Otazky a odpovede

Zde máte možnost diskutovat o Hearts of Iron 4 v Single Playeru. Pokud hledáte informace k módům, multiplayeru či si chcete přečíst některý z reportů pokračujte do vnořených subfór.

Moderátoři: Vals, gameart

Odpovědět
Cracky
Desátník
Desátník

Re: Otazky a odpovede

Příspěvek od Cracky » 24 črc 2018, 09:02

No tak to jsem měl, ale projížděli tam suveréně křižníky a torpédoborce :D ale u spojenců mě to nepřekvapuje

Jinak, nejde nějak změnit trasa zásobování ? hraju za SSSR a Japonci chystají válku se mnou a zásobování sibře probíha pouze přes lodě, které jedou ze Sevastopolu, přes Suez, spodní Indii až do Vladivostoku, což mi příjde retarded, koř když mi Japonci pak budou potápět konvoje. Postavil jsem Infrrastrukturu na Sibiři, ale stejně to jede po moři

Lord3
Vojín
Vojín

Příspěvek od Lord3 » 15 pro 2018, 01:14

Zdravím.
Prosím, potřebuju poradit. Při přeinstalování hry se mi zmenšilo menu a je prakticky nečitelné, zkoušel jsem změnit v nastavení postupně vše, několikrát přeinstalovával a je to furt stejné. Jak z toho ven????

https://i.postimg.cc/BvN15d3K/2018-12-1 ... enshot.png

Imperius
Rotný
Rotný

Příspěvek od Imperius » 15 pro 2018, 06:41

V menu je UI scale :pitka:

Lord3
Vojín
Vojín

Příspěvek od Lord3 » 15 pro 2018, 19:12

Omlouvám se jsem natvrdlej. Můžeš mi poslat obrázek.
Jsem s generace, kterému angličtina nic neříká. Moc děkuji. :wink:

Našel jsem to,ale pro změnu to chce restartovat hru a nic se nezmění. Už jsem i několikrát provedl reinstal a nic.

Imperius
Rotný
Rotný

Příspěvek od Imperius » 16 pro 2018, 05:07

tak skus v dokumetoch zmazat slozku paradox

Lord3
Vojín
Vojín

Příspěvek od Lord3 » 16 pro 2018, 15:49

Hele odzkoušeno i to. Výsledkem bylo zrušení Win Defendra a nainstalování jiného antiviru. Defender zablokoval veškeré změny a nepovolil přenastavení a ne jen ve hře. Kdyby mi to nedělal profi IT tak to nepochopím. Ale díky za rychlou odpověď.

MONT10
Rotmistr
Rotmistr

Příspěvek od MONT10 » 02 bře 2019, 14:46

Stalo se vám někomu,že vám nové DLC dává paradox zadarmo :-) Od vydání jsem si ještě nekoupil žádné a přitom je mám úplně všechny :-D

Hal
Četař
Četař

Příspěvek od Hal » 02 bře 2019, 19:20

Nekupoval jsi Hearts of Iron IV: Field Marshal Edition ta ma totiz vsechny DLC v cene, no ted uz ji Paradox stahnul ze Steamu.
Naposledy upravil(a) Hal dne 03 bře 2019, 06:44, celkem upraveno 1 x.

ruso
Rotný
Rotný

Příspěvek od ruso » 02 bře 2019, 20:39

Nedokážem prísť na to, ako v tom novom DLC priradiť jednu skupinu lodi pod velenie k inej skupine. Tie lode nechápem dáko :D

MONT10
Rotmistr
Rotmistr

Příspěvek od MONT10 » 02 bře 2019, 21:17

To bude asi tím :-) Tak to bude vzhledem k počtu DLC co vychází koupě století :-D :-D

ath
Desátník
Desátník

Příspěvek od ath » 19 bře 2019, 16:39

Zdravim, pár lidí tady řešilo zpomalování hry postupem herního data :) Můžu doporučit mod -Money Mod-. Částečně to ten problém řeší :)
https://steamcommunity.com/sharedfiles/ ... 1345963675

Cracky
Desátník
Desátník

Příspěvek od Cracky » 22 bře 2019, 21:52

Čaute, nebyl by někdo schopný mi vysvětlit jak funguje menpower, nějak dopodrobna? :D (to že se ovlivnuje odvodama chápu) lépe řečeno jak může někdo být schopný s Tanu Tuva dobýt svět ? Rád bych zkusil zahrát nějakou menší zemi, ale vždy když vidím jaký mají menpower tak ztratím absolutně tendence za ně hrát.

Další věc, nemohl by mi tu někdo sepsat klávesový zkratky. Nějaký basic znám, ale očividně toho je hodně :D

Díky

Cizinec
Podplukovník
Podplukovník
Bydliště: Frei Stadt Hultschin, hlavní město Rzeczipospolite Prajzke

Příspěvek od Cizinec » 23 bře 2019, 07:22

Ahoj.

