Taktika v HoI 2

Pokud chcete diskutovat o Single Playeru čisté verze Hearts of Iron 2 zde máte možnost.

Moderátoři: Atlantis, Vals, Phoenix

Cizinec
Podplukovník
Podplukovník
Bydliště: Frei Stadt Hultschin, hlavní město Rzeczipospolite Prajzke

Re: Taktika v HoI 2

Příspěvek od Cizinec » 08 led 2009, 20:02

Já se přiznám bez mučení, že jsem se do Anglie dostal jednou jedinkrát a to když jsem vázal 1/2 Royal navy u Sicílie a 2/2 u Plymouthu. (Obě bitvy byly ukončeny totální anihilací všech zůčastněných stran.) :)
SOMUA měla dvě verze - model "standart" s poklopem a model "kabrio" bez poklopu.

Dekl je ve skutečnosti Dekl.

šedá eminence na dvoře Obodritského Cara

(Fórové hry, kterých jsem se zúčastnil.)
Admirál de Étranger, Francouzské císařské loďstvo (Trafalgar 1805)
rytíř Johannes von Ausländer, prozatímní regent Sicilského království (Byzanc 1214)
Luigi Mario Forestiero, Il primo ministro del Regno d'Italia (Německo 1866)
Generál von Ausländer st., velitel 51.rezervní divize, hrdina od města Ypres (1915)
Generál von Ausländer ml., velitel 22.tankové divize, hrdina od Krymu (1942)
očekává další nasazení do bitevní vřavy

Hotentotenpotentatentanteatentäter

jean2005
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od jean2005 » 08 led 2009, 20:32

Ve vanille? :shock: A zkoušels TRP?
"Základní podmínkou dobrého života v obci jest vláda zákonů, nikoli lidí." Aristoteles
"Právo zperverznělo." Frédéric Bastiat

Cizinec
Podplukovník
Podplukovník
Bydliště: Frei Stadt Hultschin, hlavní město Rzeczipospolite Prajzke

Příspěvek od Cizinec » 08 led 2009, 21:06

V čemže? Já to hrál v čistém HoI2DD + Arm.

(Jsem suchozemská krysa.)
SOMUA měla dvě verze - model "standart" s poklopem a model "kabrio" bez poklopu.

Dekl je ve skutečnosti Dekl.

šedá eminence na dvoře Obodritského Cara

(Fórové hry, kterých jsem se zúčastnil.)
Admirál de Étranger, Francouzské císařské loďstvo (Trafalgar 1805)
rytíř Johannes von Ausländer, prozatímní regent Sicilského království (Byzanc 1214)
Luigi Mario Forestiero, Il primo ministro del Regno d'Italia (Německo 1866)
Generál von Ausländer st., velitel 51.rezervní divize, hrdina od města Ypres (1915)
Generál von Ausländer ml., velitel 22.tankové divize, hrdina od Krymu (1942)
očekává další nasazení do bitevní vřavy

Hotentotenpotentatentanteatentäter

jean2005
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od jean2005 » 09 led 2009, 07:41

Cizinec píše:V čemže? Já to hrál v čistém HoI2DD + Arm.

(Jsem suchozemská krysa.)
Jo, v tomhle jsem to myslel, vanilla bez nějakého modu...
Mě lodě sice baví, ale už jsem si nějak zvykl je používat co nejméně. V podstatě jen na krytí invazí, jinak se vyplatí spíš hlídkovat pár letadlama a dostat nepřátelské flotily ze vzduchu. Letadla se staví i opravují relativně rychle a levně (teda mimo HIP mod), kdežto u lodí je to trochu horší a když o nějakou důležitou přijdeš, je to sakra znát a dlouho.
Na invazi do Británie mi stačilo co nejdřív vyzkoumat SHBB a pak dvě postavit, dá se to jakž takž stihnout i do vypuknutí války. viz můj prastarý nedopsaný report zde: viewtopic.php?f=37&t=3963
K tomu malý doprovod CL a DD, nebo ideálně nějakou CVL a pokud nezapomeneš dát na SHBB FC "brigádu" a udržíš nadvládu a podporu ze vzduchu, nemají Angláni šanci. A jak se jednou vylodíš, můžeš být zase suchozemský cokoli, pak už je to easy. Jen nesmíš moc divizí zahnat do Londýna, nebo Birminghamu, hlavně ten Londýn je blbej, protože má přístav (teda v TRP modu, ve vanille si to už nepamatuju) a nedá se "vyhladovět".
"Základní podmínkou dobrého života v obci jest vláda zákonů, nikoli lidí." Aristoteles

crusader
Četař
Četař
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crusader » 09 led 2009, 14:29

no jo a mam taky dobrou taktiku když u hranic s frantiky nechate jen par divizí tak vůbec neůtočí a mužete vklidu rubet polsko :lol:

Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis » 09 led 2009, 16:08

Tiše začínám přemýšlelt, jestli je crusader extrémní nadšenec, který musí reagovat v každém topicu, nebo obyčejný spammer. :roll:
Oklamat, zmást, překvapit
("Stonewall" Jackson)

crusader
Četař
Četař
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crusader » 09 led 2009, 16:50

extrémní nadšenec jsem na tom závislý :tssa:

jean2005
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od jean2005 » 09 led 2009, 19:32

spammer je to, asi zavoláme nemytým vesničanům, aby nám ho ulovili :D

hadour
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hadour » 23 led 2009, 16:49

jean2005 píše:spammer je to, asi zavoláme nemytým vesničanům, aby nám ho ulovili :D
Nemytí vesničané nepomůžou, po vydání F3 se rozhodli věnovat se radši zahradničení :wink: .

