Zajímavé módy

Sem směřujte vše týkající se úprav a módů Europa Universalis IV.

Moderátoři: Atlantis, Vals, Phoenix, Princ Evžen Savojský

Odpovědět
pan Ahoj
Major
Major

Zajímavé módy

Příspěvek od pan Ahoj » 13 srp 2014, 19:05

Rozhodl jsem se vypíchnout několik zajímavých módů. Jedné se o malinké drobnosti, které hru výrazně nemění. Ale to možná bude i plus.

I. Dřívější startovní datum 1356
EUIV má v sobě rozpracované scénáře, které posunují možné startovní datum až k roku 1356. Spekuluje se, že to datum bylo posunuto na později kvůli návaznosti konvertovaných her z CK2 nebo faktu, že se tato možnost přidá v budoucnu jako DLC...

Mění checksum.

Pár obrázků:
Obrázek Obrázek Obrázek

Odkaz na vlákno na pdox fóru
Odkaz na steam workshop

Přidané vlastnosti navíc:

II. Super Flat Map Mod
Nelíbí se vám hornatý povrch 3D mapy? Tak tady je řešení. Čím se tenhle mód liší od x-dalších, které tvrdí, že dělají to samé? Tenhle mód mění skutečně výšku mapy zatímco ostatní mění jen nasvícení, takže se mapa zdá plochá.

Mění checksum.

Pár obrázků:
Obrázek Obrázek

Odkaz ke stažení (2091kb)

III. Better Fog of War
Odstraňuje mraky a zlepšuje přehlednost mapy. Podívejte se na obrázky. První obrázek - horní půlka původní hra, spodní mód. Druhý mód. Třetí obrázek původní hra.

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek

Nemění checksum! Možné používat i s ironmanem!

Odkaz ke stažení verze (1.6.1) (197kb)
Burgundské vévodství 1419 (aktualizováno 31.08.14)
EUIV: Janovská republika 1444-1821 [DOHRÁNO] (aktualizováno 17.06.15)
Země Samurajů 1936 (aktualizováno 19.05.13)
Svět zlata a pýchy; svět plný špíny; na jeho hříchy; jen karabiny...
Optimismus lze pro selektivní upravování paměti považovat za neurologickou poruchu. Jediní, kteří svět vidí realisticky, jsou lidé s těžkou depresí.

shogun
Desátník
Desátník

Re: Zajímavé módy

Příspěvek od shogun » 26 říj 2014, 12:16

AURORA UNIVERSALIS
950BC - 500AD

Pro mě zatím asi nejlepší modifikace, která Vás provede starověkými dějinami. Tohle mi v EU IV chybělo, i celkově od paradoxu, prostě mít hru, kde můžete vytvořit obrovskou Římskou říši s Kartágem o nadvládu, vést nějaké z Řeckých měst a bránit se útokům Perské říše, či dobývat svět s Alexandrem Velikým.

Na začátku si můžete vybrat z těchto herních období:
Empires in Shatters, year 51 (~950BC)
The Fate of Assyria, year 350 (~650BC)
Father and Son, year 660 (~340BC)
The Legacy of Alexander, year 700 (~300BC)
Eagles of Rome, year 1050 (~50AD)

Popis jednotlivých období:
MÓD JE NUTNO EXTRAHOVAT DO SLOŽKY MOD V DOKUMENTECH, NAPŘ. TAKTO:
MY DOCUMENTS/PARADOX INTERACTIVE/EUROPA UNIVERSALIS IV/MOD/

PRO UPOZORNĚNÍ: NEEXTRAHUJTE do složky mód pod složkou Steam!

Let's play z Aurora Universalis

https://www.youtube.com/watch?v=a5-4BLiR2UI[/tuber2]

Pár obrázků:
ObrázekObrázekObrázek

Odkaz na mód na paradox fóru
Odkaz na steam workshop
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek

pan Ahoj
Major
Major

Re: Zajímavé módy

Příspěvek od pan Ahoj » 28 zář 2015, 14:55

Mód "[STT]Help my lowpower PC!"

Rádi byste získali pár FPS navíc? Ukážeme si jak! Já sám jsem byl v této situaci - EUIV jsem dlouho hrál na notebooku s Core Duo na 3Ghz s grafikou geforce gt240m, kde jsem byl omezen hlavně výkonem procesoru. Nedávno jsem provedl upgrade na stolní PC s Pentiem G3258 na 4Ghz, kde už sice nejsem limitován výkonem cpu, ale protože využívám integrovanou intel grafiku, tak mě limituje zase ona.

Dosud jsem používal dva různé módy - Flat map, který odebere terén a no fog, který odebere mraky. Ale nedávno vyšel perfektní balíček všech možných optimalizací, který toho v součtu nabízí mnohem více. Jedná se o mód "[STT]Help my lowpower PC!", který dosud patří v EUIV workshopu k neprávem přehlíženým. (I když si za to docela může sám, protože donedávna byl jeho popisek pouze v ruštině...)

Co nabízí?
- Odstraňuje černou díru po vypnutí vody!
- Odstraňuje na mapě převýšení - tj. hory apod.
- Odstraňuje stíny terénu na politické mapě.
- Odstraňuje efekty ročních období na mapě terénu. (topography map)
- Odstraňuje pohybující mlhu ve fog of war.

Obrázek Obrázek Obrázek

Instalace je jednoduchá - na workshopu stačí mód odebírat. Přičemž to jestli vypnete vodu je volitelné. Vodu doporučuji vypnout, protože poté jdou fpska znatelně nahoru. Vodu vypnete editací přímo souboru nastavení, který najdete ve složce hry v dokumentech. Tedy následující cesta C:\Users\user\Documents\Paradox Interactive\Europa Universalis IV\settings.txt ,kde změňte řádek "draw_water=yes" na "draw_water=no".

Mód ke stažení, buď přímo ve steam workshopu [STT]Help my lowpower PC!" nebo zde.

A musím říct, že funguje parádně. Hlavně to vypnutí vody bylo pro moji integrovanou grafiku živou vodou a viditelně zlepšilo výkon na 4. a 5. rychlostním stupni. Dalším plusem je odstranění lagu v diplomatické mapě, které mě štvalo už od vydání hry. Více obrázků si můžete prohlídnout na steam workshopu.

Bohužel není Ironman kompatibilní. Částečnou útěchou může být "Illusionary Flat Political Mapmode v1.0", který je jinak integrován v módu výše. Ten sice toho neodstraňuje tolik (např. vodu), nicméně odstraňuje alespoň stíny terénu apod. a může být tak vhodnou alternativou pro ty, kteří se nechtějí vzdát ironmanu.
Burgundské vévodství 1419 (aktualizováno 31.08.14)
EUIV: Janovská republika 1444-1821 [DOHRÁNO] (aktualizováno 17.06.15)
Země Samurajů 1936 (aktualizováno 19.05.13)
Svět zlata a pýchy; svět plný špíny; na jeho hříchy; jen karabiny...
Optimismus lze pro selektivní upravování paměti považovat za neurologickou poruchu. Jediní, kteří svět vidí realisticky, jsou lidé s těžkou depresí.

Odpovědět

Zpět na „Módy a Editace Europa Universalis IV“