Zemský sněm

Král je mrtev. Terenie potřebuje nového vůdce... zvolí dobře, či si vybere špatného vládce a ponoří se do kola občanských válek?

Moderátoři: Dekl, martas3, Vals

Odpovědět
jjelen
Kapitán
Kapitán

Zemský sněm

Příspěvek od jjelen » 01 čer 2013, 10:15

Tímto oficiálně svolávám zemský sněm, který má rozhodnout o novém vládci Terenie a o budoucnosti naší země.
Hetharie V.: Kancléř Jeho knížecí Jasnosti Jiřího Lormanwenského Marek z Lesohradu

Jan III.
Kapitán
Kapitán

Re: Zemský sněm

Příspěvek od Jan III. » 01 čer 2013, 10:53

Jakožto zemský kancléř království Terenie se já, velmistr Jan Tarmun z Jezerních Vědrokrv, ujímám dohledu nad zemským sněmem. Nuže, jako první krok provedeme prezenci... Žádám každého z oprávněných volitelů, aby předstoupil a uvedl své plné jméno a titul, stejně jako i postavení, jež ho opravňuje k volbě krále.
...
Velmistr Jan Tarmun, představený Řádu Dlátenického, je jakožto zemský kancléř připraven dostát svým povinostem a volit dle práva a vlastního svědomí. K tomu nechť mi dopomáhají bohové světla.
konzul Decimus "Semotus" Purpurový
První Rádce Telendir Lingwenský
Edmund Granddale, král Východní Anglie
Jan Tarmun z Jezerního Vědrokrvu, zvaný Jantar z jezera, Malleus maleficarum, paladin Světla Svatého, vůdce Hornozemské aliance
Vrchní Hejtman Táborského Svazu Jan Oldřich z Černovic(†)
Jan Tarmun I. z Jezerních Vědrokrv, velmistr Řádu Dlátenického, biskup Taulunský a právoplatný král Terenie
Parwaein I. Tamnicir, kníže Větrodolský, první rádce Svojška I., krále Kalwenského(†)
Lothar I., Markus I. Ansa, král Slaromský
Polní podmaršálek Johann Peter de Beaulieu, vrchní velitel rakouských vojsk v Itálii 1796
Kde je vůle, je i způsob!

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 01 čer 2013, 10:59

Malyr Jelenijský, hlava rodu, syn krále a jeden ze tří knížat království. Cítím se být povolán obnovit svou kandidaturu na trůn svého otce, prastrýce, praděda, atd. až k mýtickému Jiřímu I., dědici slavného Tretomera II., který porazil Císařství a osvobodil naši zem...

jjelen
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od jjelen » 01 čer 2013, 12:07

Lukáš z Lormanwe, kníže terenijský, zemský hejtman a kapitán terenijské armády bude volit podle svého nejlepšího vědomí a svědomí.
Hetharie V.: Kancléř Jeho knížecí Jasnosti Jiřího Lormanwenského Marek z Lesohradu

martas3
Podplukovník
Podplukovník

Příspěvek od martas3 » 01 čer 2013, 14:34

Já, Lorana z Kary, potomek zakladatele rodu Leona a arcimagyně Taulunské univerzity jsem připravena zasednout na zemském sněmu. Apeluji na vás, aby sněm posečkal s volbou krále, dokud nezjistíme, kdo krále zavraždil.

Naopak bych uvítala přítomnost vojska u hlavního města pro zajištění bezpečnosti sněmu. Vrah totiž může být také dobře mezi námi.

Arcimagyně Lorana z Kary
Kronikář hetharijský, byzantský a wylamský, historik Res Publicy
Velkovévoda Friedrich I. Bádenský (Německo 1866)
Martin z Blatavníka (†), velitel Plzeňského landfrýdu, a jeho syn Jošt z Blatavníka, pán Plzně, Tachova a Žebráku (Husitské války)
Lord Eldred Arryn, princ Hory a Údolí, pán Orlího Hnízda, Strážce Východu a Ochránce Údolí (Blackfyreovo povstání)
Dóže Manuel Saggio z Luccy, arcibankéř italský (Itálie 1796)
Aeddan I. Gwyrdd, král velšský, iarla jihoirský a západomercijský (Anglie 960)
Sigismund III. Stříbrovlasý (†), kníže hauenský, a jeho synovec Dietrich I. Obnovitel, král kvilamský a kníže hauenský (Pět knížectví)

jjelen
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od jjelen » 01 čer 2013, 14:50

S přítomností vojska kvůli ochraně před vrahem nemohu zcela souhlasit, malá skupina dobře vycvičených strážců může, bojí-li se někdo z vás o život, ochránit před vrahem mnohem lépe než stovky vojáků...
Mimoto, máme závazky vůči spojencům, a ty musíme plnit jak jen to bude možné.

martas3
Podplukovník
Podplukovník

Příspěvek od martas3 » 01 čer 2013, 15:04

Vykonávám pouze rozkazy dané mi nejvyšším kapitánem armády, Arnenem z Kansdelu, tohoto času nemocným na svém hradě Kansdel.

