Otazky a odpovede

Zde máte možnost diskutovat o Hearts of Iron 4 v Single Playeru. Pokud hledáte informace k módům, multiplayeru či si chcete přečíst některý z reportů pokračujte do vnořených subfór.

Moderátoři: Vals, gameart

Odpovědět
godzilak
Rotmistr
Rotmistr

Re: Otazky a odpovede

Příspěvek od godzilak »

Já ted jedu za Rumunsko... :D S tím jsem v trojce dokázal velký věci a dojel jsem pak až na to že mi došel MP a nešlo už bojovat dál ... tady je to dost podobné, jen je to ze začátku hrozně složitý vůbec něco udělat a postavit.... Uvidím ještě jak se to bude vyvíjet, ale možná o tom napíšu report.
mariňák
Rotný
Rotný

Příspěvek od mariňák »

Tak s tím balkánem hodně štěstí, Já to už dříve rozehrál za turka a vůbec jsem nepochopil strom, a sekal jsem tolik chyb, že jsem to také projel. Pak jsem to rozehrál za řeka a to je opravdová lahůdka, pořád se třeseš kvůli převratům, pořád vlastně jen řešíš politiku, itala odrazíš ale na německo jsi krátký, ty mi udolali, ale jinak zajímavá hra. Za rumuna jsem ještě nehrál, tak hodně štěstí.... :D
godzilak
Rotmistr
Rotmistr

Příspěvek od godzilak »

Za Rumunsko se hraje dobře, dá se vlastně "zblajznout" celý bulharsko, madarsko, část jugošky a část řecka , je to teda pakárna udělat všechno správně aby to klaplo :) A pak se dá vzít i část rusákům , takže máš celkem velký území a pak už jen měníš pěší divize na mechanizovaný nebo tankový, protože v základní hře mají ty stroje všichni zhruba stejně silný a snadno vyzkoumatelný :D Takže v roce 1942 máš okolo 20-ti divizí , palivo tě nelimituje , jen máš málo živé síly do nějakýho většího boje, ale strašně silný jednotky, jen bez letectva no :)
mariňák
Rotný
Rotný

Příspěvek od mariňák »

Ono vlastně Rumunsko má svoje zdroje ropy, takže postup na mechanizované jednotky nebolí a je možný, a když obsadíš i madara, tak máš hliník a můžeš brousit letectvo, chytrý. Tak to si také dám, sice mne rumunští fašisti moc neberou, ale navnadil si mne..... :) A dvaceti divizemi už se dá pochodovat na východ, jak začne německo, tak se rychle přidat, podbřišek ukrajiny je vždy slaběji bráněn, jo to si rád zahraji.... :D
MONT10
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Příspěvek od MONT10 »

Škoda jen,ře není víc času si zahrát. Protože multák s více lidma a stím jak to ted trošku vylepšili by vůbec nebyl špatný. Odbourá se tím ta hloupá uměla inteligence a hra stojí za to :-D
godzilak
Rotmistr
Rotmistr

Příspěvek od godzilak »

mariňák píše: 14 led 2022, 05:27 Ono vlastně Rumunsko má svoje zdroje ropy, takže postup na mechanizované jednotky nebolí a je možný, a když obsadíš i madara, tak máš hliník a můžeš brousit letectvo, chytrý. Tak to si také dám, sice mne rumunští fašisti moc neberou, ale navnadil si mne..... :) A dvaceti divizemi už se dá pochodovat na východ, jak začne německo, tak se rychle přidat, podbřišek ukrajiny je vždy slaběji bráněn, jo to si rád zahraji.... :D
Nemáš zase průmyslové kapacity, takže si musíš vybrat co dělat... :D Já jedu nejdřív levný pěší divize a ty pak měním na mechanizované, ne motorizované a tankové , ve finále jsem s nima udělal víc obrněných divizí jak za německo, kde je celková produkce asi 8x větší :D
mariňák
Rotný
Rotný

Příspěvek od mariňák »

