Hearts of Iron IV - první info

Zde máte možnost diskutovat o Hearts of Iron 4 v Single Playeru. Pokud hledáte informace k módům, multiplayeru či si chcete přečíst některý z reportů pokračujte do vnořených subfór.

Moderátoři: Vals, gameart

Odpovědět
tarava
Major
Major

Re: Hearts of Iron IV - první info

Příspěvek od tarava » 08 čer 2016, 16:38

[quote="Michgod"ta chyba se vzdy bude hazet kdyz tam nebude ten soubor.. umisteni toho souboru zavisi na verzi kterou mas... u 64 bitoveho systemu to ma byt tusim v system32 a jeste v jednom kterej nevim ted jak se menuje[/quote]

I tohle jsem zkoušel. Daný soubor jsem stáhl a házel ho asi na 3 místa, kde by správně měl být - mimo jiné i to system32, ale prostě nefungovalo.
Kvilam: kníže Randolf "Zweihänder" Seufer
Anglie 960: Harald II. Norský řečený Šedoplášť
Wylamské války: císař Palladius I. Kýnigos, vévoda Theodoros I. Kýnigos(abdikoval)
Hetharia 4 - Dva králové: kníže Vesmen I. Corvus, pán Brány
Hetharia 3 - Založení Kalwenu: kníže Vesmen I. Corvus, pán Brány
Hetharia 1 - Příchod temnoty: Lid města Kary - kapitán Hagen
Blackfyreovo povstání: ser Aegor 'Bittersteel' Rivers
Husitské války: Sirotčí svaz - hejtman Michal Jiskra ze Sušice
Byzanc 1214: Serenissima Repubblica di San Marco - dóže Tarava II. di Orseolo
Německo 1866: Rýnský spolek

Michgod
Poloslepý troll
Poloslepý troll

Příspěvek od Michgod » 08 čer 2016, 16:53

ja ho mam v system32 a v syswow64 ale to uz je jedno hlavne ze ti to funguje

Ileanos
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od Ileanos » 08 čer 2016, 22:26

Tak jsem pomalu vzal ty plány na milost. Chce to vskutku ještě dost práce a lepší AI - ale ve velkých válkách se s tím dá pracovat. Zkrátka si zadáte plány a pak si mikříte tam, kde to zrovna je třeba - např. se záložní armádou která nemá plán nastavený. Jo - není to TAK zlé.

tarava
Major
Major

Příspěvek od tarava » 08 čer 2016, 22:35

Mne to přijde stále hrozný. Jediné, co to docela dokáže, je hlídání linie. Všechno ostatní dělám klasicky růčo.
Wylamské války: císař Palladius I. Kýnigos, vévoda Theodoros I. Kýnigos(abdikoval)

Ileanos
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od Ileanos » 08 čer 2016, 23:21

tarava píše:Mne to přijde stále hrozný. Jediné, co to docela dokáže, je hlídání linie. Všechno ostatní dělám klasicky růčo.
Zkoušel jsem si s tím hrát i na automatiku. Hlavní potíže to má, když nemá dost sil. Hrát s tím třeba právě za ČSR v obraně je nemožné, v Číně to ale jde docela dobře - i když jim naplánuješ útoky. Ale není to perfektní, to zdaleka ne...!

restore
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od restore » 09 čer 2016, 10:41

Vidim, ze sudruzi zase pozabudali zopar drobnosti... V prvom rade fakt nemam rad 3d grafiku a preto som vzdy pouzival politicku alebo terrain mapu v minulych hrach - tu nieje ani jedna. CO je ale horsie, pri nepritomnosti nazvov provincii a zaroven bez popupov pri bojoch cela hra pada do prisernej anonymity. Ked sa bojovalo o provinciu mesiac a padlo tam 70k vojclov, clovek si zamapetal - tu sa ale vsetko niekde zacne, niekde skonci s neznamym vysledkom, kde je ta radost z vedenia vojny? Dokonca ani nema zmysel robit screenshoty, pretoze nanich nieje nic vidiet. Absolutne si neviem predstavit, ako sa teraz budu robit aar, ved tam nieje co napisat vpodstate.

Som trochu sklamany, dost sa z hry vytratilo to caro minulych dielov, je tazke takpovediac 'nerdit' ked vsetko je tak neskutocne anonymne a nedostavuje sa ziadny pocit uspechu po prerazeni 'tam toho sektoru pri bohvie akych stratach' .
The End Justifies The Means

LoArmistead
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od LoArmistead » 09 čer 2016, 12:24

Tak mam za sebou první delší hru a moje dojmy jsou z větší části pozitivní. Jasně že to má plno much (viz to velení bitvy pomocí AI, to funguje jenom částečně zatim), ale hraje se to docela hezky. Rozjel jsem si hru za Francii, ustavil jsem malou dohodu do níž vstoupila ČSR, Jugoslávie a Rumunsko a během Mnichovský krize jsem se postavil za ČSR. Vypukla válka, Německo mělo co dělat na východě proti třem státům ale nakonec je postupně všechny dobylo, fronta se mnou na západě se ustálila na Rýně kde se bojovalo cca rok bez větších zisků pro obě strany, až jsem nakonec prohrál na tom že do války vstoupil Ital, prorazil mi linii v Alpách (i přes 7kový opevnění ve všech hraničních provinciích a celkem slušnou posádku) a projel se Střední Francií. Bavilo mě to, atmosféru to má, novinky se mi líbí a byť to neni dokonalý, po pár patchích bude HOI IV skvělá.. B)

tarava
Major
Major

Příspěvek od tarava » 09 čer 2016, 12:34

To mne také štvě. Dost mi to vadí taky u leteckých bitev, kde prostě probíhají a jen mi mizí letadla a vůbec nevím s jakým výsledkem. Nechápu, proč to není jako u námořních bitev, které jsou tady normálně s výpisy.

tarava
Major
Major

Příspěvek od tarava » 09 čer 2016, 14:02

Taky máte problém s rozeznáním hranic? Jak jsou všichni tou vybledlou stejnou barvou, tak mi strašně splyvají. Když jsem hrál za USA, tak proti Japonsku s trochu horší grafikou jsem nerozeznal majitele jednotlivých ostrovů. To je prostě špatné. Proč prostě nemají státy klasicky syté barvy jak ov předešlých dílech? Němci černí/šedí, Sověti rudí, Japonci žutí. Dyť to bylo tak krásně přehledné. Teď fakt nerozeznám jeden stát od druhého.

tovlasek
Podpraporčík
Podpraporčík

Příspěvek od tovlasek » 09 čer 2016, 14:20

tarava píše:Taky máte problém s rozeznáním hranic? Jak jsou všichni tou vybledlou stejnou barvou, tak mi strašně splyvají. Když jsem hrál za USA, tak proti Japonsku s trochu horší grafikou jsem nerozeznal majitele jednotlivých ostrovů. To je prostě špatné. Proč prostě nemají státy klasicky syté barvy jak ov předešlých dílech? Němci černí/šedí, Sověti rudí, Japonci žutí. Dyť to bylo tak krásně přehledné. Teď fakt nerozeznám jeden stát od druhého.
S těmi barvami máš pravdu, ten problém jsem už několikrát zaznamenal, že si nejsem jist komu to dané území patří.

Jinak musím říct, že z toho mého světa se stává opravdu podivná záležitost. Hraji tedy za fašistické Maďarsko. Vyhlásil jsem válku Rumunsku, to odpovědělo tím, že se přidalo ke Spojencům, jenomže co by člověk nechtěl - SSSR po pár měsících vyhlásilo Rumunsku taky válku, což znamená, že vyhlásilo válku i Spojencům. Takže teď sovět v Evropě dobil celé Rumunsku, já z něj nakonec dostal jednu provincii a jednu jsem ztratil, protože ji "vysvobodilo" Rusko, poté když Osa vyhlásila válku Jugoslávii, ta se nakonec rozdělila mezi Itálii, Maďarsko (já) a Sovětský svaz. Do toho sověti dobili celé Řecko. No a teď se do války přidala USA takže stav ve světě vypadá asi tak, že Osa válčí se Spojenci a připravuje se na válku se SSSR, SSSR taktéž válčí se Spojenci a připravuje se na válku s Osou a co mi tak přijde, že oni nakonec vyhlásí válku nám a bude po srandě. :D