Velící kapitán terenijské armády
Martin z Blatavníka (†), velitel Plzeňského landfrýdu, a jeho syn Jošt z Blatavníka, pán Plzně, Tachova a Žebráku (Husitské války)
Lord Eldred Arryn, princ Hory a Údolí, pán Orlího Hnízda, Strážce Východu a Ochránce Údolí (Blackfyreovo povstání)
Sigismund III. Stříbrovlasý (†), kníže hauenský, a jeho synovec Dietrich I. Obnovitel, král kvilamský a kníže hauenský (Pět knížectví)

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 01 čer 2013, 15:19

Přítomnost královské armády na místě sněmu je nesmyslná, jak správně upozorňuje kníže Lormanwe. Nehledě na to, že z samotného faktu, že vrah zabil krále, lze jen těžko usuzovat, že chce (či vůbec může) zabít někoho dalšího či dokonce celou vyšší šlechtu...

Dále bych se zasadil o to, aby pokud nebude král zvolen ihned, byla zvolena regentská rada, která se ujme vedení státu. Je pro mne zcela nepřijatelný návrh Lorany z Kary, aby stát zůstal bez vlády a královská armáda byla ponechána zcela v rukou jediného velitele v okolí místa sněmu... Proto navrhuji, aby byla vytvořena regentská rada knížat, která bude vládnout do doby, než zemský sněm zvolí krále nového.

Jan III.
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od Jan III. » 01 čer 2013, 15:46

Pánové, prosím o klid! Nenarušujte prosím průběh zemského sněmu. Naší současnou prioritou jest volba krále. A toho bychom se nyní měli držet. Ostatní záležitosti můžeme projednat později. Nicméně co se týče přítomnosti vojska, pochybuji, že by nás armáda před branami města dokázala ochránit v našich komnatách. Rád bych tedy armádního kapitána požádal, aby se svým vojskem nepostupoval dále, než k Hlídce. Pokud si ovšem přejete, souhlasím s tím, aby byl do města přesunut jeden oddíl královských kopiníků.
Rovněž návrh odložení sněmu jsem nucen zamítnout. Situace je kritická a jsou zde náznaky, že v Císařství se mobilizuje armáda. Dlouhé období bezvládí je tedy teď to poslední, co potřebujeme.
A co se týče jmenování regentské rady, obávám se, že dojednání její velikosti, pravomocí a sestavy by nám zabralo více času, než volba krále. Nicméně, pokud se nám dnes nepodaří královolbu úspěšně završit, můžeme o této alternativě uvažovat.
Nyní ovšem prosím pokračujme v prezenci a volbě.
Jan Tarmun z Jezerního Vědrokrvu, zvaný Jantar z jezera, Malleus maleficarum, paladin Světla Svatého, vůdce Hornozemské aliance
Jan Tarmun I. z Jezerních Vědrokrv, velmistr Řádu Dlátenického, biskup Taulunský a právoplatný král Terenie
Parwaein I. Tamnicir, kníže Větrodolský, první rádce Svojška I., krále Kalwenského(†)
Polní podmaršálek Johann Peter de Beaulieu, vrchní velitel rakouských vojsk v Itálii 1796

jjelen
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od jjelen » 01 čer 2013, 16:00

Dobrá tedy, neprodlužujme zbytečně jednání ohledně nové hlavy státu. Jeden kandidát se tu již přihlásil, nechť tak učiní i ostatní, pokud jsou.

martas3
Podplukovník
Podplukovník

Příspěvek od martas3 » 01 čer 2013, 16:02

Velekněžka Miale se dostavila na jednání zemského sněmu. Přítomnost armády v hlavním městě je vskutku nepřípustná. Rovněž však volba krále, dokud nevíme, kdo je vrah, mi přijde krajně nevhodná. Nechť tedy v této době zastupuje krále buď zemský hejtman, jakožto druhý nejvýznamnější muž v zemi, či regentská rada tvořená třemi knížaty.

