Návod na BRUTÁLNÍ ODINSTALL HEARTS OF IRON 2 ENG A CZE

Pokud chcete diskutovat o Single Playeru čisté verze Hearts of Iron 2 zde máte možnost.

Moderátoři: Atlantis, Vals, Phoenix

Odpovědět
Trezza
Poručík
Poručík
Kontaktovat uživatele:

Návod na BRUTÁLNÍ ODINSTALL HEARTS OF IRON 2 ENG A CZE

Příspěvek od Trezza » 29 led 2006, 21:54

Roughly based on one, originally posted by Uglyduck, in the EU2 FAQ forum

This info applies to Windows 9x , ME, or XP. It hasn't been verified with Windows 2000 butt it should be the same. Just be careful and remember to do a backup before editing the registry (Registry menu, Export registry file, name it backup_ddmmyy.reg, check the box "ALL" in Export range. If you delete something by accident, all you have to do is to double-click on the file to restore you registry to its previous state.

There appears to be a lot of Brothers, Sisters, Friends etc going around uninstalling HOI incorrectly! Or people that have mods installed that mess up or interfere with a regular uninstall.
If this is done then it is difficult to reinstall the game as "bits" are left everywhere and the Game Installation is fooled into thinking that the game is still installed.
If this has happened to you then try this:-

You have to manually delete a key in your registry. You do that by starting regedit (Start => Run => regedit => Enter) and navigate to "HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Paradox Interactive" and delete the Hearts of Iron key. It looks like a folder in regedit.(If you have applied more than one Patch then there might be more than one key).
If you are nervous about editing the Registry then get someone to do it for you. However if you only delete the above key(s) no harm will be done.

EDIT: Note: If you have a localized publisher version, you may have to substitute "Publishers Name" for "Paradox Interactive" both in the above registry path and below in the path to the files.

Also delete the directory C:\Program Files\Paradox Interactive\Hearts of Iron 2.
EDIT: or if you did not use the default directory, then what ever directory you installed the game to.

Note: This part has proven to be unnecessary with the latest patches, but I left it there, just in case.
You also have to delete some installation files.

InstallShield creates a directory where it keeps all the information on installed software. On my machine it is 'C:\Program Files\InstallShield Installation Information'

'InstallShield Installation Information' is marked as hidden so to be able to find it you have to change folder options on you PC to show hidden files (For instructions on this see the next post). Search for files containing 'Hearts' in this directory and you will find a file called 'Setup' with the following content:

[Startup]
AppName=HOI2
Engine=0
Copy=1
Source=0
[Languages]
Default=0x0009
count=1
key0=0x0009

On my PC this resides in: 'C:\Program Files\InstallShield Installation Information\{A6F1BDF7-53A7-4AF6-84B9-0C51C722BC91}'. I'm not sure if the last directory name will be the same on all machines but I think so. Delete that directory and you will be able to make a clean install.

Český zjednodušení

Zapamatuj si že máš udělat zálohu před editací registru (najeď na menu registru, exportuj jej, pojmenuj backup_ddmmyy.reg den měsíc rok, zaškrtni ALL v Export range. Když něco omylem vymažeš, musíš udělat dvojklik na soubor a otevřít tu zálohu. Vypadá to, že tu je hrozně bratříčků a sestřiček a tak podobně při odinstalaci HOI nepovedeně.
Zkus tohle:

Najeď na HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Paradox interaktive" a vymaž Hearts of Iron. Pokud máš patche tak jich tu bude víc.

Vymaž C:\Program Files\Paradox Interactive\Hearts of Iron 2.
pokud máš lokalizaci ale tu nemáš tak musíš vyměnit to jméno udělače "CDPROJEKT" nebo tak nějak za PARADOX

InstallShield si nechává informace o instalacích v 'C:\Program Files\InstallShield Installation Information' je to ale schovaný takže si nech objevit skryté soubory. najdi soubory s 'Hearts' a najdeš soubor SETUP s obsahem:

[Startup]
AppName=HOI2
Engine=0
Copy=1
Source=0
[Languages]
Default=0x0009
count=1
key0=0x0009

U toho cápka na compu to je v 'C:\Program Files\InstallShield Installation Information\{A6F1BDF7-53A7-4AF6-84B9-0C51C722BC91}'. Musíš celou složku smazat a potom by to mělo jít

(u mě se ta složka Install shield jmenuje C:\Program Files\InstallShield Installation Information\{98786147-80E3-41A5-A80C-1F3C028558CF} POZN. TREZZY)
Obrázek

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 30 led 2006, 16:11

Tento návod doopravdy funguje!

