Kalwenské knížectví

Je rok 962 od příchodu lidí a Kalwenské hory jsou rozděleny mezi mnoho knížectví. Není zde tolik čarodějů, o to více intrik a sporů mezi jednotlivými knížaty.

Moderátoři: Dekl, martas3, Vals

Odpovědět
Martin I. Modrovous
Rotný
Rotný

Kalwenské knížectví

Příspěvek od Martin I. Modrovous »

Dlouho potrvá, než dobudu zpět to, co mi právem náleží. Ale přísahám, že jednou přijde ta chvíle.

What was stolen, must be returned!
Martin I. Modrovous, kníže kalwenský (†)
Celeminír, syn Kal'naarův, pán Hvozdu

"Když na vás jde stromošoust, namažte hradby sádlem!"
-Kalwenská příručka pro stav nouze

"Tomu se říká diplomacie, když kafráš do něčeho po čem ti nic není."
-Kníže Velké Brázdy
Martin I. Modrovous
Rotný
Rotný

Re: Kalwen

Vážený markrabě Kašpare II. Řekopolský, chtěl jsem s vámi udržovat dobré vztahy, ale dokonce i přes mou velkorysou nabídku jste se rozhodl spojit síly s těmi Kattegatskými barbary. Tímto jste ztratil poslední možnost míru mazi Kalwenem a Řekopolím pod vaší vládou. Věřte mi, že toho budete brzy litovat.

-Kníže Velké Brázdy
Totenkopf
Podpraporčík
Podpraporčík

Příspěvek od Totenkopf »

Chtěli bychom se zeptat, když zde Kalwenský kníže proklamuje, že hodlá znovu dobýt to, co mu právem náleží, co mu podle jeho názoru právem náleží a jestli se mají nezávislé země jako je třeba knížectví Větrného údolí nebo Vysočinská konfederace bát agresivních akcí ze strany knížectví Středu.

Fitzroy Totenkopf, syn Friedrichův, dědic Totenkopfu a Vysočiny a ministr zahraničních blábolů při vládě Jeho Zemanskosti
Hetharia III: Zeman Friedrich Totenkopf, pán Totenkopfu a protektor Vysočinského svazu
Blackfyreovo povstání: Lord Dagon Greyjoy, pán Železných ostrovů a Štítu, král soli a skal, syn mořského větru & lord žnec ze Štítu
Hetharia IV: Vojvoda Fitzpatrick Totenkopf, pán Vysočiny

Někteří muži mají rádi výzvy... já ne.
Martin I. Modrovous
Rotný
Rotný

Za území, jež by se mělo ke Kalwenu připojit považuji Velernov a Soutočeň. Ve věci řekopolí budu požadovat NEJMÉNĚ potrestání Kašpara Řekopolského za porušení dohody a za útok na Kalwen. Pokud Kašpar zůstane v postu knížecím, použiji jiných donucovacích prostředků, a poté rozhodnu jak s územím naložit. Pokud budou Dolská města a Kattegatsko pokračovat v agresi proti knížectví středu, provedu po vyřešení současné situace preventivní tažení proti těmto zemím.

-Kníže Velké Brázdy
Totenkopf
Podpraporčík
Podpraporčík

Příspěvek od Totenkopf »

V tom případě Vaše pohnutky plně chápeme a schvalujeme, agrese ze strany knížectví Kattegatského se zdá být naprostým nesmyslem a vzhledem k faktu, že se zvedla vlna diplomatického odporu tak se, jak to tak vypadá, Karel I. stáhl do diplomatické izolace a odmítá se dále ke neodůvodněné agresi vůči knížectví Středu vyjadřovat, možná by mu brzy přisedl přídomek "Němý"

