Hearts of Iron IV - první info

Zde máte možnost diskutovat o Hearts of Iron 4 v Single Playeru. Pokud hledáte informace k módům, multiplayeru či si chcete přečíst některý z reportů pokračujte do vnořených subfór.

Moderátoři: Vals, gameart

Odpovědět
Michgod
Poloslepý troll
Poloslepý troll

Re: Hearts of Iron IV - první info

Příspěvek od Michgod » 11 čer 2016, 10:37

Oyeblikk píše:Moje postrehy a hlavné nedostatky:

Ako hra to nieje zlé akurát sa nemôže porovnávať tak úplne s predošlými dielmi. Treba to brať ako niečo nové a prispôsobiť sa. Čo mne zatiaľ najviac vadí je identický tech. strom pre všetky národy. Je jedno či hráte za nemecko alebo za etiópiu či tibet. Hra tu naberá na svojej morbídnej nelogickosti, pretože ak hráte za taký tibet, nielenže máte rovnaký tech. strom ako nemecko, vy dokonca úplne v pohode dokážete s nemcami držať krok pri výskume. Rozdiel je iba v počte výskumných slotov ale ak začnete skúmať v roku 1936 tanky a nemecko ich začne skúmať tiež, tak napr. v roku 1941 máte tanky také isté. Čo je historický nezmyslel a vymyká sa to absolutne aj nejakým medziam o alternatívnej histórii. Čo vďaka tomu pôsobí tiež smiešne je fakt, že hlavné národy 2sv. vojny síce majú každý zvlášť vlastné historické mená a obrázky napr tankov, ale to je tak všetko. Parametre sú úplne identické. A tak všetky ťažké tanky z roku 1941 majú také isté parametre ako nemecký ťažký tank 1941 čo je asi tiger myslím. Len obrázok poteší.
Ďalšia vec čo mne osobne dosť vadí je odstránenie názvov jednotlivých provincií. K historickej hre to proste patrí a celkovo to umocňuje dojem a atmosféru, žiaľ, nie v HOI4 :(.
Ešte musím spomenúť až príliš zjednodušený obchod so surovinami, tiež fakt, že ak danú surovinu nemáte, vaša výroba pokračuje ďalej, len sa spomalí čo je čudné. Keď raz mám 0 železa tak snáď ani tank navyše !! :-)
Potom ešte spomeniem také drobnosti ako chýbajúca tabuľka o skončenej bitke a štatisticky a tajne riadená vzdušná vojna.

Napriek tomu všetkému ma ale hra zaujala a teším sa na prípadné módy,patche atď. Osobne sa mi veľmi páči systém národných focusov ako aj možnosť alternatívnej histórie, aj keď skôr som fanúšik keď to všetko ide viac menej tak ako v skutočnosti. Ale možnosť, že za francúzko utvrdím a udržím malú dohodu a podobné zaujímavosti sú fajn. Prípadné ďalšie postrehy doplním ďalším hraním.
moje oblibene kdyz nekde nevydim logiku jeste nutne neznamena ze tam logika neni... proc by se v alternativni historii nemohl obevit v tibetu nejaky nadany vedec co v mladi procestoval svet a treba v britanii se zustastnil vyvoje tanku a pak po navratu do tibetu zkonstruoval pro tibetany tank? to ze tank z roku 36 je pro vsechny stejny je stejne jako kdyz treba v civilizaci mas pro vsechny stejne valecniky... akorat tu mas moznost ty tanky odlisit ruznymi variantami a pak kdyz rusove nemci a treba britove vynaleznou tezky tank tak diky variantam muzes mit tri odlysne tanky... nehlede na to ze by potom ani nemelo smysl hrat za nejaky mensi narod...

me ten obchod vyhovuje... v predeslych dilech sem to stejne nechaval automaticky tu akorat mas misto meny penize menu vyrobni prostredky... ale vyrabet tanky bez zeleza je opravdu zvlastni me by se vic libillo kdyby se vyroba zastavila... a pak uz jen izolovat britske ostrovy a nechat vyhladovet :D

tovlasek
Podpraporčík
Podpraporčík

Příspěvek od tovlasek » 11 čer 2016, 15:42

Tak jsem byl zase pobaven (ne)schopností Italské armády. Když se Itálie přidala do války ke konci roku 1939, když Německo už pomalu začalo obsazovat Francii, tak se na Italském pobřeží vylodila Velká Británie. Ta začala dobývat prakticky celé Italské pobřeží až se dokonce dostala k Římu a úspěšně ho dobila. Kdyby si tenkrát Němci nepospíšili s útokem na Paříž a anexí Francie, tak by Itálie prakticky na začátku války kapitulovala. Na druhou stranu mohu ohlásit úspěch, protože jsem teď poprvé viděl, že Japonsko úspěšně anektovalo celou Čínu! :clapping:
"La mort n'est rien, mais vivre vaincu et sans gloire, c'est mourir tous les jours"-Napoleon Bonaparte.

restore
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od restore » 11 čer 2016, 23:49

Tak som dokoncil prvu za Polsko, 5 az 10 pevnosti po celej dlzke hranice, priemerne 3 divizie na provinciu a neprejdu. Trochu som ale nedomyslel moznost, ze by skutocne zatiahli aj Slovensko do vojny hned odzaciatku... ale aj to som udrzal. Jediny problem vznikol vo vychodnom prusku, ktore kavaleria skoro cele obsadila, ked tu zrazu 20 divizii pribudlo v Konigsbergu a bol som v <>
Je povzbudive, ze frantici sa snazili posielat pomoc, aspon 6 divizii prislo nez som to vzdal. Nespominam si, ze by sa AI nieco take podarilo kedy v trojke.

Chce to druhy pokus, tentokrat ale trochu optimalizujem liniu u slovakov a skusim obstavat aj prusko pricom ho nebudem obsadzovat. Uvidime, ci sa to stiha.
The End Justifies The Means

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 12 čer 2016, 08:39

Ohledně toho výzkumu u malých států je to tak myšleno úmyslně - vědecky (krom superzbraní, apod.) byly v té době i malé státy schopné celkem držet krok nebo i předběhnout velké státy (viz např. Švédsko a jejich boforsy). Je do toho abstrahováno i to, že nové technologie se šíří skrze licenční výrobu, apod.

Skutečným omezením malých států ve hře i ve skutečnosti je průmyslová kapacita. Tj. i kdyby si Tibet koupil licenci na výrobu Tigerů, tak tam možná dají do kupy jeden za rok...

Oyeblikk
Desátník
Desátník

Příspěvek od Oyeblikk » 12 čer 2016, 11:04

Michgod píše:moje oblibene kdyz nekde nevydim logiku jeste nutne neznamena ze tam logika neni... proc by se v alternativni historii nemohl obevit v tibetu nejaky nadany vedec co v mladi procestoval svet a treba v britanii se zustastnil vyvoje tanku a pak po navratu do tibetu zkonstruoval pro tibetany tank? to ze tank z roku 36 je pro vsechny stejny je stejne jako kdyz treba v civilizaci mas pro vsechny stejne valecniky... akorat tu mas moznost ty tanky odlisit ruznymi variantami a pak kdyz rusove nemci a treba britove vynaleznou tezky tank tak diky variantam muzes mit tri odlysne tanky... nehlede na to ze by potom ani nemelo smysl hrat za nejaky mensi narod...

me ten obchod vyhovuje... v predeslych dilech sem to stejne nechaval automaticky tu akorat mas misto meny penize menu vyrobni prostredky... ale vyrabet tanky bez zeleza je opravdu zvlastni me by se vic libillo kdyby se vyroba zastavila... a pak uz jen izolovat britske ostrovy a nechat vyhladovet
Ale tak aj keď uznám tvoj príklad talentovaného vedca :-) tak jeden vedec predsa tank nevyvíja. Naopak, je okolo neho celý team, celá mašinéria moderného štátu. Tech . vývoj je zložitá vec naviazaná na priemysel,úradnícky aparát a všetko ostatné čo v krajinách ako Tibet v 1936 absolutne neexistuje. Odporúčam film 7 rokov v tibete, iste, nieje to náučná knižka ale atmosféru ako to tam vypadá to vykreslí a možno to kdečo napovie. Nereálne bolo už v predošlých dieloch, že mali takéto krajiny možnosť skúmať a vyrábať tanky, lietadlá a podobne, ale Ok bolo to hrou aspoň ako tak postihnuté ale tu v HOI4 sa vedia zaostalé štáty celkom rýchlo dostať na úroveň nemecka vo výskume – nemyslím celkovo ale pokiaľ sa sústredia na nejaký smer tak určite. Zároveň ti ďakujem za upozornenie na varianty, vôbec som nevedel že tam niečo také je, nevšimol som si to. Žiaľ ako som hneď zistil, varianty k tankom síce sú ale opäť identické pre všetky štáty. :-(

K tomu obchodu musím ešte pridať ďalší problém – možnosť kúpiť minimálne vždy až 8 jednotiek suroviny. Stáva sa potom , že potrebujem napríklad jednu oceľ avšak ak ju chcem kúpiť, musím obetovať celú civ.factory a kúpiť 8 kusov :/ Je tu možnosť že som si niečo nevšimol a dá sa to aj inak ale zatiaľ som neprišiel nato že ako. Divné je tiež, že aj keď teda kupujete takúto nadprodukciu suroviny, nikde sa vám zbytok neukladá a stráca sa. Nedá sa preto napr. za nemecko zásobiť surovinami pred vojnou ako sa to robilo v predošlých hrách.

Hra ma ale zatiaľ inak prekvapivo baví. Doteraz som výhradne hrával HOI2-arsenal of democracy pretože HOI3 mi absolútne nesadlo. Iste potrebuje vyladiť ale to každá nová hra od paradoxu. Zatiaľ všetky hry čo som mal tak Taliansko je na obtiaž(čiže 100% historická presnosť sa tu drží), vylodenia sú až príliš časté, Rím obsadený v každej hre hneď na začiatku vojny. Rus sa mi zatial javí ako príliš silný. V pohode dokáže odolávať a držať fronty súčasne s nemeckom,japonskom,iránom,irakom,tureckom. Tiež som zistil v jednej hre že británia veselo aktuálne skúma focus opevnenie gibraltaru ktorý pred rokom zabral Franco. Taktiež tu už asi nieje možnosť nevytvárať slovenský štát a dať ho maďarsku. Teda za nemecko som ešte nehral ale nemajú taký focus nikde a čo som hral za maďarsko som dostal len historicky podkarpatskú rus a južné slovensko. Našťastie počítam že tieto malé nedostatky poriešia patche a potom to bude, aspoň pre mňa v podstate veľmi zaujímavá hra. Ďalšie postrehy pridám časom, v podstate vždy keď hru zapnem, naučím sa niečo nové :-)

tarava
Major
Major

Příspěvek od tarava » 12 čer 2016, 14:19

1) Pokud se malý stát zaměří jen na nějákou větev výzkumu, tak nechápu, proč by nemohl být světovou špičkou v daném výzkumu. Podle tvé teorie musí být všechny státy oproti velkým zaostalé. Když se ale kouknu z okna, tak mi to nepřijde, že by to tak fungovalo.