Seznam klávesových zkratek je tady: https://hoi4.paradoxwikis.com/Hotkeys

Jak přesně funguje manpower v HoI4, ti nepovím, protože jsem ho nikdy nehrál. ?:-/ Ale pokud chceš s Tanu Tuva ovládnout svět, tak budeš potřebovat hlavně vojenské mistrovství, skvělou diplomacii a hodně štěstí, protože lidi, které bys mohl povolat do zbraně, mít věru nebudeš... Pokud s hrou začínáš, začínej od nižší obtížnosti (Německo, SSSR) - nezačínej od hardcore (Tanu Tuva). ?;)
SOMUA měla dvě verze - model "standart" s poklopem a model "kabrio" bez poklopu.

Dekl je ve skutečnosti Dekl.

šedá eminence na dvoře Obodritského Cara

(Fórové hry, kterých jsem se zúčastnil.)
Admirál de Étranger, Francouzské císařské loďstvo (Trafalgar 1805)
rytíř Johannes von Ausländer, prozatímní regent Sicilského království (Byzanc 1214)
Luigi Mario Forestiero, Il primo ministro del Regno d'Italia (Německo 1866)
Generál von Ausländer st., velitel 51.rezervní divize, hrdina od města Ypres (1915)
Generál von Ausländer ml., velitel 22.tankové divize, hrdina od Krymu (1942)
očekává další nasazení do bitevní vřavy

Hotentotenpotentatentanteatentäter

Cracky
Desátník
Desátník

Příspěvek od Cracky » 23 bře 2019, 12:17

mám nahráno už přes 550h :D že bych byl úplný začátečník se říct nedá, ale pořád je co se učit. Nikdy jsem ovšem jiné státy jak Německo nebo SSSR nehrál (nebo lépe řečeno hrál, ale nic moc jsem nepředvedl) a proto mě zajímá jak je možné, že někdo dokáže s Tanu Tuva dobýt svět a mít k tomu aj 600 divizí :D

Cizinec
Podplukovník
Podplukovník
Bydliště: Frei Stadt Hultschin, hlavní město Rzeczipospolite Prajzke

Příspěvek od Cizinec » 23 bře 2019, 12:46

Aha.
Těžko říct jak na to... Ovšem některé státy mají na wiki strategie a návody: https://hoi4.paradoxwikis.com/Czechoslo ... and_Guides
SOMUA měla dvě verze - model "standart" s poklopem a model "kabrio" bez poklopu.

Dekl je ve skutečnosti Dekl.

šedá eminence na dvoře Obodritského Cara

(Fórové hry, kterých jsem se zúčastnil.)
Admirál de Étranger, Francouzské císařské loďstvo (Trafalgar 1805)
rytíř Johannes von Ausländer, prozatímní regent Sicilského království (Byzanc 1214)
Luigi Mario Forestiero, Il primo ministro del Regno d'Italia (Německo 1866)
Generál von Ausländer st., velitel 51.rezervní divize, hrdina od města Ypres (1915)
Generál von Ausländer ml., velitel 22.tankové divize, hrdina od Krymu (1942)
očekává další nasazení do bitevní vřavy

Hotentotenpotentatentanteatentäter

Bostončan
Rotný
Rotný

Příspěvek od Bostončan » 24 bře 2019, 16:04

No v módoch predsa alebo prepísaním základných parametrov hry.

Keď ma krajina par milonov obyvateľov tak z jej armády skrátka legiu skazy nespravíš. My sme dokonalí príklad. Československo sa v tom čase nemohlo rovnať nikomu z Osy, SSSR či hlavných Spojencov. Skúšal som hru za slabšie krajiny ale nie je to ono. Aby si vôbec niečo podstatné dobyl, musíš doslova variť z vody. Akonáhle však narazíš na oponenta zo silných krajín, si v prdeli :lola:
Obrázek

Návod pre začiatočníkov v Hearts of Iron IV
"Nemecká Ríša - Jediná na svete" 100% http://forum.jajjun.com/viewtopic.php?f=132&t=8574
"Francúzsko - Hranica slobody" 100% http://forum.jajjun.com/viewtopic.php?f=132&t=8613
"Japonsko - Hirohitov sen" 100% http://forum.jajjun.com/viewtopic.php?f=132&t=8634
"Československo - Prvá republika" Pozastavené! http://forum.jajjun.com/viewtopic.php?f=132&p=279010#p279010
"Španielsko - Ostrov izolácie" Prebieha! http://forum.jajjun.com/viewtopic.php?f=132&t=11698
"Veľká Británia - The Commonwealth" Už Čoskoro

Bostončan
Rotný
Rotný

Příspěvek od Bostončan » 26 bře 2019, 17:38

Zdar, ľudia mám veľký problém. Po kliknutí na tlačítko, ktoré otvorí tabuľku kde sa menia šablóny divízií, mi zamrzne hra. V podstate môžem len preklikovať medzi plochou a hrou ale v hre už vidím len ikonku myši a nič viac. Nič sa už neudeje... Normálne hrajem, nič sa neseká ani nepadá. Kliknem na editovať a boom dohral som.