Fitzroy Totenkopf, syn Friedrichův, dědic Totenkopfu a Vysočiny a ministr zahraničních blábolů při vládě Jeho Zemanskosti
Hetharia III: Zeman Friedrich Totenkopf, pán Totenkopfu a protektor Vysočinského svazu
Blackfyreovo povstání: Lord Dagon Greyjoy, pán Železných ostrovů a Štítu, král soli a skal, syn mořského větru & lord žnec ze Štítu

Martin I. Modrovous
Rotný
Rotný

Jak jsem již říkal, mojí snahou je knížectví středu obnovit. Tímto nabízím Soutočni možnost připojit se ke Kalwenu. Současné posty by všem zůstaly. Žijeme v neklidné době, a kdyby už ne propojení, mohli by jsme dosáhnout alespoň spojenectví. Všichni víme, že osamocené město by se neubránilo jen trochu větší armádě, a kdo ví jak se situace v okolních zemích vyvine.

Martin I. Modrovous, kníže Kalwenský.

-Kníže Velké Brázdy
Martin I. Modrovous
Rotný
Rotný

Tímto oznamuji, že svoji armádu přesunu na západ. Vzhledem k tomu, že páni z Vetovie stále oficiálně nepotvrdili důvod jejich tažení, hodlám pomoci bránit samostatnost Soutočně, pokud o ni bude její lid stát.
Naposledy upravil(a) Martin I. Modrovous dne 17 pro 2013, 20:19, celkem upraveno 1 x.

-Kníže Velké Brázdy
martas3
Podplukovník
Podplukovník

Příspěvek od martas3 »

Město Soutočeň o vaši pomoc nestojí. Zvláště když směřuje na východ.

Soutočeň
Kronikář hetharijský, byzantský a wylamský, historik Res Publicy
Velkovévoda Friedrich I. Bádenský (Německo 1866)
Martin z Blatavníka (†), velitel Plzeňského landfrýdu, a jeho syn Jošt z Blatavníka, pán Plzně, Tachova a Žebráku (Husitské války)
Lord Eldred Arryn, princ Hory a Údolí, pán Orlího Hnízda, Strážce Východu a Ochránce Údolí (Blackfyreovo povstání)
Dóže Manuel Saggio z Luccy, arcibankéř italský (Itálie 1796)
Aeddan I. Gwyrdd, král velšský, iarla jihoirský a západomercijský (Anglie 960)
Sigismund III. Stříbrovlasý (†), kníže hauenský, a jeho synovec Dietrich I. Obnovitel, král kvilamský a kníže hauenský (Pět knížectví)
Martin I. Modrovous
Rotný
Rotný

(OOC - Sory, člověk by nečekal že si v prváku splete východ se západem :D . Snad nevadí že sem to opravil.)

-Kníže Velké Brázdy
Martin I. Modrovous
Rotný
Rotný

Město soutočeň by mělo moji nabídku ještě zvážit. Vzhledem k tomu, co se ve vaší zemi děje...
PS: Omlouvám se za nedorozumění, kvůli zranění ruky si nechávám psát zprávy písařem. Zjevně není tak učený jak mi tvrdil, když neví kde je Soutočeň.

Martin I. Modrovous, kníže kalwenský.

-Kníže Velké Brázdy
martas3
Podplukovník
Podplukovník

Re: Kalwenské knížectví

Příspěvek od martas3 »

Já, Svojšek z rodu Kalwenských, pán Vetovie, Soutočně, Hoystyrke a Plumborgu jsem se rozhodl přijmouti dědictví po mém tragicky zesnulém synovci Martinovi, archanděl při něm stůj. Jsem jediným žijícím synem knížete Rastislava, jediným žijícím bratrem knížete Vladimíra, Martinova syna, který nemá ani bratrů, dcer či manželky, tedy nikoho, kdo by mohl dědit. Slibuji zachovati v úřadech všechny, kteří uznají můj nezpochybnitelný nárok na knížecí stolec a též slibuji, že vypátrám a potrestám vraha knížete Martina I., zvaného Modrovous.