Wothan
Praporčík
Praporčík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wothan » 30 led 2006, 18:21

Já se do toho ještě nepustil. :roll:

warrior

Příspěvek od warrior » 09 čer 2006, 16:10

je to good ale to už znám dávno dělám to při hrách nad 2 GB nebo co nejdou odinstalovat

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 09 čer 2006, 16:52

No když to znáš, tak máš výhodu, ale je spousta lidí co to nezná :x

warrior

Příspěvek od warrior » 09 čer 2006, 16:53

Vals píše:No když to znáš, tak máš výhodu, ale je spousta lidí co to nezná :x
tak to je něco jinýho,ale přišel jsem na to náhodou.jednou mi nešlo odinstalovat RTW tak jsem to udělal takto jak to je v návodu:D,no možná něco trochu jinak ale bylo to podobně

Radek von Nacht
Podporučík
Podporučík

Příspěvek od Radek von Nacht » 22 srp 2006, 13:19

to mi ted fakt moc pomohlo! :wink: dik

Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

proč?

Příspěvek od Atlantis » 10 říj 2006, 10:45

Ehm...vlastně budu za pitomce, ale proč takto složitě? To nejde normální odinsdtalování? Nebo něco zůstává, co nejde smáznout a krade to místo na disku?
Oklamat, zmást, překvapit
("Stonewall" Jackson)

GJC
Praporčík
Praporčík
Kontaktovat uživatele:

Re: proč?

Příspěvek od GJC » 10 říj 2006, 12:34

jo a zjistil jsem že tímto ,,nádherným´´ odinstalem získáte více místa na disku jak normálním sice je to pár set kilobajtů ale každej kb dobrej ne?

Duke
Poručík
Poručík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Duke » 10 říj 2006, 12:48

No hlavně ti nezůstávaj v registrech zbytečný klíče a hodnoty, který jako všechno zpomaluje kompa.
Obrázek

Picma.

Re: proč?

Příspěvek od Picma. » 10 říj 2006, 14:30

Atlantis píše:Ehm...vlastně budu za pitomce, ale proč takto složitě? To nejde normální odinsdtalování? Nebo něco zůstává, co nejde smáznout a krade to místo na disku?
hlavnim duvodem je to, ze po normalnim odistalovanim treba z ovladacich panelu nejde hra znova naistalovat

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 10 říj 2006, 15:00

obvykle odinstalovat jde... tohle je pro případy, jako se stal mě - při odinstalaci se mi sekl comp a výsledkem bylo, že tam ta hra již nebyla, ale pořád zůstala v registrech a nabýdlo mi to jen uninstal... a ten nepomáhal. Tohle pomáhá

LukaSb
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LukaSb » 10 říj 2006, 15:09

Jednoduší je stáhnout si program na čištění registrů :wink:

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 10 říj 2006, 15:11

Ten nepomáhal v mém případě - projel jsme je třemi programy a ani jeden nepomohl. Tohle totiž nebyl problém v registrech, ale v samostatných databázích Instalshield wizarda.

Thiler
Nadporučík
Nadporučík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Thiler » 10 říj 2006, 15:14

nevie niekto ako vymazem poskodeny archiv?mne to nejde

GJC
Praporčík
Praporčík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GJC » 10 říj 2006, 19:48

Thiler píše:nevie niekto ako vymazem poskodeny archiv?mne to nejde

:lol: DELETE :lol:

Gen.Erwin Rommel
Kapitán
Kapitán
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gen.Erwin Rommel » 10 pro 2006, 13:16

LOL posralo se me cele HOI 2 DD tak dneska probehl tvrdej odinstal a este me hrozne stve ze kdyz me zacalo blbnout tak me nekam zmizl ivsechny savy takze ted valim uplne od zacatku :(

Duke
Poručík
Poručík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Duke » 10 pro 2006, 13:46

Gen.Erwin Rommel píše:LOL posralo se me cele HOI 2 DD tak dneska probehl tvrdej odinstal a este me hrozne stve ze kdyz me zacalo blbnout tak me nekam zmizl ivsechny savy takze ted valim uplne od zacatku :(
muhehehehe
Obrázek

martin 444
Vojín
Vojín

Re: Návod na BRUTÁLNÍ ODINSTALL HEARTS OF IRON 2 ENG A CZE

Příspěvek od martin 444 » 14 dub 2010, 18:06

mě to nefunguje obje vuje se odinstalce nebo hrat mužete mi poradit ??

Odpovědět

Zpět na „Hearts of Iron 2 - Single Player“