Říční fronta - Dolní země

Král je mrtev. Terenie potřebuje nového vůdce... zvolí dobře, či si vybere špatného vládce a ponoří se do kola občanských válek?

Moderátoři: Dekl, martas3, Vals

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Říční fronta - Dolní země

Příspěvek od Vals » 27 črc 2013, 08:29

Tímto se ujímám svých povinností vrchního velitele této oblasti. Očekávám plnou součinnost spřátelených oddílů - ať už královských, řádových či rodových.

Začnu drobnou rekapitulací sil:

Skřetí armáda = 4x těžká pěchota, 8x lehká pěchota, 2x střelci a 2x lehká jízda. Možností jsou pak jejich posily v podobě kleriků a další těžké pěchoty.

Proti tomu můžeme nasadit dva sbory sil:

1. sbor - 8x těžká pěchota, 1x lehká pěchota a 1x těžká jízda
2. sbor - 2x těžká pěchota, 7x lehká pěchota, 5x střelci, 4x lehká jízda a 3x těžká jízda
Šeré pláště z Morevy

Závěr nového vrchního velení:
- disponujeme v oblasti silnějšími jednotkami, než nepřítel. Druhý sbor je navíc i vhodně vyvážen složením jednotek a disponuje značnou silou střelců a těžké jízdy.
- naše síly jsou rozdělené, avšak to považuji v tuto chvíli za výhodu (viz níže):

Skřetí možnosti (řazeny dle pravděpodobnosti):
a.) úder podél řeky směrem k nejcenějším cílům vhodným k plenění. Zároveň pokus o svedení rozhodující bitvy.
b.) úder do lesů a hor za účelem dobití horských hradů.
c.) nic - pasivní obrana
d.) návrat na sever.

Ze všech těchto možností považuji za pravděpodobné pouze a.) a b.), návrat nepřichází v úvahu vůbec a pasivní obrana po pádu prvního hradu zcela jistě neodpovídá skřetímu naturelu. Skřeti touží plenit a ničit a vhodné cíle jsou jen na jihu. Plán tedy musí počítat se strategiemi a.) a b.), případně možná i c.) pokud jsou Skřeti náhle opatrní...

Možné naše strategie:

- naše rozestavění nám dává jedinečnou příležitost vzít v každém případě nepřítele do kleští a zničit jediným úderem. Navrhuji, aby první sbor, tvořený Pavlovíny a Dláteníky, fungoval jako kovadlina a mobilnější a silnější druhý sbor jako kladivo. Pokud nepřítel vytáhne do hor, tak se pak nabízí ještě možnost, že ho necháme postupovat v nevlídném terénu a obléhat dobře hájené hrady, zatímco hlavní vojsko odřízne zásobovací trasy. Skřetí armáda se pak sama vyčerpá a bude již sama poražena, až se nevyhnutelně pokusí prorazit ven na roviny.

- v případě skřetího tažení na jih pak bude skřetí armáda obklíčena ještě snáze - první sbor vytáhne v patách a druhý sbor zahradí cestu. Skřetí vojsko, takticky i početně podstatně slabší, pak bude relativně snadno zničeno, neboť bude mít silnějšího nepřítele v týlu, ať se otočí jakkoli.

- v případě skřetího vyčkávání na posily se pak otvírá příležitost další - Skřetí kmeny musí překročit řeku a nemohou dorazit k Točníku. To nám znovu dává příležitost zničit obě armády odděleně - první sbor odřízne cestu dále na sever a nepřítele od sebe oddělí těžko překonatelnou linií kopiníků a poté dle okolností zničíme v součinnosti nejprve první či druhou armádu.

A co magie? Skřetí posily přicházejí se silnými oddíly šamanů - je proto bezpodmínečně nutné, aby se tažení účastnily Šeré pláště schopné poskytnout alespoň základní magickou obranu.

Princ Evžen Savojský
Osobní Strážce Obří Chobotnice
Osobní Strážce Obří Chobotnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Říční fronta - Dolní země

Příspěvek od Princ Evžen Savojský » 27 črc 2013, 22:45

Šeré pláště udělají pro obranu království cokoliv. Šamani neprojdou.
Jan Havran z Trojvlčí, nejvyšší kapitán Šerých plášťů.
Obrázek

SteveTR
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Příspěvek od SteveTR » 28 črc 2013, 00:32

Rád se zapojím do boje na říčním frontu. Koneckonců, v jeho okolí mám dvě armády.
byl Karel ze Zářičan, Štefan Pražský, Štěpán II.
je Kašpar I. Řekopolský

"Exterminate!" - Neznámý dalek

Gorkan
Rotný
Rotný

Příspěvek od Gorkan » 28 črc 2013, 10:15

dle aktivity velitelu to vypadá na Opilství a Obžerství.

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 28 črc 2013, 10:49

Církevní představitelé nemají ve štábu co dělat a jsou vykázáni jako jiný civilní personál.

Gorkan
Rotný
Rotný

Příspěvek od Gorkan » 28 črc 2013, 11:51

Vals píše:Církevní představitelé nemají ve štábu co dělat a jsou vykázáni jako jiný civilní personál.
já ti dám civilistu Picarde :lol: :lol: :lol:

EDIT Phoenix: Zde nespamovat!!!! Na to je hospůdka, kde todle můžeš napsat, proto prosím moderátora, aby to přesunul tam.

Edit Gorkan: jde o to že termín civilista ve středověku neexistoval takže tak vals plácl blbost

ale abychom se vrátily k topicu tak já vlastně financuju Velkou cást drátenické armády takže se snad mohu učastnit jako pozorovatel né ?

EDIT martas3f: Gorkane... ne*er mne...

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 28 črc 2013, 16:29

Pokud se chcete zúčastnit, tak mluvte buď k věci nebo mlčte...

Gorkan
Rotný
Rotný

Příspěvek od Gorkan » 29 črc 2013, 13:04

Dobrá rád bych slyšel názory zdali mám se skřetímy šamany vyjednávat nebo ne.
Proto chci abyste hlasovali

jjelen
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od jjelen » 29 črc 2013, 13:12

Myslím, že není důvod se o vyjednávání nepokusit, Na druhou stranu si nejsem jistý, jestli by to nebylo lepší nechat na starost někomu povolanějšímu, diplomacii má/měl by mít na starosti kancléř.
Hetharie V.: Kancléř Jeho knížecí Jasnosti Jiřího Lormanwenského Marek z Lesohradu

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 29 črc 2013, 13:18

Hlasovat se nebude, máte můj příkaz s nimi jednat. Je třeba zabránit spojení skřetích vojsk za každou cenu.

Gorkan
Rotný
Rotný

Příspěvek od Gorkan » 29 črc 2013, 16:29

jjelen píše:Myslím, že není důvod se o vyjednávání nepokusit, Na druhou stranu si nejsem jistý, jestli by to nebylo lepší nechat na starost někomu povolanějšímu, diplomacii má/měl by mít na starosti kancléř.
šamani jsou náboženství Vůdci a navíc kancléř je pokud vím na druhé frontě.

Phoenix
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phoenix » 30 črc 2013, 10:05

Pokud se sám a dobrovolně Opat osobně hlásí do této mise, tak proč jednání nezkusit? Důležítým úkolem také bude zjistit předčím skřetí kmeny utíkají.
Hetharia: Kníže Pavel z Pavlínova, král Terenie
Omluvte mi můj pravopis, ale jsem spíše matikář :D:D

Gorkan
Rotný
Rotný

Příspěvek od Gorkan » 30 črc 2013, 12:03

Phoenix píše:Pokud se sám a dobrovolně Opat osobně hlásí do této mise, tak proč jednání nezkusit? Důležítým úkolem také bude zjistit předčím skřetí kmeny utíkají.
jen doufám že neutíkají před něčím ještě horším.

Jinak jedu s vaší královskou družinou, mohl byste mi vaše vysosti říct kdy předpokládáte že dorazíme na frontu ?

Jan III.
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od Jan III. » 30 črc 2013, 15:40

Gorkan píše:šamani jsou náboženství Vůdci a navíc kancléř je pokud vím na druhé frontě.
Kde zrovna jsem je celkem jedno, právě jsem se třeba vrátil z Kalwenu...

Podle mne jde spíše o migraci, zapříčiněnou přemnožením a nedostatkem životního prostoru...
konzul Decimus "Semotus" Purpurový
První Rádce Telendir Lingwenský
Edmund Granddale, král Východní Anglie
Jan Tarmun z Jezerního Vědrokrvu, zvaný Jantar z jezera, Malleus maleficarum, paladin Světla Svatého, vůdce Hornozemské aliance
Vrchní Hejtman Táborského Svazu Jan Oldřich z Černovic(†)
Jan Tarmun I. z Jezerních Vědrokrv, velmistr Řádu Dlátenického, biskup Taulunský a právoplatný král Terenie
Parwaein I. Tamnicir, kníže Větrodolský, první rádce Svojška I., krále Kalwenského(†)
Lothar I., Markus I. Ansa, král Slaromský
Polní podmaršálek Johann Peter de Beaulieu, vrchní velitel rakouských vojsk v Itálii 1796
Kde je vůle, je i způsob!

