Taktika v HoI 2

Pokud chcete diskutovat o Single Playeru čisté verze Hearts of Iron 2 zde máte možnost.

Moderátoři: Atlantis, Vals, Phoenix

bodlaks
Četař
Četař
Kontaktovat uživatele:

Re: Taktika v HoI 2

Příspěvek od bodlaks » 19 zář 2006, 16:26

gen. Rudolf Medek
tak fajn, na 6ty pokus si sem dal obrazok [tych 5 spamov je v inom temate], nenapisal si sem absolutne nic k tomu - mozno sa blbo pytam ale co si chcel s tym povedat ?? :wink: :wink:

stepan-hawk
Nadporučík
Nadporučík

moje strategie

Příspěvek od stepan-hawk » 17 říj 2006, 16:46

Hospodářská strategie zní, že první dva roky investuju většinu pk do výstavby nových továren.
A co se boje na forntě týče, tak já většinou provádím obranu několika provinciemi, ve kterých mám velké jednotky. Stačí pěší a pár rychlejších (tanková, motorizovaná, ale v nejhorším i jízda. Tahle kotle se nepřátelé neodváží napadnout, ale snaží se projít kolem, aby je obkíčili, takže ve chvíli kdy se ocitnou v sousední provincii, kterou na moj slabé jednotce dobudou, tak na ně zahájím z té silně vyzbrojené provincie protiútok. Ten vede jen jedna rychlá divize, ale podpůrný útok zadávám většinou celému uskupení v dané provincii. Sice nepřítel dokáže obsadit nějaké provincie, ale nedokáže si je udržet. A také většinou díky tomu mám nad ním při tom útoku značnou převahu. Takže se o dost rychleji opotřebovávají nepřátelské divize než moje vlastní. Základem samozdřejmě je se bránit v provinciích, které jsou pro to vhodné. (třeba v lese obklopeném pláněmi, zatímco bránění v pláni obklopené horami by mi asi moc úspěchu nepřineslo.) Také není na škodu mít v té silně bráněné provincii letiště. Aby letectvo zvládlo kvalitní podporu pozemních vojsk. I když já na letectvo moc nedám a většinou používám jen stíhačky a námořní bombardéry pro útoky na lodě. A ve chvíli kdy situace přestává být kritická se snažím začít postupovat a obkličovat jednotlivé provincie ve kterých je nějaká nepřátelská posádka. Nepokládám za supervýhodné velké kotle, ale spíše malé na které se dá ihned udělat útok a nepřátelská vojska nemajíce kam ustoupit jsou rozdrcena. A také se řídím pravidlem, že dvě rozdrcené nepřátelské provincie jsou mi milejší nežř jedna obsazená provincie. Protože když nepříteli dojde obrana, tak je v háji. Zatímco stísněný s velkou armádou na malém prostoru může ještě pořád kousat. :-) No nic. Asi to není nějaká superstrategie, ale celkme se mi s ní daří. :P
Visi, veneri, vodpali původní verze Ceasarova výroku než se ještě jednou zamyslel. ;-)

v čechách 1526 purkmistr olomoucký.

V Itálii 1494 sultán Sulejmán vládce náš, pán všeho muslimského světa. :-)

jean2005
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od jean2005 » 02 srp 2007, 12:14

Taky jsem kdysi stavěl továrny, ale když si spočítám, že se staví rok, stojí 5 IC a produkuje 1 IC, tak se vlastně začne rentovat až po šesti letech. To samý pevnosti, AA, radar a tak, radši postavím další pěchotu, oder panzer.
Tak jsem se inspiroval nějakým anglickojazyčným fórem a od dubna 36 akoro nepřetržitě válčím. Většinou samo proti slabým státům, jako je Esp, Yug, Ita apod. A když už není s kým bojovat, třeba se blíží zima..., neuzavřu mír, ale nechám nepříteli v nějaký provincii pár jednotek, který potom nepřetržitě bombarduju. Úžasně rychle se tak cvičí letectvo, včetně stíhaček a tím, že jsem ve válce mám o dost vyšší produkci a protože jsem prakticky beze ztrát, neužírá mi jí doplňování, jako v normální válce. Hlavně je třeba uzavřít mír vždycky před důležitou událostí, jako je Mnichov, Anschluss a konec Československa.

Btw, někdo tu psal, že v r 36 napadá Polsko?!? Když to zkusím já, vždycky mi spojenci vyhlásí válku, když ne hned, tak náhodně, ale většinou do tří měsíců?!?

Někdy se může stát, že mi při válce s Yugo, nebo Ita, nevím přesně, vyhlásí válku SSSR. To je pak na LOAD, protože nemáme společnou hranici a nechat rusáky ve válečným režimu několik let, než se k nim dostanu je celkem jasná sebevražda.

Picma.