Velekněžka církve svatého Svitu, Miale

SteveTR
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Příspěvek od SteveTR » 01 čer 2013, 16:08

Rozhodně bych nezanedbával ani ostatní záležitosti. Především tedy ty, které by mohly ohrozit průběh volby a následné korunovace. Vrah by měl být vypátrán a dopaden, pro tento účel navrhuji sestavení zvláštní jednotky, která by se o toto postarala.
Naposledy upravil(a) SteveTR dne 01 čer 2013, 17:00, celkem upraveno 1 x.
byl Karel ze Zářičan, Štefan Pražský, Štěpán II.
je Kašpar I. Řekopolský

"Exterminate!" - Neznámý dalek

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 01 čer 2013, 16:48

Jakkoliv mne to rmoutí říci něco takového, tak odhalení vraha či vrahů mého otce je až druhotnou záležitostí. Vyšetřování je nutné, avšak království má přednost. Zvolme krále (či v případě nemožnosti shody předejme moc regentské radě) a pak se můžeme zabývat dalšími záležitostmi.

Phoenix
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phoenix » 02 čer 2013, 10:47

Pro stabilní království se silným panovníkem jsem jediným možným kandidátem na královský stolec. K tomu mě opravňují jak skutky mnou a mojím rodem vykonané, tak rodová linie, která mi nástupnictví přisuzuje.
Pavel, Pán z Pavlínova
Hetharia: Kníže Pavel z Pavlínova, král Terenie
Omluvte mi můj pravopis, ale jsem spíše matikář :D:D

Phoenix
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phoenix » 02 čer 2013, 10:51

Již nyní je na zemském sněmu tolik mečů samotných šlechticů a jejich doprovodů, že vrah by stejně neměl žádnou šanci na úspěch, přizvání armády mi tedy přijde zcestné. Co se týče regentské rady, jsem pro v této otázce. Hlavní tíhu zodpovědnosti nyní musí nést tři hlavní knížecí rody.
Hetharia: Kníže Pavel z Pavlínova, král Terenie
Omluvte mi můj pravopis, ale jsem spíše matikář :D:D

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 02 čer 2013, 11:24

Jakkoliv si rodu z Pavlínova vážím, tak by mne zajímalo, jakým zákonem či zvykem má právo na nástupnictví? Pokud je mi známo, tak zákonem je král volen svobodnou vůlí a zvykem je již po několik generací volit krále z řad rodu Jelenijských. Neohánějte se tedy příliš právem, když nestojí na vaší straně drahý příteli...

Jan III.
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od Jan III. » 02 čer 2013, 12:14

Pánové, prosím o klid! Budete-li nadále narušovat jednání svými proslovy a odvádět řeč od tématu, budu nucen přijmout patřičná opatření! Stále ještě nám chybí několik volitelů, konkrétně zástupce Šeroplášťů a pán Kasdelský, jakožto nejvyšší velitel armády.

Princ Evžen Savojský
Osobní Strážce Obří Chobotnice
Osobní Strážce Obří Chobotnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Princ Evžen Savojský » 02 čer 2013, 12:21

Šeré pláště jsou samozřejmě tady po celou dobu.
Jan Havran z Trojvlčí, nejvyšší kapitán Šerých plášťů.
Obrázek

martas3
Podplukovník
Podplukovník

Příspěvek od martas3 » 02 čer 2013, 12:29

Jan III. píše:Stále ještě nám chybí několik volitelů, konkrétně zástupce Šeroplášťů a pán Kasdelský, jakožto nejvyšší velitel armády.
Pán Kansdelský nemá hlasovací právo. Naopak bych vyzval opata prentonského, aby se co nejdříve dostavil ku jednání.
Purkmistr Jan Holý z Širých Plání, vrchní zapisovatel jednání

Jan III.
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od Jan III. » 02 čer 2013, 12:35

Cituji ze sekce Úřady a správa království:
Širší volitel krále
V případě, že volba krále knížaty selže, schází se zemský sněm, aby rokoval, koho korunovat na krále. Tento titul dává majiteli jeden hlas. Váže se k titulu knížete, představeného arcimága, nejvyššího kapitána šerých plášťů, kancléře, představeného Církve Svatého Světla, nejvyšší kněžky Církve Svitu a nejvyššího kapitána armády.

Nicméně na váženého opata jsem vskutku zapoměl, omlouvám se. Jakmile se oba pánové přihlásí (neboť přítomnost Kansdelského pána nebude na škodu), můžeme pokročit dále.

Odpovědět

Zpět na „Hetharia 2 - Zkouška Terenijců“