Verzia je 1.5.4. Nové dlc som ešte nekupoval. Odohrál som pár hodín, kedy sa to neudialo vôbec. Teraz po asi mesiaci mi to padá keď to urobím pri hre za ČSR, skúšam práve len tak zapnúť Nemecko a robí to to isté. Keď som ale vyskúšal USA tak sa to nestalo ani pri jednom pokuse o otvorenie editora šablóny. Rady, nápady?
Obrázek

Návod pre začiatočníkov v Hearts of Iron IV
"Nemecká Ríša - Jediná na svete" 100% http://forum.jajjun.com/viewtopic.php?f=132&t=8574
"Francúzsko - Hranica slobody" 100% http://forum.jajjun.com/viewtopic.php?f=132&t=8613
"Japonsko - Hirohitov sen" 100% http://forum.jajjun.com/viewtopic.php?f=132&t=8634
"Československo - Prvá republika" Pozastavené! http://forum.jajjun.com/viewtopic.php?f=132&p=279010#p279010
"Španielsko - Ostrov izolácie" Prebieha! http://forum.jajjun.com/viewtopic.php?f=132&t=11698
"Veľká Británia - The Commonwealth" Už Čoskoro

godzilak
Četař
Četař

Příspěvek od godzilak » 14 srp 2019, 02:58

Ahoj lidi,

Na HOI3 mám nahráno několik tisíc hodin, ale už cca měsíc zkouším čtyřku. Nějak jsem myslím i tu hru pochopil a ve spoustě věcí je to lepší jak třetí díl (hlavně zásobování :D). Ale absolutně se mi nedaří jet podle nějakého historického scénáře.
Polsko ještě jde (pokud rychle zaberu gdansk, jinak tam anglie s francií jsou schoný naposílat 50 divizí a už se nikam nehnu), dánsko a Norsko se taky dají celkem v klidu, ale západ je prakticky nedobytný. Už jsem těch her hrál minimálně deset a pokaždý stejný, je úplně jedno kolik mám divizí a jak silných, ale projít nikam stejně nejde.
Jediný co se dá, tak dobít Lucembursko, pokud stihnu tu jednu jednotku zničit, než tam Francouz nažene 10 divizí. Než stihnu kdekoliv trochu postoupit tak je v Belgii i Holandsku na každým políčku 5-15 divizí (francie má cca 150 a Anglie okolo 100 v Evropě + Bel/Hol dohromady 40-50). Zkoušel jsem to všude možně, ale probojovat se přes to nedá a i když po dvou měsících a ztrátě 100K mužů a nespočet vybavení probojuju přes jedno políčko, je zase na dalším úplně to samý. Obejít mažinotku taky nejde, protože Francouz ihned přisune posily a má všude 10+ divizí. Nějakej "sek srpem" co šlo ve trojce o tom si tu člověk může nechat jen zdát...
Ted se mi teda povedlo Francii dobít, ale jen díky tomu že jsem jen držel hranici a 60 divizí jsem poslal přes Itala. Jenže to celé území připadne Itálii a to ho nechce vydat. Navíc těch cca 100 Britskejch divizí se usídlí v Belgii a Holandsku a ty jsou stejně nedobytný :D
Další věc je že Ital má v africe třeba jen 2-5 divizí a další tam nepošle, takže o ní během chvilky přijde ....
V trojce byla většina věcí ošetřena událostma (třeba vichistická Francie, nebo vyslání africa corps, vyhlášení války polsku automaticky, atd... alespon v blackice to bylo dělaný hodně historicky), tady nic takovýho pořádně není a když už tak hodně omezeně. Bud teda něco dělám špatně, nebo je ta hra špatná, těžko říct kde je problém. Ale štve mě že nejsem schopnej nikam postoupit. Nejhorší na tom je že by mi nepomohlo ani kdybych měl víc divizí, protože když mají spojenci na každým políčku 10 jednotek, tak to prostě nejde promlátit, nehledě na to že ty bitvy trvají pak strašně dlouho.

