Otazky a odpovede

Zde máte možnost diskutovat o Hearts of Iron 4 v Single Playeru. Pokud hledáte informace k módům, multiplayeru či si chcete přečíst některý z reportů pokračujte do vnořených subfór.

Moderátoři: Vals, gameart

Odpovědět
Josif
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Re: Otazky a odpovede

Příspěvek od Josif » 01 úno 2018, 04:54

apa píše:

Kolik praporů tanků máš tedy v 1. divizi?A kolik počtů dalších motorizovaných praporů v té samé divizy?
Moto/mech pěchota se k tankům přidává k posílení organizace. Npř. já používám ( právě teď za Británii ) 3 tanky a 3 mot. pěchoty ale není problém použít třeba 4 tanky a 3 nebo 4 moto pěchoty. Ono taky záleží za koho hraješ a kolik máš továren..
Tento podpis byl smazán, protože porušoval pravidla tohoto fóra. Neprodleně nahlaste autora tohoto podpisu administrátorovi.

Hal
Desátník
Desátník

Příspěvek od Hal » 01 úno 2018, 14:52

Ja vetsinou pouzivam 3 x Tank, 2 x SPG a 4 x Moto. Ale to jen pokud mam dostatecnou produkci. Kdyz nenam dostatek surovin tak klidne 5 x Tank, 5 x Moto.

apa
Desátník
Desátník

Příspěvek od apa » 01 úno 2018, 23:50

Dobře díky za rady a to tam nedáváš opravárenskou četu?Já jsem čekal,že na jednu tankovou divizi by měla být,alespon na Ruských cestách.Já jí tam raději přidám.

https://ibb.co/cbhkJm

Ohledně letadel co je v popisu směrem od shora ?

palubní stíhačky
střemhlavý bombardér
torpédové bombardéry

nebo co je to :palubní CAS,CV námořní

Letadla musím před tím mít ve skladu?Že jo.

Josif
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Josif » 02 úno 2018, 08:27

Opravárenskou četu určitě používej stejně tak bys mohl použít tu logistiku ( ? ) na snížení potřeby zásobování. ( nestojí to skoro nic a ušetří ti to hodně vybavéní. )

Jak jsem psal na letadlovou loď se ti automaticky přesunou palubní letadla ze skladu ( pak můžeš měnit jejich poměr na l. lodi. )
Palubní stíhačky = stíhačky používané z letadlové lodi, používají se k letecké nadvládě.
Střemhlavý bombardér = CAS ( close air support ) používá se na letadlových lodích k bojové podpoře pozemních jednotek.
CV ( carrier ) námořní bombardér = používá se na letadlové lodi. Pomáhá při námořním boji.

Důležité je že když vyzkoumáš nový typ letadla (třeba stíhačky ) je potřeba vyzkoumat i jeho palubní verzi.
Tento podpis byl smazán, protože porušoval pravidla tohoto fóra. Neprodleně nahlaste autora tohoto podpisu administrátorovi.

Ichtill
Vojín
Vojín

Příspěvek od Ichtill » 06 úno 2018, 01:37

Neví někdo proč se mi nezobrazuje infantry equipment (je tam prázdné pole) neví někdo kde najít soubor kvůli kterému to nefunguje?

apa
Desátník
Desátník

Příspěvek od apa » 07 úno 2018, 23:53

https://hoi4.paradoxwikis.com/Historical_divisions

Nevím,jak na co kliknout aby se sem vložil rovnou obrázek(docela bych to potřeboval )...nicméně tady je přímo složení těch skutečných divizí a to je teda něco.

Josif
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Josif » 21 bře 2018, 21:35

Hoši hrál sem za Británii a ke konci roku 1940 kapitulovalo Německo i Itálie. Došlo k míru kde jsem si přivlastnil část severního německa ( a dalšího území ve středomoří ) Německo a Itálii jsem změnil v demokracii. No ale jelikož mám war participation 70% tak většinu bodů dostane Jugoslávie která nakonec získá většinu Itálie + maďarsko.. Je tedy nějaký způsob který by zabránil obsazení většiny Itálie ?? ( v rozumné míře ) A nebo je jediná možnost zapnout hru za Jugoslávii a vrátit Itálii většinu území ??
Naposledy upravil(a) Josif dne 23 bře 2018, 11:35, celkem upraveno 1 x.

