pomoct Britum udrzet Gibraltar a Suez, to totiz zamkne Italskou flotilu v Stredozemnim mori + jim to znesnadni zasobovani surovinama.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 226 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina