Daemon Blackfyre

Moderátoři: Dekl, Vals, Jan III.

Zamčeno
Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Daemon Blackfyre

Příspěvek od Atlantis » 09 dub 2014, 18:06

Obrázek

Předběžně: Adresa pro Havrany:
167367206 (nebývám moc často)
Facebook chat (bývám podstatně častěji)
na vyžádání i skype
Oklamat, zmást, překvapit
("Stonewall" Jackson)

Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Re: Daemon Blackfyre

Příspěvek od Atlantis » 26 dub 2014, 16:43

Já, Daemon Blackfyre, nejstarší syn právoplatného krále Aegora IV a jeho právoplatný dědic, dnes činím toto prohlášení:

Vždy jsem následoval Cestu rytíře. Cestu cti a služby, cestu loajality svému lenímu pánovi, kterým měl být můj "bratr" Daeron. Ano, měl jsem též stejně silnou královskou krev jako on (můj otec byl král, matka bývalá královna), nicméně nástupnický zákon hovořil jasně: NEJSTARŠÍ královský syn (=syn aktuálního krále - pozn. pro ty, co by chtěli slovíčkařit) a já jej ctil stejně, jako Sedmici.
A pak přišlo to strašlivé poznání pravdy. Poznání, které mě postavilo před osudnou volbu. Poznání, že Daeron je sice stejně silné královské krve jako já, ALE NENÍ TO NEJSTARŠÍ KRÁLOVSKÝ SYN!!! Můj "bratr" totiž není mým bratrem, nýbrž bratrancem. Ano, jeho matkou skutečně je královna Naerys, ale jeho otcem není král Aegon, nýbrž jeho bratr Aemon!!!
Věděl snad toto můj otec? Nevím a jeho se již zeptat nemohu. I pokud ano, snad cítil dluh života vůči svému bratru, která mu bránila označit svoji manželku za cizoložnici a jejich syna zavrhnout. Možná si pouze nebyl jist. pokud se mě ovšem zeptáte, zda něco tušil, odpovídám dnes zcela rozohdné ANO. Proč by jinak daroval Blackfyre, rodový meč, předávaný v královské linii vždy pouze z OTCE na nejstaršího SYNA, mně a nikoliv Daeronovi? Proč, kdyby tím nechtěl mně i celému království jasně naznačit, kdo je jeho skutečným nejstarším synem a dědicem? A když jsem toto pochopil a přijal pravdu, před kterou jsem nemohl utéci, vyvstalo předemnou nejtěžší rozhodnutí mého života.
Jak jsem se nakonec rozhodl je zřejmé. Pravda je jen jedna a dědičný zákon, pevný stejně jako Sedmice nad námi, MUSÍ být dodržen. Nedělám tyto činy z nenávisti vůči svému bratranci Daeronovi. Nedělám je ani z touhy po moci. Dělám je proto, že řád a pořádek má být dodržován. A že nikdo, ani vládnoucí rod, nemůže být nad zákon. Dělám to, co mi velí rytířská čest a zákony království.

Jsem rytíř. Vždy jím budu a vždy se budu řídit rytířskými zákony. Apeluji tak tímto na všechny lordy, rytíře a urozené v království: Je pouze jeden král, určený jediným, jasně daným zákonem. A Daeron to není, ať již bude prohlašovat a říkat cokoliv. Kdo se postaví pod můj praporec, ať již o něm ostatní budou prohlašovat cokoliv, nepošlapává tím svoji rytířskou čest. Naopak ji pozvedá. Protože co může být pro šlechtice posvátnějšího, než vidět pravdu a jít za ní, navzdory úskalí osudu a volání zbloudilých kolem? Co může být ušlechtilejšího, než jít a zvolit to správné, dané Sedmičkou? Ne proto, že je snadné a líbivé, ale protože je čestné a správné. Za toto bojujeme. Od doby Tance s draky jsme vždy ctili zákony. A teď tomu nemůže být jinak.

Kupředu, Černí draci a nechť je Sedm s námi.

Obrázek
Oklamat, zmást, překvapit
("Stonewall" Jackson)

Royal
Plukovník
Plukovník

Příspěvek od Royal » 03 kvě 2014, 13:05

Obrázek

" Splnil jsem Vaše pokyny bezpečně, můj drahý pane. Následná bitva vydá Vašich rukou pořádný kus země. Ve svých plánech můžete vycházet z toho, že již jsem na místě. "
William
Wilhelm von Royal, generálporučík a velitel XXXXII. sboru, (Krym 1942)
Michal Jan Lev z Rožmitálu, pán z Rožmitálu, (Čechy 1526-1527)
Enrico de Candia Pescatore, hrabě z Malty, admirál a direktor Republiky Janov (Byzanc 1214-1217)
Čeněk z Vartemberka, pán z Veselí a Vartemberka, rytíř Dračího řádu, nejvyšší purkrabí a královský maršálek, (Husitské války 1424-1426)
William Royal, admirál britského Královského námořnictva (Trafalgar 1805)
Louis Alexander Berthier, divizní generál a náčelník štábu Armée d´Italie, (Itálie 1796)