A jedna taková zajímavost - zkoušel jsem cheat civil war a použil ho na USA, takže tam vypuklo fašistická revoluce, jenomže to mě dost podivilo, že se později přidali ke kominterně. Ano fašistická Amerika, která válčí s demokratickou Amerikou se pro jistotu rozhodla, že se přídá ke kominterně. :roll:
"La mort n'est rien, mais vivre vaincu et sans gloire, c'est mourir tous les jours"-Napoleon Bonaparte.

tarava
Major
Major

Příspěvek od tarava » 09 čer 2016, 14:32

Pokud si vzpomínám, tak v HoI3, pokud člověk jel cca dle historické linie, se i AI chovala docela historicky. Já v HoI4 rozjel už 4 hry(od roku 36) a vždycky je to ectrémní fantasmagorie jako vyhlášení SSSR války Říši v roce 38, spojenecká Itálie....

Michgod
Poloslepý troll
Poloslepý troll

Příspěvek od Michgod » 09 čer 2016, 14:59

v popisku u vyberu scenaru je ze ten scenar co zacina rokem 36 je alternativni historie a ten sceanr co zacina rokem 38 je jakoby blizkej tomu realnemu

tarava
Major
Major

Příspěvek od tarava » 09 čer 2016, 15:11

Michgod píše:v popisku u vyberu scenaru je ze ten scenar co zacina rokem 36 je alternativni historie a ten sceanr co zacina rokem 38 je jakoby blizkej tomu realnemu
Jasně, já nečekám, že to bude historicky přesný, ale když se jako Němec držím cca historie, tak nečekám takovéto veletoče :shock:

Michgod
Poloslepý troll
Poloslepý troll

Příspěvek od Michgod » 09 čer 2016, 15:30

predpokladam ze by mohli vydat nejake dlc... nebo nejakej mod jako treba byl blackice... kterej tve ocekavani naplni lepe...

ja zase od alternativni historie ocekavam prave veletoce... sice jeste nevim jake veletoce me cekaji protoze svuj scenar roku 36 hraju taky jakoby historicky ale aspon me ta hra nejak prekvapi :D a nakej ten historickej mod si urcite rad zahraju az bude

a prece jenom si predstav treba crusader kings kdyby se to chovalo historicky... myslim ze by jsme to ani jeden z nas nehrali tolikrat :D

821
Major
Major

Příspěvek od 821 » 10 čer 2016, 11:01

Tak som to konecne doklepal do 39 a vojny. Ten 5. research slot je moc daleko v NF strome takze v 39 som ledva stihal drzat krok s vyskumom. Snazil som sa vybudovat historicky Heer, LW a KM. Bez sance. Heer a LW snad aj boli na poctoch +/- skutocnych ale KM ani nahodou.
Utok na Polsko pohoda. Horsie bolo ked komplet Royal Navy, 200+ lodi priplavala k Wilhelmshavenu a z Kriegsmarine mi spravila dalsiu Unterseebotsflotte. Tych par co sa zachranilo dorazil Port Strike.
Momentalne mi teda vadia 2 veci. AI robi z lodstva doom stack a port strike je moc efektivny(alebo CAP neefektivny).
És per Catalunya, per la llibertat...
Que moriràs lluitant, si cal!

tarava
Major
Major

Příspěvek od tarava » 10 čer 2016, 11:12

821 píše:Tak som to konecne doklepal do 39 a vojny. Ten 5. research slot je moc daleko v NF strome takze v 39 som ledva stihal drzat krok s vyskumom. Snazil som sa vybudovat historicky Heer, LW a KM. Bez sance. Heer a LW snad aj boli na poctoch +/- skutocnych ale KM ani nahodou.
Utok na Polsko pohoda. Horsie bolo ked komplet Royal Navy, 200+ lodi priplavala k Wilhelmshavenu a z Kriegsmarine mi spravila dalsiu Unterseebotsflotte. Tych par co sa zachranilo dorazil Port Strike.
Momentalne mi teda vadia 2 veci. AI robi z lodstva doom stack a port strike je moc efektivny(alebo CAP neefektivny).
Já se u Německa úplně vykašlal na hladinové loďstvo, protože ze hry za Američany vím, jak jsou CV naprosto OP a Němci nemají na to, aby jich postavili nějáké dostačující množství + k tomu mít vyzkoumaná letadla, takže Německo soustředím čistě na ponorkovou válku. Ponorky tedy válcují nepřátelské konvoje a už se mi podařilo potopit nějáký ten křižník a pár destroyerů, to doplňuji námořními bombardéry, které řežou všechny nepřátelské lodě v dosahu.

