vlastenecký koutek aneb hra za ČSR

Pokud chcete diskutovat o Single Playeru čisté verze Hearts of Iron 2 zde máte možnost.

Moderátoři: Atlantis, Vals, Phoenix

Odpovědět
Erwin
Rotný
Rotný

vlastenecký koutek aneb hra za ČSR

Příspěvek od Erwin » 26 kvě 2009, 15:53

jak ste postupovali......strategie, taktika....diplomacie a celkový směr kterým ste se ubrali
"Potoky krve byly prolity na tomto mizerném kousku země"
(Erwin Rommel - El Alamein)

Cizinec
Podplukovník
Podplukovník
Bydliště: Frei Stadt Hultschin, hlavní město Rzeczipospolite Prajzke

Re: vlastenecký koutek aneb hra za ČSR

Příspěvek od Cizinec » 26 kvě 2009, 16:00

No... Já se vesměs nasáčkoval ke Spojencům a opevňoval se a zbrojil (vesměs pozemní jednotky). S tímhle přístupem jsem to dotáhl až do Číny. :) (Viz zde viewtopic.php?f=37&t=3919 )
Se spojenectvím s Osou nemám dobré zkušenosti - nevím, jestli je obsazení Československa Německem stěžejní, ale zdálo se mi, že vždy, když jsem hrál s Osou, tak bylo Německo jakési tupé... Jednou se nedostalo ani přes Belgii do Sovětského útoku. (A nebo jsem prostě blbý. :) )
A spojenectví s Kominternou nebo nějakými jinými státy jsem ještě nezkoušel.
SOMUA měla dvě verze - model "standart" s poklopem a model "kabrio" bez poklopu.

Dekl je ve skutečnosti Dekl.

šedá eminence na dvoře Obodritského Cara

(Fórové hry, kterých jsem se zúčastnil.)
Admirál de Étranger, Francouzské císařské loďstvo (Trafalgar 1805)
rytíř Johannes von Ausländer, prozatímní regent Sicilského království (Byzanc 1214)
Luigi Mario Forestiero, Il primo ministro del Regno d'Italia (Německo 1866)
Generál von Ausländer st., velitel 51.rezervní divize, hrdina od města Ypres (1915)
Generál von Ausländer ml., velitel 22.tankové divize, hrdina od Krymu (1942)
očekává další nasazení do bitevní vřavy

Hotentotenpotentatentanteatentäter

J1rka
Praporčík
Praporčík

Příspěvek od J1rka » 26 kvě 2009, 17:51

V mých hrách se spojenectví s Osou vždycky vyvíjelo dobře a většinou není problém se dostat na Kavkaz a někam k Uralu.
AAR Španělsko - Cesta na výsluní (rozepsané) zde - sleduj cestu Španělska na jeho právoplatné místo mezi velmoci. Aktuální díl Kapitola 12 – Operace Hernando Cortéz

Lajgor
Nadporučík
Nadporučík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lajgor » 27 kvě 2009, 06:54

Vstoupit ke Spojencům- zbrojit pěší a děla pro pěší a vyrobit pár lehkých obrněných s 40mm kanónem. Mít je v záloze a poslat, kde to hoří. Němci většinou pozvou Maďary a tak je rychle přejít a anektovat. S rumuny je to horší, ale jak je pozvou, tak se je snažit zmáknout. Pokud jsou s námi i Poláci převzít si velení nad jejich armádou a dopovat je technologiemi. Pak se to jakž takž dá. Obsadit Slezsko kvůli uhlí a pak se zakopat...

Z diplomacie ovlivňovat Rumuny a taky Italy, aby Frantíci neměli 2.frontu. Za zbytky když tak Jugošku, ale to je lepší sdílet se spojenci pěší technologie. Oni ty děla skoro nevyvíjejí a tomhle směru je raději nadopovat, aby jejich jednotky za něco stály. Ale diplomatického vlivu přibývá málo, tak šetřit a provádět s ním jen to nejnutnější...

Kolem 42 přejdou Němci do defenzívy a začnou vyrábět domobrany a pak už je to jen otázkou času. Naštěstí je AI tupý a má tanky rozházený po celým bojišti. mít je soustředěný tak jeden průlom a člověk může odtroubit.
"Má li moje říše zemřít, zemřu s ní!" [Konstantin XI.]