Svojškova řeč v Petrově Skále, obratem opsaná a rychlými posly poslána do všech držav Kalwenského knížectví a na všechny významné dvory v Kalwenských horách
Martin z Blatavníka (†), velitel Plzeňského landfrýdu, a jeho syn Jošt z Blatavníka, pán Plzně, Tachova a Žebráku (Husitské války)
Lord Eldred Arryn, princ Hory a Údolí, pán Orlího Hnízda, Strážce Východu a Ochránce Údolí (Blackfyreovo povstání)
Sigismund III. Stříbrovlasý (†), kníže hauenský, a jeho synovec Dietrich I. Obnovitel, král kvilamský a kníže hauenský (Pět knížectví)
Jan III.
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od Jan III. »

Já, kníže Parwaein I. Větrodolský tímto otevřeně uznávám nároky pana Svojška Vetovijského a jeho nástupu na knížecí stolec nehodlám nijak bránit.
konzul Decimus "Semotus" Purpurový
První Rádce Telendir Lingwenský
Edmund Granddale, král Východní Anglie
Jan Tarmun z Jezerního Vědrokrvu, zvaný Jantar z jezera, Malleus maleficarum, paladin Světla Svatého, vůdce Hornozemské aliance
Vrchní Hejtman Táborského Svazu Jan Oldřich z Černovic(†)
Jan Tarmun I. z Jezerních Vědrokrv, velmistr Řádu Dlátenického, biskup Taulunský a právoplatný král Terenie
Parwaein I. Tamnicir, kníže Větrodolský, první rádce Svojška I., krále Kalwenského(†)
Lothar I., Markus I. Ansa, král Slaromský
Polní podmaršálek Johann Peter de Beaulieu, vrchní velitel rakouských vojsk v Itálii 1796
Kde je vůle, je i způsob!
Totenkopf
Podpraporčík
Podpraporčík

Příspěvek od Totenkopf »

Kníže Svojšek má na Kalwenský trůn právoplatný nárok, nechť se jeho nepřátelům postaví vůle bohů.

Zeman Friedrich Totenkopf, pán Vysočiny a protektor konfederace

Tifík
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od Tifík »

Vzhledem k okolnostem je nezpochybnitelné, že kníže Svojšek má plné právo na všechny državy dříve spravované knížetem Modrovousem. A Velká Brázda plně uznává tento nárok.

kníže Hövdig Regeri, vládce Velké Brázdy
Hetharie 4 (2.pokus):Konrád Východňanský, regent krále Svatopluka I. Kalwenského - leden až říjen 998
Wylam: legát Agateánského bratrstva Regozor, zvaný Železný; rytíř smrti Raileh, velitel Legie zkázy
Heharie 4: paladin Tomáš trážce Východu, Pán Velernova a Cestostráže stál, regent krále Svatopluka I. Kalwenského
Blackfyreovo povstání: Damon Lannister, lord Casterlyovy skály, pán Západních zemí, štít Lannisportu a strážce západu
Hetharie 3: kníže Hövdig Reger ze Starkfäste, kníže Brázdy a jeho syn Arvtak Regeri, pán Starkfäste a Självfältu

„Přílišná oddanost ideálům končí tím, že v rámci boje proti alkoholismu zastřelíš dítě se sáčkem rumových pralinek.“
Karel Kryl
Korella
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od Korella »

Kattegatští tímto knížeti Svojškovi plně uznávají nárok na nastoupení na knížecí stolec kalwenský. Kéž jsou mu při vládě bohové nakloněni!

Karel I. Kattegatský, kníže a lesní pán z hvozdů kattegatských
Hetharia: Karel I. Kattegatský, kníže z Kattegatu
martas3
Podplukovník
Podplukovník

Příspěvek od martas3 »

Jsou dny, kdy sousedé chtějí stále více a nespokojí se s tím, co jednou dostali... s jídlem roste hlad. Hlad Kattegatské aliance opět překročil všechny meze a já odmítám vydat hrad, kde jsem se narodil, kde jsem prožil své dětství... hrad, který byl sídlem knížat Kalwenu stejně jako město Kalwen.
Svolávám do zbraně všechny, kteří jsou vázaní přísahou pomoci v časech nouze, povolávám všechny spojence - je nutné poslat Karla Kattegatského tam, kam patří!