Hartmann
Vojín
Vojín

Příspěvek od Hartmann » 11 srp 2009, 08:16

Když už jste nakousli ty námořní boje, tak vznikl jeden rozsáhlý addon do klasiky:

PACIFIC PANZER GENERAL

Projekt Pacific Panzer General je novou nadstavbou klasické strategické hry z druhé světové války Panzer General. Jak již název napovídá, zahrnuje tichomořské válčiště, které v původním Panzer Generalovi nebylo, a to jak formou spojeneckých kampaní, tak kampaní Osy. Toto gigantické dílo vznikalo do zveřejnění prvního vydání přes 6 let s ambicemi kompletně obsáhnout celou válku v Tichomoří a zároveň rozsahem a především kvalitou překonat vše, co kdy v rámci Panzer Generala doposud na světě vzniklo. Součástí projektu není jen hra, ale i webová prezentace s detailní dokumentací projektu a databází s rozsáhlými možnostmi pro uživatele i tvůrce projektu.

http://hartmann.valka.cz/panzergeneral/pacpg/
Obrázek

jean2005
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od jean2005 » 11 srp 2009, 09:55

Však v původní "five stars" sérii už Pacific general byl, ne? Já se Panzera nahrál několik set hodin, možná i tisíc-dva :D

http://en.wikipedia.org/wiki/Panzer_General

Hartmann
Vojín
Vojín

Příspěvek od Hartmann » 11 srp 2009, 12:02

jean2005 píše:Však v původní "five stars" sérii už Pacific general byl, ne?
No jistě, ale byl samá chyba. Však kdyby ses začetl do Geneze, máš tam porovnání.
jean2005 píše:Já se Panzera nahrál několik set hodin, možná i tisíc-dva :D
Tak to patříš do rodiny a tohle je určeno právě pro Tebe :-)

jean2005
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od jean2005 » 11 srp 2009, 12:18

Hartmann píše:
No jistě, ale byl samá chyba. Však kdyby ses začetl do Geneze, máš tam porovnání.
Njn, vím o něm, ale nehrál jsem ho. Hrál jsem jedničku (tu asi nejvíc), dvojku (o něco míň) a zkusil jsem Allied a taky Scorched Earth. U toho Allied mi vadilo ovládání a u dvojky snad akorát krátké kampaně za Spojence. Scorched Earth byl naproti tomu IMO naprosto nehratelný.
Hartmann píše: Tak to patříš do rodiny a tohle je určeno právě pro Tebe :-)
Jo, tahovky, to bylo vždycky moje. Další oblíbené hry:
Steel Panthers (1, 2 a WaW a opět mnoho set hodin), Battle Isle 2 a 3 (jedničku mám taky, ale nepřišel jsem na to, jak se to ovládá), Master of Orion 1 a 2 (jednička mi teď přijde děsně zabugovaná a dvojka zase na novějších strojích furt padá), Master of Magic (naprosto geniální, hraju často i teď), Civilizace 1,2,3, HoMaM 1-5 (Master of Magic je stejně dodnes v mnohém lepší) a další....

EDIT: a pro mě to jinak zrovna moc není, protože na bojích v Pacifiku mě zajímají jen lodě a letadla, to pozemní tam bylo IMO vyloženě podružné a naprosto zavislé právě na námořní a vzdušné situaci. Navíc Japonská kampaň končící dobytím San Franciska je na mě příliš velká fantasmagorie, když neměli ani na Austrálii. Sorry, ale je to můj názor.
Navíc už jsem příliš načatý sérií HoI (hlavně DD+ARM, nejlépe s TRP) a nikdy jsem nic podobně promyšleného a vyváženého neviděl.

rudidlo
Rotmistr
Rotmistr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rudidlo » 11 srp 2009, 13:50

crusader píše:no jo a mam taky dobrou taktiku když u hranic s frantiky nechate jen par divizí tak vůbec neůtočí a mužete vklidu rubet polsko :lol:
Crusader je obojí, ale já mu to odpustím.

Jinak v TRP to co píše crusader neplatí.

Hartmann
Vojín
Vojín

Příspěvek od Hartmann » 14 dub 2011, 20:41

Nové vydání Pacific Panzer General

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Hearts of Iron 2 - Single Player“