Příspěvek od Picma. » 02 srp 2007, 12:29

kdo pouziva load je srab :twisted: :twisted: :twisted: :evil:

jean2005
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od jean2005 » 02 srp 2007, 14:57

Však já ho taky používám jen když to spadne, nebo se ukliknu :wink: Naštěstí mi to teď už nepadá vůbec, stejně jako EU2, zlatej Linuxek. :D

Picma.

Příspěvek od Picma. » 03 srp 2007, 01:16

Kód: Vybrat vše

Někdy se může stát, že mi při válce s Yugo, nebo Ita, nevím přesně, vyhlásí válku SSSR. To je pak na LOAD, protože nemáme společnou hranici a nechat rusáky ve válečným režimu několik let, než se k nim dostanu je celkem jasná sebevražda.
Svoji zbabelost uz nezamaskujes :D

jean2005
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od jean2005 » 03 srp 2007, 05:07

:oops: budu se muset zastřelit... :oops: Hned jdu za šéfem, ať mě dá klíče od skladu s rozbuškama... :ohen:

slivka
Četař
Četař
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od slivka » 03 srp 2007, 15:06

jean2005 píše:Taky jsem kdysi stavěl továrny, ale když si spočítám, že se staví rok, stojí 5 IC a produkuje 1 IC, tak se vlastně začne rentovat až po šesti letech. To samý pevnosti, AA, radar a tak, radši postavím další pěchotu, oder panzer.
Tak jsem se inspiroval nějakým anglickojazyčným fórem a od dubna 36 akoro nepřetržitě válčím. Většinou samo proti slabým státům, jako je Esp, Yug, Ita apod. A když už není s kým bojovat, třeba se blíží zima..., neuzavřu mír, ale nechám nepříteli v nějaký provincii pár jednotek, který potom nepřetržitě bombarduju. Úžasně rychle se tak cvičí letectvo, včetně stíhaček a tím, že jsem ve válce mám o dost vyšší produkci a protože jsem prakticky beze ztrát, neužírá mi jí doplňování, jako v normální válce. Hlavně je třeba uzavřít mír vždycky před důležitou událostí, jako je Mnichov, Anschluss a konec Československa.
da.
no ono to mas relativne vies ked hrajes za Nemcov tak nieje to 1 IC lebo davaju bonusy ministri a este centralne planovanie na druhej strane nepotrebujes polovicku casu na vylepsenie danej jednotky a ked spravis napr pechotu 39 v 37 roku co sa da v pohode spravit tak produkujes jendotky kt vedia bojovat aj do 40 roku a tie vlozene IC sa ti potom zidu fakticky setris cas

jean2005
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od jean2005 » 10 zář 2007, 05:39

slivka píše:no ono to mas relativne vies ked hrajes za Nemcov tak nieje to 1 IC lebo davaju bonusy ministri a este centralne planovanie na druhej strane nepotrebujes polovicku casu na vylepsenie danej jednotky a ked spravis napr pechotu 39 v 37 roku co sa da v pohode spravit tak produkujes jendotky kt vedia bojovat aj do 40 roku a tie vlozene IC sa ti potom zidu fakticky setris cas
Teď už jinou strategii nepoužívám (je výborná), má ale jeden háček. Když ti totiž rusové pravidelně vypovídají obchody hned druhej den po uzavření (případně po každém loadu a tomu se nevyhnu, protože to často padá=autosave záchrana), je ti velký PK na nic. Protože i když vykoupím všechny volný rare na trhu (od Spojenců to moc nejde, 100 energie za 1 rare fakt nedám), mám cca -40 rare denně. se zásobama 4000 si každej spočítá, jak dlouho to vydrží. Výhoda toho je ta, že mě to naučilo fakt drsnej postup za Němce, protože musím obsazovat hlavní města a zdroje, jinak jsem bez produkce. Takže Polsko padlo za devět dní (než pěchota doběhla do Grodna a Varšavy), Holandsko, Belgie, Lucembursko hned v zápětí a Francie v půlce října. Teď mám půlku prosince a jsem ve Skotsku a právě jsem obklíčil Londýn. Poprvé jsem taky zkusil stavět za Němce superbitevky+doktríny k tomu a je to žůžo. Takový masakry na moři, co dělají můj Bismarck s Tirpitzem jsem ještě neviděl. La Manch se od teď bude jmenovat Der EisenSund. :D Stejně ale nechápu, jak může lehký křižník významě poškodit superbitevku, která je pancéřovaná proti dělům bitevních lodí :?:

Herek
Podpraporčík
Podpraporčík

Příspěvek od Herek » 10 zář 2007, 06:39

jean2005 píše: Stejně ale nechápu, jak může lehký křižník významě poškodit superbitevku, která je pancéřovaná proti dělům bitevních lodí :?:
torpédama a střelbou do nástaveb z bezprostřední vzdáleností 8)

jean2005
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od jean2005 » 10 zář 2007, 12:26