Gorkan
Rotný
Rotný

Příspěvek od Gorkan » 30 črc 2013, 17:03

Jan III. píše:
Kde zrovna jsem je celkem jedno, právě jsem se třeba vrátil z Kalwenu...

Podle mne jde spíše o migraci, zapříčiněnou přemnožením a nedostatkem životního prostoru...
a odkud teda velíš drátenickému zboru ? to ti jako přes celou mapku jezdí poslové ?

a otazka 2 o co šlo ?

Jan III.
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od Jan III. » 30 črc 2013, 21:10

Gorkane, tohleto prostě nikdo neřeší! :)

No, co je vedlo k takovému navýšení pohraničních hlídek, ale to sem jaksi nepatří...
konzul Decimus "Semotus" Purpurový
První Rádce Telendir Lingwenský
Edmund Granddale, král Východní Anglie
Jan Tarmun z Jezerního Vědrokrvu, zvaný Jantar z jezera, Malleus maleficarum, paladin Světla Svatého, vůdce Hornozemské aliance
Vrchní Hejtman Táborského Svazu Jan Oldřich z Černovic(†)
Jan Tarmun I. z Jezerních Vědrokrv, velmistr Řádu Dlátenického, biskup Taulunský a právoplatný král Terenie
Parwaein I. Tamnicir, kníže Větrodolský, první rádce Svojška I., krále Kalwenského(†)
Lothar I., Markus I. Ansa, král Slaromský
Polní podmaršálek Johann Peter de Beaulieu, vrchní velitel rakouských vojsk v Itálii 1796
Kde je vůle, je i způsob!

Gorkan
Rotný
Rotný

Příspěvek od Gorkan » 31 črc 2013, 07:20

Jan III. píše:Gorkane, tohleto prostě nikdo neřeší! :)
však ok jen jsem se nad tím pozastavil.

a Mohl by mi Phoenix prosím říct kdy dorazíme na tu frontu ? respektive kolik kol to bude trvat ?

Phoenix
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phoenix » 31 črc 2013, 07:28

Král dorazí na frontu za 2-3 měsíce. Každopádně i po mém příchodu bude hlavním velitelem vojsk stále kníže Malyr z Jelenijce, já se jen připojím do štábu, protože zde mám kompletní rodovou armádu. Dalším důvodem příchodu je i zapojení Osiarnae, kteří půjdou semnou, do bojů.

OT: Můžete prosím mluvit herně? Todle je herní forum, takže Gorkane, žádný "Mohl by mi Phoenix prosím říct kdy dorazíme na tu frontu". Oslovuj mě bud Pavel z Pavlínova, Pavlínovec či král. Jediné neherní forum této hry je Hospůdka

martas3
Podplukovník
Podplukovník

Příspěvek od martas3 » 31 črc 2013, 19:13

David z Věže žádného "Phoenixe" nezná a na frontu jej rozhodně nepustí. Král Pavel I. samozřejmě dorazí na frontu, až jeho veličenstvo uzná za vhodné.

Zemský hofmistr
Kronikář hetharijský, byzantský a wylamský, historik Res Publicy
Velkovévoda Friedrich I. Bádenský (Německo 1866)
Martin z Blatavníka (†), velitel Plzeňského landfrýdu, a jeho syn Jošt z Blatavníka, pán Plzně, Tachova a Žebráku (Husitské války)
Lord Eldred Arryn, princ Hory a Údolí, pán Orlího Hnízda, Strážce Východu a Ochránce Údolí (Blackfyreovo povstání)
Dóže Manuel Saggio z Luccy, arcibankéř italský (Itálie 1796)
Aeddan I. Gwyrdd, král velšský, iarla jihoirský a západomercijský (Anglie 960)
Sigismund III. Stříbrovlasý (†), kníže hauenský, a jeho synovec Dietrich I. Obnovitel, král kvilamský a kníže hauenský (Pět knížectví)

Phoenix
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phoenix » 31 črc 2013, 19:15

Blíží se nám konec měsíce, tak už bych asi rád zde slyšel nějaké konkrétní věci a plány? Přiverbují šeré pláště nějaké jednotky na říční front? Jaký bude konkrétní postup našich vojsk? Osobně jsem pro stažení všech jednotek do Vínonos a přečkání zimy. Zima nám zajistí možnost konzolidovat oddíly a naverbovat nové. Skřeti v zimě žádné posily čekat nemohou. Pokud se však kníže Malyr rozhodne pro agresovní strategii, tak bych již rád slyšel nějaké plány.

Odpovědět

Zpět na „Hetharia 2 - Zkouška Terenijců“