Knížectví kattegatské

Je rok 962 od příchodu lidí a Kalwenské hory jsou rozděleny mezi mnoho knížectví. Není zde tolik čarodějů, o to více intrik a sporů mezi jednotlivými knížaty.

Moderátoři: Dekl, martas3, Vals

Odpovědět
Korella
Svobodník
Svobodník

Knížectví kattegatské

Příspěvek od Korella » 12 lis 2013, 20:39

Jménem svého lidu a právem svého rodu dávám já, Karel Kattegatský, na vědomí toto: přišel čas, kdy my kattegatští vystoupíme z lesů a vyrazíme na lov za pořádně velkou kořistí!
Hetharia: Karel I. Kattegatský, kníže z Kattegatu

Martin I. Modrovous
Rotný
Rotný

Re: Knížectví kattegatské

Příspěvek od Martin I. Modrovous » 17 lis 2013, 17:54

Jsem opravdu překvapen, že Karel Kattegatský neměl ani tu snahu ospravedlnit napadení Kalwenu byť jen falešnými důkazy, že jsem s někým nejednal spravedlivě nebo porušil některý ze zákonů jeho země. Nebudu nikoho soudit když jsem se s ním nepotkal, ale zatím mi pán Kattegatska stále dokazuje, že mu čest ani slušnost nic neříkají.
Martin I. Modrovous, kníže kalwenský (†)
Celeminír, syn Kal'naarův, pán Hvozdu

"Když na vás jde stromošoust, namažte hradby sádlem!"
-Kalwenská příručka pro stav nouze

"Tomu se říká diplomacie, když kafráš do něčeho po čem ti nic není."
-Kníže Velké Brázdy

Korella
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od Korella » 18 lis 2013, 15:12

Martine I. Modrovousi,
nemám zapotřebí obhajovat své akce medovými slovy. Protikalwenská aliance vznikla, aby pomohla dosadit na trůn někoho s pevnou rukou. Vaše neschopnost udržet si vládu nad touto zemí je zjevná; nebyl jste schopen odrazit síly Dolských měst při dobývání Velernova, nedokázal jste zabránit oddělení Soutočně a v Řekopolsku jste nedávno utrpěl drtivou porážku. Nemohu vás za to vinit; tohle celé začalo už smrtí ctěného Rastislava II. - kéž je mu země lehká - a navíc jste na knížecí stolec nastoupil ve velmi mladém věku. Vládnout mohou jen silní - slabí nevydrží a brzy skončí smeteni jako spadané listí. Nabízím však toto: přenechejte mi vládu nad panstvím Kalwenským a vyhněte se tak bojům, které v případě vašeho odporu zasáhnou zemi. Ačkoliv mne nazýváte barbarem, skutečně nemám žádný zájem na zbytečném prolévání krve.
Lovu zdar!

Martin I. Modrovous
Rotný
Rotný

Příspěvek od Martin I. Modrovous » 18 lis 2013, 16:02

Udělal jsem v minulosti chyby, ale neměl by mít každý druhou šanci? Možná vám to přijde neskutečné, ale dobytí Velernova mělo svůj účel, stejně jako některé jiné z mých zdánlivých neúspěchů. Teď si jen uvědomuji že jsem vážnost věcí podcenil. Trůn vám nepřenechám, protože možná že by jste vládl rukou pevnou, ale podle mého mínění vám ke skutečnému postu knížete chybí pár důležitých vlastností. Je mi jasné, že si za svvým názorem stojíte, stejně pevně jako já. Však nakonec uvidíme kdo měl pravdu.