Christian Soren Lajgor - Konseilspræsident Jeho královské milosti Christiána IX. Německo 1866 Obrázek
Verrasion Lajgorion - první mág Gnómské rady a Velký řemeslník HETHARIA Obrázek
Lajgoron z Dolu - druhý purkmistr Dolských měst Hetharia založení Kalwenu Obrázek
Georgio L. Manin - dóže benátský ITÁLIE 1796 Obrázek
Kandrael Ithalasion - Lord kapitán Šerých plášťů HETHÁRIE 5 Obrázek

Erwin
Rotný
Rotný

Příspěvek od Erwin » 27 kvě 2009, 14:53

co výzkum??.....co se u ČSR vyplatí nejvíc

Cizinec
Podplukovník
Podplukovník

Příspěvek od Cizinec » 27 kvě 2009, 15:29

Pěchota, dělostřelectvo, útočná vozba a možná i nějaké to letadlo. (Jsem suchozemská krysa s nohama pevně na zemi :) . )
SOMUA měla dvě verze - model "standart" s poklopem a model "kabrio" bez poklopu.

rytíř Johannes von Ausländer, prozatímní regent Sicilského království (Byzanc 1214)
Generál von Ausländer st., velitel 51.rezervní divize, hrdina od města Ypres (1915)

J1rka
Praporčík
Praporčík

Příspěvek od J1rka » 27 kvě 2009, 20:03

A když se přidáš k OSE, tak se vyplatí stavět ještě nějaké továrny, aby si mohl mít po porážce Polska 3 tech teamy.
AAR Španělsko - Cesta na výsluní (rozepsané) zde - sleduj cestu Španělska na jeho právoplatné místo mezi velmoci. Aktuální díl Kapitola 12 – Operace Hernando Cortéz

Erwin
Rotný
Rotný

Příspěvek od Erwin » 28 kvě 2009, 21:33

na mě němci vubec nechtěj utočit....po odmítnutí mnichova válku sice vyhlásí ale pak následujou jen taktický nálety a pozemní jednotky jim jen stojí...a to v případě že mám pohraniční opevnění obsazené silnými jednotkami.....naopak když třeba jen jedno pohraniční uzemi mám obsazene jen slabě např. 2 posádkove divize..tak zautocí hned....jenže takle nemam sanci daný uzemi ubránit a nemcí tak bez problemu prolomí obraný linie....když je silně obsazený mam....jak sem rek...nezautočí.....takže sem v začarovaným kruhu

Thornwald
Poručík
Poručík

Příspěvek od Thornwald » 29 kvě 2009, 10:52

To, že nezaútočí bych neviděl jako nic špatného.
Pán ze Šternberka
Thornwald=Transportní hrozivě obludný rozměrný ničivý wartburg na anihilaci lidstva a demolici

Cizinec
Podplukovník
Podplukovník

Příspěvek od Cizinec » 29 kvě 2009, 12:23

Předpokládám, že prahne po územích... Nebo chce Německo vyřídit dřív, než jich bude ještě víc. :)

Erwin
Rotný
Rotný

Příspěvek od Erwin » 29 kvě 2009, 15:00

Thornwald píše:To, že nezaútočí bych neviděl jako nic špatného.
mě to tak zkrátka přijde logický, že po odmítnutí Mnichova přijde ze strany Němců odplata ikdyž z historickýho hlediska to neni jisté zda by Němci opravdu zautočili.....ovšem já se od roku 36 zaměřuju na obranu....rekrutuju def jednotky, buduju pevnosti, zkoumám defenzivná doktríny a teď mi to je k čemu?!....když němci jen stojej na hranicích....a na svuj utok zkrátka nemám proti Němcům dost sil takže s toho je další sietzkrieg

Lajgor
Nadporučík
Nadporučík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lajgor » 01 čer 2009, 07:07

Erwin píše:...a na svuj utok zkrátka nemám proti Němcům dost sil takže s toho je další sietzkrieg
já na tom taktéž nevidím nic špatného. Zatím bych využil času a vybudoval alespoň čtyři panceřové divize z lehkých tanků 40mm kaonónem - a chystal útok na Maďarsko. Jak ho pozvou ( a to se většinou stane, bych ho okamžitě seřezal). fronta s Němci se tím si ce kapánek protáhne, ale když se ovlivňuje Rumunsko a Jugoška... Každá trocha do mlýna dobrá. Hlavně, aby Němci nepřeválcovali Frantíky na Západě...což se dost často stává.