2) Pokud potřebuješ 1 surovinu, tak to prostě přeží bez ní a jsi tele, pokud ji dovážíš. Když si na daný produkt najedeš myší, tak ti to ukáže, že nedostate ksurovin ti snižuje rychlost výroby dané věci asi tak o 1,6%, což téměř nepoznáš.

3) Gibraltar: Asi takhle, když si nastavíš, aby AI zkoumala focusy historicky a tedy nereagovala na okolnosti, tak nenadávej na hru ale na své nastavení. :roll:

4) Slovensko Maďarsku: Německo tam daný focus má a jmenuje se Fate of Czechoslovakia(cca). Pak ti za Německo naběhne event, kde se rozhodneš, jestli to dopadne historicky nebo Německo zebere celý zbytek ČSR nebo nechá celé Slovensko Maďarům.
Že se ve tvých hrách nestala 2. ani 3. varianta je opět tvým nastavením hry, kde se AI prostě v eventech a focusech drží historie.

No a těžko si to mohl ze hry za Maďary poznat, když o osudu ČSR rozhodovala Třetí říše a né Maďarsko.
Kvilam: kníže Randolf "Zweihänder" Seufer
Anglie 960: Harald II. Norský řečený Šedoplášť
Wylamské války: císař Palladius I. Kýnigos, vévoda Theodoros I. Kýnigos(abdikoval)
Hetharia 4 - Dva králové: kníže Vesmen I. Corvus, pán Brány
Hetharia 3 - Založení Kalwenu: kníže Vesmen I. Corvus, pán Brány
Hetharia 1 - Příchod temnoty: Lid města Kary - kapitán Hagen
Blackfyreovo povstání: ser Aegor 'Bittersteel' Rivers
Husitské války: Sirotčí svaz - hejtman Michal Jiskra ze Sušice
Byzanc 1214: Serenissima Repubblica di San Marco - dóže Tarava II. di Orseolo
Německo 1866: Rýnský spolek

Oyeblikk
Desátník
Desátník

Příspěvek od Oyeblikk » 12 čer 2016, 15:53

tarava píše: 1) Pokud se malý stát zaměří jen na nějákou větev výzkumu, tak nechápu, proč by nemohl být světovou špičkou v daném výzkumu. Podle tvé teorie musí být všechny státy oproti velkým zaostalé. Když se ale kouknu z okna, tak mi to nepřijde, že by to tak fungovalo.
Prosím ťa nezavádzaj. Je mi ľúto že máš problém s četbou s porozumením – nikde som nepísal o malých štátoch ale o zaostalých štátoch ako tibet, etiópia, pridať môžem aj nepál a bhután a iné :-) ktoré v danom období nemali najmenšiu šancu skúmať tanky, lietadlá a koniec koncov takmer vôbec nič. Čiže aj keď zoberiem do úvahy tvojho fantasy talentovaného vedca z anglicka (stále sa smejem) akože sa vráti do tibetu, sadne si na lúku vedľa stáda jakov a na kolene si vystrúha tank z dreva ? Buď si ešte dieťa alebo máš poriadne skreslenú predstavu o tom ako veci fungujú ked to nevieš pochopiť. Osobne chápem že v rámci hratelnosti to tam nejako musia dať ale tie postihy by mali byť oveľa silnejšie. To čo tu ty obhajuješ mohlo platiť pre EU, kde je stredovek a tech.rozdiel medzi štátmi je viac dohantelný a nie v hre ako HOI kde sme v dobe kde je jedna krajina moderný štát 20 storočia a iná v podstate stále v stredoveku.
tarava píše:2) Pokud potřebuješ 1 surovinu, tak to prostě přeží bez ní a jsi tele, pokud ji dovážíš. Když si na daný produkt najedeš myší, tak ti to ukáže, že nedostate ksurovin ti snižuje rychlost výroby dané věci asi tak o 1,6%, což téměř nepoznáš.
Prečo ako by štát ktorému chýba xy surovín nemohol kúpiť xy surovín ? Zase posun od logiky. Miesto toho máme na výber buď vyrábať s postihom z nedostatku surovín alebo vyrábať bez postihu s nadbytkom surovín ktoré sa rovno vymazávaju a neukladajú. Ale tá najoptimálnejšia možnosť zdravého rozumu kúpiť tolko koľko potrebujeme proste chýba. No ak to tebe príde Ok tak asi si sám teliatko ktorým si ma nazval :-) Príde mi to že práve kvôli ľuďom ako ty znižujú nároky zložitejších hier na mainstream. Ktovie, v HOI5 možno bude rovnaký manpower pre všetky štáty a potom mi nezabudni napísat že to nadaný a talentovaný vedec vymyslel taký celosvetový vírus a proste je to tak a všetko ok :-)
tarava píše:3) Gibraltar: Asi takhle, když si nastavíš, aby AI zkoumala focusy historicky a tedy nereagovala na okolnosti, tak nenadávej na hru ale na své nastavení.
to sa robíš alebo naozaj? :-) To že sa nastaví historický chod hry predsa ešte neznamená že má AI robit nezmysly a budovat územie ktoré mu bolo zabraté a skúmat nepoužitelné focusy. Je to očividná chyba hry ktorá bude v budúcne napravená patchom a ja som nanu tu na fóre poukázal ako na jeden z nedostatkov ktorý som si všimol. :roll:

tarava
Major
Major

Příspěvek od tarava » 12 čer 2016, 16:18

Oyeblikk píše:Čiže aj keď zoberiem do úvahy tvojho fantasy talentovaného vedca z anglicka (stále sa smejem) akože sa vráti do tibetu, sadne si na lúku vedľa stáda jakov a na kolene si vystrúha tank z dreva ? Buď si ešte dieťa alebo máš poriadne skreslenú predstavu o tom ako veci fungujú ked to nevieš pochopiť.
Co to meleš? Ty mi budeš vyčítat neporozumění textu a sám ani nedokážeš přiřadit příspěvek ke správnému uživateli? :lola:
Oyeblikk píše:to sa robíš alebo naozaj? :-) To že sa nastaví historický chod hry predsa ešte neznamená že má AI robit nezmysly a budovat územie ktoré mu bolo zabraté a skúmat nepoužitelné focusy. Je to očividná chyba hry ktorá bude v budúcne napravená patchom a ja som nanu tu na fóre poukázal ako na jeden z nedostatkov ktorý som si všimol. :roll:
To, že si nastavíš historických chod hry, znamená úplně přesně to, co je tam napsáno a je jen na tobě, jestli to zapneš:
AI Countries will pick National Focuses in a HISTORICAL ORDER.

Dej si to bez toho a AI se bude snažit adaptovat chodu hry :roll: :roll: :roll:

Oyeblikk píše: Prečo ako by štát ktorému chýba xy surovín nemohol kúpiť xy surovín ? Zase posun od logiky. Miesto toho máme na výber buď vyrábať s postihom z nedostatku surovín alebo vyrábať bez postihu s nadbytkom surovín ktoré sa rovno vymazávaju a neukladajú. Ale tá najoptimálnejšia možnosť zdravého rozumu kúpiť tolko koľko potrebujeme proste chýba. No ak to tebe príde Ok tak asi si sám teliatko ktorým si ma nazval :-) Príde mi to že práve kvôli ľuďom ako ty znižujú nároky zložitejších hier na mainstream.
Teletem jsem tě nenazval. Nazval jsem teletem člověka, který obětuje celou jednu civilní továrnu, aby dovážel 1 kus železa, který mu dává naprosto zanedbatelný postih na výrobu, což by bylo naprosto proti logice. To se přece člověku, který tady tolik básní o logice a lpí na ní, nemůže stát. ;)

PS: Kvůli lidem jako jsem já se dělají jednodušší hry? Tak to potom jo. Až budeš mít nahráno v hardcore hrách tolik co já, tak se s tebou budu možná dále bavit. Sbohem
Kvilam: kníže Randolf "Zweihänder" Seufer
Anglie 960: Harald II. Norský řečený Šedoplášť
Wylamské války: císař Palladius I. Kýnigos, vévoda Theodoros I. Kýnigos(abdikoval)
Hetharia 4 - Dva králové: kníže Vesmen I. Corvus, pán Brány
Hetharia 3 - Založení Kalwenu: kníže Vesmen I. Corvus, pán Brány
Hetharia 1 - Příchod temnoty: Lid města Kary - kapitán Hagen
Blackfyreovo povstání: ser Aegor 'Bittersteel' Rivers
Husitské války: Sirotčí svaz - hejtman Michal Jiskra ze Sušice
Byzanc 1214: Serenissima Repubblica di San Marco - dóže Tarava II. di Orseolo
Německo 1866: Rýnský spolek

Oyeblikk
Desátník
Desátník

Příspěvek od Oyeblikk » 13 čer 2016, 16:35

tarava píše:Co to meleš? Ty mi budeš vyčítat neporozumění textu a sám ani nedokážeš přiřadit příspěvek ke správnému uživateli?
Pravda, zamenil som si ťa, keďže si obsahovo rozvinul a nadviazal na jeho myšlienku. OK Priznávam si túto chybu nemám s tým problém avšak je to len detail a aj ty musíš priznať že to nič nemení natom podstatnom čo som ti napísal ohľadne zaostalých krajín a ich možností výskumu v HOI4. Vôbec si nato konštruktívne nereagoval a odignoroval to prostým výsmechom mojej zámeny. Dúfam že preto že sám vieš že v tom mám v podstate pravdu.
tarava píše:To, že si nastavíš historických chod hry, znamená úplně přesně to, co je tam napsáno a je jen na tobě, jestli to zapneš:
AI Countries will pick National Focuses in a HISTORICAL ORDER.

Dej si to bez toho a AI se bude snažit adaptovat chodu hry
A teraz vážne - buď máme rozdielne hry :D alebo tu je naozaj problém s čítaním. Jasne je tam k tomu čo si napísal predsa ešte vsuvka, WHERE APPLICABLE , ciže tam kde to je možné. Plus v ďalšej vete k tomu je že to bude historicky MORE CLOSELY čiže bližšie k histórii to áno ale rozhodne to neznamená že AI nebude zohľadňovať aktuálny stav vo svete čo sa tu snažíš tvrdiť. Uvidíš že to čo som písal bude predmetom najbliších patchov.
tarava píše:Teletem jsem tě nenazval. Nazval jsem teletem člověka, který obětuje celou jednu civilní továrnu, aby dovážel 1 kus železa, který mu dává naprosto zanedbatelný postih na výrobu, což by bylo naprosto proti logice. To se přece člověku, který tady tolik básní o logice a lpí na ní, nemůže stát.

PS: Kvůli lidem jako jsem já se dělají jednodušší hry? Tak to potom jo. Až budeš mít nahráno v hardcore hrách tolik co já, tak se s tebou budu možná dále bavit. Sbohem
A teľaťom si ma nazval, nieže by natom záležalo ale - brali ste v škole aristotelovu logiku ? :-) Aj keď na logiku škola v podstate nepomôže, buď ju máš alebo nie. Deti to učia asi takto - Veta A - všetci ľudia sú smrteľní/ Veta B - Aristoteles je človek/ a teda logická Veta C - Aristoteles je smrteľný. Aplikujem na našu situáciu Veta A - Kto kupuje 1steel za továreň je teľa/ Veta B Oyeblikk písal že kupuje jednu steel za 1továreň/ logická veta C - Oyeblikk je teľa :-) A inak neviem či si to uvedomuješ ale riešime 2 odlišné veci, ty riešiš to že sa to neoplatí kupovať 1surovinu za jednu továreň čo som ja nikdy nehovoril že sa to oplatí alebo že to je logické. Ja som poukazoval na fakt, že nieje iná možnosť, len dve nedokonalé - buď sa uspokojiť s nedostatkom suroviny alebo sa uspokojiť s extrémnym preplácaním suroviny ale tretia najlogickejšia a najrozumnejšia, kúpiť toľko čo potrebujem chýba.

A prepáč, možno si viac hardcore hráč ako ja, ktovie, ja som súdil z toho že ti asi vyhovuje hra s nereálnou technológiu pre zaostalé štáty len aby boli hratelné a to aj na úkor reálnosti. Inak ja uznávam potrebu alternatívnej histórie a upustenie od dokonalej reálnosti v rámci hratelnosti, v podstate to inak ani nejde, inak by sme nemuseli ani hrať, avšak musí to byť v rámci histórie ako tak reálne pokiaľ sa chceme baviť v medziach že hráme historickú hru. No a závarem, ja nemám problém sa stebou baviť aj naďalej, len som reagoval na teba keď si ty reagoval na mňa, ale OK, píšeš mi sbohom tak teda všetko dobré ti želám a nie len v hardcore hrách :pitka:

Michgod
Poloslepý troll
Poloslepý troll

Příspěvek od Michgod » 14 čer 2016, 14:51

Oyeblikk píše:
Ale tak aj keď uznám tvoj príklad talentovaného vedca :-) tak jeden vedec predsa tank nevyvíja. Naopak, je okolo neho celý team, celá mašinéria moderného štátu. Tech . vývoj je zložitá vec naviazaná na priemysel,úradnícky aparát a všetko ostatné čo v krajinách ako Tibet v 1936 absolutne neexistuje. Odporúčam film 7 rokov v tibete, iste, nieje to náučná knižka ale atmosféru ako to tam vypadá to vykreslí a možno to kdečo napovie. Nereálne bolo už v predošlých dieloch, že mali takéto krajiny možnosť skúmať a vyrábať tanky, lietadlá a podobne, ale Ok bolo to hrou aspoň ako tak postihnuté ale tu v HOI4 sa vedia zaostalé štáty celkom rýchlo dostať na úroveň nemecka vo výskume – nemyslím celkovo ale pokiaľ sa sústredia na nejaký smer tak určite. Zároveň ti ďakujem za upozornenie na varianty, vôbec som nevedel že tam niečo také je, nevšimol som si to. Žiaľ ako som hneď zistil, varianty k tankom síce sú ale opäť identické pre všetky štáty. :-(

K tomu obchodu musím ešte pridať ďalší problém – možnosť kúpiť minimálne vždy až 8 jednotiek suroviny. Stáva sa potom , že potrebujem napríklad jednu oceľ avšak ak ju chcem kúpiť, musím obetovať celú civ.factory a kúpiť 8 kusov :/ Je tu možnosť že som si niečo nevšimol a dá sa to aj inak ale zatiaľ som neprišiel nato že ako. Divné je tiež, že aj keď teda kupujete takúto nadprodukciu suroviny, nikde sa vám zbytok neukladá a stráca sa. Nedá sa preto napr. za nemecko zásobiť surovinami pred vojnou ako sa to robilo v predošlých hrách.

Hra ma ale zatiaľ inak prekvapivo baví. Doteraz som výhradne hrával HOI2-arsenal of democracy pretože HOI3 mi absolútne nesadlo. Iste potrebuje vyladiť ale to každá nová hra od paradoxu. Zatiaľ všetky hry čo som mal tak Taliansko je na obtiaž(čiže 100% historická presnosť sa tu drží), vylodenia sú až príliš časté, Rím obsadený v každej hre hneď na začiatku vojny. Rus sa mi zatial javí ako príliš silný. V pohode dokáže odolávať a držať fronty súčasne s nemeckom,japonskom,iránom,irakom,tureckom. Tiež som zistil v jednej hre že británia veselo aktuálne skúma focus opevnenie gibraltaru ktorý pred rokom zabral Franco. Taktiež tu už asi nieje možnosť nevytvárať slovenský štát a dať ho maďarsku. Teda za nemecko som ešte nehral ale nemajú taký focus nikde a čo som hral za maďarsko som dostal len historicky podkarpatskú rus a južné slovensko. Našťastie počítam že tieto malé nedostatky poriešia patche a potom to bude, aspoň pre mňa v podstate veľmi zaujímavá hra. Ďalšie postrehy pridám časom, v podstate vždy keď hru zapnem, naučím sa niečo nové :-)
1vsak to byl jenom priklad... treba tam byly tri kamaradi co od tebou deklarovane zaostale spolecnosti utekli za hranice pripjili se k britum zalozily rodiny nechali vystudovat svoje deti kteri zacli pracovat na tankove technologii a pak ve spravny cas je britska tajna sluzba vyslala jako agenty do tibetu aby pomohly tibet priclenit do britskeho imperia... a razem tech lidi v tom tibetu co vi neco o tancich je vic... jeste navic s tajnou zahranicni podporou :p ale i toto neber doslova proste se da vymyslet spoustu ruznych moznosti...

2varianty... ty varianty si musis ale udelat sam... kdyz si vemes priblizne si odpovidajici tanky tak pak prave pomoci tech parametru si udelas ty varianty... das vic brneni a mas britskou variantu... das vic do dela a mas ruskou variantu... das vic do rychlosti a mas nemeckou variantu... je dost nepravdepodobny ze by ai kopirovalo tvoje varianty... kdyz se na to podivas realne tak tam ani jine rozdily nejsou a jednotlive staty tu pridavali a tu ubiraly samozrejme ze by tech parametru mohlo byt vic... treba uhel pancire... velikost osadky... pocet del... ale to by uz pak bylo svou slozitosti pomalu na samostatnou hru tankoveho simulatoru... ta hra je strategicka a ne takticka...

3 obchod bych moc neresil v ramci zjednoduseni je mi to docela jedno na ty polovine tovarny mi ani moc nesejde podle me... a zasoby se holt rozhodly zrusit taky bych se nekdy rad predzasobil

4 ano ty z tech focusu jsem trosku confuzlej... ze zacatku sem i to libilo ale ted to povazuju za takovou zbytecnsot... nejlepsi jsou takovy ty jak uvadis vyzkum focusu ktery uz neni vubec aktulani... tak ci tak ano slovensko skutecne jde pripojit k madarsku ale nedela se to focusem ale eventem...

Michgod
Poloslepý troll
Poloslepý troll

Příspěvek od Michgod » 14 čer 2016, 15:21

Oyeblikk píše: Čiže aj keď zoberiem do úvahy tvojho fantasy talentovaného vedca z anglicka (stále sa smejem) akože sa vráti do tibetu, sadne si na lúku vedľa stáda jakov a na kolene si vystrúha tank z dreva ?
predpokladam ze kdyz to bude nejaky talentovany vedec tak bude vedet jak se zpracovavaji kovy a nebude chtit tank vyrabet ze dreva... zpracovat kovy snad nebude tak komplikovane kdyz uz to dokazali nasi predci pred nekolika tisici lety... a kte druhe casti ohledne ditete a nebo neznalosti jak veci funguji... tak znovu budu argumentovat tim ze kdyz to lidi zvladli pred nekolika tisici lety nechapu proc by to nezvladli pred sto lety... a ted se priznej do ktere kateogorie spadas ty? decko co ma dvacet a myslis si jak vsechno vi nejlip nebo jenom mas neznalosti jak veci funguji? :D
Oyeblikk píše: rečo ako by štát ktorému chýba xy surovín nemohol kúpiť xy surovín ? Zase posun od logiky. Miesto toho máme na výber buď vyrábať s postihom z nedostatku surovín alebo vyrábať bez postihu s nadbytkom surovín ktoré sa rovno vymazávaju a neukladajú. Ale tá najoptimálnejšia možnosť zdravého rozumu kúpiť tolko koľko potrebujeme proste chýba. No ak to tebe príde Ok tak asi si sám teliatko ktorým si ma nazval :-) Príde mi to že práve kvôli ľuďom ako ty znižujú nároky zložitejších hier na mainstream. Ktovie, v HOI5 možno bude rovnaký manpower pre všetky štáty a potom mi nezabudni napísat že to nadaný a talentovaný vedec vymyslel taký celosvetový vírus a proste je to tak a všetko ok
az budeme hrat hru co se bude zabivat mezinarodnim obchodem... trzni simulaci... ci treba jenom simulatorem skladu tak dejme tomu... tato hra je ale o nicem jinem... predevsim je to strategicka hra kde reseni detailu jako kolik housek denne si lidi muzou vyfasovat... nebo jake obleceni maji vojaci na fronte... pripadne jestli vojakum pridelime 2 cigarety nebo 10 cigaret... nebo to ze misto 8mi tun zeleza chci koupit jenom 1.56 tuny a hra mi nedovoluje koupit 1.56 tuny je zcela pro tuto hru nepodstatne... teziste a zabavnost ty hry lezi v necem jinem... (to jeste neznamena ze v nejakem dalsim dlc nebo modu se to nezmeni)....

me neprijde ze by snizovaly naroky kolikrat si resil 1 zelezo v predchzejicich dilech? ja rozhodne to resil vickrat v tomto dile protoze tu nedali moznost automatickeho obchodu... a nazaver ten tvuj manpower... ja jsem nekde srovnaval manpower kterej je vazanej ke kontretnim provincim s vedeckym vizkumem kterej s provinciema nesouvisi? ale kdyz uz o tom pises tak ja si dokazu predstavit nejaky mod kde vsechny staty nahodne rozmisti po mape sveta (treba jako v civilizaci a nikdo si nestezoval ze nemci nezacinaji v evrope) kademu prideli stejny pocet provincii a surovin a hraj si...