Martin I. Modrovous, kníže Kalwenský

-Kníže Velké Brázdy

Totenkopf
Podpraporčík
Podpraporčík

Příspěvek od Totenkopf » 19 lis 2013, 16:36

I v případě, že by byl současný Kalwenský vládce neschopný zvládat své povinnosti, nevidíme důvod, proč by měl předat Kalwenský trůn knížeti Kattegatskému. Pokud víme nemá Váš rod žádný pokrevní nárok na knížectví Středu a tak se tato válka zdá být naprosto nesmyslná, stejně jako agrese knížete Karla, který se ani nepokusil usednout k jednacímu stolu kvůli svým, historicky oprávněným požadavkům na držení hradu Cestostráž se všemi jeho pozemky a důchody. Nechci odsuzovat Váš boj, také jsme za svá práva nedávno povstali a povolali lid do zbraně, nicméně nedošlo k žádnému krveprolití a naše země nyní žijí v míru a prosperitě.
Hetharia III: Zeman Friedrich Totenkopf, pán Totenkopfu a protektor Vysočinského svazu
Blackfyreovo povstání: Lord Dagon Greyjoy, pán Železných ostrovů a Štítu, král soli a skal, syn mořského větru & lord žnec ze Štítu
Hetharia IV: Vojvoda Fitzpatrick Totenkopf, pán Vysočiny

Někteří muži mají rádi výzvy... já ne.

Tifík
Nadporučík
Nadporučík

Příspěvek od Tifík » 19 lis 2013, 19:36

Ctěný kníže Karle z Kattegatu, musím souhlasit se zemanem Totenkopfem, proklamujete, že vám jde především o navrácení Cestostráže, které Vám právem náleží což nikdo nezpochybňuje, přesto jsou Vaše vojska na míle vzdálena této pevnosti a postupují zcela opačným směrem. O svá práva jste se ani nepokusil bojovat diplomatickou cestou, což samo o sobě působí spíše jako byste chtěl jen dobývat a plenit, ne získat zpět co Vám, jak uznal i kníže Modrovous, právem náleží. Taktéž Vaše snaha uzmout si kalwenský knížecí stolec pro sebe, i přes množství osob s mnohem větším nárokem, než máte Vy, jasně ukazuje na Vaši dobyvačnost a aroganci. Přesto, podobně jako všichni ostatní, co se k této problematice vyjádřili, doufám, že se pletu a nejde vám o zabíjení a plenění, ale o blaho vašeho lidu. Proto Vás žádám, přestaňte osočovat Modrovouse z toho, že dělá chyby, neb co Vy nazýváte chybami jest ukázkovou snahou o zabránění zbytečnému krveprolití. Žádám Vás tedy, pokud Vám jde skutečně jen o získání Cestotráže a dosazení schopného vládce na kalwenský stolec, abyste s Modrovousem usedl k jednacímu stolu.
Hetharie 4 (2.pokus):Konrád Východňanský, regent krále Svatopluka I. Kalwenského - leden až říjen 998
Wylam: legát Agateánského bratrstva Regozor, zvaný Železný; rytíř smrti Raileh, velitel Legie zkázy
Heharie 4: paladin Tomáš trážce Východu, Pán Velernova a Cestostráže stál, regent krále Svatopluka I. Kalwenského
Blackfyreovo povstání: Damon Lannister, lord Casterlyovy skály, pán Západních zemí, štít Lannisportu a strážce západu
Hetharie 3: kníže Hövdig Reger ze Starkfäste, kníže Brázdy a jeho syn Arvtak Regeri, pán Starkfäste a Självfältu

„Přílišná oddanost ideálům končí tím, že v rámci boje proti alkoholismu zastřelíš dítě se sáčkem rumových pralinek.“
Karel Kryl

martas3
Podplukovník
Podplukovník

Příspěvek od martas3 » 19 lis 2013, 22:58

Zrovna vy, utiskovatel Svobodného Nového Města, máte co mluvit. Osočujete je bez předložení důkazů ze špionáže. A navíc, Kattegat hájí i zájmy Dolských měst, která byla nemalou dobu neprávem v područí Kalwenu.

