Byzantská říše (mod r. 1356)

Reporty nebo-li AAR z Europa Universalis IV

Moderátoři: Atlantis, Vals, Phoenix, Princ Evžen Savojský

Odpovědět
5pxp
Svobodník
Svobodník

Byzantská říše (mod r. 1356)

Příspěvek od 5pxp » 05 kvě 2015, 22:03

Zdravím.
Rozhodl jsem se udělat svůj první report. Uvidím jak mi to půjde, doufám, že se vám to bude líbit. :-)
Jelikož tu všichni čekáme na report za Kypr, rozhodl jsem se to čekání trochu zkrátit. Začal jsem hrát za Byzantskou říši. Já vím, je profláklá, ale já pro ni mám prostě slabost :-). + Je to ze stejného prostředí, jaký bude report z Kypru, můžeme je pak třeba trochu srovnat :oops:
Předem se omlouvám, ale udělat report mě napadlo až po nějakém čase hraní, myslím že tak 40let už jsem hrál, proto první obrázky budou upraveny v malování :-D
Teď už k samotné hře.

Hraji hru bez DLC, prostě čistý základ.
Tato hra je s MODEM, není to nějak výrazný mod, pouze posouvá startovní datum(1356), pak ještě 1 věc, která se mi moc líbí a to je, že je zde náboženství husitství :-)

Takto vypadá startovní mapa:
Obrázek

Na trůně usedá Johannes V Palaiologos (1/1/1) z dynastie Palaiologovců.
Bohužel tento report se zabývá cestou vzbouřeného císaře.
Proto po úspěšném dobytí Konstantinopole na trůn usedá Císař Johannes I Kantakouzenos (1/2/3) z dynastie Kantakouzenovců.
(v těch jménech je trochu zmatek, radil jsem se s wiki a ta to říká trochu jinak než EU4)

Cílem nového císaře bylo získat co nejdříve zpět Evropské provincii a stabilizovat situaci. Byl si vědom neúspěchů svých předchůdců, z kdysi slavné říši zbyly jen 2 provincie. Věděl že muslimská víra bude problém, který bude rod Kantakouzenovců provázet dlouho.

Současná situace
Obrázek
Císař využil nevýhodné situace Srbska, které mělo 3 války. Vzešlo z toho jasné vítězství a zisk 2 provincii. Následně se Epirus přidal k naší říši, jako vazal.

Obrázek
Následně proběhla další blesková válka o Achaeu. A další malé války o ostrovy ve středomoří, které byly bez alianci, proto se pro naši říši stali snadnou kořistí :). Spousta území byla navrácena po prohraných válkách, jako např. Athény od Sicílie, Kréta od Benátek.

Obrázek
Po letech jasné dominance říše v regionu, přišla neočekávaná válka od Osmánské říše. Avšak císař nebyl hlupák a byl si vědom teto hrozby, proto spoléhal na loďstvo jako zbraň, která povede k vítězství. Tato taktika se vyplatila a Osmáné museli odstoupit několik území.

Abych to zkrátil, jak jsem říkal, neměl jsem screeny, až do tohoto, proto to shrnu co se zhruba stalo.
Obrázek
Obrázek
V Evropě si císař podmanil několik další území, ať už vazalizací Srbska, které následně znovu povstalo na úkor Uher, nebo dobytí Albánie.
Proběhla další vítězná válka o Osmány. Bylo založeno spojenectví s Gruzii. A říše si diplomaticky vazalizovala Circassian (ta země nad Gruzii :-D) a Cilicia.