Oyeblikk
Desátník
Desátník

Příspěvek od Oyeblikk » 14 čer 2016, 20:10

Michgod píše:predpokladam ze kdyz to bude nejaky talentovany vedec tak bude vedet jak se zpracovavaji kovy a nebude chtit tank vyrabet ze dreva... zpracovat kovy snad nebude tak komplikovane kdyz uz to dokazali nasi predci pred nekolika tisici lety... a kte druhe casti ohledne ditete a nebo neznalosti jak veci funguji... tak znovu budu argumentovat tim ze kdyz to lidi zvladli pred nekolika tisici lety nechapu proc by to nezvladli pred sto lety... a ted se priznej do ktere kateogorie spadas ty? decko co ma dvacet a myslis si jak vsechno vi nejlip nebo jenom mas neznalosti jak veci funguji?
Ako s tým vystrúhaním z dreva som narážal nato že sa nedá začať budovať výroba tankov alebo lietadiel na zelenej lúke z ničoho. Proste je zapotreby moderný štát s pokročilou správou štátu, infraštruktúrou a všetkým čo to obnáša, nutné detaily ako vybudovanie zlievární a montážnych liniek, vzdelaním ľudí na dané kvalifikácie a iné nutnosti ktoré ani nespomínam, toto tým bolo myslené. A keby sa aj spoja všetky úplne nereálnosti sveta a vesmíru, tak to krajinám ako tibet trvá desaťročia a nie 2-3 roky ako v HOI4. A všimol som si, že porovnávaš s civilizáciou ale tu si treba uvedomiť že sa jedná o absolutne rozdielne hry. Civilizácia má s históriou spoločné asi toľko ako age of empires. Proste názvy panovníkov, jednotiek atď atď ale inak je to absolutne neporovnateľný titul s paradox hrami.
Michgod píše:az budeme hrat hru co se bude zabivat mezinarodnim obchodem... trzni simulaci... ci treba jenom simulatorem skladu tak dejme tomu... tato hra je ale o nicem jinem... predevsim je to strategicka hra kde reseni detailu jako kolik housek denne si lidi muzou vyfasovat... nebo jake obleceni maji vojaci na fronte... pripadne jestli vojakum pridelime 2 cigarety nebo 10 cigaret... nebo to ze misto 8mi tun zeleza chci koupit jenom 1.56 tuny a hra mi nedovoluje koupit 1.56 tuny je zcela pro tuto hru nepodstatne... teziste a zabavnost ty hry lezi v necem jinem... (to jeste neznamena ze v nejakem dalsim dlc nebo modu se to nezmeni)....
Čo sa obchodu týka, prosím ťa nezjednodušuj to. Určite nemám záujem o podrobný a puntičkársky systém obchodu a prídelu dobre že nie na gram. Proste tvrdím, že pokiaľ mám ja ako štát prostriedky na kúpu toho čo potrebujem, malo by to byť umožnené a to bez extrémeno preplácania v podobe že musím kúpiť o takmer 90% viac. V poslednej hre mi chýbal jeden oil a výroba bola spomalená až o 50% na dané tanky. Takže kvôli tomu 1oil som musel zase kúpiť 8oil z toho 7 šlo do stratena.
Michgod píše:2varianty... ty varianty si musis ale udelat sam... kdyz si vemes priblizne si odpovidajici tanky tak pak prave pomoci tech parametru si udelas ty varianty... das vic brneni a mas britskou variantu... das vic do dela a mas ruskou variantu... das vic do rychlosti a mas nemeckou variantu... je dost nepravdepodobny ze by ai kopirovalo tvoje varianty... kdyz se na to podivas realne tak tam ani jine rozdily nejsou a jednotlive staty tu pridavali a tu ubiraly samozrejme ze by tech parametru mohlo byt vic... treba uhel pancire... velikost osadky... pocet del... ale to by uz pak bylo svou slozitosti pomalu na samostatnou hru tankoveho simulatoru... ta hra je strategicka a ne takticka...
Chápem čo myslíš, mne to len proste vzhľadom nato že poznám parametre mnohých tankov vadí a mi to tak trošku kazí zážitok z hry. Čakal som že to tu v HOI4 bude poriešené. Mne to príde ako keby je zoologická hra zootycon o zvieratách a slon má síce názov slon a aj obrázok slona, ale nemá jeho parametre resp. má rovnaké parametre ako všetky ostatné zvieratá jeho úrovne. Ako človek ktorý má rád zoológiu a preto hrá zoologickú hru by som bol tiež sklamaný. Možno v HOI5 sa dočkám.
Michgod píše:a nazaver ten tvuj manpower... ja jsem nekde srovnaval manpower kterej je vazanej ke kontretnim provincim s vedeckym vizkumem kterej s provinciema nesouvisi? ale kdyz uz o tom pises tak ja si dokazu predstavit nejaky mod kde vsechny staty nahodne rozmisti po mape sveta (treba jako v civilizaci a nikdo si nestezoval ze nemci nezacinaji v evrope) kademu prideli stejny pocet provincii a surovin a hraj si...
Na tom tvojom rozvinutí môjho príkladu s manpowerom si mi inak ukázal, že máme rozdielny pohľad nato, čo od hry ako takej vlastne očakávame. Mne ide oveľa viac o historickú presnosť, tebe zdá sa oveľa viac o rozšírenie hratelnosti na všetky štáty, akúsi rozmanitosť na úkor historickosti. Mne v týchto hrách proste vadí možnosť, že menší štát môže ovládnuť svet, teba niečo také pravdepodobne láka. A ja ti to pravdaže nemám za zlé, každého baví niečo iné, ja to rešpektujem, len potom sa asi nikdy nezhodneme na tom či to je dobre tak alebo onak a nesnažme sa navzájom presvedčiť ako to je lepšie. Ja som vyjadril svoj názory a postrehy aké z hry zatiaľ mám. Napísal som čo mi zatiaľ tak trošku vadí a ak to tebe nevadí, fajn, buď zato rád . A 20 mi bohužiaľ už dávno nieje, kiežby bolo. :wink:
A ešte raz ďakujem za info o variantoch v predošlom príspevku, prvé 2 hry som šiel totiž bez nich :smile:

Michgod
Poloslepý troll
Poloslepý troll

Příspěvek od Michgod » 14 čer 2016, 21:52

Oyeblikk píše:
Ako s tým vystrúhaním z dreva som narážal nato že sa nedá začať budovať výroba tankov alebo lietadiel na zelenej lúke z ničoho. Proste je zapotreby moderný štát s pokročilou správou štátu, infraštruktúrou a všetkým čo to obnáša, nutné detaily ako vybudovanie zlievární a montážnych liniek, vzdelaním ľudí na dané kvalifikácie a iné nutnosti ktoré ani nespomínam, toto tým bolo myslené. A keby sa aj spoja všetky úplne nereálnosti sveta a vesmíru, tak to krajinám ako tibet trvá desaťročia a nie 2-3 roky ako v HOI4. A všimol som si, že porovnávaš s civilizáciou ale tu si treba uvedomiť že sa jedná o absolutne rozdielne hry. Civilizácia má s históriou spoločné asi toľko ako age of empires. Proste názvy panovníkov, jednotiek atď atď ale inak je to absolutne neporovnateľný titul s paradox hrami.
tak pokrocily prumysl ti da nepopiratelny vyhody... ale kdyz nasi predci mohli zpracovavat kov pred tisici lety tak proc by tibetani nemohli zavest zpracovani kovu na zelene louce kor kdyz know how by meli jedine jim zbejvalo vybudovat prumysl... nevydel bych az takovej problem vybudovat slevarnu ale kdyz to takhle rozepisujes tak by ses mel pozastavovat nad tim jakto ze to ty tovarny umeji vyrobit a ne jak to ze tibetani vyzkoumali tank... za tibet jsem nehral tak nevim kolik tam ma tovaren a kolik je vubec schopnej vyprodukovat tanku... tipuju ze jich ale moc nebude...
Oyeblikk píše:
Čo sa obchodu týka, prosím ťa nezjednodušuj to. Určite nemám záujem o podrobný a puntičkársky systém obchodu a prídelu dobre že nie na gram. Proste tvrdím, že pokiaľ mám ja ako štát prostriedky na kúpu toho čo potrebujem, malo by to byť umožnené a to bez extrémeno preplácania v podobe že musím kúpiť o takmer 90% viac. V poslednej hre mi chýbal jeden oil a výroba bola spomalená až o 50% na dané tanky. Takže kvôli tomu 1oil som musel zase kúpiť 8oil z toho 7 šlo do stratena.
driv jsem zaskrtnul policko automaticky a uz jsem se o to nestaral tu po kazdy zmene vyroby musim jeste provest dalsich x kliknuti... me to jako zjednoduseni moc neprijde... jinak tato hra neni o ekonomice takze tu ekonomiku si zjednodusil takhle paradox... treba v dalsim dlc to upravej a udelaj z toho neco komplexnejsiho... podle me jedna civilni tovarna neni nijake extra preplaceni... jestli ale hrajez za tybet a zameril ses na vyrobu obrovske tankove armady verim ze ti asi kazda tovarna muze bejt dobra... na druhou stranu ale muzes rict ze tim i paradox vyresil ten tvuj problem aby tibet nemel tak lehke vytvorit mohutnou tankovou armadu...
Oyeblikk píše:

Chápem čo myslíš, mne to len proste vzhľadom nato že poznám parametre mnohých tankov vadí a mi to tak trošku kazí zážitok z hry. Čakal som že to tu v HOI4 bude poriešené. Mne to príde ako keby je zoologická hra zootycon o zvieratách a slon má síce názov slon a aj obrázok slona, ale nemá jeho parametre resp. má rovnaké parametre ako všetky ostatné zvieratá jeho úrovne. Ako človek ktorý má rád zoológiu a preto hrá zoologickú hru by som bol tiež sklamaný. Možno v HOI5 sa dočkám.
jj chapu ze kdyz ses nadsenec do tanku a tesil ses na tanky tak budes zklamanej... ale tahle hra je strategicka... de o to ze na polsko vysles 10 divizi strednich tanku... a nejde o to ze tam vysles 500 takovejch a 500 makovejch tanku... tohle treba muzes zkouset u steel pantheru kde zalezelo i na tom jakym smerem tank otocis... ale to pak uz neni strategicka hra ale takticka hra...
Oyeblikk píše:

Na tom tvojom rozvinutí môjho príkladu s manpowerom si mi inak ukázal, že máme rozdielny pohľad nato, čo od hry ako takej vlastne očakávame. Mne ide oveľa viac o historickú presnosť, tebe zdá sa oveľa viac o rozšírenie hratelnosti na všetky štáty, akúsi rozmanitosť na úkor historickosti. Mne v týchto hrách proste vadí možnosť, že menší štát môže ovládnuť svet, teba niečo také pravdepodobne láka. A ja ti to pravdaže nemám za zlé, každého baví niečo iné, ja to rešpektujem, len potom sa asi nikdy nezhodneme na tom či to je dobre tak alebo onak a nesnažme sa navzájom presvedčiť ako to je lepšie. Ja som vyjadril svoj názory a postrehy aké z hry zatiaľ mám. Napísal som čo mi zatiaľ tak trošku vadí a ak to tebe nevadí, fajn, buď zato rád . A 20 mi bohužiaľ už dávno nieje, kiežby bolo. :wink:
A ešte raz ďakujem za info o variantoch v predošlom príspevku, prvé 2 hry som šiel totiž bez nich :smile:
podle me se tak nerozchazime od predstav co od tehle hry ocekavat... prece jenom uz je to 4. dil proto jsem tam psal nejaky mod... idealne bych si to predstavoval na zacatku hry mit moznost vyberu... 1. historicka neco jako predscriptovana ucebnice dejepisu 2. alternativni kde mas nejaky historicky zacatek a dal se ubiras rekneme nahodne a 3 nemajici z realnou historii nic spolecneho a ciste jen hra vyuzivajici herni mechanismy... to ze rikam ze bych si takovej mod v pripade bodu 3 dokazal predstavit a i zahrat jeste neznamena ze bych bod 1 a 2 neocenil taky... ja ti nerikam ktera z moznosti je dobra... ja rikam ze mit moznost si vybrat jednu z techo tri moznosti je dobre... a co se tyce ty historicke casti... opravdu by nekdo nekdy hral za nemce kdyz by vedel ze nema sanci vyhrat valku? jakej smysl by pak melo jakykoli uvazovani kdyz by stacilo jen se vest na historicke vlne... to by pak nebyla hra ale jak rikam ucebnice dejepisu... kterou bych si ale samozrejme taky zahral protoze me to zajima... ja ti tvoje nazory a postrehy nevyvracim jenom k tomu davam jiny uhel pohledu ze bych to nevidel tak cerne... krom te vyroby tanku bez zeleza :D a to jsme tu ani jeden nezminily takovou atomovou bombu treba za tibet :D :D
chyb je tam spousta a osobne me mnohem vic vadi ty focusy... nebo to pridelovani letadel/lodi do urcitych oblasti a nemoznost jim tu oblast upravit... o proti tomuhle si proste nejakou pohadku o tom jak tibetane k tankum prisli dokazu vymyslet... ale proc by mel treba britsky stihac hlidajici jizni cast stredozemniho more pred invazi italu z more litat nad reckem a tureckem k tomu si moc vymyslet nic nedokazu...

Oyeblikk
Desátník
Desátník

Příspěvek od Oyeblikk » 15 čer 2016, 09:26

Michgod píše:tak pokrocily prumysl ti da nepopiratelny vyhody... ale kdyz nasi predci mohli zpracovavat kov pred tisici lety tak proc by tibetani nemohli zavest zpracovani kovu na zelene louce kor kdyz know how by meli jedine jim zbejvalo vybudovat prumysl... nevydel bych az takovej problem vybudovat slevarnu ale kdyz to takhle rozepisujes tak by ses mel pozastavovat nad tim jakto ze to ty tovarny umeji vyrobit a ne jak to ze tibetani vyzkoumali tank... za tibet jsem nehral tak nevim kolik tam ma tovaren a kolik je vubec schopnej vyprodukovat tanku... tipuju ze jich ale moc nebude...
Písal som to preto, že novodobý výskum a technológie zvlášť ťažkého priemyslu boli podmienečne naviazané práve na priemysel ktorý je pre ne priam nevyhnutný. V histórii myslím nemáme krajinu s novodobým výskumom kde ešte neprebehla priemyselná revolúcia. No a tá v krajinách ako tibet v 36 ešte tak úplne neprebehla. Aby sa mohol tank, lietadlo, loď testovať a vyskúmať, musí byť v tomto procese vyrobených minimálne niekoľko desiatok prototypov, čoho zase krajiny ako tibet niesú v 30rokoch schopné. A stojí to nemalé prostriedky. Taký tiger od porscheho, ktorý sa pokazil na predstavení a následne bol uprednostený tiger ktorý poznáme z histórie, od henschel and son napríklad. To boli obe zabehnuté, v podstate konkurenčné priemyselné koncerny ktoré mali vlastnú armádu vedcov a inžinierov a robotníkov. A svoje nápady a prototypy rovno v továrňach vyrábali a testovali atak ďalej. Takto to funguje. Výskumné teamy v tejto oblasti museli pracovať v nevyhnutnej spolupráci s priemyslom. Jeden, dvaja ani viacerý talentovaní vedci nikdy len tak z ničoho nič nevymyslia životaschopný a konkurenciaschopný tank alebo lietadlo. Mohli by mať v hlavách nejaké koncepcie ktoré by ale nevedeli rozvinúť a vyskúšať, otestovať a práve pri testovaní sa dotvára reálnosť výskumu a projektu. Nehovoriac otom, že keď sa začne s výskumom, je to beh na dlhé trate kým to prinesie ovocie, to že európske štáty majú v 36 tanky,lietadlá aké majú je výsledok dlhoročného desiatky rokov trvajúcemu výskumu. A už aj to že tie euróspke štáty ktoré sa tomu nevenovali majú možnosť dohnať ich za 2-3 roky je prisilné. Ale tam si to viem predstaviť v rámci hry a hratelnosti. No u zaostalých krajín mi to proste trošku vadí
Michgod píše:driv jsem zaskrtnul policko automaticky a uz jsem se o to nestaral tu po kazdy zmene vyroby musim jeste provest dalsich x kliknuti... me to jako zjednoduseni moc neprijde... jinak tato hra neni o ekonomice takze tu ekonomiku si zjednodusil takhle paradox... treba v dalsim dlc to upravej a udelaj z toho neco komplexnejsiho... podle me jedna civilni tovarna neni nijake extra preplaceni... jestli ale hrajez za tybet a zameril ses na vyrobu obrovske tankove armady verim ze ti asi kazda tovarna muze bejt dobra... na druhou stranu ale muzes rict ze tim i paradox vyresil ten tvuj problem aby tibet nemel tak lehke vytvorit mohutnou tankovou armadu...
Ta jedna civilka dosť chýba ak hráš aj za malé európske štáty nemusí to byť tibet. Ale aj keď sa hrá za štát ide predsa o princíp. Ale možno to tak je aby to mohlo všetko fungovať, ak sa im vďaka tomu napríklad podarilo spojazdniť fungujúcu ponorkovú vojnu čo do akotakej reálnosti tak fajn, nejak sa s tým zmierim.
Michgod píše:jj chapu ze kdyz ses nadsenec do tanku a tesil ses na tanky tak budes zklamanej... ale tahle hra je strategicka... de o to ze na polsko vysles 10 divizi strednich tanku... a nejde o to ze tam vysles 500 takovejch a 500 makovejch tanku... tohle treba muzes zkouset u steel pantheru kde zalezelo i na tom jakym smerem tank otocis... ale to pak uz neni strategicka hra ale takticka hra...
A dokážem sa zmieriť aj s tým že pošlem na polsko 10 div. Stred. Tankov ktoré teda mimochodom budú rovnaké ako 10 div. Polských tankov. Fajn. Ale nech sa potom volajú totožne- stredné tanky a nie historické názvy lebo to je potom historický nezmysel, resp. ako keby bolo v hre napísané 2+2 rovná sa 5. A keď chceli historické názvy tak nech tomu tie tanky zodpovedajú a v rámci hratelnosti sa budú dať robiť tie varianty. Ciže upravím si tank a mám tiger 1 varian A napríklad. Zákald by bol historický no zároveň by tu bola aj možnosť alternatívnej histórie si tie historické tanky ešte doupravovať. Lebo takto mi hra tvrdí že tiger 1 rovná sa kv-1. A to je nezmysel.
Michgod píše:podle me se tak nerozchazime od predstav co od tehle hry ocekavat... prece jenom uz je to 4. dil proto jsem tam psal nejaky mod... idealne bych si to predstavoval na zacatku hry mit moznost vyberu... 1. historicka neco jako predscriptovana ucebnice dejepisu 2. alternativni kde mas nejaky historicky zacatek a dal se ubiras rekneme nahodne a 3 nemajici z realnou historii nic spolecneho a ciste jen hra vyuzivajici herni mechanismy... to ze rikam ze bych si takovej mod v pripade bodu 3 dokazal predstavit a i zahrat jeste neznamena ze bych bod 1 a 2 neocenil taky... ja ti nerikam ktera z moznosti je dobra... ja rikam ze mit moznost si vybrat jednu z techo tri moznosti je dobre... a co se tyce ty historicke casti... opravdu by nekdo nekdy hral za nemce kdyz by vedel ze nema sanci vyhrat valku? jakej smysl by pak melo jakykoli uvazovani kdyz by stacilo jen se vest na historicke vlne... to by pak nebyla hra ale jak rikam ucebnice dejepisu... kterou bych si ale samozrejme taky zahral protoze me to zajima... ja ti tvoje nazory a postrehy nevyvracim jenom k tomu davam jiny uhel pohledu ze bych to nevidel tak cerne... krom te vyroby tanku bez zeleza a to jsme tu ani jeden nezminily takovou atomovou bombu treba za tibet
chyb je tam spousta a osobne me mnohem vic vadi ty focusy... nebo to pridelovani letadel/lodi do urcitych oblasti a nemoznost jim tu oblast upravit... o proti tomuhle si proste nejakou pohadku o tom jak tibetane k tankum prisli dokazu vymyslet... ale proc by mel treba britsky stihac hlidajici jizni cast stredozemniho more pred invazi italu z more litat nad reckem a tureckem k tomu si moc vymyslet nic nedokazu...
Tie tvoje 3 druhy znejú dobre. Mne osobne tu teraz v hoi4 chýba také to čo bolo v hoi2. A hoi2 sme hrávali myslím takmer všetci a napriek dosť prísnej historickej presnosti sme mohli aj tak hru ovplyvňovať. Tu v hoi 4 sú síce 2 možnosti hry z toho jedna vraj historická ale obidve mi prídu vzdialené od toho, čo ponúkla v tomto smere hoi2. Tu v HOI4 so zaškrtnutým history módom často napriek tomu že hrám za malý štát a nijak významne, niekedy vôbec chod sveta neovplyvňujem sa svet vyvíja až príliš nehistoricky.
K atómke :D to je taký extrém že ma ani nenapadlo nad ním uvažovať. Ale keď si predstavím ako dlho by vedľajšia krajina bez tech . teamov napríklad v hoi2 skúmala atómovú bombu a ako to je tu, tak sa trochu obávam. Aj keď hodnotím predčasne lebo ešte som to tu neskúmal, ale počítam že to bude značne prístupnejšie. Možno ale nie, neviem, nemám to ešte odskúšané tak nejdem zavádzať.
Na lietadlách mi to vadí tiež ale oveľa viac mi vadí že nevidím tabuľky kde mi boli leitadlá zostrelené, koľko lietadiel moje lietadlá zostreľujú a ako si celkovo vedú. Teda možno to v hre niekde je ale ešte som to neobjavil. Len mi záhadne miznú na misiách. :dosveta:

Michgod
Poloslepý troll
Poloslepý troll

Příspěvek od Michgod » 15 čer 2016, 14:02

Oyeblikk píše:
Písal som to preto, že novodobý výskum a technológie zvlášť ťažkého priemyslu boli podmienečne naviazané práve na priemysel ktorý je pre ne priam nevyhnutný. V histórii myslím nemáme krajinu s novodobým výskumom kde ešte neprebehla priemyselná revolúcia. No a tá v krajinách ako tibet v 36 ešte tak úplne neprebehla. Aby sa mohol tank, lietadlo, loď testovať a vyskúmať, musí byť v tomto procese vyrobených minimálne niekoľko desiatok prototypov, čoho zase krajiny ako tibet niesú v 30rokoch schopné. A stojí to nemalé prostriedky. Taký tiger od porscheho, ktorý sa pokazil na predstavení a následne bol uprednostený tiger ktorý poznáme z histórie, od henschel and son napríklad. To boli obe zabehnuté, v podstate konkurenčné priemyselné koncerny ktoré mali vlastnú armádu vedcov a inžinierov a robotníkov. A svoje nápady a prototypy rovno v továrňach vyrábali a testovali atak ďalej. Takto to funguje. Výskumné teamy v tejto oblasti museli pracovať v nevyhnutnej spolupráci s priemyslom. Jeden, dvaja ani viacerý talentovaní vedci nikdy len tak z ničoho nič nevymyslia životaschopný a konkurenciaschopný tank alebo lietadlo. Mohli by mať v hlavách nejaké koncepcie ktoré by ale nevedeli rozvinúť a vyskúšať, otestovať a práve pri testovaní sa dotvára reálnosť výskumu a projektu. Nehovoriac otom, že keď sa začne s výskumom, je to beh na dlhé trate kým to prinesie ovocie, to že európske štáty majú v 36 tanky,lietadlá aké majú je výsledok dlhoročného desiatky rokov trvajúcemu výskumu. A už aj to že tie euróspke štáty ktoré sa tomu nevenovali majú možnosť dohnať ich za 2-3 roky je prisilné. Ale tam si to viem predstaviť v rámci hry a hratelnosti. No u zaostalých krajín mi to proste trošku vadí
myslis ten dnesni novodoby nebo tehdejsi novodoby? mas na papire schema tanku a mas vymyslenej tank... k vizkumu prumysl proste neni potreba... ten potrebujes az v dalsim kroku kdy z papiru chces prejit do realne podoby zadas vyrobu prvni verze otestujes a vylepsis a pak muzes rozjet masovou vyrobu... jak rikam vubec bych se nepozastavoval nad tim jak by mohli tibetane vyzkoumat tank... ale nad tim jak ty tanky chteji vyrabet... pokud nemaji tovarny nemaji zadnou vyrobu... pokud maji nejake tovarny tak myslim ze ta tovarna by neco vyrobit mohla... zrovna srovnavat nemce s tibetany mi neprijde tak uplne fer... kdyz si vemes ale treba rusko tak tem nedelalo vubec zadnej problem presunout tovarnu nekam jinam a postavit ji na zelene louce... taky je moc netrapilo ze jejich tanky nejsou dokonale vyrobeny... a vubec k tomu nepotrebovali nejake konkurencni koncerny stacili jen delnici a jak jim to slo dobre... jak sam pises staty tomu obetovali desitky let nez zacli neco poradnyho vyrabet... tzn proc by to znova tibetane museli zkoumat kdyz ostatni staty to uz nekolikrat vyzkoumali? vsak si ti tibetsti vedci sve vedomosti samozrejme prinesly do tibetu nebo prekrocenim hranic by najednou vsechno zapomeli?

Oyeblikk píše: A dokážem sa zmieriť aj s tým že pošlem na polsko 10 div. Stred. Tankov ktoré teda mimochodom budú rovnaké ako 10 div. Polských tankov. Fajn. Ale nech sa potom volajú totožne- stredné tanky a nie historické názvy lebo to je potom historický nezmysel, resp. ako keby bolo v hre napísané 2+2 rovná sa 5. A keď chceli historické názvy tak nech tomu tie tanky zodpovedajú a v rámci hratelnosti sa budú dať robiť tie varianty. Ciže upravím si tank a mám tiger 1 varian A napríklad. Zákald by bol historický no zároveň by tu bola aj možnosť alternatívnej histórie si tie historické tanky ešte doupravovať. Lebo takto mi hra tvrdí že tiger 1 rovná sa kv-1. A to je nezmysel.
vsak ale oni nebudou stejne bojovat... mas tam ruzny bonusy a postihy... doktriny... ale jak uz jsem psal ze strategickeho pohledu to tak proste je... ty nazvy jsou jenom tematicke... ale zase se muzu vratit k variantam... kdyz srovnas dva stredni tanky tak tenhle byl rychlejsi s vetsim kanonem? ty si tam takovou variantu muzes udelat... kdyz si srovnas dva stredni tanky tak tenhle byl pomalej nemel kanon ale mel obrovskej pancir? no i takovou variantu si tam muzes udelat... nevim co se ti na tom nelibi stezujes si ze dva tanky stejneho tipu jsou stejne i kdyz si je muzes udelatj inak... (o tom jestli 2+2=5 to bych vydel na uplne jinou debatu ale asi te prekvapi ze i to muze platit :D asi jako ze 1+1 je 10 )... vsak je to strategicka hra kde toto neresis... taktickeho hlediska realne asi pak nekdo zjistoval jestli to jsou nejake nove tanky nebo jestli to jsou nejake zastarale tipy... ale od toho jsou jine hry kde zkoumas jake zbrane ma to ktere druzstvo a jestli tenhle tank z tohodle uhlu je vubec schopnej prostrelit pancir druheho tanku... a jestli mu nahodou predchazejici strelba co na nej sla neposkodila delo... a jestli jeste vubec ma nejakou munici...
Oyeblikk píše:

Tie tvoje 3 druhy znejú dobre. Mne osobne tu teraz v hoi4 chýba také to čo bolo v hoi2. A hoi2 sme hrávali myslím takmer všetci a napriek dosť prísnej historickej presnosti sme mohli aj tak hru ovplyvňovať. Tu v hoi 4 sú síce 2 možnosti hry z toho jedna vraj historická ale obidve mi prídu vzdialené od toho, čo ponúkla v tomto smere hoi2. Tu v HOI4 so zaškrtnutým history módom často napriek tomu že hrám za malý štát a nijak významne, niekedy vôbec chod sveta neovplyvňujem sa svet vyvíja až príliš nehistoricky.
K atómke :D to je taký extrém že ma ani nenapadlo nad ním uvažovať. Ale keď si predstavím ako dlho by vedľajšia krajina bez tech . teamov napríklad v hoi2 skúmala atómovú bombu a ako to je tu, tak sa trochu obávam. Aj keď hodnotím predčasne lebo ešte som to tu neskúmal, ale počítam že to bude značne prístupnejšie. Možno ale nie, neviem, nemám to ešte odskúšané tak nejdem zavádzať.
Na lietadlách mi to vadí tiež ale oveľa viac mi vadí že nevidím tabuľky kde mi boli leitadlá zostrelené, koľko lietadiel moje lietadlá zostreľujú a ako si celkovo vedú. Teda možno to v hre niekde je ale ešte som to neobjavil. Len mi záhadne miznú na misiách. :dosveta:

ja bych to daval za vinu ze hra jeste neni hotova... a nejake history dlc proste jeste prijde... sice kdyz zacnes v roce 39 a das history focus tak podle popisku by to tak melo jit ale asi to jeste nefunguje jak ma... k tomu si muzes pustit 10x ai hru se scenarem roku 39 a history focusem a pak rict vysledek jestli ani v jedne hre nebudes mit historicky pocit tak bych to pak bych to stezovani vydel jako opravnene... hoi2 bylo nascriptovany takze ten zazitek byl ciste umely... ale jsem si jistej ze nejakej nascriptovanej mod se obevi i v ho4 a ten pak uspokoji tve historicke choutky... ale to se pak klidne staci podivat na nejake video na youtube....

jinak ty vyzkumne tymy tam furt mas... ty zadas vyzkum teto technologie a pak nejaky tym ji zacne zkoumat... to jedno policko kde zadavas co se ma zkoupat nereprezentuje jednoho cloveka co to pak zkouma...

ty tabulky tam jsou... musis si kliknout na tu oblast a pak ti na levo vyjede karta s tou oblasti a v prave horni casti te karty mas spoustu ruznych ikonek a jedna z nich je i prave takovyto prehled i s grafem...

Oyeblikk
Desátník
Desátník

Příspěvek od Oyeblikk » 15 čer 2016, 18:14

Michgod píše:myslis ten dnesni novodoby nebo tehdejsi novodoby? mas na papire schema tanku a mas vymyslenej tank... k vizkumu prumysl proste neni potreba... ten potrebujes az v dalsim kroku kdy z papiru chces prejit do realne podoby zadas vyrobu prvni verze otestujes a vylepsis a pak muzes rozjet masovou vyrobu... jak rikam vubec bych se nepozastavoval nad tim jak by mohli tibetane vyzkoumat tank... ale nad tim jak ty tanky chteji vyrabet... pokud nemaji tovarny nemaji zadnou vyrobu... pokud maji nejake tovarny tak myslim ze ta tovarna by neco vyrobit mohla... zrovna srovnavat nemce s tibetany mi neprijde tak uplne fer... kdyz si vemes ale treba rusko tak tem nedelalo vubec zadnej problem presunout tovarnu nekam jinam a postavit ji na zelene louce... taky je moc netrapilo ze jejich tanky nejsou dokonale vyrobeny... a vubec k tomu nepotrebovali nejake konkurencni koncerny stacili jen delnici a jak jim to slo dobre...
Myslel som výskum viazaný na ťažký priemysel-strojárstvo v období kedy sa HOI odohráva. Predindustriálna krajina by mala mať v historickej hre ako HOI len hypotetickú šancu vyrovnať sa v niečom takom ako je takáto technika s modernými štátmi. A schválne som práveže porovnával tibet a nemecko, pretože natom najjasnejšie vidno ten nonsens že krajina číslo jedna vo výskume môže byť dohnaná krajinou úplne na chvoste v oblasti ako je letectvo či tie tanky ak o to bude usilovať. Máme nato asi úplne rozdielny názor, podľa mňa to je proste historicky nemožné podľa teba možné. Nemá asi moc význam sa ďalej presviedčať o opaku pretože by sme sa len opakovali, teda aspoň ja určite. Čiže môžme sa zhodnúť natom že sa asi nezhodneme. :smile:
Teda šte k tvojmu príkladu s ruskom – nestavali predsa na zelenej lúke. Je rozdiel presúvať už vybudovaný, rozbehnutý priemysel s už kvalifikovaným robotníckym stavom po už existujúcej infraštruktúre s tým, čo by bolo zapotreby v krajinách o ktorých píšem. A to že v rusku nebola konkurencia typu slobodného trhu neznamená, že ich výskum bol od priemyslu izolovaný. Fungovalo to veľmi podobne s tým rozdielom, že ruskí vedci ešte vo väčšej miere brali ohľad nato, čo reálne žiada armáda v porovnaní s vedcami nemeckými.
Michgod píše:jak sam pises staty tomu obetovali desitky let nez zacli neco poradnyho vyrabet... tzn proc by to znova tibetane museli zkoumat kdyz ostatni staty to uz nekolikrat vyzkoumali? vsak si ti tibetsti vedci sve vedomosti samozrejme prinesly do tibetu nebo prekrocenim hranic by najednou vsechno zapomeli?
Keby dnes chce slovensko budovať moderný tank 21.storočia, nedajbože stíhačku, myslíš že by nám top štáty v tejto oblasti ako rusi,izraelci,americania,svedi,nemci či briti dali know-how a patenty ktoré vyvíjajú roky rokúce ? To isté platilo na medzivojnové obdobie., to boli tajné prospekty a na verejnosť prenikali len všeobecné informácie ktoré by začínajúcim štátom síce pomohli ale len minimálne a určite nie natoľko aby dohnali ostatných.
Michgod píše:vsak ale oni nebudou stejne bojovat... mas tam ruzny bonusy a postihy... doktriny... ale jak uz jsem psal ze strategickeho pohledu to tak proste je... ty nazvy jsou jenom tematicke... ale zase se muzu vratit k variantam... kdyz srovnas dva stredni tanky tak tenhle byl rychlejsi s vetsim kanonem? ty si tam takovou variantu muzes udelat... kdyz si srovnas dva stredni tanky tak tenhle byl pomalej nemel kanon ale mel obrovskej pancir? no i takovou variantu si tam muzes udelat... nevim co se ti na tom nelibi stezujes si ze dva tanky stejneho tipu jsou stejne i kdyz si je muzes udelatj inak... (o tom jestli 2+2=5 to bych vydel na uplne jinou debatu ale asi te prekvapi ze i to muze platit asi jako ze 1+1 je 10 )... vsak je to strategicka hra kde toto neresis... taktickeho hlediska realne asi pak nekdo zjistoval jestli to jsou nejake nove tanky nebo jestli to jsou nejake zastarale tipy... ale od toho jsou jine hry kde zkoumas jake zbrane ma to ktere druzstvo a jestli tenhle tank z tohodle uhlu je vubec schopnej prostrelit pancir druheho tanku... a jestli mu nahodou predchazejici strelba co na nej sla neposkodila delo... a jestli jeste vubec ma nejakou munici...
.