Může mi někdo prozradit to kouzlo, jak to projít a dobýt ? :D

Gallienus
Rotný
Rotný

Příspěvek od Gallienus » 17 srp 2019, 11:56

godzilak píše:
14 srp 2019, 02:58
Ahoj lidi,

Na HOI3 mám nahráno několik tisíc hodin, ale už cca měsíc zkouším čtyřku. Nějak jsem myslím i tu hru pochopil a ve spoustě věcí je to lepší jak třetí díl (hlavně zásobování :D). Ale absolutně se mi nedaří jet podle nějakého historického scénáře.
Polsko ještě jde (pokud rychle zaberu gdansk, jinak tam anglie s francií jsou schoný naposílat 50 divizí a už se nikam nehnu), dánsko a Norsko se taky dají celkem v klidu, ale západ je prakticky nedobytný. Už jsem těch her hrál minimálně deset a pokaždý stejný, je úplně jedno kolik mám divizí a jak silných, ale projít nikam stejně nejde.
Jediný co se dá, tak dobít Lucembursko, pokud stihnu tu jednu jednotku zničit, než tam Francouz nažene 10 divizí. Než stihnu kdekoliv trochu postoupit tak je v Belgii i Holandsku na každým políčku 5-15 divizí (francie má cca 150 a Anglie okolo 100 v Evropě + Bel/Hol dohromady 40-50). Zkoušel jsem to všude možně, ale probojovat se přes to nedá a i když po dvou měsících a ztrátě 100K mužů a nespočet vybavení probojuju přes jedno políčko, je zase na dalším úplně to samý. Obejít mažinotku taky nejde, protože Francouz ihned přisune posily a má všude 10+ divizí. Nějakej "sek srpem" co šlo ve trojce o tom si tu člověk může nechat jen zdát...
Ted se mi teda povedlo Francii dobít, ale jen díky tomu že jsem jen držel hranici a 60 divizí jsem poslal přes Itala. Jenže to celé území připadne Itálii a to ho nechce vydat. Navíc těch cca 100 Britskejch divizí se usídlí v Belgii a Holandsku a ty jsou stejně nedobytný :D
Další věc je že Ital má v africe třeba jen 2-5 divizí a další tam nepošle, takže o ní během chvilky přijde ....
V trojce byla většina věcí ošetřena událostma (třeba vichistická Francie, nebo vyslání africa corps, vyhlášení války polsku automaticky, atd... alespon v blackice to bylo dělaný hodně historicky), tady nic takovýho pořádně není a když už tak hodně omezeně. Bud teda něco dělám špatně, nebo je ta hra špatná, těžko říct kde je problém. Ale štve mě že nejsem schopnej nikam postoupit. Nejhorší na tom je že by mi nepomohlo ani kdybych měl víc divizí, protože když mají spojenci na každým políčku 10 jednotek, tak to prostě nejde promlátit, nehledě na to že ty bitvy trvají pak strašně dlouho.

Může mi někdo prozradit to kouzlo, jak to projít a dobýt ? :D
Škoda, že Ti jde o území, když jsem to hrál, většinou jsem si dělal z Francie spojence (Vichy) :wink:
Vyvolej převrat ve Francii, nejlépe Alsasko nebo Lotrinsko, Vichy tě pak přes ty pevnosti pustí, cesta na Paříž je volná, zároveň připrav převrat v Anglii (s časovou rezervou) a do 12 měsíců máš oba státy na kolenou. Jistě, celé je nebudeš okupovat, ale prakticky jsi vyhrál. Není to příliš elegantní, ale účelné a málokdy jsem měl větší ztráty než 120-150 tisíc mužů, mé rady však ber s rezervou, nehrál jsem to již dlouho...

godzilak
Četař
Četař

Příspěvek od godzilak » 18 srp 2019, 01:02

No nakonec jsem to vyřešil změnou obtížnosti. Dal jsem si hru na "normál" s posílením pro rusáky. Ta penalizace na výrobní efektivitu je ze začátku neskutečná brda, s tím se historická hra hraje strašně špatně. V předchozí hře jsem udělal nějaký chyby, tak jedu znova, ale z větší části se to na standartní obtížnost chová historicky. I když stejně nechápu, proč když chci historickou hru nejsou jednotlivý události řešený přímo hrou, jako to bylo v trojce :roll:

Já chci ve Francii "Vichy" , na Anglii nikdy neútočím. Cílem je se dostat do obraný války, cca stav 1942-1943, to mi pak baví ze všeho nejvíc. Boj na víc frontách, převaha nepřítele nedostatek zásob a surovin, to je to co mi na tý hře baví nejvíc.

Akorát teda ta demence UI v některých situacích to je něco :D V minulý hře Ital zaútočil na Řecko a během snad měsíce tam spojenci měli okolo 150 divizí ze všech koutů světa :lola: Ital pravidelně ztratí ve Francii okolo 500.000 vojáků a nebrání Afriku, ani v poslední verzi to není opraveno, nechápu ...

Odpovědět

Zpět na „Hearts of Iron 4“