Svojšek I. Kalwenský
Lajgor
Nadporučík
Nadporučík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lajgor »

Vážený kníže,

Važte prosím svá slova. Ať je prosím všem vašim stávajícím spojencům známo, jak přistupujete ke stoupencům, co vám dopomohli svou krví na Knížecí stolec. Využít a pak odkopnout. Váš věrolomný postoj nemohl zůstat bez odezvy. Navíc Váš útok na naše země je toho důkazem. Nebyli jsme to my, kdo chtěl další válku. Čas nouze přijde na nás na všechny bez ohledu na to, jak válka dopadne.

Lajgoron Dolský
"Má li moje říše zemřít, zemřu s ní!" [Konstantin XI.]

Christian Soren Lajgor - Konseilspræsident Jeho královské milosti Christiána IX. Německo 1866 Obrázek
Verrasion Lajgorion - první mág Gnómské rady a Velký řemeslník HETHARIA Obrázek
Lajgoron z Dolu - druhý purkmistr Dolských měst Hetharia založení Kalwenu Obrázek
Georgio L. Manin - dóže benátský ITÁLIE 1796 Obrázek
Kandrael Ithalasion - Lord kapitán Šerých plášťů HETHÁRIE 5 Obrázek
martas3
Podplukovník
Podplukovník

Příspěvek od martas3 »

Tím mým útokem myslíte Váš pokus o dobytí Kalwenu? Má vojska začala pochodovat až v momentě, kdy se o tom dozvěděla. Je Vaší chybou, že jste to nepředvídali. Krom toho, neuznal jsem snad Cestostráž jako součást Kattegatského knížectví? Neuznal jsem oblast po obchodní stezku za území Dolských měst? Co jsem si domluvil, to jsem také zajistil. Na žádné z listin nenaleznete můj souhlas s předáním knížecího hradu Leuwern do rukou Řekopolí. Krom toho, Vaše pomoc byla spíše dvojsečná - dobře vím, že jste mne vojáky u města Kalwen chtěli vydírat. Smiřte se s tím, že to nevyšlo, drahý purkrabí.

Svojšek I. Kalwenský
martas3
Podplukovník
Podplukovník

Příspěvek od martas3 »

Děkuji tímto spojencům za jejich pomoc v této válce a zvu je na hostinu do Červené Hory.

Svojšek I. Kalwenský
Jan III.
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od Jan III. »

martas3F píše:Děkuji tímto spojencům za jejich pomoc v této válce a zvu je na hostinu do Červené Hory.

Svojšek I. Kalwenský
Kníže Parwaein určitě dorazí. 8)
konzul Decimus "Semotus" Purpurový
První Rádce Telendir Lingwenský
Edmund Granddale, král Východní Anglie
Jan Tarmun z Jezerního Vědrokrvu, zvaný Jantar z jezera, Malleus maleficarum, paladin Světla Svatého, vůdce Hornozemské aliance
Vrchní Hejtman Táborského Svazu Jan Oldřich z Černovic(†)
Jan Tarmun I. z Jezerních Vědrokrv, velmistr Řádu Dlátenického, biskup Taulunský a právoplatný král Terenie
Parwaein I. Tamnicir, kníže Větrodolský, první rádce Svojška I., krále Kalwenského(†)
Lothar I., Markus I. Ansa, král Slaromský
Polní podmaršálek Johann Peter de Beaulieu, vrchní velitel rakouských vojsk v Itálii 1796
Kde je vůle, je i způsob!
Odpovědět

Zpět na „Hetharia 3 - Založení Kalwenu“