Doktríny, bonusy velitľov to je úplne irelavantné teraz. Ale aby si ma pochopil. Stretnú sa dvaja velitelia proti sebe, majú rovnaké vlastnosti, doktríny, atď akurát jeden z nich má v armáde základný tiger 1 a druhý má základný kv-1. Hra túto možnosť umožňuje. No a práve tu nastáva situácia, že tanky sú teda identické a to je nezmysel. A nič nepíšem o skosenom panciery ani iných drobnostiach, stačí dať tigrovi v zákalde vyšší piercing napríklad. A takto jednoucho by sa upravil aj armor speed atď. Stačí niečo. Zohľadnenie skoseného panciera je už extrém, pre mňa však taký istý extrém len na opačnej strane predstavuje tá rovnakosť základných modelov tankov bez variant o ktorej píšem.
Michgod píše:ja bych to daval za vinu ze hra jeste neni hotova... a nejake history dlc proste jeste prijde... sice kdyz zacnes v roce 39 a das history focus tak podle popisku by to tak melo jit ale asi to jeste nefunguje jak ma... k tomu si muzes pustit 10x ai hru se scenarem roku 39 a history focusem a pak rict vysledek jestli ani v jedne hre nebudes mit historicky pocit tak bych to pak bych to stezovani vydel jako opravnene... hoi2 bylo nascriptovany takze ten zazitek byl ciste umely... ale jsem si jistej ze nejakej nascriptovanej mod se obevi i v ho4 a ten pak uspokoji tve historicke choutky... ale to se pak klidne staci podivat na nejake video na youtube....
Bolo to naskriptované ale o samotnom prijatí alebo odmietnutí eventu sa rozhodovať predsa dalo. Navyše bolo to naskriptované a napriek tomu hratelné a zábavné predsa. Teda neviem prečo by som mal radšej pozerať youtube, žiadna hra predsa nebola rovnaká napriek naskriptovaniu.
Michgod píše:jinak ty vyzkumne tymy tam furt mas... ty zadas vyzkum teto technologie a pak nejaky tym ji zacne zkoumat... to jedno policko kde zadavas co se ma zkoupat nereprezentuje jednoho cloveka co to pak zkouma...
Samozrejme viem že to nereprezentuje jedného človeka, z čoho si usúdil že si niečo také môžem myslieť ? Porovnával som s hoi2 kde si si vyberal konkrétny team na daný výskum ktorý mál konkrétne bonusy. No a tieto bonusy ovplyvnili rýchlosť výskumu. A team ktorý mal bonusy na skúmanie atómovej bomby mali len tie štáty ktoré to reálne ako tak skúmali. Nato som narážal. Proste tibet ani väčšina štátov v hre taký team vôbec nemali takže atómovú bombu by skúmali dlho. Tu to myslím pôjde rýchlejšie. Ale ako som písal, ešte nemám výskum atom.bomby v hoi4 odskúšaný tak si počkám. Prípadne niekto napíšte jak to vypadá.
Michgod píše:ty tabulky tam jsou... musis si kliknout na tu oblast a pak ti na levo vyjede karta s tou oblasti a v prave horni casti te karty mas spoustu ruznych ikonek a jedna z nich je i prave takovyto prehled i s grafem...
Lietadlá skúsim, ďakujem za radu, snáď to nájdem. Každopádne dobrá správa. :clapping:

Michgod
Poloslepý troll
Poloslepý troll

Příspěvek od Michgod » 15 čer 2016, 19:47

Oyeblikk píše:Myslel som výskum viazaný na ťažký priemysel-strojárstvo v období kedy sa HOI odohráva. Predindustriálna krajina by mala mať v historickej hre ako HOI len hypotetickú šancu vyrovnať sa v niečom takom ako je takáto technika s modernými štátmi. A schválne som práveže porovnával tibet a nemecko, pretože natom najjasnejšie vidno ten nonsens že krajina číslo jedna vo výskume môže byť dohnaná krajinou úplne na chvoste v oblasti ako je letectvo či tie tanky ak o to bude usilovať. Máme nato asi úplne rozdielny názor, podľa mňa to je proste historicky nemožné podľa teba možné. Nemá asi moc význam sa ďalej presviedčať o opaku pretože by sme sa len opakovali, teda aspoň ja určite. Čiže môžme sa zhodnúť natom že sa asi nezhodneme. :smile:
Teda šte k tvojmu príkladu s ruskom – nestavali predsa na zelenej lúke. Je rozdiel presúvať už vybudovaný, rozbehnutý priembysel s už kvalifikovaným robotníckym stavom po už existujúcej infraštruktúre s tým, čo by bolo zapotreby v krajinách o ktorých píšem. A to že v rusku nebola konkurencia typu slobodného trhu neznamená, že ich výskum bol od priemyslu izolovaný. Fungovalo to veľmi podobne s tým rozdielom, že ruskí vedci ešte vo väčšej miere brali ohľad nato, čo reálne žiada armáda v porovnaní s vedcami nemeckými.

ja samozrejme netvrdim ze je to historicky mozne... ja tvrdim ze v alternativni historii je to mozne... zduraznuju to slovo alternativni... takze abych to nejak shrnul ktera z techto veci co pises brani tibetu si nejak vynalezt tank? nejenze v teto hre tibet tovarny ma... ale na prikladu s ruskem jsme si uvedly ze takovou tovarnu neni az tak nemozne presunout... nemusi se jednat nutne o velkovyrobni tovarnu co chrli tanky na frontu ale jen o malou tovarnu co vyrobi par prototipu pro testovaci ucely... samozrejme i ten presun tovarny nemusime brat doslovne ale muzeme si rict ze potrebne vybaveni si vedci obstarali z vedlejsi indie... nebo tomu snad brani nekvalifikovana pracovni sila? nevim kolik lidi a jaci odbornici jsou na vyrobu tanku potreba samozrejme kdyz si predstavim ze tibetane neumi ani cist a psat tak je tak nemozne pro ty vedce tech par specialistu pozvat aby protopit vyrobili?

btw a ja si vzdycky myslel ze armada zada zadani a pak vedci na tom pracuji :D vedci snad na vsech strankach konfliktu meli nejaky vynalez co byl ku prospechu a i takovy vynalez ktery se nakonec ukazal spis ke skode vlastni armady...
Oyeblikk píše: Keby dnes chce slovensko budovať moderný tank 21.storočia, nedajbože stíhačku, myslíš že by nám top štáty v tejto oblasti ako rusi,izraelci,americania,svedi,nemci či briti dali know-how a patenty ktoré vyvíjajú roky rokúce ? To isté platilo na medzivojnové obdobie., to boli tajné prospekty a na verejnosť prenikali len všeobecné informácie ktoré by začínajúcim štátom síce pomohli ale len minimálne a určite nie natoľko aby dohnali ostatných.
samozrejme ze ne... myslim ze jsem taky tu jejich pomoc odduvodnil tak ze britove v teto alternativni historii chteli tibet zaclenit do britskeho imperia a tem navrativsim vedcum dali podporu... a tak by posilili probritske mysleni v tibetu... druha moznost by byla ze si to proste okopirovaly a odvezli kdyz na tom pracovali... v alternativni historii je krasny ze fantazii se meze nekladou... takze tech moznosti je fakt moc co se da vymyslet...
Oyeblikk píše:
Doktríny, bonusy velitľov to je úplne irelavantné teraz. Ale aby si ma pochopil. Stretnú sa dvaja velitelia proti sebe, majú rovnaké vlastnosti, doktríny, atď akurát jeden z nich má v armáde základný tiger 1 a druhý má základný kv-1. Hra túto možnosť umožňuje. No a práve tu nastáva situácia, že tanky sú teda identické a to je nezmysel. A nič nepíšem o skosenom panciery ani iných drobnostiach, stačí dať tigrovi v zákalde vyšší piercing napríklad. A takto jednoucho by sa upravil aj armor speed atď. Stačí niečo. Zohľadnenie skoseného panciera je už extrém, pre mňa však taký istý extrém len na opačnej strane predstavuje tá rovnakosť základných modelov tankov bez variant o ktorej píšem.
no jak rikam ty nazvy jsou pouze tematicke... ve strategicke hre se nesmis koukat na to ze stoji proti sobe tiger 1 a kv-1 ale na to ze proti sobe stoji tezky tank a tezky tank... a potom prichazi ty varianty... podle me to nieco co ti tam chyby tam je... chces mit tank co ma lepsi delo neni nic lehcicho nez si vyrobit variantu s lepsim delem... chces mit variantu s lepsim brnenim... neni nic lehciho nez si sestavit variantu s lepsim brnenim... chces mit super rychlej tank neni nic lehciho nez si udelat variantu s lepsim motorem... variantu si muzes udelat sam... to ze ti ta hra je nenabidne uz predvytvorene bych nevidel jako chybu... samozrejme ty nazvy jsou trochu zavadejici ale jsou tam jenom kvuli atmosfere... pro hrace je asi zajimavejsi vyrabet tigry nez tezky tank 1 tezky tank 2 tezky tank 3... me je uprime jedno jak to nazvali... kdyz zvolili historicke nazvy tak tebe tim zmatli a zklamali ale verim ze pro vetsinu hracu je to proste jenom tematicke aby meli tu spravnou atmosferu...

