Severozápadní fronta

Král je mrtev. Terenie potřebuje nového vůdce... zvolí dobře, či si vybere špatného vládce a ponoří se do kola občanských válek?

Moderátoři: Dekl, martas3, Vals

Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Re: Severozápadní fronta

Příspěvek od Atlantis » 10 zář 2013, 19:32

1) Je zima
2) Tam myslím je už území "spřátelených" kmenů
Oklamat, zmást, překvapit
("Stonewall" Jackson)

jjelen
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od jjelen » 15 zář 2013, 18:20

Válka na severu pro nás, nebo většinu z nás, nejspíš končí. Zahájíme přesun k jihu ihned, nebo necháme naše muže jeden tah odpočívat (popřípadě nějaký kompromis, nejprve stáhnout třeba k Trpaslínu, tam tah odpočívat a potom pokračovat v cestě)?
Hetharie V.: Kancléř Jeho knížecí Jasnosti Jiřího Lormanwenského Marek z Lesohradu

Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis » 15 zář 2013, 23:11

Těžko říci. Já bycch nejraději přeci jen vyřídil alespoň část skřetích pevností (když už jsme vytáhli z Trpaslína...). Mithrilová věž padla. Ideální by byl nyní dvojúder na Verrasionovu a Sarriasinovu hlídku. S pádem obou znich bych považoval též severní tažení za hotové a ukončené.
Oklamat, zmást, překvapit
("Stonewall" Jackson)

jjelen
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od jjelen » 16 zář 2013, 05:29

Zkus to navrhnout zástupcům Dohody (pokračovat v tažení proti jejich vůli se mi zrovna moc nechce, navíc brzy budeme ve válce i jinde)
Hetharie V.: Kancléř Jeho knížecí Jasnosti Jiřího Lormanwenského Marek z Lesohradu

Jan III.
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od Jan III. » 16 zář 2013, 08:41

Chystám se na setkání se senátem, takže za vás zalobuju, abyste si mohli měsíc odpočinout v hlídkách, kousek na sever. Řekl bych, že s tímhle takový problém mít nebudou, jelikož nejvíc jim v žaludku neleží Terenijská hotovost, ale moji fanatiční ¨Dláteníci. :wink:
konzul Decimus "Semotus" Purpurový
První Rádce Telendir Lingwenský
Edmund Granddale, král Východní Anglie
Jan Tarmun z Jezerního Vědrokrvu, zvaný Jantar z jezera, Malleus maleficarum, paladin Světla Svatého, vůdce Hornozemské aliance
Vrchní Hejtman Táborského Svazu Jan Oldřich z Černovic(†)
Jan Tarmun I. z Jezerních Vědrokrv, velmistr Řádu Dlátenického, biskup Taulunský a právoplatný král Terenie
Parwaein I. Tamnicir, kníže Větrodolský, první rádce Svojška I., krále Kalwenského(†)
Lothar I., Markus I. Ansa, král Slaromský
Polní podmaršálek Johann Peter de Beaulieu, vrchní velitel rakouských vojsk v Itálii 1796
Kde je vůle, je i způsob!

Phoenix
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phoenix » 22 zář 2013, 20:41

Může mi někdo vysvětlit, co dělá armáda severně od Trpaslína u Sarriasinově hlídky a Gnomie, neměla již tento měsíc dosáhnout Říční země? Na hranicích máme početné císařské vojsko a Vy se zdržujete někde na severu, kde nejste vůbec potřeba? Asi jsem měl tutoi frontu sledovat pečlivěji, naivně jsem myslel, že je ve správných rukách. V prosinci jste byli v Trpaslíně, byl dán jasný rozkaz o přesunu do Říční země, může mi někdo vysvětlit, co Vás vedlo k tomu jít v zimě na ten sever a tento měsíc do Gnomie?
Hetharia: Kníže Pavel z Pavlínova, král Terenie
Omluvte mi můj pravopis, ale jsem spíše matikář :D:D

jjelen
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od jjelen » 23 zář 2013, 05:38

Tažení na sever bylo ovlivněno snahou o to, aby se naše vítězství na severu rychle nezměnilo v porážku, za tím zcela stojím (odtáhnout na jih abychom během několika měsíců měli za zády pustinu kterou se prohání znepřátelené skřetí kmeny...)
Stažení do Gnomie potom je opravdu přehmatem vrchního velení (způsobeného do jisté míry určitou neznalostí prostředí).

martas3
Podplukovník
Podplukovník

Příspěvek od martas3 » 23 zář 2013, 14:07

Jednotky vykonaly přesně rozkaz svých velitelů a pokračovali po cestě, kterou jim nejvyšší kapitán určil.
Kronikář hetharijský, byzantský a wylamský, historik Res Publicy
Velkovévoda Friedrich I. Bádenský (Německo 1866)
Martin z Blatavníka (†), velitel Plzeňského landfrýdu, a jeho syn Jošt z Blatavníka, pán Plzně, Tachova a Žebráku (Husitské války)
Lord Eldred Arryn, princ Hory a Údolí, pán Orlího Hnízda, Strážce Východu a Ochránce Údolí (Blackfyreovo povstání)
Dóže Manuel Saggio z Luccy, arcibankéř italský (Itálie 1796)
Aeddan I. Gwyrdd, král velšský, iarla jihoirský a západomercijský (Anglie 960)
Sigismund III. Stříbrovlasý (†), kníže hauenský, a jeho synovec Dietrich I. Obnovitel, král kvilamský a kníže hauenský (Pět knížectví)

Odpovědět

Zpět na „Hetharia 2 - Zkouška Terenijců“