Malá Rada

Moderátoři: Dekl, Vals, Jan III.

Zamčeno
Uživatelský avatar
Jan III.
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1779
Registrován: 09 bře 2012, 15:55

Malá Rada

Příspěvek od Jan III. » 30 dub 2014, 19:48

Obrázek


Malá rada je spolkem sedmi nejdůležitějších královských poradců. Členství v tomto úzkém kruhu vám zajistí nejen prestiž, královskou přízeň, bolení hlavy, ale i řadu dalších výhod. Ovšem pozor! Se svým úřadem na sebe berete velkou zodpovědnost a nebudete-li své povinnosti vykonávat svědomitě, může vás král této výsady velice rychle zbavit.
Navíc jsou pro vaše postavy úřady často dosti náročné a chcete-li požívat výhod, jež vám přinášejí, je vyžadována vaše přítomnost v Králově Přístavišti. Máte-li možnost, doporučuji tedy přenechat tuto pozici některému z vašich blízkých příbuzných, aby o ně váš rod nepřišel.
Samozřejmě králi nic nebrání, aby tyto posty obsadil nižší šlechtou, či dokonce svou vlastní rodinou, ale to už je čistě na jeho rozhodnutí.

No a o jaké funkce, že se tedy můžete ucházet?

Pobočník Krále (Ambrose Butterwell Tion Lannister)
Zástupce krále, velitel vojska, výnos z držav +10%
Pobočník Krále je druhým nejmocnejším mužem v Sedmi královstvích. Mluví královým hlasem, velí královým armádám, vynáší královy zákony, někdy dokonce sedává na Železném Trůně, aby vykonával královu spravedlnost, když král sám je nepřítomen, nemocen nebo jakkoli jinak indisponován. Je to zodpovědnost tak velká, jako říše sama.

Mistr Mincí (Elaena Targaryen, princ Aerys Targaryen)
Výnos z držav +30%
Správce královské pokladny. Dohlíží na výnosy z královských statků, pozemků, desátky z přístavů, spravuje mincovny, manufaktury a vůbec pečuje o vše, co souvisí s financemi. Je veřejným tajemstvím, že část těchto příjmů dokáže "odklonit" do své vlastní kapsy.

Mistr Zákonů (princ Baelor Targaryen, princ Maekar Targaryen)
Možnost verbovat Zlaté Pláště
Tento muž dbá nejen o správu královského žaláře, ale soudí též méně významné případy a spravuje i městskou hlídku, Zlaté Pláště. Část z nich může zverbovat i do svých vlastních služeb.

Mistr Našeptávačů (Edgard Voda, Janei Arryn Gerret Tyrrel)
Bonus k rozvědce
Asi nejtajemnější osoba u dvora. Vydržuje si rozsáhlou síť informátorů a špehů, nejen v Králově Přístavišti, ale po všech Sedmi Královstvích a údajně i v zemích za Úzkým Mořem. Jestli zdi opravdu mají uši, pak dozajista patří tomuto muži.

Mistr Lodí (Addam Velaryon, Dagmer Greyjoy Doran Martell)
Velitel flotily, bonus při velení na moři, cena lodí -20%
Stejně jako armáda, i námořnictvo potřebuje svého vrchního velitele. Jeho úkolem je také budování a údržba lodí. Díky tomu má řadu kontaktů mezi loďaři, námořníky a kapitány a budovat lodě efektivněji.

Velmistr (Velmistr Marwyn)
Hráčům nedostupné
Starý a zkušený mistr z Citadely ve Starém městě. Tak jako jiní mistři slouží lordům a serům na hradech, i on slouží králi svou moudrostí a znalostmi.

Lord Velitel Královské Gardy (Donnel z Šerodolu)
Hráčům nedostupné
Jestli někdo v Západozemí potřebuje ochranu, pak je to král. A o tu se starají ti nejlepší z nejlepších, sedm královských strážců, Bílé Pláště. Členství v této skupině je snem každého rytíře, nicméně má i své stinné stránky. Především přísný celibát a slib chudoby, který jeho členové skládají a přísně dodržují.

Obrázek


Mimo posledních dvou funkcí jsou vám dostupné všechny. Jejich obsazení závisí na libovůli krále. Ovšem vždy po dohodě s PH!
konzul Decimus "Semotus" Purpurový
První Rádce Telendir Lingwenský
Edmund Granddale, král Východní Anglie
Jan Tarmun z Jezerního Vědrokrvu, zvaný Jantar z jezera, Malleus maleficarum, paladin Světla Svatého, vůdce Hornozemské aliance
Vrchní Hejtman Táborského Svazu Jan Oldřich z Černovic(†)
Jan Tarmun I. z Jezerních Vědrokrv, velmistr Řádu Dlátenického, biskup Taulunský a právoplatný král Terenie
Parwaein I. Tamnicir, kníže Větrodolský, první rádce Svojška I., krále Kalwenského(†)
Lothar I., Markus I. Ansa, král Slaromský
Polní podmaršálek Johann Peter de Beaulieu, vrchní velitel rakouských vojsk v Itálii 1796
Kde je vůle, je i způsob!

Zamčeno

Zpět na „Blackfyreovo povstání“