pokud se podivame na modovani nevim jestli pujde namodovat pro kazdy stat jiny vyzkum tanku a tak kazdemu statu dat tank co ma originalni statistiky... potom by jeste mohli zahrnout ze jeden typ tanku se vyrobil treba za tejden a na jinem typu tanku museli pracovat mesic... potom by mohli zohlednit ze jeden tip tanku se dal opravit v poli a jiny tank se musel s podobnou poruchou odtahnout dozazemi... jestli to mozny bude urcite nejaky mod se obevi...
Oyeblikk píše:

Bolo to naskriptované ale o samotnom prijatí alebo odmietnutí eventu sa rozhodovať predsa dalo. Navyše bolo to naskriptované a napriek tomu hratelné a zábavné predsa. Teda neviem prečo by som mal radšej pozerať youtube, žiadna hra predsa nebola rovnaká napriek naskriptovaniu.
pokud se jednalo o historickou hru tak kazda hra byla stejna :D nemci obsadili rakousko... nemci si vynutili mnichovskou dohodu... nemci napadli polsko... nemci pres benelux obsadili francii... a pak v mych hrach nekdy nemci obsadili sever evropy a nekdy se vrhli rovnou na britanii a nekdy se obratili na vychod aby celili rusum... ja nepsal ze by ses mel koukat na youtube jenom ze ten zazitek z nascriptovany hry a z youtube by byl stejnej...
Oyeblikk píše:
Samozrejme viem že to nereprezentuje jedného človeka, z čoho si usúdil že si niečo také môžem myslieť ? Porovnával som s hoi2 kde si si vyberal konkrétny team na daný výskum ktorý mál konkrétne bonusy. No a tieto bonusy ovplyvnili rýchlosť výskumu. A team ktorý mal bonusy na skúmanie atómovej bomby mali len tie štáty ktoré to reálne ako tak skúmali. Nato som narážal. Proste tibet ani väčšina štátov v hre taký team vôbec nemali takže atómovú bombu by skúmali dlho. Tu to myslím pôjde rýchlejšie. Ale ako som písal, ešte nemám výskum atom.bomby v hoi4 odskúšaný tak si počkám. Prípadne niekto napíšte jak to vypadá.
ty jsi psal o tech tymech tak jsem si myslel ze ti vadi toto... jak pises meli bonusy takze to vynalezat mohli uplne stejne jako tu jen nektere staty mohli tu technologii vynalezt drive s tim bonusem... no nevim zni to jako zajimava vyzva a docela by to mohl byt zajimavej report ze hry... tibetska cesta k nuklearni velmoci... za tibet jsem snad nikdy nehral ani v predchozich dilech a vubec netusim jaky k tomu maj podminky a jestli to vubec v hoi4 maji nejak realne zvladnout...
Oyeblikk píše:

Lietadlá skúsim, ďakujem za radu, snáď to nájdem. Každopádne dobrá správa. :clapping:
jj np

Michgod
Poloslepý troll
Poloslepý troll

Příspěvek od Michgod » 15 čer 2016, 21:09

tak v 1940 uz mam jaderny vyzkum a zbyvaji priblizne dva roky nez vynaleznu jaderny reaktor :D jedinej problem ale vydim v tom ze kdyz tibetane nezacnou do sveta exportovat tibetske lamy vybavene velkou krabici s atomovkou tak bez nejakeho rozsireni hry do studene valky moc zabavy s tim nebude...

Oyeblikk
Desátník
Desátník

Příspěvek od Oyeblikk » 16 čer 2016, 08:26

Michgod píše:samozrejme ze ne... myslim ze jsem taky tu jejich pomoc odduvodnil tak ze britove v teto alternativni historii chteli tibet zaclenit do britskeho imperia a tem navrativsim vedcum dali podporu... a tak by posilili probritske mysleni v tibetu... druha moznost by byla ze si to proste okopirovaly a odvezli kdyz na tom pracovali... v alternativni historii je krasny ze fantazii se meze nekladou... takze tech moznosti je fakt moc co se da vymyslet...
Ako som už viackrát písal, ja som za možnosť alternatívy v hre ale s určitými medzami a toto čo mi píšeš je proste pre mňa už extrém. Je tam už strašne veľa KEBY, pre mňa absolutne nereálnosti typu zázračný vedci a nadpriemerné vzťahy s britániou či s indiou, lebo to všetko bude existovať len v tvojej myšlienke a fantázii pretože v samotnej hre nič také neexistuje. Mne to proste príde rovnako alebo ešte menej pravdepodobné ako keby si mám vymyslieť že v tom 36 tam v tibete stroskotal vesmírny koráb a tí tibeťania začali kopírovať ich technológie. :-)
Michgod píše:btw a ja si vzdycky myslel ze armada zada zadani a pak vedci na tom pracuji vedci snad na vsech strankach konfliktu meli nejaky vynalez co byl ku prospechu a i takovy vynalez ktery se nakonec ukazal spis ke skode vlastni armady...
Ono to tak ako píšeš aj vo väčšine prípadov aj funguje a aj nemeckí vedci dostávali objednávky od armády. Ale videl som o tom dávnejšie dokument kde bolo vysvetľované ako vedci v nemecku boli viac nezávislí, boli akoby vo svojom svete, zavretý v dielňach a tak nejak mali väčšiu volnosť ako kolegovia zo sovietu ktorí mali prísnejšie nariadenia a bol im silnejšie udávaný smer. Preto sa často stalo, že nemci skúmali a aj vyskúmali úžasné veci ale armáda ich nevedela alebo nestihla reálne použiť. Alebo často vyskúmali až príliš prešpekulované zariadenia ktoré sa v praxi nie vždy osvedčili. Prípadne ich bolo možné vyrobiť len málo. Spomenúť môžem TD ferdinant, ktorému nenavrhli žiadnu protipechotnú zbraň-guľomet a teda bol úplne bezbranný v takom prípade. A tak vzniká elefant, teda nové meno pre ferdinanta s guľometom. Alebo taký panther, ktorého uvedenie bola katastrofa. Nehorázne sa kazili, už ani neviem prečo, snáď aj samovolne vybuchovali :clapping: už si to nepamätám tak presne. Bohužiaľ pre nemecko, do tohoto procesu začal čoraz častejšie zasahovať aj pán najvyšší, a v podstate nasmeroval mnoho výskumu do slepej uličky. A to nemyslím len obludárium zastúpené mausom či ratte :-)
Michgod píše:no jak rikam ty nazvy jsou pouze tematicke... ve strategicke hre se nesmis koukat na to ze stoji proti sobe tiger 1 a kv-1 ale na to ze proti sobe stoji tezky tank a tezky tank... a potom prichazi ty varianty... podle me to nieco co ti tam chyby tam je... chces mit tank co ma lepsi delo neni nic lehcicho nez si vyrobit variantu s lepsim delem... chces mit variantu s lepsim brnenim... neni nic lehciho nez si sestavit variantu s lepsim brnenim... chces mit super rychlej tank neni nic lehciho nez si udelat variantu s lepsim motorem... variantu si muzes udelat sam... to ze ti ta hra je nenabidne uz predvytvorene bych nevidel jako chybu... samozrejme ty nazvy jsou trochu zavadejici ale jsou tam jenom kvuli atmosfere... pro hrace je asi zajimavejsi vyrabet tigry nez tezky tank 1 tezky tank 2 tezky tank 3... me je uprime jedno jak to nazvali... kdyz zvolili historicke nazvy tak tebe tim zmatli a zklamali ale verim ze pro vetsinu hracu je to proste jenom tematicke aby meli tu spravnou atmosferu...

pokud se podivame na modovani nevim jestli pujde namodovat pro kazdy stat jiny vyzkum tanku a tak kazdemu statu dat tank co ma originalni statistiky... potom by jeste mohli zahrnout ze jeden typ tanku se vyrobil treba za tejden a na jinem typu tanku museli pracovat mesic... potom by mohli zohlednit ze jeden tip tanku se dal opravit v poli a jiny tank se musel s podobnou poruchou odtahnout dozazemi... jestli to mozny bude urcite nejaky mod se obevi...
Ako píšeš, je to síce strategická hra ale nesmieme zabúdať že to je tiež historická hra. A určité veci by na základe toho mohli byť zohľadnené. A to čo píšeš ohľadne módov, presne niečo také som čakal že už v hoi4 bude podľa obrázkov kde som videl presné historické znázornenia a názvy tankov. Nebolo by predsa zložité aby tiger v základe mal lepší kanón napríklad ale vyrábal by sa zároveň dlhšie a drakšie.Ohľadne opravy tanku v poli, to by mohlo spadať pod vlastnosť reliability atď.
Michgod píše:pokud se jednalo o historickou hru tak kazda hra byla stejna nemci obsadili rakousko... nemci si vynutili mnichovskou dohodu... nemci napadli polsko... nemci pres benelux obsadili francii... a pak v mych hrach nekdy nemci obsadili sever evropy a nekdy se vrhli rovnou na britanii a nekdy se obratili na vychod aby celili rusum... ja nepsal ze by ses mel koukat na youtube jenom ze ten zazitek z nascriptovany hry a z youtube by byl stejnej...
U mňa tie hry rovnaké neboli. Stávalo sa rozne že nemec obsadil britské ostrovy, že nemec nezaútočil na rusov. Že sa tam japonsko priplietlo, prípadne že prekvapil talian v afrike a tak nejak. Priznávam ale, že väčšinou to išlo v medziach histórie. Čo ale predsa nieje tak úplne na škodu v historickej hre. A aj keď naskočil hist. event na vojnu napríklad, tak v konečnom dôsledku výsledok vojny bol v tvojich rukách a ako si ju vybojoval, tak si ju mal.

Oyeblikk
Desátník
Desátník

Příspěvek od Oyeblikk » 16 čer 2016, 08:30

Michgod píše: tak v 1940 uz mam jaderny vyzkum a zbyvaji priblizne dva roky nez vynaleznu jaderny reaktor jedinej problem ale vydim v tom ze kdyz tibetane nezacnou do sveta exportovat tibetske lamy vybavene velkou krabici s atomovkou tak bez nejakeho rozsireni hry do studene valky moc zabavy s tim nebude...
No to znie úžasne :lola: . Osobne som inak za tibet nikdy nehral a ani to v blízkej dobe neplánujem ale ten report za tibet si rád pozriem ak ho spravíš. Osobne som ti už vymyslel aj úvod. Tamojšia nemecká výprava z himmlerovho spolku ahnenerbe hľadajúca v 30.rokoch v tibete potomkov bájnej atlantídy (znie to komicky ale až po zátvorku to je pravda :D) ich nakoniec aj našla v tam žijúcich tibeťanoch a rozhodli sa tibet podporiť v jeho raste za slávou a prosperitou. :salute:

Odpovědět

Zpět na „Hearts of Iron 4“