Hal
Desátník
Desátník

Příspěvek od Hal » 22 bře 2018, 12:55

jedine s pouzitim modu Player-Led Peace Conferences. Tohle by proste Paradox mel opravit.

Bostončan
Četař
Četař

Příspěvek od Bostončan » 23 bře 2018, 21:17

Nesúhlas Hal. Veď predsa za to čo si vo vojne dokázal resp. nedokázal dostaneš príslušný počet bodov a teda adekvatnu moc na mierovej konferencii. Mne to pride ako slušné fair play. Na druhu stranu ale súhlas, chce to úpravu. Keď mam drvivu silu, nemôže mi predsa spojenec diktovať po mojom ťahu, aj keď su to len kozmetické zmeny. A to pre nejake obmedzenie minutych bodov jednom kole rokovaní.

Za mňa zrušiť bodove obmedzenie jedného koka rokovaní a miesto toho pridať možnosť pre vodcu konferencie súhlasiť resp. nesuhlásiť s krokmi ostatných. Samozrejme za ďalšie body.
Obrázek

Odkazy na moje výtvory:
Návod pre začiatočníkov v Hearts of Iron IV
Denníky z Hearts of Iron IV:
"Nemecká Ríša - Jediná na svete" 01.03.1936-24.12.1945 100% dohrané
"Francúzsko - Hranica slobody" 01.03.1936-07.03.1942 100% dohrané

Josif
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Josif » 23 bře 2018, 22:58

Problém je že já jako stát s war score přes 70% dám většinu svých bodů... Jugoslávii.. která v podstatě nic neudělala a i přes to zabrala 90 % Itálie. Ale to nevadí protože jsem to území vrátil Itálii. :) (Stejně nakonec přepadli demokratické bulharsko takže si hranice rozšířili tak jako tak.) Popravdě sem hodně zvědavej co všechno si bude nárokovat Polsko a ČSR v bývalým SSSR. Jen aby to nedopadlo tak že většina Ruska spadne pod polský diktát. :roll: I když si Poláci nějaké to území na východě přece jen zaslouží. Na začátku invaze do Ruska měli Poláci jen kolem 10 divizí a i přesto dokázali pobít přes 150000 Rusů.

Cracky
Desátník
Desátník

Příspěvek od Cracky » 24 bře 2018, 12:21

1) Pri tvorbe divizí. Jak je nahoře psané "combat" a já rozdělím divize na ¨

COMBAT
Infatry l Infatry l Motorized

ATgun l ATgun l Aircraft

Mám to chápat tak, že v první "řadě" budou nalevo a uprostřed 2 pěchotní divize a na pravém křídle motorizovaná pěchota ? a za nimi vzadu AT děla ?

2) Potom, je lepší dávat Artillery l ATgun l Aircraft jako Support nebo jako divize ?

3) Oplatí se takto pěchota kombinovat se speciálními jednotkami npř. s Horskými?

4) Jaké děláte MP jednotky proti partyzánum ? Dočetl jsem se, že nejlepsi je 2 divize Kavalérie + MP support....

5) jak děláte tankové divize ? npř. děláte Light tanky s mechanizovanou a pak zvlášt Medium / Heavy spolu ? Vyplatí se k ním dělat Tank Destroyery atd. ? :D
Osobně jsem strašně zamilovaný do Jadgtigeru / panteru apod. věcí, ale nejsem si kolikrát jistý jestli to k něčemu ve hře je

Josif
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Josif » 24 bře 2018, 13:50

1. Je úplně jedno v jaké řadě máš pěchotu, tanky atd. Nemá to žádný efekt.
2. Jako support ti to nezpomaluje ostatní jednotky ( tanky, moto.. ) Když máš na to dostatečně silnej průmysl tak můžeš klidně dát 1-2 artillery/AT + support artillery.
3. Horalové mají výhody v kopcích a horách a pokud k nim přidáš jinou jednotku tak jejich výhoda procentuálně klesne. Stačí si to spočítat a uvidíš jestli se ti to vyplatí. Nejsou horalové special forces ?? Pokud ano tak můžeš mít jen omezený počet speciálních jednotek..
4.Jo přeně tak.. a ještě.. nemusíš je trénovat naplno stačí na 20%. ( stejně je nejspíš do boje nepošleš )
5. light + moto + SPA. Medium + moto/mech + SPA. Pokud na to mam čas a zdroje tak z light tank divizí udělám medium páč light mají málo armor. TD má mnohem menší procentuální nárůst HA oproti normálním tankům ( které mají celkově lepší atributy ) než SPA nárůst LA. TD by mohl najít uplatnění v MP ale v SP je to zbytečnost.
Naposledy upravil(a) Josif dne 24 bře 2018, 18:06, celkem upraveno 1 x.