Ztráty mám malé a když chrlím snad 8 ponorek měsíčně, tak je to pohoda.

821
Major
Major

Příspěvek od 821 » 10 čer 2016, 11:29

Ist na ponorky je plan na dalsi pokus. Kazdopadne ten 5 research slot by mal byt rychlejsie dostupny. V reale USA, GB a Nemecko boli najdalej co sa tyka vyskumu. V HoI4 su vlastne Nemci najslabsi lebo aj FRA s 3 slot-mi sa dostane k 5 rychlejsie.
És per Catalunya, per la llibertat...
Que moriràs lluitant, si cal!

Ileanos
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od Ileanos » 10 čer 2016, 15:02

tarava píše:Taky máte problém s rozeznáním hranic? Jak jsou všichni tou vybledlou stejnou barvou, tak mi strašně splyvají. Když jsem hrál za USA, tak proti Japonsku s trochu horší grafikou jsem nerozeznal majitele jednotlivých ostrovů. To je prostě špatné. Proč prostě nemají státy klasicky syté barvy jak ov předešlých dílech? Němci černí/šedí, Sověti rudí, Japonci žutí. Dyť to bylo tak krásně přehledné. Teď fakt nerozeznám jeden stát od druhého.
O hranicích mi ani nemluv - polovinu času řeším, kde vlastně jsou :D

Oyeblikk
Desátník
Desátník

Příspěvek od Oyeblikk » 10 čer 2016, 15:32

Moje postrehy a hlavné nedostatky:

Ako hra to nieje zlé akurát sa nemôže porovnávať tak úplne s predošlými dielmi. Treba to brať ako niečo nové a prispôsobiť sa. Čo mne zatiaľ najviac vadí je identický tech. strom pre všetky národy. Je jedno či hráte za nemecko alebo za etiópiu či tibet. Hra tu naberá na svojej morbídnej nelogickosti, pretože ak hráte za taký tibet, nielenže máte rovnaký tech. strom ako nemecko, vy dokonca úplne v pohode dokážete s nemcami držať krok pri výskume. Rozdiel je iba v počte výskumných slotov ale ak začnete skúmať v roku 1936 tanky a nemecko ich začne skúmať tiež, tak napr. v roku 1941 máte tanky také isté. Čo je historický nezmyslel a vymyká sa to absolutne aj nejakým medziam o alternatívnej histórii. Čo vďaka tomu pôsobí tiež smiešne je fakt, že hlavné národy 2sv. vojny síce majú každý zvlášť vlastné historické mená a obrázky napr tankov, ale to je tak všetko. Parametre sú úplne identické. A tak všetky ťažké tanky z roku 1941 majú také isté parametre ako nemecký ťažký tank 1941 čo je asi tiger myslím. Len obrázok poteší.
Ďalšia vec čo mne osobne dosť vadí je odstránenie názvov jednotlivých provincií. K historickej hre to proste patrí a celkovo to umocňuje dojem a atmosféru, žiaľ, nie v HOI4 :(.
Ešte musím spomenúť až príliš zjednodušený obchod so surovinami, tiež fakt, že ak danú surovinu nemáte, vaša výroba pokračuje ďalej, len sa spomalí čo je čudné. Keď raz mám 0 železa tak snáď ani tank navyše !! :-)
Potom ešte spomeniem také drobnosti ako chýbajúca tabuľka o skončenej bitke a štatisticky a tajne riadená vzdušná vojna.

Napriek tomu všetkému ma ale hra zaujala a teším sa na prípadné módy,patche atď. Osobne sa mi veľmi páči systém národných focusov ako aj možnosť alternatívnej histórie, aj keď skôr som fanúšik keď to všetko ide viac menej tak ako v skutočnosti. Ale možnosť, že za francúzko utvrdím a udržím malú dohodu a podobné zaujímavosti sú fajn. Prípadné ďalšie postrehy doplním ďalším hraním.

tarava
Major
Major

Příspěvek od tarava » 10 čer 2016, 21:53

WUT !? :shock:

Tento obrázek může být vizuálně zmenšen. Zobrazit v původní velikosti

Odpovědět

Zpět na „Hearts of Iron 4“