Aha, takže obráceně, zajímavé, také to rozehraji. Ten balkán je sice vždycky divný, ale má dobrou pozici na to vlítnout na rusáka a jestli může mít víc tankových jednotek, než Německo, tak to může být zajímavé. Dneska jsem objevil nový mod, něco podobného jako Black Ice a který by měl fungovat i na poslední aktualizaci, nabízí trochu odlišný pohled na celkovou hru, tak se ho chystám vyzkoušet. Snad bude fungovat jak to slibuje... :?
MONT10
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Příspěvek od MONT10 »

Dej pak vědět jak to dopadlo stím modem :-)
mariňák
Rotný
Rotný

Příspěvek od mariňák »

Tak jsem to zkusil, i když píší, že je aktualizován na poslední DLC, tak není, hází to chybu. Už jsem jim napsal, tak snad mé chabé ( slovníkové) anglině porozumí.... Škoda, že nemaká mod BI ani v základu, po posledním DLC nemaká spousta modů a nikdo je zatím neaktualizuje. Jediný, co se mi podařilo stáhnout a funguje, je úprava železnice a zásobovacích bodů, ale je to pouze grafika, takže slabota.... :?
godzilak
Rotmistr
Rotmistr

Příspěvek od godzilak »

To nějakej čas potrvá než to upraví. Kolikrát musí překopat kvůli novému DLC celý mod, protože se může stát že něco změnil ve hře a musí se to všechno předělat a vybalancovat znovu. Případně taky vymyslet jak nové věci do hry nějak přidat aby to ten mod jako celek nějak nenegovalo .... A taky to dělají zadarmo, takže čekat :D
mariňák
Rotný
Rotný

Příspěvek od mariňák »

Pravda, dělají to zadarmo, takže se klidím. Ale jsem asi blbec, když jsem hru zaktualizoval a mody nefungují. Máte taky stejnou zkušenost, nebo dělám někde chybu a pro svou pýchu tu chybu nevidím. Na starou aktualizaci vše běželo jak má a i když chodím na mody denně, tak i když mají aktualizaci v prosinci nemakají na poslední DLC a aktualizaci. Stáhl jsem si poslední data a mody odešly, takže autorům musíme dát čas. Ty vlaky a zásobovací body co jsem stáhl, má aktualizaci asi desátýho ledna, takže maká, je celkem fajn hned vidíte, kde je zásob nedostatek a kde zásobování zlepšit. Dobrý a užitečný mod, jinak je modová scéna zahlcena hloupostmi, takže procházíte hromady balastu..... :D
godzilak
Rotmistr
Rotmistr

Příspěvek od godzilak »

Co jsem tak četl, tak pro velký mody jako je BI a ty co kompletně mění hru je tohle DLC problém. Může trvat i měsíce než to předělají na tu aktuální verzi hry. Nicméně pro základní hru není rozšíření zásobování potřeba, tam jsem nikdy neměl problém a ani jsem infrastrukturu nemusel stavět.

Jinak není problém hru na steamu zase dát na starou verzi a hrát to bez nového DLC.
Bostončan
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Příspěvek od Bostončan »

Čože? U mňa akonáhle som vytiahol päty z Eu resp. Severnej Ameriky, bola ta infraštruktura už fakt dosť v prdeli
Obrázek

Bostonská príručka Návod k Hearts of Iron IV
Bostonské reporty k Hearts of Iron IV
1. "Nemecká Ríša - Jediná na svete" 100%
2. "Francúzsko - Hranica slobody" 100%
3. "Japonsko - Hirohitov sen" 100%
4. "Československo - Prvá republika"1 z 3
5. "Španielsko - Ostrov izolácie" 100%
6. "Veľká Británia - Boj za mier" Hrané v súčastnosti
mariňák
Rotný
Rotný

