Rada zemských úřadů

Král je mrtev. Terenie potřebuje nového vůdce... zvolí dobře, či si vybere špatného vládce a ponoří se do kola občanských válek?

Moderátoři: Dekl, martas3, Vals

Odpovědět
Phoenix
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Rada zemských úřadů

Příspěvek od Phoenix » 15 čer 2013, 14:46

Regentská rada je zvolena, nyní tedy bude o nejdůležitější rozhodnutí dělat ona. Samozřejmě může každý předkládat své návrhy či prezentovat své výhrad k již schválenému kroku radou. Zde máte příležitost. Rada nemá žádnou hlasovací pravomoc, jde tedy hlavně o dialog vezi zvolenou regentskou radou a předními zemskými uřady.
Hetharia: Kníže Pavel z Pavlínova, král Terenie
Omluvte mi můj pravopis, ale jsem spíše matikář :D:D

Phoenix
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada zemských úřadů

Příspěvek od Phoenix » 15 čer 2013, 15:04

Osobně navrhuji napětí mezi Císařstvím a Terenií neeskalovat. Velmistr Řádu Dlátenického řekl cituji: "V takové situaci si Císař invazi rozmyslí a my získáme čas na zesílení obraných linií, či eventuelně na mírová jednání.". S císařem se nyní ale nevede žádná válka, tak jaké mírová jednání. Dokonce i jeho armáda, kterou má nyní na hranicích jasně svědčí o tom, že tam není nyní potřeba umisťovat jednotky. Akorát by to vyvolalo přísun obraných císařských jednotek, na ty bychom zase my reagovali přísunem jednotek a celý konflikt by pak musel vyústit ve válku, protože již by bylo do celé situace zainteresováni příliš moc stříbrných.

Navrhuji proto zatím armádu ponechat v hradu Hlídka, která je strategickou křižovatkou do všech potřebných směrů při obraně království. Osobní vedení nad ní bude mít stále Arnen z Kansdelu. Serverní hranice je zatím hlídána mými osobními oddíly, které císařské přečislují. Podobně to je momentálně i na morevských hranicích.

Tento návrh osobně hodlám předložit v rámci regentské rady, rád bych však, aby zde před samotným návrhem proběhla diskuze i mimo radu.

Princ Evžen Savojský
Osobní Strážce Obří Chobotnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Princ Evžen Savojský » 15 čer 2013, 15:20

Osobně bych se i přikláněl k osvobození Hroznobuku. Tamější víno je znamenité.
Jan Havran z Trojvlčí, nejvyšší kapitán Šerých plášťů.
Obrázek

Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis » 15 čer 2013, 15:57

řekl bych, že přístup mají i jiní, jen jim nepřísluší rozhodovací právo. Nicméně, jakožto vrchní velitel Terenijského vojska bych se rád zeptal:
1) Co vlastně chce císařský velvyslanec? S čím přichází?
2) Zda by se nevyplatilo začít jednat intenzivně se Severní dohodou. Všichni koukáme na severovýchod, ale aktuálně se bojuje na severozápadě...
Oklamat, zmást, překvapit
("Stonewall" Jackson)

Jan III.
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od Jan III. » 15 čer 2013, 15:57

Zahraniční jednání si, když dovolíte, vezme na starosti kancléř, jakmile se k tomu dostane a uklidí brodel v kuchyni...
konzul Decimus "Semotus" Purpurový
První Rádce Telendir Lingwenský
Edmund Granddale, král Východní Anglie
Jan Tarmun z Jezerního Vědrokrvu, zvaný Jantar z jezera, Malleus maleficarum, paladin Světla Svatého, vůdce Hornozemské aliance
Vrchní Hejtman Táborského Svazu Jan Oldřich z Černovic(†)
Jan Tarmun I. z Jezerních Vědrokrv, velmistr Řádu Dlátenického, biskup Taulunský a právoplatný král Terenie
Parwaein I. Tamnicir, kníže Větrodolský, první rádce Svojška I., krále Kalwenského(†)
Lothar I., Markus I. Ansa, král Slaromský
Polní podmaršálek Johann Peter de Beaulieu, vrchní velitel rakouských vojsk v Itálii 1796
Kde je vůle, je i způsob!

martas3
Podplukovník
Podplukovník

Příspěvek od martas3 » 15 čer 2013, 15:58

Samozřejmě, služebnictvo je dnes velmi nespolehlivé :D

Zemský hofmistr David z Věže
Kronikář hetharijský, byzantský a wylamský, historik Res Publicy
Velkovévoda Friedrich I. Bádenský (Německo 1866)
Martin z Blatavníka (†), velitel Plzeňského landfrýdu, a jeho syn Jošt z Blatavníka, pán Plzně, Tachova a Žebráku (Husitské války)
Lord Eldred Arryn, princ Hory a Údolí, pán Orlího Hnízda, Strážce Východu a Ochránce Údolí (Blackfyreovo povstání)
Dóže Manuel Saggio z Luccy, arcibankéř italský (Itálie 1796)
Aeddan I. Gwyrdd, král velšský, iarla jihoirský a západomercijský (Anglie 960)
Sigismund III. Stříbrovlasý (†), kníže hauenský, a jeho synovec Dietrich I. Obnovitel, král kvilamský a kníže hauenský (Pět knížectví)

Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis » 15 čer 2013, 15:59

To je v pořádku...stačí výsledky :D
("Stonewall" Jackson)

jjelen
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od jjelen » 15 čer 2013, 16:31

Atlantis píše:...2) Zda by se nevyplatilo začít jednat intenzivně se Severní dohodou. Všichni koukáme na severovýchod, ale aktuálně se bojuje na severozápadě...
Arnen z Kansdelu opět ukazuje, že je mužem na svém místě. Musíme být připraveni pomoci našim spojencům, ale to se netýká jen Morevy, že ano...
Hetharie V.: Kancléř Jeho knížecí Jasnosti Jiřího Lormanwenského Marek z Lesohradu

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 15 čer 2013, 20:02

Rozdělení armády může také znamenat, že polovina armády bude fuč za horami na vedlejším bojišti z něhož jsme chráněni pevnostmi v úzcích průsmycích, které zapadají při prvním sněhu, zatímco hlavní úder přijde od Severovýchodu, kde až k Taulunu není pořádná pevnost ale za to příhodná rovina kolem řeky, která umožní hladké zásobování takřka až k samotnému královskému paláci...

Nehledě na to, že intervence v Morevě či Severní dohodě nepochybně bude znamenat válku s Císařstvím. To snad už raději ten preventivní úder, který je může zasáhnout nepřipravené a dobít klíčové přechody přes řeku. S Karmencem v našich rukách jsme fakticky bezpečně bráněni..

jjelen
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od jjelen » 15 čer 2013, 20:12

Co o tom soudí nejvyšší kapitán a otatní pánové?
Hetharie V.: Kancléř Jeho knížecí Jasnosti Jiřího Lormanwenského Marek z Lesohradu

Jan III.
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od Jan III. » 15 čer 2013, 20:29

Činnost na území Severní dohody je Císařství u ... tam, kde slunce nesvítí. Tím prvním sněhem si nejsem až tak jist, poslední zima byla koneckonců spíše deštivá, než sněživá. A jestli Severní dohoda padne, válce se nevyhneme. Toto je příležitost utkat se se soupeřem mimo naše území, po boku našich gnómských spojenců.

Co se týče Císařství, myslím, že přinejmenším obranou válku jsme schopni zvládnout i v případě vyslání cca 2 000 mužů proti skřetům.

Já sám jsem ochoten též podpořit expediční sbor pro Severní dohodu přinejmenším 400 muži.
Jan Tarmun z Jezerního Vědrokrvu, zvaný Jantar z jezera, Malleus maleficarum, paladin Světla Svatého, vůdce Hornozemské aliance
Jan Tarmun I. z Jezerních Vědrokrv, velmistr Řádu Dlátenického, biskup Taulunský a právoplatný král Terenie
Parwaein I. Tamnicir, kníže Větrodolský, první rádce Svojška I., krále Kalwenského(†)
Polní podmaršálek Johann Peter de Beaulieu, vrchní velitel rakouských vojsk v Itálii 1796

Princ Evžen Savojský
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Princ Evžen Savojský » 15 čer 2013, 20:37

Myslím, že rozhodnutí o vyslání expedičního sboru na pomoc Severní dohodě je plně v kompetenci regentské rady Tří. Věřím, že rozhodnou správně.
Jan Havran z Trojvlčí, nejvyšší kapitán Šerých plášťů.
Obrázek

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 15 čer 2013, 20:50

Inu, za sebe nebudu této expedici bránit v Regentské radě. V případě že Císařství v tu dobu neudeří, to bude dobrý diplomatický tah. Zřejmě to stojí za ten risk... Každopádně ale podpořím jen takovou expedici, která nebude zcela symbolická. Když už, tak řádnou výpravu, která skutečně něco vyřeší a Severní dohodě zásadně pomůže a tím vylepší naše severní křídlo.

Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis » 15 čer 2013, 21:51

Malyr mi mluví z duše...
("Stonewall" Jackson)

Phoenix
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phoenix » 16 čer 2013, 14:11

Též mám jako většina pánů zde stejný názor na intervenci proti skřetům. Proto poslyšte nyní můj návh.
Hornozemská a Dolnozemská hotovost se spojí v jednu armádu a bude vyslána na sever v rámci pomoci naším spojencům. K této armádě se dále připojí 400 můžu Dlátenického řádů, které byly nabídnuty. 400 můžu dále připojí Pán z Lormanwe, které má nyní na hradě Skalník.
Dohromady tento expediční sbor bude mít 2100 pěsích a 400 jízdních. Místem setkání všech armád by se stal Teras, kde by se k výpravě mohli přidat jednotky Šerých pláštů, které se v této pevnosti momentálně nacházejí. Nevíme jaká síla stojí v pozadí skřetí invaze a magie znalé jenotky by určitě zlepšily vyhlídky a zabezpečení celé operace. Velení nad touto armádou by převzal vrchní velitel armády Arnen z Kansdelu, jenž se nyní nachází v hradu Hlídka a jeho potencionál je tak nevyužit. Pokud by však Pan z Lormanwe hodnal naverbovat a nasadit více jednotek, určitě by bylo správné, aby přímé velení nad operací získal on a Arnen z Kansdelu by dále tedy zůstal vrchní velitel případné obrany na vpád císařských.

Zemská hotovost zůstane dále v hlídce, kde je k dispozici na případný útok císařských. Přímou obranu východní hranice bude zajišťovat armáda Morevy a jednotky Pána z Lormanwe a Dlátenického řádu, které do oblasti míří. Severní hranici pohlídají mé jednotky, které celou situaci monitorují. V případě ohrožení jsem samozřejmě ochoten vynaložin veškeré své jměné k doverbování a posílení severní armády.

Toto je můj vojensko-operační návrh, který v rámci regentské rady budu prosazovat. Prosím však zemské uřady a osoby v plánu jmenovány (Jan Havran z Trojvlčí, Pan z Lormanwe, Velmistr Dlátenického řádu), aby se k němu vyjádřily.

Kníže Pavel z Pavlínova

jjelen
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od jjelen » 16 čer 2013, 14:18

Velení klidně ponechám nejvyššímu kapitánovi, každopádně ale naverbuji nejméně jeden nebo dva další oddíly (spíše jízdní, podle toho, co vím o skřetech a co mi bylo řečeno od dohodových velitelů soudím, že právě jízda proti nim může být tou nejúčinnější zbraní)

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 16 čer 2013, 14:22

S touto formou plánu bych mohl souhlasit. Expedice je dost silná, aby snad pomohla skřety odrazit a tím nám Gnómy zavázat. Zároveň ale na východě zůstane dost sil na případné alespoň zachycení a zdržení císařské invaze než přispěchají zálohy z Dolní země - tj. moje, Karské a Zaříčanské oddíly. Osobně jsem ochoten své oddíly přesunout do výhodnějších pozic na východě a spojit se se zbytkem královské hotovosti kolem Hlídky (odkud lze rychle přispěchat na pomoc všemi směry). Jen mám otázku: Co skřetí šamani? Není magická síla skřetích vojsk větší, než si myslíme? Nemám o tom moc představu, ale možná by nebylo od věci naši armádu ještě magicky posílit.

Pokud nikdo nebude mít závažné připomínky, tak tuto záležitost příští týden schválíme v Regentské radě a již příští měsíc se může armáda začít shromažďovat...

Phoenix
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phoenix » 16 čer 2013, 14:34

jjelen píše:Velení klidně ponechám nejvyššímu kapitánovi, každopádně ale naverbuji nejméně jeden nebo dva další oddíly (spíše jízdní, podle toho, co vím o skřetech a co mi bylo řečeno od dohodových velitelů soudím, že právě jízda proti nim může být tou nejúčinnější zbraní)
Moudrá slova Pane z Lormanwe. Jízdní oddíly se budou hlavně hodit i kvůli tomu, že zmíněná armáda v plánu jí má nedostatek.
Je výborné, že k tomuto plánu je vyjádřena naprostá schoda v regentské rady. Přesto prosím k vyjádření i zemské uřady. Důležité slovo vzhledem k důsledkům výpravy má ještě Jan Havran z Trojvlčí ohledně připojení některých jednotek Šerých plášťů k této operaci. Rád bych slyšel i Arnena z Kansdelu, jestli chce tuto operaci vést či by radši zůstal na hradě Hlídka pro případnou obranu proti Císařským.

SteveTR
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Příspěvek od SteveTR » 16 čer 2013, 15:05

Nemám žádné námitky proti tomu, aby byly některé z mých oddílu vyslány na sever.
byl Karel ze Zářičan, Štefan Pražský, Štěpán II.
je Kašpar I. Řekopolský

"Exterminate!" - Neznámý dalek

Jan III.
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od Jan III. » 16 čer 2013, 15:08

Plán, který zde byl navrhnut se mi zamlouvá a nemám vůči němu námitek. Ačkolivz a shromaždiště bych zvolil spíše město Mion a zároveň bych rád požádal hornozemského hofmistra a o povolení, aby se toto město stalo shromaždištěm pro rytíře Dlátenického řádu.

Odpovědět

Zpět na „Hetharia 2 - Zkouška Terenijců“