Herek píše:torpédama a střelbou do nástaveb z bezprostřední vzdáleností 8)
no jo, ale ne každý lehký křižník měl torpéda, navíc ty spojenecký za moc zrovna nestály a určitě s nima nedostřelí 20 km. (to zvládly snad jen ty japonský s pohonem na kyslík) A na 20 km (cca vzdálenost v tom souboji, co jsem o něm psal) by s dělama ráže cca 120-150mm zmohli i ti sebelepší dělostřelci velký kulový proti kolosu typu Jamato. Nemluvě o tom, že čím větší loď, tím stabilnější základna pro střelbu a přesnější trefa, takže aby mi 6 lehkých křižníků, navíc s nic moc velitelem očesalo superbitevku na polovinu se mi moc nezdá. Musím ale říct, že systém bojů námořních i obecně je je v sérii HoI asi nejlepší, co jsem kdy viděl. Doladit pár drobností a je dokonalej. Maslím právě drobnosti ohledně lodí, kdy bojují jen ty s největším dostřelem a i když mám klidně o 50% vyšší rychlost, nedohoním je a malý lodě jsou tím dost na nic. Potom třeba to, jak dokáže zastaralá pěší jednotka prakticky bez protiletadlových zbraní sundávat moderní bombardéry jak kachny a s letadlama ještě dost nevyváženej systém bojů. Třeba 2 letky stíhaček proti 4 letkám bombardérů, navíc o 1-2 generace starším většinou dostanou nafrak, nebo je to vítězství jen tak tak. K tomu ještě jistá nevyváženost, případně nesmyslnost technologií a doktrín a dost to tu hru degraduje.

William (Wildcat) Blake
Praporčík
Praporčík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od William (Wildcat) Blake » 10 zář 2007, 14:02

jean2005 píše:Musím ale říct, že systém bojů námořních i obecně je je v sérii HoI asi nejlepší, co jsem kdy viděl.
nejlepší systém námořních bojů co jsem já viděl byl v sérii GNB (Great Naval Battles) :)
Obrázek

jean2005
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od jean2005 » 10 zář 2007, 15:22

William (Wildcat) Blake píše:nejlepší systém námořních bojů co jsem já viděl byl v sérii GNB (Great Naval Battles) :)
Nebylo to ještě na 486kách? Něco takovýho jsem kdysi zkoušel, ale tam šlo jen o lodní bitvy. Já to myslel u komplexnějších strategií, třeba série Civilizace, Panzer General, Steel Panthers a podobný a navíc nejen lodní, ale prostě všechny boje.

Scar
Poručík
Poručík

Příspěvek od Scar » 12 zář 2007, 13:57

William (Wildcat) Blake píše:nejlepší systém námořních bojů co jsem já viděl byl v sérii GNB (Great Naval Battles) :)
Chyba, nejvíc hardcore hra je War in the Pacific od Matrixu, ale je to jenom pro tichomoří:-(

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 12 zář 2007, 14:14

Scar píše:Chyba, nejvíc hardcore hra je War in the Pacific od Matrixu, ale je to jenom pro tichomoří:-(

Ta je tak hardcore, že je příliš tvrďácká i na mne... zmohl jsme se tam jenom na odražní Američanů od Guadalcanalu, ale na celou kampaň prostě nemám sílu.. vždyť ten jeden tah tam musí trvat hodiny

jean2005
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od jean2005 » 12 zář 2007, 17:15

Himbajs co to je za hru? Nikdy jsem o ní ani neslyšel???

crusader
Četař
Četař
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crusader » 08 led 2009, 19:22

nevi nekdo jak nejak dobře zničit británii?pořád ji bombarduju a nedaři se :evil:

jean2005
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od jean2005 » 08 led 2009, 19:41

crusader píše:nevi nekdo jak nejak dobře zničit británii?pořád ji bombarduju a nedaři se :evil:
No obsadit, přece?! Ostrovy se dají stihnout do jara 1940 v pohodě.
"Základní podmínkou dobrého života v obci jest vláda zákonů, nikoli lidí." Aristoteles
"Právo zperverznělo." Frédéric Bastiat

Cassius Chaerea
Poručík
Poručík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cassius Chaerea » 08 led 2009, 19:44

crusader píše:nevi nekdo jak nejak dobře zničit británii?pořád ji bombarduju a nedaři se :evil:
Jak ji nejlépe zničit? Obsadit.

crusader
Četař
Četař
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crusader » 08 led 2009, 19:49

no tak obsadit :D ale jak na ni utočim zniči mi lode a letadla taky :frusty:

Odpovědět

Zpět na „Hearts of Iron 2 - Single Player“