Purkmistr Adam z Dolských měst
Kronikář hetharijský, byzantský a wylamský, historik Res Publicy
Velkovévoda Friedrich I. Bádenský (Německo 1866)
Martin z Blatavníka (†), velitel Plzeňského landfrýdu, a jeho syn Jošt z Blatavníka, pán Plzně, Tachova a Žebráku (Husitské války)
Lord Eldred Arryn, princ Hory a Údolí, pán Orlího Hnízda, Strážce Východu a Ochránce Údolí (Blackfyreovo povstání)
Dóže Manuel Saggio z Luccy, arcibankéř italský (Itálie 1796)
Aeddan I. Gwyrdd, král velšský, iarla jihoirský a západomercijský (Anglie 960)
Sigismund III. Stříbrovlasý (†), kníže hauenský, a jeho synovec Dietrich I. Obnovitel, král kvilamský a kníže hauenský (Pět knížectví)

Totenkopf
Podpraporčík
Podpraporčík

Příspěvek od Totenkopf » 20 lis 2013, 07:26

Nicméně stále nevidíme důvod, proč Kattegatský kníže vpadl do knížectví středu a jeho krvelační lovci si z Kalwenských paroháčů udělali regulérní jeleny na odstřel.
Hetharia III: Zeman Friedrich Totenkopf, pán Totenkopfu a protektor Vysočinského svazu
Blackfyreovo povstání: Lord Dagon Greyjoy, pán Železných ostrovů a Štítu, král soli a skal, syn mořského větru & lord žnec ze Štítu

Tifík
Nadporučík
Nadporučík

Příspěvek od Tifík » 20 lis 2013, 17:56

Je od vás, válečných štváčů, velmi hezké, že urážíte ty, kteří se snaží dosáhnout dohody u jednacího stolu. Nemluvě o tom, že to čemu vy říkáte "ochrana zájmů", ať už jsou číkoli, je vedení dobyvačné války proti osobě, která vám nabídla dohodu.
Hetharie 4 (2.pokus):Konrád Východňanský, regent krále Svatopluka I. Kalwenského - leden až říjen 998
Wylam: legát Agateánského bratrstva Regozor, zvaný Železný; rytíř smrti Raileh, velitel Legie zkázy
Heharie 4: paladin Tomáš trážce Východu, Pán Velernova a Cestostráže stál, regent krále Svatopluka I. Kalwenského
Blackfyreovo povstání: Damon Lannister, lord Casterlyovy skály, pán Západních zemí, štít Lannisportu a strážce západu
Hetharie 3: kníže Hövdig Reger ze Starkfäste, kníže Brázdy a jeho syn Arvtak Regeri, pán Starkfäste a Självfältu

„Přílišná oddanost ideálům končí tím, že v rámci boje proti alkoholismu zastřelíš dítě se sáčkem rumových pralinek.“
Karel Kryl

Totenkopf
Podpraporčík
Podpraporčík

Příspěvek od Totenkopf » 20 lis 2013, 19:46

Je nám moc líto, že se Kattegatský kníže Karel, jak se zdá, odmítá vyjádřit k problematice v době, kdy byly jeho pohnutky zpochybněny v tomto konfliktu neutrálními zeměmi, možná by měl zvážit svou pozici a požádat o usednutí k jednacímu stolu s knížetem Martinem, který, jak se zdá, je vyjednávání nakloněn a ve věci hradu Cestostráž je ochoten dát knížeti Karlovi za pravdu. Bohužel to stále vypadá, že Kattegatský kníže se spíše zajímá o dobývání a plenění, než o zájmy lidu všech zainteresovaných zemí, dokonce kolují vágní dohady o tom, že v soukromé zprávě svému nejmenovanému příbuznému se zmínil o Kalwenském knížeti jako o, cituji, "Hovnu s modrými chlupy co se válí na mém stolci", proto znovu apelujeme na oba vládce, aby nechali zbytečného krveprolití a radši dospěli k dohodě a pak prolili svá hrdla Becherovkou.

Fitzroy Totenkopf, syn Friedrichův, dědic Totenkopfu a Vysočiny a ministr zahraničních blábolů při vládě Jeho Zemanskosti

Korella
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od Korella » 20 lis 2013, 21:50

První věc. Ctěná knížata, netuším, odkud se vám doneslo, že tenhle spor vedu kvůli Cestostráži. Své pohnutky jsem již stanovil; mí spojenci z Dolských měst pouze upozornili na další fakt v této hře. Druhá věc. Skutečně, tak jak říkáte, nemám žádné rodové právo na knížecí stolec kalwenský. Ale to já nepovažuji za podstatné; za podstatné považuji to, že se tato země drolí na příliš mnoho drobných částí a je potřeba ji sjednotit, udat společný směr a cíl! A ne, mým cílem skutečně není tuto zemi vyplenit.

Třetí věc. Zřejmě jsem zde jediný, ale připadá mi velmi směšné prohlašovat drolení země za, rovněž zacituji: "ukázkovou snahu o zabránění zbytečnému krveprolití". Pokud chce kníže Modrovous tyto rozdrolené části získat zpátky - jak prohlašuje - použití síly bude stejně nutné, ničemu se tedy "ukázkově nezabrání". Všechny ty državy se odtrhly z nějakého důvodu.

Čtvrtá. Pokud o to kníže Modrovous skutečně stojí, jsem ochoten s ním jednat. Je vám však doufám všem jasné, že své přesvědčení nezměním a mé podmínky budou náročné.

A za páté. Žádám ctěného Fitzroye Totenkopfa, aby mi předložil důkazy o obsahu domnělé zprávy, o které mluvíte. Nebo by to s tou vaší proslulou Becherovkou možná chtělo trochu zvolnit. Ač jde o skutečně vytříbřené pitivo, kterým si rovněž čas od času rád připiji, nemělo by se to přehánět.

Karel I. Kattegatský, kníže z Kattegatu

Totenkopf
Podpraporčík
Podpraporčík

Příspěvek od Totenkopf » 20 lis 2013, 22:05

Bohužel nejsem s to předložit jakékoli důkazy o tomto tvrzení, zmínil jsem pouze, že kolují vágní dohady takže nechápu přoč mne zde osočujete, že to přeháním s pitným režimem, mohl by jste se zamyslet nad tím, co znamená výraz "vágní".
Dále, stále nechápeme, proč by mělo drolení Kalwenského knížectví na malé kousky pálit právě Vás.

Fitzroy Totenkopf, syn Friedrichův, dědic Totenkopfu a Vysočiny a ministr zahraničních blábolů při vládě Jeho Zemanskosti

Fearus
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od Fearus » 20 lis 2013, 22:12

Doufám, že vaše "sjednocování" rozdroleného celku a udávání společného směru a cíle nepřeroste v chuť po moci a po eventuálním snaze sjednotit přilehlá knížectví bez jakékoliv právní podstaty a pouze na vaší představě že v některém z knížectví to nefunguje tak jak má. Doufáme proto v brzké vyřešení krize v knížectví středu.
S pozdravy,
Atoran Corvus z Verdumu, pán knížectví Brány.
Hetharia: Založení Kalwenu - Atoran Corvus z Verdumu, pán Knížectví Brány

But the raven, sitting lonely on the placid bust, spoke only,
That one word, as if his soul in that one word he did outpour.
Nothing further then he uttered - not a feather then he fluttered -
Till I scarcely more than muttered `Other friends have flown before -
On the morrow he will leave me, as my hopes have flown before.'
Then the bird said, `Nevermore.' - Raven, Edgar Allan Poe

Tifík
Nadporučík
Nadporučík

Příspěvek od Tifík » 20 lis 2013, 22:16

Ctění kníže Karle, pokud vám nejde o získání pevnosti Cestostráž, kterou vám byl ochoten kníže Modrovous vydat, vyvádíte mne z omylu, do kterého jsem upadl.
Děkuji vám tedy za tuto opravu mých informací.
Takže k dalším bodům tohoto sporu. Pokud nepovažujete dědičná práva na území za podstatná, šokujete mne, co mne však šokuje ještě více, je vaše potřeba řešit problémy druhých zemí. Pokud se knížectví středu hroutí jeto problém knížete Modrovouse a ne vás. Tato snaha "vytvořit jednotný stát s jasným cílem", ke všemu bez ohledu na dědičné nároky, zavání jen a pouze agresivní roztahovačností a potřebou obohacovat se na úkor druhých. Takové jednání je mně a řekl bych, že i většině ostatních silně proti srsti.
Zde patrně došlo k nedorozumění, vy zde řešíte události, které se staly před lety, já jsem mluvil o tom, že kníže Modrovous nerozdrtil vaši armádu klešťovým útokem, ale nechal ji na pokoji a sám ustoupil. A pokud jsem správně pochopil nóty, které vám poslal, je otevřen jednáním i přes vaši rozpínavost a bezohledné uzurpování cizího majetku.
S pozdravem kníže Hövdig Regeri, vládce Velké Brázdy
(mimo hru: ten titul, kterým jsi měl obdařit Modrovouse si nech vysvětlit od PH)

Karel Kryl

Totenkopf
Podpraporčík
Podpraporčík

Příspěvek od Totenkopf » 20 lis 2013, 22:25

S lítostí musím oznámit, že pokud bude dále pokračovat agrese Kattegatského knížectví, budou muset okolní země zasáhnout a zajistit mírová jednání mezi znesvářenými stranami. V případě, že se kníže Karel a jeho vojska nestáhnou z Kalwenského knížectví do dvou měsíců a okamžitě nezastaví veškeré agresívní operace proti Martinovi I. budeme my, knížectví Velké Brázdy a knížectví Brány přistoupit k rozsáhlému diplomatickému odporu, protože Vaše mocichtivost, roztahovačnost a krvelačnost bez opodstatněného důvodu je hrozbou pro nás všechny.

Fearus
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od Fearus » 20 lis 2013, 23:00

Byl bych rád, kdyby zeman Totenkopf pro příště nechal mluvit knížectví Brány za sebe. Ovšem musím souhlasit jeho návrhem na diplomatický odpor v případě pokračování této války vedené pouze jak se zdá z chuti po moci a neoprávněnému zasahování do cizích záležitostí, což by mohlo v budoucnu ohrozit i knížectví mé i mých spojenců.
Hetharia: Založení Kalwenu - Atoran Corvus z Verdumu, pán Knížectví Brány

But the raven, sitting lonely on the placid bust, spoke only,
That one word, as if his soul in that one word he did outpour.
Nothing further then he uttered - not a feather then he fluttered -
Till I scarcely more than muttered `Other friends have flown before -
On the morrow he will leave me, as my hopes have flown before.'
Then the bird said, `Nevermore.' - Raven, Edgar Allan Poe

martas3
Podplukovník
Podplukovník

Příspěvek od martas3 » 21 lis 2013, 11:58

Upřímně, překvapuje mne, že právě Vy, kníže Brány, zde mluvíte. Kalwenská Brána je totiž čirou náhodou bývalou mocnou pevností Modrovouse a jeho otce Vladimíra. Krom toho, Kattegat zde nezastupuje jen zájmy své, ale celé aliance, která, podle stejného práva, jaké měl vždy Kalwen, plus msty, dělá to samé, co Brána dělala dříve ve Vysočině a o co se pokouší drahá knížata ve Velké Brázdě.

Adam z Dolských měst
Kronikář hetharijský, byzantský a wylamský, historik Res Publicy
Velkovévoda Friedrich I. Bádenský (Německo 1866)
Martin z Blatavníka (†), velitel Plzeňského landfrýdu, a jeho syn Jošt z Blatavníka, pán Plzně, Tachova a Žebráku (Husitské války)
Lord Eldred Arryn, princ Hory a Údolí, pán Orlího Hnízda, Strážce Východu a Ochránce Údolí (Blackfyreovo povstání)
Dóže Manuel Saggio z Luccy, arcibankéř italský (Itálie 1796)
Aeddan I. Gwyrdd, král velšský, iarla jihoirský a západomercijský (Anglie 960)
Sigismund III. Stříbrovlasý (†), kníže hauenský, a jeho synovec Dietrich I. Obnovitel, král kvilamský a kníže hauenský (Pět knížectví)