Bostončan
Četař
Četař

Příspěvek od Bostončan » 24 bře 2018, 16:32

Len by som ešte dodal k obrnenym divízian, že nie je správna tip top šablóna. Záleží to od toho čo skumas a máš k dispozícií vo výrobe. Nemá zmysel mať ťažké stredne aj ľahké tanky. Podstatné je aj to kde a proti komu bojuješ. Proti kvalitnej armáde treba vsadiť na "tvrdosť" a silu. Proti kvantite zase radšej uplatni rýchlosť a pohyblivosť. A typy jednotlivých tankov? Za nemcov som využíval lahke tanky a tým myslím všetky štyri typy. Pechota nedostala potrebnu modernizáciu, zato panzer divizie boli nezastaviteľné a k tomu rýchle a doslova som búral línie nepriateľom. Takže začať v roku 1936, naplánovať strategiu postupu a tomu prispôsobiť výskum a vyrobu. Najlahsia a najefektívnejšia cesta k víťazným bojom.
Obrázek

Odkazy na moje výtvory:

Cracky
Desátník
Desátník

Příspěvek od Cracky » 27 bře 2018, 13:31

Dneska jsem hral Ironman za Fasist Francii v Ose. Chtel jsem se vylodit v Anglii, mel jsem kolem ostrovu namorni prevahu, vzdusnou prevahu, ale Britové nevim jak, ale vzdy kdyz mi vyjela armáda z pristavu tak ji potopili jeste v La Manchi. Utopil jsem asi tak cca 40 divizi za 3 roky v La Manchi s namořní a vzdušnou nadvladou :D + se jim podařilo se vylodit v Normandii... jako nějak to AI nechápu

Josif
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Josif » 27 bře 2018, 14:50

:shock: Tak to čumím. :o Já měl vždy za to že v Hoi 4 si mohl poslat do Británie tuny divizí bez toho aby jsi se strachoval že o nějakou příjdeš. :) Právě hraju za N. Německo a začal sem používat námořnictvo a je to docela sranda. :) První ( a poslední ) námořní bitvu s Británií jsem vyhrál a zmrzačil jsem francouzkou flotilu.
Obrázek
BTW to AI taky nechápu.. britové utíkali z ostrova a pokusili se vyplout do Řecka a nechali tak Británii téměř bez obrany. :lol: A čím ti to vůbec potopili ?? Lodí, letadlem ??

Cracky
Desátník
Desátník

Příspěvek od Cracky » 27 bře 2018, 16:05

Lodě, proste suverénně měli křižník před přístavem a čekali až vypluju a moje loďstvo nic :D

Josif
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Josif » 27 bře 2018, 16:12

Fikaně oni. :) A jak to dopadlo ?? Obsadil si je nakonec ??

Cracky
Desátník
Desátník

Příspěvek od Cracky » 27 bře 2018, 16:49

Šel jsem pomoct Adolfovi do Ruska a pak mi crashla hra :D

Bostončan
Četař
Četař

Příspěvek od Bostončan » 28 bře 2018, 11:46

Mal si v oblasti torpedoborce? Mohlo tam ui mať ponorky a v tom prípade netreba ani namornú prevahu. Moje ponorky ale nikdy neboli až tak efektne..
Obrázek

Odkazy na moje výtvory:

Cracky
Desátník
Desátník

Příspěvek od Cracky » 28 bře 2018, 12:19

jj, ponorky, bitevné lodě a křižníky. Každopádně jsem doteď žil v domnění, že ponorky fungují jako lodě, protože se mi běžně stalo, že ponorky prohráli / vyhráli bitvu s letectvem :D

Odpovědět

Zpět na „Hearts of Iron 4“