Otazky a odpovede

Zde máte možnost diskutovat o Hearts of Iron 4 v Single Playeru. Pokud hledáte informace k módům, multiplayeru či si chcete přečíst některý z reportů pokračujte do vnořených subfór.

Moderátoři: Vals, gameart

Odpovědět
MONT10
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Re: Otazky a odpovede

Příspěvek od MONT10 »

A mě se to děje pořád....jestli to nebude tím,že mám jak Francie tak i VB na jiné než jen na historické zaměření. Na Československé hranici mám všechyn divize a i přesto mi je nechtějí dát.
Gallienus
Podpraporčík
Podpraporčík

Příspěvek od Gallienus »

Zdravím, chci se zeptat, hraju starší verzi hry (1.8.0), je možné získat za Německo, přesněji za císařství Jižní Tyroly jako jádrový stát...(nějakým způsobem jej získám z Itálie)? Nebo i to Lucembursko, případně jinou provincii, např. Slovinsko? Hra nabízí Memel, východní provincie, Alsasko + to Rakousko (bohužel bez těch J.Tyrol)...

Děkuji G.
MATA
Rotný
Rotný

Příspěvek od MATA »

Pratele jak je to s historickyma tankama v no step back? Jsou tam ubec ??
mariňák
Rotný
Rotný

Příspěvek od mariňák »

MATA píše: 28 led 2022, 13:57 Pratele jak je to s historickyma tankama v no step back? Jsou tam ubec ??
No, víte už jsem pár her v DLC No step back odehrál a musím říci, že mne osobně "tankový editor" naprosto zklamal. Ano, jsou tam možnosti jak stroje vylepšit, ale to co z toho leze, jsou dost paskvily. Vůbec to nesedí na editovaný stroj. Některé stroje to ani neukáže a jen vidíte podvozky, které neodpovídají Vašemu zadání. Jsem zatím přesvědčen, že původní zobrazení bylo lepší - viděl jste to, co vyrábíte, ale je možné, že si hráč prostě zvykne.... :? Ale existují mody, které to vylepšují, zkuste se podívat na jejich nabídku třeba na Steamu, budete příjemně překvapen, jen je to v anglině... :)
MONT10
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Příspěvek od MONT10 »

A máš naky který tobě osobně vyhovuje ?
Bostončan
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Příspěvek od Bostončan »

mariňák píše: 28 led 2022, 15:49 Vůbec to nesedí na editovaný stroj. Některé stroje to ani neukáže a jen vidíte podvozky, které neodpovídají Vašemu zadání...
Ale veď tu predsa ide o to, že sa tanku upravia štatistiky a nie jeho výzor nie? Kozmetická stránka hry je v tomto predsa druhoradá. Vezmi si námorný editor.. Ja neriešim že torpédoborec nemá na palube nejaké odpaľovače hlbinných pum, zaujíma ma len to že tú ponorku potopí a o to tu v konečnom dôsledku ide nie?
Obrázek

Bostonská príručka Návod k Hearts of Iron IV
1. "Nemecká Ríša - Jediná na svete" 100%
2. "Francúzsko - Hranica slobody" 100%
3. "Japonsko - Hirohitov sen" 100%
4. "Československo - Prvá republika" Zrušené
5. "Španielsko - Ostrov izolácie" 100%
6. "Veľká Británia - Boj za mier" Zrušené
7. "Som už neaktívny, keby niečo ->" bonrstone@gmail.com
mariňák
Rotný
Rotný

Příspěvek od mariňák »

MONT10 píše: 28 led 2022, 16:11 A máš naky který tobě osobně vyhovuje ?
A víte že mám, je to sice obyčejné samohybné dělo za Německo na produkčním podvozku II. Má sice omezení, ale údaje jsou příznivé a není drahé. Už jsem zkoušel o jeho napodobeniny u jiných států a základní
konstrukce mne zatím nezklamala. Já vím, že grafické znázornění tankového editoru určitě neštve jen mne, ale proti gustu nemám výhrady.... :D
mariňák
Rotný
Rotný

Příspěvek od mariňák »