Christian Soren Lajgor - Konseilspræsident Jeho královské milosti Christiána IX. Německo 1866 Obrázek
Lajgoron z Dolu - druhý purkmistr Dolských měst Hetharia založení Kalwenu Obrázek

Erwin
Rotný
Rotný

Příspěvek od Erwin » 01 čer 2009, 09:33

těch 25% opozice co naskočí po odmítnutí mnichova mi přijde docela krutejch....už tak malá PK se ještě zmenší...navíc mi všichni vypoví obch. dohody a když se je pokusim znova uzavřít, vydržítak maximálně půl dne a zas je zruší....tže hodně čísel je pak rudejch :| :tdsa: :)

Lajgor
Nadporučík
Nadporučík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lajgor » 01 čer 2009, 18:30

Ta opozice má své historické opodstatnění - 3 milióny Němců a plus Maďaři na Slovensku. Akorát to chce celý měsíc a půl na plný výkon hnát do spotřebního zboží, a snažit se dovyrobit všechny jednotoky, kt to mají za pár do umístění.

Ty dohody jsou horší. to je ruší všichni nebo jen velmoci. To mě zajímá. Je jedno jestli mi jdou suroviny z USA nebo Venezuely :)

Erwin
Rotný
Rotný

Příspěvek od Erwin » 01 čer 2009, 18:34

Lajgor píše:Ty dohody jsou horší. to je ruší všichni nebo jen velmoci. To mě zajímá. Je jedno jestli mi jdou suroviny z USA nebo Venezuely :)
Všichni...po tom co vstoupím do války postupně ubydou uplně všechny...zbudou max. 2-3...třeba se švýcary...ale to samozřejmě zdaleka nestačí

Lajgor
Nadporučík
Nadporučík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lajgor » 01 čer 2009, 18:46

Co Švédsko a Turecko. To byly takové neutrální země, kt. obchodovaly s každým. Není to někde prostě zakotveno v AI souborech některých národů a u všech minor národů. Tohle je pro mě funkční záhada stejně jako jsem po tolika letech nenašel event čas voleb :?

Heretic
Desátník
Desátník

Příspěvek od Heretic » 03 čer 2009, 17:30

Když sem hrál za ČSR od roku 36 snažil sem se nahrabat si všeho co nejvíce...hlavně surovin které v Evropě nejsou moc dobře k dostání,nehledě na to,že sem se díky své politice stal takovým malým vyvrhelem :D Jinak s trochou štěstí jde porazit ze začátku hry Maďarsko...a to máte hned na nějaký čas bezpečné zázemí...pak se snažím co nejvíce nazbrojit a diplomacií si trochu na svou stranu naklonit Jugoslávii a Rumunsko,od Rumunů většinou celkem úspěšně odebírám ropu,takže než válka vypukne stihnu si toho nagabat dost :) Někomu přijde podporování Jugoslávie jako zbytečnost,ale už se mi 2x stalo,že vyhlásili Němcům válku nedlouho potom,co vypukla...Němci se tudíž v roce 38 musí soustředit na ČSR s PK okolo 75-80 + hlídat si jižní hranici,jakmile se podaří prolomit v Rakousku je část fronty za vodou :) pak většinou do války vstoupí spojenci a kolikrát i Polsko,ale to už je jen takové "lámání chleba" V tomhle je ta hra celkem realistická= Němci by bez Mnichova nedali ani Polsko..v té době se ta jejich válečná mašinérie teprve rozbíhala...
"Základní lidskou slabostí je, že člověk nepředvídá bouři, když je pěkné počasí." - Niccolò Machiavelli

hejmy
Desátník
Desátník

Příspěvek od hejmy » 30 črc 2012, 05:44

Zdravím.
Mám pár dotazů na hru za ČSR od r.36 ( v podstatě jen proto jsem si stáhl HOI 2 )
Jak vyvolám monarchii?
Jak řešíte ten začátek hry, mám na mysli, partizánská činnost nedostatek PK atd.
Největší můj problém je, že jsem zvyklej na HOI 1 a tu HOI 2 nedávám, hlavně ten vývoj mi přijde hrozně chaotickej :tdsa:

Odpovědět

Zpět na „Hearts of Iron 2 - Single Player“