Royal
Plukovník
Plukovník

Příspěvek od Royal » 08 kvě 2014, 13:15

Enrico de Candia Pescatore, hrabě z Malty, admirál a direktor Republiky Janov (Byzanc 1214-1217)
Čeněk z Vartemberka, pán z Veselí a Vartemberka, rytíř Dračího řádu, nejvyšší purkrabí a královský maršálek, (Husitské války 1424-1426)
Louis Alexander Berthier, divizní generál a náčelník štábu Armée d´Italie, (Itálie 1796)

Royal
Plukovník
Plukovník

Příspěvek od Royal » 08 kvě 2014, 20:46

Obrázek

" Vojáci, z vrcholů hor Západozemí se vrhněte jako dravý proud ničíce a strhující vše, co se pokusí vám postavit do cesty. Nechť se chvějí ti, kdo vztáhli na Daemona Blackfyrea dýku občanské války, nastala hodina odplaty. Ale nechť jsou ti, kdož se dosud ničím neprovinili, klidní. Jsme přátelé všech lordů a jejich poddaných, zejména však potomků slavných rodů Baratheonů, Tullyů a dalších ...Svobodný pán a rytíř Daemon Blackfyre,jehož si váží celá země, přinese Západozemí důstojný mír."

Sir William, velitel žoldnéřských kumpanií a armády Daemona Blackfyrea

Royal
Plukovník
Plukovník

Příspěvek od Royal » 17 kvě 2014, 20:27

Drahý pane Blackfyre,

Za ustupující Královskou armádou, poraženou a zničenou Baratheony v bitvě v Královském lese, jsme šli v patách osmdesát nebo sto mil se všemi pěchotními oddíly i jezdectvem. Za několik dní pochodu jsme vyšli z nekonečného lesa, abychom na druhý den ráno stanuli na dohled jižního břehu řeky před Královým přístavištěm. A pak, za jednoho říjnového slunečného rána, dojel jsem se svou družinou a doprovodem, pozdravován jásavým pokřikem celé armády, na bezejmennou horu nad řekou – a nemohl utajit své nadšení : nádhera pohledu, který se otevřel před mými zraky, vzbudila ve mně úžas. Ohromné, v slunci se třpytící město, které se přede mnou rozkládalo, bude pro nás místem, kde si konečně armáda odpočine a načerpá nových sil, především však bude zárukou, že po jeho ovládnutí se Daeron vzdá koruny a požádá o mír.

Sir William, velitel sboru žoldnéřů a Blackfyreovy armády

Royal
Plukovník
Plukovník

Příspěvek od Royal » 02 čer 2014, 21:08

Obrázek
"Podívejte se na mapu, pane. Právě zde musíme porazit nepřítele ! "

Royal
Plukovník
Plukovník

Příspěvek od Royal » 06 čer 2014, 14:36

" Pane, mám tu čest Vám sdělit, že jsem po vyražení z Černé soutěsky u Zlatoháje narazil čtvrt míle před sebou na nepřítele, který svižně pochodoval , aby se oné soutěsky zmocnil před námi. Okmažitě se rozvinula bitva, byla velice krvavá a urputná. Garth Tyrell, lord Vysoké zahrady, pán Roviny a strážce jihu, jeho velitelé a přes tři tisíce mužů se rvali s našimi sbory o vítězství. Počet zajatců není nijak velký, hrstka jezdectva, co jsem měl, sice sloužila dobře, nebyla však tak početná, aby mohla úspěch pěchoty rozvinout. Ztratil jste, pane, mnoho statečných, garda utrpěla vážné ztráty, řada oddílů ztratila většinu nižších velitelů. Počet raněných je nesmírně velký. S velice oslabenými sbory jsem zůstal stát v Zlatoháji, než jsem byl zajat. Ještě předtím byly vydány pokyny, aby vojsko této noci doplnilo výzbroj a výstroj a zítra bylo připraveno k provedení Vašich rozkazů. Dopis doprovází moje rezignace a žádost o vyvázání přísahy Vám i armádě. Škoda, mohli jsme společně dokázat velké věci.

Sir William "

Obrázek

Royal
Plukovník
Plukovník

Příspěvek od Royal » 06 čer 2014, 20:02

" V listopadu roku 195 opouštím na vlastní žádost pozici velitele Blackfyreovy armády, stejně jako všech pravomocí, úřadů ale i povinností s tím spojených. Přísahou rudým praporům s černým drakem se nadále necítím vázán ani zavázán.

Sir William "

Obrázek

https://www.youtube.com/watch?v=55pXwUA_OaQ[/tuber2]

Zamčeno

Zpět na „Blackfyreovo povstání“