Tady to ukončím. Je to celkem fuška udělat takový report :-D. Zajímal by mě váš názor, co třeba zlepšit, nebo jestli mám vůbec pokračovat. Pokračování už by snad mohlo být lepší, co se týče screenu :-)

tarava
Major
Major

Re: Byzantská říše (mod r. 1356)

Příspěvek od tarava » 05 kvě 2015, 22:14

Ahoj,

na obrázky použí místo [url] funkci [ OBR]linkobrazku[ /OBR] (ta mezera je tam schvalně, jinak by se to nezobrazilo) a do toho vlož přímo link na obrázek - rozklikneš obrázek, PTM, zkopírovat adresu obrázku a tadáááááá. Výsledek:

Tento obrázek může být vizuálně zmenšen. Zobrazit v původní velikosti

Když bude někdo chtít, tak si obrázek rozklikne a nemusí zbytečně klikat navíc a také mi to přijde hezčí.
Naposledy upravil(a) tarava dne 06 kvě 2015, 09:25, celkem upraveno 1 x.
Kvilam: kníže Randolf "Zweihänder" Seufer
Anglie 960: Harald II. Norský řečený Šedoplášť
Wylamské války: císař Palladius I. Kýnigos, vévoda Theodoros I. Kýnigos(abdikoval)
Hetharia 4 - Dva králové: kníže Vesmen I. Corvus, pán Brány
Hetharia 3 - Založení Kalwenu: kníže Vesmen I. Corvus, pán Brány
Hetharia 1 - Příchod temnoty: Lid města Kary - kapitán Hagen
Blackfyreovo povstání: ser Aegor 'Bittersteel' Rivers
Husitské války: Sirotčí svaz - hejtman Michal Jiskra ze Sušice
Byzanc 1214: Serenissima Repubblica di San Marco - dóže Tarava II. di Orseolo
Německo 1866: Rýnský spolek

Scipio
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od Scipio » 05 kvě 2015, 22:26

Přeji hodně zdaru. Report za Byzanc mě vždy potěší. Začátek je za ni vždy nejtěžší, ale ten máš už úspěšně za sebou, tudíž můžeš využít rozsáhlé možnosti, jež Byzanc nabízí.

Adapa
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od Adapa » 06 kvě 2015, 08:36

Rozhodně pokračuj. Byzanc je také zajímavá a je jedno, že je profláknutá. Myslím, že si ji tady vyzkoušel asi každý z nás :)

5pxp
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od 5pxp » 06 kvě 2015, 12:17

Pokračování

Již v roce 1405 začala říše s podporou rebelů na území Caniku. Tento krok se vyplatil a o 2 roky později vzniká nový stát, který s okamžitou platností vstupuje do vazalství.

Roku 1413 byla Gruzii vyhlášena válka od Osmánu. Samozřejmě jako věrný spojenec Byzanc odpověděla na volání o pomoc. I když to nebylo moc platné, byzantská armáda nepatřila mezi ty nejlepší a vždy musela svého soupeře přečíslit, což v této válce nebylo možné. Proto musela následovat prohra. Naštěstí se to dotklo jen Gruzie, která musela vyplatit Osmánum peníze a propustit Gazikumukh jako samostatný národ.

Po pár letech zotavování se říše rozšířila o Bulharsko a poslední provincii, která rozdělovala říši na 2 části.
V této válce pomáhala mimo jiné Arménie, který byla vazalizována už dříve.

Po éře méně schopných císařů, se k moci dostal Manuel II. (5/4/2)
Tímto byl kompletně dovršen čin spojení severní Anatolie, kdy byl včleněn do říše Trebizond.

Císař Manuel se začal připravovat na velkou válku. Jeho cílem bylo dostat pod Byzantskou kontrolu svatá místa.

Válka nakonec dopadla v prospěch pravoslavné víry. Bohtan musel odstoupit 1 území Arménii. Sýrie se musela vzdát 2 provincií.

Antioch byl znovu byl po letech opět v rukou křesťanů. Ačkoli těch pravoslavných.
Císař se rozhodl území ponechat a nevytvořit katolický křižácký stát.

Současný stav světa v roce 1440:

Byzantské říší se zpět navrací její tehdejší sláva. Takto vypadala v roce 1180:

Tady znovu končím, jelikož je zkouškové, tak bych se měl raději učit :-).
Vím že na nějaké věci zapomínám, tak kdyby někoho náhodou zajímalo, jak jsem přišel k nějakému území a já to nepopsal, nechť se zeptá :-D

Scipio
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od Scipio » 06 kvě 2015, 13:09

Výborně, předpokládám, že teď budou na řadě Osmané. Během zkouškového přeji hodně štěstí.