Martin I. Modrovous
Rotný
Rotný

Příspěvek od Martin I. Modrovous » 21 lis 2013, 16:06

S knížectvím brány udržuji dobré vztahy, tedy alespoň co vím, a oni se určitě nesnažili porazit celý Kalwen a dosadit se na místo vládce po mě uvolněné. Kníže Velké Brázdy se rohodně nepokouší dobýt všechno území se kterým sousedí, a bez pokusu o vyjednávání zaútočit na právoplatného panovníka. Takže to vaše porovnávání, drahý purkmistře Adame, mi přijde nesmyslné. Možná že jste nesouhlasili s některými věcmi které jsem zřejmě zapříčinil já sám, ale to je důvod k debatě, ne k válce. A nenašel jsem důvod proč Karel Kattegatský a Kašpar Řekopolský přidali své armády k vaší, když by onen "rozpad Kalwenu", na který se Karel celou dobu odvolává, neovlivnil zemi ani jednoho z nich. A podkud se vám nelíbilo že se Kalwen "rozpadá" (což bylo plánované pro důvody, jež jsem zde již uvedl), tak by bylo vhodnější pomoci, a ne tomuto rozpadu ještě napomáhat útokem takové armády, jaká obléhá Leuwern, a čeká před Kalwenem.

Martin I. Modrovous, kníže Kalwenský.

-Kníže Velké Brázdy

Tifík
Nadporučík
Nadporučík

Příspěvek od Tifík » 21 lis 2013, 20:47

Velmi důrazně se ohrazuji proti vašemu výroku, pane purkmistře a žádám vás, abyste příště, než začnete bezhlavě přirovnávat, nejdříve svá slova důkladně zvážil. Zatímco vaší snahou, není nic jiného než prolévání krve na bojištích a rozvracení jiných zemí, já se snažím vyjednávat i přes provokace ze strany Nového Města, které zdá se neznají mezí. Nemohu mluvit jménem zemana Totenkopfa ani knížete Corvuse, nicméně jsem si jist, že vaše přirovnání je i v tomto ohledu nesprávné. Ano, chápu, že podle vašeho mínění zastupuje kníže Karel i vaše zájmy, nicméně, to nemění nic na tom, že se jedná o drzého agresora, který zatím chce jen "zachránit" knížectví středu, či spíše jej rozvrátit a obsadit jej. Nicméně si snad nemyslíte, že se s tím někdo jako on spokojí? Co si myslíte, že bude následovat, když se mu to podaří? Ženete se z rukou jednoho knížete do rukou druhého a zatímco ten první se alespoň snaží jednat a hledat kompromisy, váš nový spojenec jen bezohledně zabíjí, drancuje a ničí, co vybudovali druzí. Přijde čas a bude to brzdy, kdy bude knížata z Kattegatu nenávidět ještě mnohem více, než teď nenávidíte knížata z Kalwenu.
S pozdravem kníže Hövdig Regeri, vládce Velké Brázdy.

Karel Kryl

Totenkopf
Podpraporčík
Podpraporčík

Příspěvek od Totenkopf » 27 lis 2013, 20:28

Gratulujeme k vyřešení krize a doufáme, že k žádným dalším, vskutku politováníhodným, nedorozuměním v budoucnu nebude docházet, alespoň ne moc často. Teď se mohou lidé Vaší země zase vrátit na svá pole a v klidu počkat na úrodu, zatímco vy, přece jen jste dosáhl svého cíle, vysomroval jste z Kalwenu nějaký ten groš a teď jsou všichni spokojení. Doufám, že se i Vy připojíte na letošní Becherovkové hry.

Odpovědět

Zpět na „Hetharia 3 - Založení Kalwenu“