Bostončan píše: 29 led 2022, 16:28 Ale veď tu predsa ide o to, že sa tanku upravia štatistiky a nie jeho výzor nie? Kozmetická stránka hry je v tomto predsa druhoradá. Vezmi si námorný editor.. Ja neriešim že torpédoborec nemá na palube nejaké odpaľovače hlbinných pum, zaujíma ma len to že tú ponorku potopí a o to tu v konečnom dôsledku ide nie?
Ano, samozřejmě máte pravdu, ale i v tom námořním editoru je graficky vše znázorněno, stačí si je na lodi ukázat. Ale o to nejde, tankový editor v grafické stránce hry ukazuje opravdu podivnosti a určitě nekecám když píši, že to štve určitě i další hráče, nejen mne. Statistiky jsou u editorů jasné snad každému, ale hra nemusí být graficky hloupá.... :D
Bostončan
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Příspěvek od Bostončan »

mariňák píše: 29 led 2022, 17:48 Ano, samozřejmě máte pravdu, ale i v tom námořním editoru je graficky vše znázorněno, stačí si je na lodi ukázat. Ale o to nejde, tankový editor v grafické stránce hry ukazuje opravdu podivnosti a určitě nekecám když píši, že to štve určitě i další hráče, nejen mne. Statistiky jsou u editorů jasné snad každému, ale hra nemusí být graficky hloupá.... :D
Zabúdaš že je to hra so značkou Paradox :lol: nikdy to nebude asi tip top
Obrázek

mariňák
Rotný
Rotný

Příspěvek od mariňák »

Ano, značka Paradox má i své temnější stránky, ale pomalu to zlepšuje, když se podíváme na HoI III a HoI IV je vidět rozdíl, takže třeba vydají nějaké placené DLC, či vyjedou s novou hrou HoI V a bude to OK. :( Jen bohužel, hráči budou nadávat nad dalšími výdaji. :x Paradoxové mají dost hráčů, proto je nářky asi nezajímají... :o
MONT10
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Příspěvek od MONT10 »

Mě bohužel příjde,že čím dál tím víc je ta hra jednoduší a jednoduší.....ted jsem po dlouhe době hrál delší hru a nevím co mám dál dělat. Téměř žádný odpor a SSSR je tam neuvěřitelně slabé až to není hezké. Rozvědku neřeším a odpor na obsazeném území taky ne a nic se neděje. A to nemluvím ani o tom,že železnice zatím stavím jen jak mě to napadne protože mě nebaví klikat na tolik věcí. Umělé ropy taky dostatek a o tom,že by na mě spojenci alespon dály nálety se taky nedá říct. Takže ta hra je až příliš jednoduchá a není tam žádná výzva. Bohužel
godzilak
Rotmistr
Rotmistr

Příspěvek od godzilak »

No základní hra je nehratelná protože je moc snadná a to se ani člověk nemusí moc snažit. BI mod je taky nehratelný, protože prostě nejde vyhrát. Nebo takhle nejenom, že Rusáka neporazíš, ale ty se nedostaneš ani za Minsk a Kyjev. Prostě ti to nedovolí zásobování. Rusák má skoro 2x tolik divizí než kolik jich mám já, ale to by nebyl až takový problém pokud by šlo využívat všechny. Jenže díky zásobování musíš mít tak polovinu armády mimo bojové zony a s tím se zase nejde efektivně bránit ani útočit, takže postoupíš tak 20 polí od hranic a tím to prostě hasne. Obklíčím a zničím tak 100 divizí , ale Rusák mě pořád všude přečísluje a to prostě dlouhodobě nejde udržet. Vlastně už někdy od září/Října je postup prakticky zastaven a díky zásobování s tím už nic nejde udělat....
godzilak
Rotmistr
Rotmistr