Adapa
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od Adapa » 06 kvě 2015, 13:55

Jak vidíš budoucnost? Chceš jít ve stopách Osmanské říše a vtrhnout do Evropy na uherské pláně a třeba jako Byzanc obléhat Vídeň? A nebo se chceš zaměřit radši na dobývání Asie, směrem na Persii?

Cizinec
Podplukovník
Podplukovník
Bydliště: Frei Stadt Hultschin, hlavní město Rzeczipospolite Prajzke

Příspěvek od Cizinec » 06 kvě 2015, 15:17

Nebo chceš vyzískat vše, co kdysi patřilo Římu? :)

Jak tak koukám na spojenecké Rakousko, hodláš si nějak dopomoci k jejímu území? (EU4 jsem nikdy nehrál, dá se diplovazalizovat takhle velký stát? Spíš asi doufat v personální unii, co?)

Jinak - vidím, že Teutoni řádí jak Černá ruka. A Maďaři zrovna tak. :)
SOMUA měla dvě verze - model "standart" s poklopem a model "kabrio" bez poklopu.

Dekl je ve skutečnosti Dekl.

šedá eminence na dvoře Obodritského Cara

(Fórové hry, kterých jsem se zúčastnil.)
Admirál de Étranger, Francouzské císařské loďstvo (Trafalgar 1805)
rytíř Johannes von Ausländer, prozatímní regent Sicilského království (Byzanc 1214)
Luigi Mario Forestiero, Il primo ministro del Regno d'Italia (Německo 1866)
Generál von Ausländer st., velitel 51.rezervní divize, hrdina od města Ypres (1915)
Generál von Ausländer ml., velitel 22.tankové divize, hrdina od Krymu (1942)
očekává další nasazení do bitevní vřavy

Hotentotenpotentatentanteatentäter

5pxp
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od 5pxp » 06 kvě 2015, 15:51

Už dlouho plánuji podmanění jižní Itálie, ale Neapolsko má výhodné spojenectví s Kastilií a Portugalskem. Této války se obávám, proto se do ni moc nehrnu :D. Ano s Osmány povedu ještě několik válek než nastane ''konečné řešení turecké otázky''

Jinak dlouhodobé plány... něco mí říká, že až císař obsadí a přenocuje v Alexandrii, vzbudí se v něm touha obnovit znovu říši Alexandra Velikého. A vést pravoslavnou víru až do mýtické země zvané Hindustán :-D

Ano s Rakouskem mám dlouhodobé spojenectví, ale jsem jasně protirakouský :-D Kdyby to bylo možný hned se přidám ke koalici proti Rakousku. Spojenectví mam čistě z důvodu toho aby mi Rakousko nevpadlo do zad, oni to mají asi stejně :-D
Jinak vazalizace Rakouska je takřka nemožná, tipl bych si že válečné skóre pro vazalizaci by bylo tak cca 400%
A personální unie zrovna tak, myslím že se mi nikdy v žádné hře nestalo aby Habsburkové vymřeli.
To je škoda že nemáš EU4 já si ho koupil dost výhodně, stálo cca asi 400 Kč, ale přidali mi k tomu ještě 6 her od paradoxu včetně CK2, to jsem měl moc velkou radost :-)

Ještě bych chtěl dodat, že rod Kantakouzenovců se profiluje jako silně nacionalistický a ultra ortodoxní. :evil:

Miramir
Desátník
Desátník

Příspěvek od Miramir » 10 kvě 2015, 08:41

A jak se vyrovnánáš s tím modiferem - DECLINE POWER? TO myslím snižuje disciplínu o 15% atd.... Dá se s tím vůbec válčit?

Odpovědět

Zpět na „Reporty/AAR z Europa Universalis IV“