Příspěvek od mariňák »

godzilak píše: 18 led 2022, 21:31 Jinak není problém hru na steamu zase dát na starou verzi a hrát to bez nového DLC.
Ano, souhlasím, ale stávám se otrokem hry, pro mody totiž neustále měním verze :D. Takže by to chtělo, aby mody makaly i na novější verze a nebo, se obrnit trpělivostí, až to modeleři zaktualizují.... :wink:
godzilak
Rotmistr
Rotmistr

Příspěvek od godzilak »

Bostončan píše: 19 led 2022, 08:09 Čože? U mňa akonáhle som vytiahol päty z Eu resp. Severnej Ameriky, bola ta infraštruktura už fakt dosť v prdeli
Trošku jsem měl problém jen v africe, ale ta penalizace je malá. Jinak v Rusku až do Moskvy vcelku bez problému :) Fakt si nevzpomínám, že bych měl někde vyloženě problém a musel to v základní hře nějak hlídat.

Což třeba v BI nelze a díky tomu, že je i redukována rychlost, respektive navýšeny malusy za pohyb po špatném terénu (třeba přechod řeky v některých provinciích i víc jak týden) nefunguje strategie obkličování tak dobře. Prakticky jde obklíčit jen něco a průlomy fronty se skoro nedají využít, protože na to nemám zásobování a tanky při nedostatku paliva ztrácí mobilitu, takže prorazím, ujedu tři pole a dál se nedostanu :D Je to víc reál, ale je skoro nemožný Rusáka zatlačit, natož nějakým omylem porazit. To zásobování je tam fakt peklo a i kdybych měl 300 divizí, tak jsou mi k ničemu, protože do jedné zásobovací zony na mém území se vejde průměrně 5 tankových a 12-16 pěších , zbytek musí být v záloze a strategicky se pak přesouvat... Jenže aby měli jednotky zásobování i na území co ještě plně neovládám musím stále hlídat kolik je tam jednotek. Prakticky se nedají tanky použít jako koncentrovaná síla, ale je třeba je používat samostatně v kooperaci s pěchotou, protože mají velkou spotřebu zásob a třeba 5 + pár zajištovacích divizí je už většinou problém pokud se potkají v jedné zásobovací oblasti ....

Musel jsem rozjetou hru začít znova, protože až takový peklo jsem nečekal a mám na to špatný jednotky, ale i když udělám to nejlepší možný pro kombinovanou armádu, tak si myslím, že neobklíčím víc jak 30-50 divizí a ten zbytek prostě budu muset nějak utlačit, což si nejsem úplně jistej jestli bude možný uzásobovat....

P.S. A ještě větší peklo je Norsko, kam dostanu cca 7-8 pěších divizí a mám oslabení 10-15% a Norové mají podstatně větší armádu jak v základní hře a navíc hlídají přístavy, takže to vylodění tam není úplně snadný. A jako bonus v roce 1940 není možné za Německo najednou udělat větší invazi než 6 divizí :D Takže musíš zabrat přístav, počkat až se tam stáhnou jednotky a naplánovat další vylodění u osla (to je cca 40 dní čekat) , pak se to teprve rozhejbe a nějak je tam umlátíš :)
MATA
Četař
Četař

Příspěvek od MATA »

Byl by nekdo ochotnej strucne vysvetlit to zasobovani? Uplne v tom plavu... nechapu to ubec.
Bostončan
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Příspěvek od Bostončan »

MATA píše: 21 led 2022, 23:02 Byl by nekdo ochotnej strucne vysvetlit to zasobovani? Uplne v tom plavu... nechapu to ubec.
Myslíš asi to nové z No Step Back?
Obrázek

MATA
Četař
Četař

Příspěvek od MATA »

Ano přesně to
MONT10
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Příspěvek od MONT10 »

Neví někdo co je potřeba splnit aby mi Československo vydalo sudety ? Už v několíká hře za Němce mi je nedali. A to mám nastaveno aby se Českoslovesko chovalo historicky.
Bostončan
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Příspěvek od Bostončan »

Ja mám pri tom stále na hraniciach rozložené divízie a nikdy som s tým nemal problém. Možno to bude tým
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Hearts of Iron 4“