Příspěvek od godzilak »

mariňák píše: 30 led 2022, 15:30 Ano, značka Paradox má i své temnější stránky, ale pomalu to zlepšuje, když se podíváme na HoI III a HoI IV je vidět rozdíl, takže třeba vydají nějaké placené DLC, či vyjedou s novou hrou HoI V a bude to OK. :( Jen bohužel, hráči budou nadávat nad dalšími výdaji. :x Paradoxové mají dost hráčů, proto je nářky asi nezajímají... :o
Nářky je nezajímají, protože nemají konkurenci ... Bohužel. Ani podle mě nejde o cenu, spousta lidí by zaplatila i trojnásobek, ale musela by ta hra za to stát. Paradox neumí tu hru obohatit, neumí pořádně nic dodělat, ani udělat rochu schopnou UI. Neumí to ani vyvážit, jen přidávají pořád víc a víc pitomostí ....
mariňák
Rotný
Rotný

Příspěvek od mariňák »

Mne to také připadá jako úmysl od Paradoxu dělat hru snadnou, je to dělané především pro dnešní mládež a přiznejme si ta není v dějepisu, či trpělivosti nějak zvlášť zběhlá. Já už jsem se s tímto smířil a hraji hru jen pro radost, není to nic světoborného, ale krátí mi čas v důchodu. To že si mladoši hru ještě více zjednodušují a ulehčují je vidět na modech, kdy převládají v nabídce mody na úpravu hry na co nejjednoduší obtížnost. No a jestli to alespoň trochu sleduje i Paradox je trend jasný..... :?
MONT10
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Příspěvek od MONT10 »

Jen mě mrzí,že nemám čas si zahrát multák....sváma co tu hru tady hrajete by to byla úplně jiný zabava. Odpadla by neschopná AI a hra by byla zajímavá a náročná :(
gavinny
Desátník
Desátník

Příspěvek od gavinny »

mariňák píše: 01 úno 2022, 06:13 Mne to také připadá jako úmysl od Paradoxu dělat hru snadnou, je to dělané především pro dnešní mládež a přiznejme si ta není v dějepisu, či trpělivosti nějak zvlášť zběhlá. Já už jsem se s tímto smířil a hraji hru jen pro radost, není to nic světoborného, ale krátí mi čas v důchodu. To že si mladoši hru ještě více zjednodušují a ulehčují je vidět na modech, kdy převládají v nabídce mody na úpravu hry na co nejjednoduší obtížnost. No a jestli to alespoň trochu sleduje i Paradox je trend jasný..... :?
Jeden z nejpopulárnějších módu na úpravu úrovně hry je Expert AI. Dostane obtížnost hry na úplně jinou úroveň. Má snad 150 000 odběratelů. Takže fakt nejde zobecňovat. Jsou hráči, kterým obtížnost vyhovuje, jsou hráči kteří chtějí těžší hru a jsou hráči kteří chtějí jednodušší hru. Řekl bych, že půjde o zhruba podobně velké skupiny. A hry Paradoxu jsou skvělé v tom, že každému umožní hrát tak, jak chce. A tak to přece má být. Aby si každý hráč užíval hru svým vlastním způsobem. B)
MONT10
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Příspěvek od MONT10 »

A funguje ten mod ? Je to nějaký rozdíl ?
Bostončan
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Příspěvek od Bostončan »

MONT10 píše: 01 úno 2022, 18:39 Jen mě mrzí,že nemám čas si zahrát multák....sváma co tu hru tady hrajete by to byla úplně jiný zabava. Odpadla by neschopná AI a hra by byla zajímavá a náročná :(
Raz to chcem skusiť a určite sa s týn ozvem tu na fóre. Mňa to nikdy proti hráčom nebavilo ani v starom warcrafte napriklad lebo sa v hre stále so všetkym chcem vyhrať, ale schválne by som to vyskúšal raz. Len musíme mať všetci dobrý internet a zakúpenú rovnakú verziu hry
Obrázek

gavinny
Desátník
Desátník

Příspěvek od gavinny »

MONT10 píše: 01 úno 2022, 22:53 A funguje ten mod ? Je to nějaký rozdíl ?
Určitě by nebyl tak oblíbený a oceňovaný, kdyby nefungoval. :)

Stačí zkusit. :)
MATA
Rotný
Rotný

Příspěvek od MATA »

Hele valecnici nejak nechapu tu stalinovu paranou. Mam tam preskrtli obrazky nakejch pohlavaru co mi postupne pribivaji ale nikdo mi nikde nechybi. Kdo to umira?
Odpovědět

Zpět na „Hearts of Iron 4“